Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

luko
5. júl 2009

ja sice nepeciem, ale rada ho davam do palaciniek...mnaaaam

janemari
autor
5. júl 2009

Aj tak sa da 😉 A kdeze su vsetky babenky?

katie233
5. júl 2009

Ahojte 😵. Ste tu prítomné? Ja som doma sama a strašne sa nudííím 😠. Zase nie je nič poriadne v telke.

luko
5. júl 2009

vonku krasne, tak asik vyletuju 🙂
ja zajtra idem za dokynou ukoncit PN a zacnem si cerpat dovolenku, lebo ma ide porazit doma
cez vikend mame u starych rodicov gulas party, takze si troska vynahradim ten strateny cas

katie233
5. júl 2009

Janemari, ako pokračuješ? Neskúšala si dnes testnúť 😕?

luko
5. júl 2009

katie: ahoj, u nas to iste CSI Las vegas,
inak sa nudim cely vikend...dufam, ze posledny co som sa nudila

dahra
5. júl 2009

Ahojte,
konecne som sa po vikende dostala ku kompu 🙂 Bolo tak supeeeeeer.
Ako sa vam dari? Tie predchadzajuce strany neprecitam 😔. To ste vela popisali. 😕

katie233
5. júl 2009

ja som mala konečne jeden z tých krajších víkendov. boli sme u svokrovcov, tí bývajú v rodinnom dome. tak som si užívala sladké ničnerobenie na dvore. končne som nebola zavretá medzi štyrmi stenami 😀.

katie233
5. júl 2009

vzhľadom k tomu, že nie je manžel doma a neokupuje notebook, tak aspoň, že mám vás. a ešte trošku brázdim po nete, a hľadám niečo, kam by sme cez dovolenku vypadli

luko
5. júl 2009

dahra: faaajn, ze aspon niekto mal super vikend 😵
tak ja vskratke ti len pisnem, ze doky zhodnotil, ze moja endo bola ohranicena na vajcenik, takze 99% odstranil a ten zvysok pojde injekciami, zacneme az v auguste a liecba potrva 3-5 mesiacov, a teda aj histologia bola OK, potvrdila sa endo cysta

katie: nasi svokrovci maju tiez dom, akurat volala svokra, ze tam ale maju neznesitelne dusno

katie233
5. júl 2009

síce budem asi čerstvo po LSK, ale to prekonám. chceme ísť do spa - trenčianske, turčianske, rajecké teplice. nepoznáte niektoré z nich, ktoré by ste odporučili?

luko
5. júl 2009

katie: v Afrodite bola znama a moc si chvalila, to je v rajeckych,
my sme boli v zime vo wellnesshoteli v patinciach, odporucam 🙂
a kamoska poradila hotel Therm v Dunajskej Strede, to je tiez wellness hotel

janemari
autor
5. júl 2009

katie skusala som vcera ale / ☹ .Ale poobede som volala s kamoskou dokinou,ktora zrovna robi na sone a povedala mi ze na testy sa nemam spoliehat,lebo su srasne nespolahlive.A ked uz gyna.vydela gestacny vacok mam cakat a skusit test ako mi kazala.Lebo to potrva kym stupne hcg.Ona ma zrovna nejaku pacientku ktora je v 6tt a ma testy negativne a priom na sone pekne vidno tehotnost.Takze uz netestujem najskor o tyzden v nedelu.Ale tehu priznaky pokracuju.

katie233
5. júl 2009

ja tiež rozmýšľam nad tými rajeckými, sú najbližšie. ale zase tam nemajú také procedúry, ktoré sa mi páčia v turčianskych. tak neviem

katie233
5. júl 2009

ale veď v podstate mi to je jedno, chce to len zmenu prostredia. tento rok nám to k moru nevydá, tak aspoň niekam aby sme vypadli...

luko
5. júl 2009

janemari: jaj, no je fakt o nervy, ale verime, verime 🙂 🙂 🙂
katie: v turcianskych som nebola, tak ti nevim

katie233
5. júl 2009

tak to je paráda, len tak ďalej. my ti budeme v dobrom závidieť 😵

luko
5. júl 2009

katie: nam tak minuly rok pred svadbou nevidalo, tak sme boli v CR v Rychnove na predlznenom vikende v takom krasnom hotylku 🙂

dahra
5. júl 2009

Luko,
tak to mas podobne ako ja. Mne tiez nasli endo iba na tom odstranenom vajecniku, no mozno neviditelne loziska som mala aj inde. Ides brat Lucrin, ze? Ja v auguste mam mat poslednu injekciu, takze ti odovzdam stafetu 🙂 Mozno si dam posledn injekciu pichnut v juli, uvidime podla vysledkov ci sa vrhneme hned na IVF.
Tento mesiac idete este snazilkovat?

luko
5. júl 2009

moja presne, Lucrin v auguste, snazilkvoat budeme v dalsom cykle (este jeden stiham), lebo teraz sa mi este fakt nedalo a nemam ani ovu testy, cize nehrozi ze 10 - 20 DC kazdy druhy den, to by som nem zvladla, ale dalsi cyklus urcite...mozno motyka vystreli 😀
mne odstranil len 1/3 vajecnika, ale zas jeden vajickovod sa nepodarilo spriechodnit, po liecbe mne stale nieco splieta o IUI, tak uvidime, ci vobec bude cas tos kusat aj prirodzene

dahra
5. júl 2009

Janemari,
krvne testy budu viac spolahlive. Tvoje telo sa urcite este nezbavilo vsetkeho z tych injekcii a ono to ovplyvnuje aj vysledok testu.

luko
5. júl 2009

vidis...jane..dahra mudro pise...to by mohol byt dovod ze testy aste nist

janemari
autor
5. júl 2009

Aj ja sa snazim verit a tak rada by som vam nosilaTTTTTTTTTTTT aby ste sa pobrali pekne za mnou.A ked nie budete ma tu este musiet nejaky cas strpiet. 😉

luko
5. júl 2009

noale , sak ked bude tehu snad sa hned nevyparis!!! 😀

dahra
5. júl 2009

Luko,
mne prvy mesiac v centre doktor presne povedal, kedy sa mame snazit. Videl folikul, snazili sme sa, ale figa z toho 🙂 IUI je spolahlivejsie. Mozno to bude aj lepsie, ked hned budu pomahat, ako vas nechat trapit. Po liecbe bude telo nabudene.

janemari
autor
5. júl 2009

luko urcite nie 😉 Ved budete usiet so mnou aj odrodit. 😀

luko
5. júl 2009

tak tak, on chce hned zacat so stimulaciou 😉 mozno keby manzel mal aspon ten spg OK, ale takto bude asi spolahlivejsie IUI,
ty teda v auguste koncis a zacinate riesit IVF?..vlastne pisala si, ze zavisi od vysledkov, co?

katie233
5. júl 2009

ale janemari, kamže chceš hneď utekať?

dahra
5. júl 2009

Janemari,
cez vikend som na teba myslela, dokonca aj nasim som o tebe vravela. Sme sa so sestrou chvilu bavili o tebe. Vsak si nas tu sem-tam cita, ako ju "ohovaram." 😝 😝
Ty si to niekomu v rodine aj vravela ci si to nechavas este pre seba?

luko
5. júl 2009

jane: ved preto! treba nam predsa pozitivne priklady! 😀