Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

dahra
6. júl 2009

Evina,
nesmie byt vyssia ako 35. Ja som to mala sice v norme, ale aj tak mam endo.
Baby vy ste od tych injekcii nepribrali? Ja som za posledny mesiac teda dost. Od marca mam na sebe takmer 4kg navyse a brucho ako svet. Sa ma ludia uz zacinaju pytat, ci nie som tehotna 😒 😒 😠 Neskutocne, a to sa snazim jest malo ☹

evina0
6. júl 2009

dahra presne toto sa aj mna vypituju ti co nevedia ze sa doliecujem.ja som od marca pribrala cca 4 kg (nevazila som sa davno) ale ja som pribrala ôen na bruchu.stehna.a zadocek inak nie a preto si to kazdy vsimne hned ze som byvala ako lata .ale ja som zacala priberat este s duphastona ked som ho jedla 7 mesiacov. no kazdy ma upokojuje ze konecne vyzera ako zena mam aj cici a rici 😀 😀 a nie a nie zhodit s bruska tu pneu aj ked civicim vraj ked sme teraz v liecbe tak nemame tie hormony na dobre spalovanie tukov.

dahra
6. júl 2009

Evina,
dik, si ma aspon upokojila 🙂. Lebo mavam kadejake chute, ale snazim sa obmedzovat. Dufam, ze sa to da do poriadku neskor, sice mohlo by to rovno prerast do tehotenskeho bruska 😉 a bola by som spokojna.

katie233
6. júl 2009

baby, to som rada, že v tom nie som sama. ja mám presne taký istý problém 😖. ja som mala na bruchu vždy riadnu preliačeninu a presne sa mi teraz dvíha ako keby som bola tehotná, ale mojím problémom sú aj stehná!

evina0
6. júl 2009

priberanie je v pohode ale take normalne mne napisala jedna baba aby som si davala pozor ze ona pribrala 10 kg a zase ina az 15 kg su to hormony a tazko sa nim branit.ja nejem nic viac ako v minulosti a aj tak som pribrala.ja ale chcem po liecbe schudnut aspon na tom brusku, necitim sa dobre aby t na mne ostalo a este aj brusko navise ked budem tehotna. ale to sa casom vsetko uvidi 😉

tulipanike
6. júl 2009

baby, tak to vam velmi drzim palce, aby ste to zvladli, a by potom tie kila sli dolu 🙂

janemari
autor
6. júl 2009

nastasia drzim palceky aby to zajtra vsetko dobre ubehlo a budem cakat na spravy ako si dopadla.Neboj nieje to nic strasne.

Aj ja som mala 2xklistir a injekciu to bol iny oblbovak.Baba co somnou lezala dostala tabletku a nic.Ja injekciu a za chvilu som sej haj.A co sa tyka pribratia nepribrala som.Ale ako som skoncila liecbu a hlavne teraz na vahe klesam a brucho mi rastie 😅

dahra
6. júl 2009

Ahoj, Janemari,
to je divne - vaha ti klesa a brusko rastie 😕. Mne ide hore oboje 😠. Byva ti stale zle? Ake mas priznaky?

janemari
autor
6. júl 2009

dahra no byva mi zle ale nie vzdy vraciam.A dalej palia a pichuju ma prsia a muz tvrdi ze mi narastli 😉 .Mam kyselinu a palenie zahy.Ale inak v pohode.

dahra
6. júl 2009

Janemari,
ty mavas aj ranne nevolnosti teda. To zvracanie rano je dobry znak 🙂, to myslim nik z liecby nemal.

janemari
autor
6. júl 2009

no rano mi byva zle ale da sa to predychat.Ale zvraciam skor doobeda alebo pobede.

dahra
6. júl 2009

V praci sa ti da sustredit?

janemari
autor
6. júl 2009

Nemam velmi rozmyslavu pracu a popri praci kecame s kolegynami-Ale inak som trosku popletena 😅

dahra
6. júl 2009

Doma si sa priznala s tym, co ti povedala doktorka? 🙂

janemari
autor
6. júl 2009

Samozrejme 😉

janemari
autor
6. júl 2009

ok babenky praca vola.Idem sa chystat.Zelam dobru nocku a snad zajtra podvecer.Pa pa 🙂

dahra
6. júl 2009

Ahoj, Jane,
nech ti to rychlo ubehne. Ja idem tiez prec z netu. Tak zajtra.

