Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

nastasia
6. júl 2009

vsede maju ine zvyky, mne napr. ani pred slepakom nedavali klystir.
tuli, a preco ta cievkovali pred operaciou?

dahra
6. júl 2009

Tulip,
teba cievkovali pred operaciou? Ja som sa s kateterom zobudila az po operacii. Neskor som zistila, ze mi dali aj epiduralku. Som mala na chrbtici zalepene. To vsetko so mnou robili pocas uspatia.

evina0
6. júl 2009

hruuza baby ja som zabudla ze ma manzel zajtra narodky..tak ma caka este upiest tortu 😅 😅 no do rana daleko.kuurna uz by som teraz sla domov s prace nie az o 18.00

dahra
6. júl 2009

Pit sa pred operaciou nesmie, lebo po narkoze sa zvracia. Mna tiez natahovalo, ked som si poloprebrata pytala pit a dali mi cez slamku. Dala som si zo dva glgy a mala som pocit, ze to pojde von. Nastastie som to v sebe udrzala 🙂

nastasia
6. júl 2009

boze zacinam sa bat 😀 ze co ma zajtra vsetko caka, ja asi prve co budem pozerat bude ci nemam dren i ked mi povedal, ze vajecniky su v poriadku aj tak sa bojim, aby mi nemuseli nieco zobrat

tulipanike
6. júl 2009

no nas cievkovali preto, aby vysiel vsetok moc, nejprv sme sli na wc-ko, a potom toto

evina, 😀 😀 ty si ale pripad 🙂

katie233
6. júl 2009

ja som našťastie cievkovanie zažila až v spánku na operačnom stole

tulipanike, ja som mohla piť až do polnoci, operovali ma okolo obeda

tulipanike
6. júl 2009

to cievkovanie nie je nejake hrozne, trosku to zastipalo, toť vsjo

dahra
6. júl 2009

Katie,
to si mala podobne ako ja.

katie233
6. júl 2009

nastasia aj ja som mala dreň, a vaječníky mám oba, teda aspoň dúfam, že neklamali 😲

tulipanike
6. júl 2009

horsia bola injekcia pol hodku pred operaciou-ten oblbovak ci co to je - ked mi to sla pichnut (do zadnice 😀 ), tak som sa zlakla, ze som totalne stiahla rit.....sestricka sa z toho zlakla asi este viac ako ja 😀 😅

katie233
6. júl 2009

baby, keď si znova vybavujem, čo sme museli podstúpiť, tak rozmýšľam, že zavolám dokymu, že na tú druhú laparku nejdem 😅

dahra
6. júl 2009

Nastasia,
neboj sa, urcite ti nic nebudu vyberat. To by uz na sone bolo vidno, ze nieco nie je v poriadku. Pytaj sa na onkomarker CA125. Ak mas do 35 hodnotu, je to norma, viac ukazuje, ze je tu endo.

dahra
6. júl 2009

Katie,
mne sa pri endo zda aj divne ist na second look. To, ze nic neuvidia, neznamena, ze je to ok. ☹ Vsak byvaju aj neviditelne loziska. Nie som lekar, ale viem, ze kazda operacia zanechava zrasty. Okrem toho, mam dojem, ze zatial si tu jedina, ktorej to idu robit. 😕

evina0
6. júl 2009

mne lekari upozornovali ze treba den vopred vypit aspon 2 litre ale len do polnoci inak ma bude smedit .a tak som aj spravila a nesmedilo ma vobec len prudkym vstanim som si privodila to zvracanie,lebo sestricka ma priviezla na izbu vraj a ja som za polhodinku vstala a sla na wc.aj ked mi ta pani nadavala nech nevstavam predchvilkou ma len doviezli..ale ja som ja bolo mi prednejsie vediet co tam, dole so mnou je ako vracanie.
nemusisi sa bat je to pohoda.ja som sa rezania nebala len toho ze sa nepreberiem lebo nebolo tomu ani rok co som mala zapal mozgovych blan a opuch mozgu a bala som sa ze ma uspia na uz nepreberu ked mozog bol rok dozadu velmi naruseny 😔 😔 a vidis zijeeeeeeem tak sa neboj myslime na teba vsetky a drzime peste. a ani sa nenazdas a si tu s nami a napises nam co a ako..

