Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

majkal
6. jan 2010

dakujeme 😉

janemari
autor
6. jan 2010

Filmushka svata pravda ako mam otehotniet baby virusiky neposielaju a ani sexik nemam 😀 Takze tehulky zacinam snazilkovat tak davajte davajte virusiky a je vas tu uz hodne teraz to musi zabrat 😀 😀 😀

janemari
autor
6. jan 2010

liviaf chytaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam a dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂 🙂 🙂

vanesska
7. jan 2010

caute kocky...
vcera som nebola na nete tak aspon dodatocne odpovede na otazky 😉

nastasia... my sme prirodzene snazilkovali 4 roky s tym ze prvy rok sme netusili preco sa nedari a az po roku ked som dostala nahodou take velke bolesti mi na utz zistili endo a uz to potom islo... operacia... prirodzene snazenie... po roku a pol kontrolna laparka a dalej prirodzene snazenie aj ked raz sme vyskusali aj IUI ale to je nic velmi mala sanca... no a potom sme zacali zvazovat ivf ked sa mi znova endo vratila ale ten pribeh dalej poznate som to tu pisala... 😉
ziadost oficialne vraj schvaluju do 30 dni... vraj vseobecna ma nejaky poradovnik takze baby hovorili niekedy ze uz su vycerpane prostriedky na ivf a tak... ja som v dovere a mne to schvalili asi za 3 tyzdne ale kym sa to dostalo do centra a mne domov tak to bolo aj 6 tyzdnov ale ja som to az tak nesurila...
a z centra mi nevolali to je sila musela som si volat ja a to mi povedali ze uz to tam davno maju ale z heliosu tusim volavaju neviem kam by si isla ty...

katie... hej hej uz mam knizku vypisal mi ju pred tyzdnom... to uz sme druhykrat videli srdiecko a aj vysetrenie dopadlo velmi dobre a aj cysty zmizli takze vsetko super a hned vypisoval knizku... vies co a to bol asi najdojimavejsi zazitok zatial pre mna ked mi ukazal taku blikajucu machulku ze srdiecko a potom ked mi taky cely usmiaty vypisoval knizku... lebo vtedy mi to tak doslo ze po tolkych trapeniach som sa toho konecne dockala aj ja... 😵 tak drzim palce na dalsiu kontrolu inak tebe tiez krasne rychlo nabiehaju tt... to je super...

dahra... ahoooj... dlho si nebola... tak vidim ze zatial tehulkujes v pohode az na ten zaludok ja to mam tak nejako podobne... tak som zvedava ako vam do zajtra drobec podrastol...

ostatnym snazilkam posielam velku davku virusikov... TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
len a len pre vas kocky v tejto temicke.... 😵 😵 😵 😵 nech dalej pokracujete v takom uspesnom tehu roku ako bol ten minuly... !

evina0
7. jan 2010

zienky velmi ma tesi ked takto pribudaju tehulky 😵 😵 je to uzasny pocit vediet ze sa da aj nad endoskou zvytazit!!
mi sme boli vcera v Mt v nemocke na ultrazvuku a cely 15 min sme kukali na drobceka 😵 😵 zase nam viackrat pustil aj tlkot srdiecka.asi aj tym ze sme si cele vysetrovanie kamerovali, ked nam vsetko postupne vysvetloval.pekne sme podrastli uz mame cca 20 cm od hlavicky po kostrc( ked sa vystrie tak je ovela vecsie).brusko sa cim dalej viacej gulati a uz citim aj ako sa drobec mrvi.
lekar vravel ze zakazdym ked ku nemu dojdeme tak buva 🙂 ale zato v noci poriadne kotrmelce robi a zblnka si do rytmu 😀 🙂 🙂 Pohlavie nevieme kedze si to svoje tajomstvo akosi dobre ukryval 😎 😎
na poradnu ideme 13.1.

dahra neboj po 3. mesiaci sa budes citiet lepsie, ja mam teraz pocit ze mam strasne vela energie.zaludok poslucha a dokonca sem tam uz zobnem aj sladke, co som doteraz absolutne nemohla.
Katie dobre poznam tie dni ked si cosi naplanujes a zbytocne a to do prace nechodim,prislo mi zle a lahla som.aj s tej tazoby na zaludkdu som bola uz nevrla ale teraz je vsetko fuc.aj kratsie prechadzky v pohode zvladame,ved pohyb treba.

Liviaf ty budes coskoro mamickou 😵 😵naadhera.ja som sa akurat vcera bavila s lekarom ze ci stihnem dojst do nemocky az do Mt ked ma to pochyti a lekar ma upokojil ze na 99% to stihneme.vraj prvodrodicka rodi do 12 hod aj viacej a cesta je tak 1 hod.a ci budem chciet epiduralku to sa uvidi aj pocas porodu.tam sa nic dopredu neobjedvna maju tam vzdy svojho cloveka ci mi to pichne..ty ju chces ci este nevies???

snazilky prajem prijemne snazilkovanie.e tehulkam nech tt pribudaju 😵

vanesska
7. jan 2010

evina... jej ako vam drobcek pekne rastie to je uzasne...!
takze fakt to je asi pravda ze po tom 1.trimestri sa zrazu zena citi uplne perfektne a plna energie... 🙂
lebo ja by som teraz len spala a jedla... 😅
a ty si teraz na PN? a ako mas dohodnute vychadzky? moj doki chce aby som isla tiez na PN predsa len kvoli IVF aj kvoli tym problemom pred IVF no ale neviem si predstavit ze by som mala vychadzky 2x denne na 2 hodiny to by som sa asi zblaznila doma...
da sa to nejako individualne dohodnut?... neviete niekto?

