Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

katie233
10. okt 2009

ďakujeme a prijímame 🙂

katie233
10. okt 2009

dahra: dnes som išla cez žilinu a aj jani2 cez kysucké nové mesto 😀

jani2
10. okt 2009

Katie - tak dúfam, že si mi zamávala 😅

miminap
10. okt 2009

ahojte. ja som dnes isla cez priserny lejak ce Vernár, Šumiac a Telgárt do Pohorelej. pana, to je kraj Panu Bohu za chrbtom. ale lisalo tak, ze stierace nestihali. 😲

janemari
autor
10. okt 2009

No dnes lialo a poriadne.A ja este z mrchou brrrrrrrrrrr.Ale aspon som mohla oddychovat. 😉

miminap
10. okt 2009

Ti zavidim. ja istotne dostanem v utorok alebo stredu a ak bude taka, ako ta posledna.. jaaaaaaaaaaau.. 😝

janemari
autor
10. okt 2009

No moja sa zatial da zvladnut bez ibalgaca,ale rano ma poriadne bolelo aj krize a bolo mi na vracanie.Ale dala som si najprv pupalkovy olej,zensky caj,potom macu a zatial sa da.Ale u mna byval najhorsi ten druhy den. 😖

miminap
10. okt 2009

hej. aj ja mam najhorsi druhy a treti. ale doteraz to bolo ok po laparkach, ale teraz, ked som brala antiku to bolo strasne. priserne. ja pupalku jedavam v kapsuliach kazdy den, ale asi to momentalne nezabera, ked do seba sypem tie hormony. uf, sa uz trasiem. a najshorsie, ze nechcem velmi doma ostavat, lebo si chcem posetrit dovolenku kvoli IVF. no uvidime..

janemari
autor
10. okt 2009

Mne to nastastie vyslo na vikend,lebo to prislo skor mala prist v nedelu a to by som najhorsie dni stravila v robote.Ale pokial sa da snazim sa vydrzat bez ibalgaca,ale ked to inak nepojde dam si ho.

dahra
10. okt 2009

Ahojte,
prisla som len na skok, kuknut, co robite. Ja som teraz u nasich, oddychovala som psychicky pri fyzickej praci v zahrade a pobehovala som s furikmi, obstrihala stare kvety, pooberala jablka a orechy u nasich. Fajn den, rozprsalo sa az k veceru, takze vsetko sme stihli.
Janemari,
ak ti teda tie strasne bolesti pominuli, tak potom liecba bola uzitocna. S tou pracou to naozaj mas ako na hojdacke - vyzera to teda, ze vas nezrusia, ale poriesia to znizenim platov. Skvele. 😠 Prajem ti, nech ta ani zajtra nic neboli.
Filmushka,
dik za tabulku, kuknem si uz az zajtra vecer, bo posta mi chodi na outlook a nechce sa mi tu hladat hesla 🙂
Katie,
ja som ti mavat nemohla, lebo momentalne som 200km od ZA, ale mozno nabuduce 😉
Z coho mas take bolesti uprostred cyklu 😕?
Miminap,
chces cez stimulku ostat doma? Odkedy? Vyzera to, ze naozaj ideme do toho spolu, mozno aj dni nam vyjdu priblizne rovnako. Je to povzbudzujuce, ze nie som momentalne na to sama 🙂 🙂 😵.