katie233
6. júl 2009

mne ani oblbovák v injekcii nedávali, lebo som sa priznala, že som predtým mala akési kŕče v bruchu, tak mi dali len tabletku, to bolo ráno a to už som nemohla piť, tak som to len jedným logom zapila, uviazla v krku, ale sestrička nado mnou stála a nemohla som sa chytiť pohára s vodou. tak som to musela nejako dopregĺgať

nastasia
6. júl 2009

dahra, ja som mala onkomarker v norme, neviem sice kolko, ale povedal, ze je to negativne.
baby, idem sa este pripravovat na zajtra, vecer este asi pridem. majte sa zatial pekne

katie233
6. júl 2009

ale injekcia rýchlejšie zaberá, jedna pani čo so mnou ležala tá bola v nálade skoro hneď, a ja som si všeetko uvedomovala a veľmi do smiechu mi teda nebolo

tulipanike
6. júl 2009

no mne ta injekcia nejak na naladu nic nepsravila, akurat ze ked som vstala, a sla na wc-ko, tak som bola taka malatna

evina0
6. júl 2009

citam vas ze onkometerm a ja o tomto ani neviem a myslim ze mi to ani nerobili.nevidela som toto slovo nikde.. 😔

katie233
6. júl 2009

dahra, veľmi dlho som vo štvrtok s lekárom o tom diskutovala. mne to tiež nie je po vôli, behom 5 mesiacov, aby mi zase dávali narkózu, atď. ale ubezpečil ma, že všade vo svete je to štandardný postup, len na slovenksu to väčšina lekárov zanedbáva, lebo je to finančne náročné a je s tým problém v poisťovniach.

áno, som tu sama, ktorá to má podstúpiť druhýkrát. a bola som prekvapená z toho, že vy žiadna nejdete. ale kamoška, čo bola operovaná minulý rok v lete, hovorila, že aj jej to doktorka odporučila. ale ona to odmietla, a teraz sa jej nemôžem dovolať, či už sa im zadarilo. aj podľa toho sa chcem definitívne rozhodnúť. aj keď nie je organizmus ako organizmus a diagnóza ako diagnóza. a veľmi by ma potešilo, keby je janemari naozaj tehotná, bol by svetlý príklad toho, že sa to dá.

katie233
6. júl 2009

evina, ani ja to tuším nemám vo výsledkoch napísané. síce som nemala ešte príležitosť, si moju dokumentáciu podrobne pozrieť, ale to CA 125 som tam asi nikde nevidela

katie233
6. júl 2009

dahra, a v májovom čísle mama a ja to bolo tiež písané

evina0
6. júl 2009

mne naladovku pichli a hned ma vzala pod pazuchu sestricka a sla so mnou na salu.a tam ked som sa mala donaha vyzliest a bola tam plna sala lekarov a cakali aj studenti lebo som dala suhlas ze tam mozu byt tak mi to bolo jedno len si pametam ze mi nemohli zaviest injekciu a viac az ze som sa prebudila.
nevedela som preco ma drzala ta sestricka pod pazuchu vced mi nic nebolo ale segra sa pozna s tym lekarom a ten vravel ze mali pripady ze pacientka chcela utiest.vymyslala po nej a smiala sa a ze dokoca to uz bolo az moc chcela vyskocit cez okno..divne.brrr

dahra
6. júl 2009

Evina,
na prepustacej sprave to budes mat. Nepisu, ze onkomarker, ale urcite maju rovnaky system. Mne to zapisoval doktor Korman. Najdi si CA125 a hned za tym bude hodnota.

dahra
6. júl 2009

Evina,
vsak ja som tiez utekala na salu a sestricka za mnou nestihala. Hej presne, kadeco si taky clovek zmysli, viem, ze ja som sa na doktora na operacke usmievala. Tazko sa mi hovorilo, ale posluchala som ich 🙂

dahra
6. júl 2009

Katie,
veru radsej vyzisti co a ako. Kedy to mas vlastne ist? Este teraz v lete?

evina0
6. júl 2009

dahra ved aj mne robil prepustacu spravu a hned ako dojdem domov tak si to kuknem dik za radu a aka hodnota tam ma byt??

katie233
6. júl 2009

hej, vo štvrtok mi povedal, že ma objedná na prvý voľný termín. ja len dúfam, že všetci budú dovolenkovať a takéto ľahké prípady si nechajú až na jeseň

tulipanike
6. júl 2009

priznam sa, ze ja som prepustaciu spravu nejak necitala, len mi povedal moj doky (on mam aj operoval), ze je to endo.....