luko
6. júl 2009

Ahojte kocky,
Juj,s te popisali 🙂 )
K tej laparke, mne doktor povedal, ze ma po operacii nechce trapit zas laparkou a kedze moja endo bola z 99% ohranicena na vajecnik, vravel, ze v tomto pripade nebude nutna.
Pisali ste aj o takych „fajnych“ veciac ako klistir 🙂 ) my sme dostali dva...jeden o stvrtej a druhy o deviatej vecer, aj baby co sli len na laparku taky tak...takze radost jak svina hned pred operaciou 🙂 ))

co sa onkomarkerov tyka, ja som mala 3 mesiace od zistenia cysty vsetky v norme a ten dalsi uz mi doky volala, nech pridem, lebo ten druhy (nie ca 125) sa zrazu zvysil na 49 (norma je okolo 30)

jane: tak ja neviem, ale ked uz toto nie je tehu, tak potom nic 😎

luko
6. júl 2009

k tomu priberaniu..musim teda nejak preventivne cvicit 😀 ja normalne chodievam (okrem leta) dva krat do tyzdna na salsu, kde tohov ypotim dost, no ze by som pridala este posilku, lebo tiez mam brucho jak v 4.mesiaci 😀

nastasia
6. júl 2009

ahojte baby,

tento den tak rychlo ubehol a uz je vecer pred...uz sa riadne bojim. ale tak nejako to uz zvladnem. musim.
tak sa majte pekne, potom sa vam ozvem

luko
6. júl 2009

ja viem, ja som to pred 3 tyzdnami pre operaciou tiez prezivala, ale neboj, rychlo to budes mat za sebou 😉

tulipanike
7. júl 2009

ahojte, nastasia, drzim palceee 🙂
urcite daj vediet ako to dopadlo 🙂

tulipanike
7. júl 2009

a janemari, verim, ze je to tehulkovstvo 🙂

evina0
7. júl 2009

ahoj tulip. 😉
hruuza ako som sa ja vcera potila.behala po dome jak splasena ovca 😀 😀 ale stihla som upiest tortu navarit a ked manzel siel do hajan ja ku zehlicke a do 1.00 som tam stvrdla.pocasie sa udrzalo a ked odchadzal bager co nam to uz koonecne dorovnal ten pozemok pod domcek spustil sa lejak a neskor aj riadna burka 😅 .dnes doma nehnem ani prstom manzel ma narodky tak posedime a mozno aj romantika bude.lebo sme v takom zhone odkedy sme sa vzali ze nemame ani casu na seba 😖 . pokial nezaspime 😀 😀

tulipanike
7. júl 2009

ahojki evi 🙂

takze burka nakoniec aj tak dosla, potvora jedna 😀

no ja som toho vcera nestihla vela, lebo som bola s prdkom na prechadzke, priatel bol zaviezt auto opravit a potom stk.....a kym sme to vsetko stihli, boli spravy, a to uz sa nam chcelo iba tak vyvalit do postele

evina0
7. júl 2009

tulip prisla burka ale az ked to dorobili takze nam to bolo uz jedno.ten dazd normalne cakal az odide bager s pozemku 😀 inak dnes je zase teplo uz nech mam dovcu a sedim doma pri bazene a oddychujem.

tulipanike
7. júl 2009

to je super, ze ste to akurat stihli 🙂

aj tu je horuco, uz od rana

luko
7. júl 2009

ahojte🙂 nastastia....drziiim palceky 🙂

evina0
7. júl 2009

aj ja stale myslim na nastasiu ako dopadla.daj nam vediet a myslime na teba

katie233
7. júl 2009

Ahojte 🙂. Aj ja som zvedavá ako dopadne nastasia. Mne sa doky ešte s termínom LSK neozval. Len nech to trvá čo najdlhšie, možno sa niečo dovtedy aj zadarí 😀