Vsetkym babulkam prajem prijemny zvysok soboty a krasnu nedelu!

janemari
autor
10. okt 2009

Ahoj dahra,ale si bola dnes usilnovna.Jaaaj babenky keby nam to pekne vsetkym vyslo do konca roka,to by boli vianoce 😀

dahra
10. okt 2009

Janemari,
nic viac by som si nezelala, boli by to pre nas vsetky tie najkrajsie vianoce 😵 😵
Podla mna clovek usedeny v byte by mal aspon z casu-na cas vymenit pohodlie bytu za zahradu. Niet nad rodinny dom, byvat v nom zasa budem az na dochodku 😀 😀 😀 Urcite sa do rodicovskeho domu vratim na stare kolena.

janemari
autor
10. okt 2009

No co ty vies mozno si nejaky domcek este zadovazite kym budete mat male deti 😉

prahaxx
10. okt 2009

jeee do Vianoc? no uprimne, bojim sa mat take prilis narocne zelanie ☹
ale mame dovtedy este 2 pokusy..
problem vidim vtom, ze ked zahlasim plodne dni, manzel je na druhy den na PNke s nejakou chripkou ☹ - uz je to treti mesiac po sebe, obavam sa, ze budeme musiet najskor vyriesit nieco psychicke :(

susse
10. okt 2009

Ahojte,

Ďakujem lucy778, Katie233, dahre a jani2 za povzbudivé slová. V pondelok 28 som nastúpila do práce, tak som nestíhala a ešte aj prišla o notebook vďaka surfovaniu na nete. Braško ho dal do poriadku, takže čítala som odkazy od Vás pre mňa.
Na tie inekcie som sa pýtala či len tak málo a lekárka povedala, že by to malo stačiť v mojom prípade. Mám len jedno miesto postihnuté a veľkosťou vlašského orecha ale takého menšieho. Ja som mávala menzes bolestivý len keď som bola mladšia, teraz neberiem ani tabletky.
Nemohli by ste mi ešte prosím dať info čo všetko vyšetrovali Vašim manželom alebo priateľom. Môjmu manželovi robili len spermiogram a potom lekárka mne po hormonálnej stimulácii duphastonom (´dĺžka 6 mesiacov) navrhla laparoskopickú operáciu na zistenie priechodnosti vajíčkovodov. Tú som po dlhšom zvažovaní zvládla, aj keď depku mám ešte aj teraz ☹
Ozaj by mi nebolo ľúto, vo štvrtok som schytala červný katar a dúfala som, že menzes nejakým manželovým zásahom nedostanem, ale dnes začalo špinenie, takže super. Neznášam mesačné krvácanie. 😢 😢 😢 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

Zas som sa rozpísala. Takže asi v utorok dostanem tú prvú inekciu a potom sa ozvem ako žijem a či dýcham, alebo som všetkých v práci pozabíjala. 🙂))))

dahra
11. okt 2009

Ahojte,
Prahaxx,
ak si spravne pamatam, tak ty si len na zaciatku snazilkovania, ale po liecbe je tvoje telo najviac pripravene - mnohe otehotneju presne po nej. Ak pises, ze manzel byva chory a predpokladam, ze na antibiotikach, tak to nie je velmi dobre - antibiotika su nepriatelom spermii. 😒 Niektore vacsim, niektore mensim, ale zvacsia su.
My sme vo faze snazilkovania takmer 30 mesiacov a moj neznasa, ked oznamim, ze mam plodne dni. Neznasa, ked je to planovane, lebo potom ma pocit, ze musi a nie chce. 😒 Takze sa snazim nehovorit, ale nejako ho primat k cinu. (Nie vzdy sa to da) Mne akurat zacina plodne obdobie, uvidim ci dnes nieco bude, ked sa vecer vratime unaveni z cesty. 🤐
Susse,
drzim paplce. Neboj, priznaky sa objavuju az po par dnoch, ja som tiez cakala hned nejake hrozne pocity, ale nic sa nedialo. Cca na 10 den som dostala dake trojdnove slabe spinenie, potom sa pridruzila nespavost v noci a az neskor ku sklonku druhej injekcie zacali navaly. Taky bol moj prvy mesiac. Co ti predpisali? Diphereline, Lucrin, Zoladex? Predpokladam, ze decapeptyl nie, lebo ho stiahli u nas z trhu.
Jane,
myslim, ze by som nechcela iny dom, ked mame tento rodicovsky. Bola by som urcite manzelovi prehudala, aby sme mali dom, no rozhodla som sa pre byt. Vzdy sa z neho lahsie odchadza. 😀
Prajem vam peknu nedelu! 🙂

evina0
11. okt 2009

peknu nedelu prajem.
docitala som vsetko 😉 aj u nas lialo ale som vegetilaa polihovala vcera od obeda a dnes cele doobedie.tak ma zmohla unava ci pocaise.
zajtra na mna myslite doobeda idem na sono.modlim sa aby bolo vsetko OK.a hned ako dojdem napisem 😉
jane ty si kedysi spominala ze hormony su hnusne ..tak ked ostanes tehu tak sa na ne priprav dovojnasobne.u mna sa zacala prejavovat lutost az hruza.mensia hadka a ja sa stiahnem a odchadzam so slzami v ociach a dvojasobne ma to potom trapi a boli.nemam chut sa s niekym hadat ale ta lutost je hrozna..aj nechcem a branim sa jej no marne..hm co uz 😒

prajem Vam pekny zaciatok noveho tyzdna a nech sa dari ci uz v snazilkovani a nech ste cim skor tehulky 🙂 🙂 tesim sa kto ma bude nasledovat 😵

janemari
autor
11. okt 2009

Ahojte tehulky a snazilky 🙂

susse co sa tyka vysetrenia u manzelov ci priatelov sa robi len spermiogram a pokial je sper.v poriadku uz dalsie
vysetrenia nepostupuju,ak je ovsem zly nasleduju ine vysetrenie a popripadne liecba.

prahaxx najhorsie co mozes urobit je povedat manzelovi:milacik su plodne dni ideme na to resp.musime mat
sex.V tom momente sa muz zasekne a niektory reaguju chorobou a iny aj ked chcu vyhoviet a milovat
sa tak to jednoducho nepojde.A taketo planovane milovanie je neucinne lebo aj ty si v strese a dost to
narusi aj vztah.Skus skor mat styk kazdy druhy alebo treti den pocas plodnych dni a vtedy nieje sanca
minut ovulaciu.A ked budete mat takyto pravidelny styk tak to muzovi ani nepride ze musi.

evina viem ze v tehotenstve hormony dobre zamavaju zenou,ale uz to mame vyskusane z liecby takze to
nebude nic nove.A s radostou podstupim toto riziko:POZOR HORMONY 😀 😀 😀

mirip
11. okt 2009

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
možno už posledný raz

jani2
12. okt 2009

Ahojte dievčatá,
len nás posúvam dopredu, až nie sme niekde na poslednej stránke 🙂

filmushka
12. okt 2009

ahojte,
tak hadam evina da na novu stranku super infosky 😉
posuvam i ja 😀

tulipanike
12. okt 2009

ahojte snazilky, vela vela virusikov TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT posielam, pre kazdu jednu, nech sa coskoro podari

evina, ako sa citis? co noveho?

ja uz citim drobceka, ako sa mi mechri v brusku, vlnkuje o s to sest, je to take krasne 🙂

😵 😵 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

jani2
12. okt 2009

Evina - čakám na infošky, ale určo to bude všetko v pohode a ty si dnes prvý krát videla svojho niekoľko milimetrového drobčeka. 🙂

filmushka
12. okt 2009

Evina, kde siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii????????????????????????

cakame asi viacere 😉

filmushka
12. okt 2009

uz sla asi do tehuliek 😎

jani2
12. okt 2009

Filmushka - asi sme tu len my dve 😉

filmushka
12. okt 2009

Jani, no veru, len my 🙂

tulipanike
12. okt 2009

aj ja som tu 😉

prahaxx
12. okt 2009

no ja tu asi tiez hodnu dobu stvrdnem ☹ ale na nejake dobre spravy sa tesim.. 🙂

filmushka
12. okt 2009

my 3 z Nitry 😀