majkal
7. jan 2010

evina: mám z vás radosť 😉 len tak pekne ďalej
inak, nechcem ťa vyplašiť, ale zase je to individuálne s tou dĺžkou pôrodu u prvorodičky .... ja som so synátorom došla do pôrodnice o 23,30h (a to som si myslela, že nerodím, len ma bolia obličky - lebo dva týždne predtým som mala zápal) o pol hodiny som už ležala na sále a o 1:10h sa nám narodil Matúško .... ale tak, pevne verím, že to stihnete 😉

jani2
7. jan 2010

Vaneska - radšej na tú PN choĎ, možno sa cítiš super a v pohode by si pracovala, ale vraj prílišna námaha v začiatkoch tehotenstva vplýva aj na predčasnosť pôrodu, nechcem strašiť, ale radšej sa šetri....veď teraz je aj tak zima a tie 4 hodky denne ti postačia...a okrem toho, vraj tehulky z poisťovne kontrolovať nechodia 😉
Lucy - tak ako to podivné krvácanie, už to prestalo?
Luko - tiež si myslím, že budeš mať asi dlhý protokol. Možno budeme obe naraz čakať na //...ja počítam s KET niekedy v priebehu februára...dúfam, že rozšírime rady "tehuliek umeliniek" 😉 (no čo už, keď to nejde prirodzene 😢 )
Evina - už 20tt?, ja nechápem ako to strašne letí, už máš vlastne polku za sebou 🙂 ...tie UTZ som aj ja milovala, je krásne vidieť maličké a ty už vlastne aj poriadne cítiš aj pohyby, však?
Liviaf - ďakujeme na tehu vírusiky, ja ešte nechytám, prenechávam pre Lucy, Jane a ostatné "prirodzené" snažilky...ja ich budem potom vo februári chytať zas od nich 🙂 🙂 🙂
..u mňa nič nové, vaječníky aj podbruško pri tej antikoncepcii je ticho ako voš pod chrasťou 😉 ....ale zanedlho začnem jesť tie estrogénové tabletky, no to zas bude v bruchu endometriózny cirkus...už sa psychicky pripravujem 😝

zajacik...
7. jan 2010

Janemari tehulkovanie ide vybrone, klop, klop, aby som nic nezariekla 😅 Tak chytaj virusiky, aj ostatne snazilky:
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

zajacik...
7. jan 2010

...vyborne... 😅

zajacik...
7. jan 2010

Vanesska gratulujem k tehuknizke 🙂
Evina jeej super ze uz citis pohyby 🙂
Vsetkym snazilkam drzim palce aby mali cim skor drobcekov v brusku 😵 😵 😵

lucy778
7. jan 2010

ahojte,
vďaka za vírusiky čo posielate baby 😉 , ale na mňa sa akosi nie a nie nalepiť 😒 Ráno došla mrcha 😠 , ale nie je to taká mrcha na akú som zvyknutá - strašne slabá na prvý deň,tmavá, bolesti takmer žiadne, len trochu cítim brucho, aby sa nepovedalo, ale ani zďaleka to nie je na ibáč... Takže sa už prestanem nádejať a asi sa pripravím na ďalšie kolo.

vanesska
7. jan 2010

jani... no prave ze ja sa citim v pohode sice byvam unavena a tak ale inak sa da... okrem toho mam pracu v kancoske takze ziadna namaha fyzicka... akurat je to niekedy trochu utrpenie si tu za compom odsediet tych 8 hodin... doki mi tiez hovoril ze nie je podstatne ze sa teraz citim dobre ale aby to neprinieslo problemy neskorsie... juj tak neviem ale asi to budem musiet tym padom povedat uz v pondelok sefovi a dohodnut sa co dalej... mozno by sa dalo aj trochu robit z domu a tak... no neviem musime to premysliet...
a ty kedy ides na KEt? nakoniec az vo februari? jaj bodaj by ta ta hnusoba endoskova obchadzala z dialky ked zacnes s tym estrogenom... a to musis?? vsak sliznica ti dorastie aj bez toho nie? ci kvoli comu to mas uzivat?

zajacik... dakujeeem 😵 je to uzasny pocit... mat vlastnu tehu knizku... 😅 inak baby vam tak rychlo bezia tie tyzdne... to je uzasne... a ty si v pohode? uzivas si tehulkovanie?

lucy... a testik si si tesne pred mrchou nerobila? to ze si dostala ms najma ked je taka neobvykle slaba este neznamena ze nemozes byt tehu... hm... vsak uvidis ci sa rozbehne ale keby bola aj dalsie dni taka nijaka tak by testik stal za pokus... 😉

lucy778
7. jan 2010

vanesska - práveže testík som si robila - samozrejme nič 😒 , ale myslím si, že som ho robila veľmi skoro ☹ . Počkám ako sa to nakoniec utrasie a potom sa uvidí....

zajacik...
7. jan 2010

Vanesska veru aj mne sa paci ako nam naskakuju tt 🙂 Ano ja som v pohode, tehulkovanie si uzivam plnymi duskami 🙂 Ja som na PN takze cely den myslim iba na babatko 😵

vanesska
7. jan 2010

lucy... tak este je nejaka nadej... bolo by to uzasne takto zacat novy rok... 😉
ale aj keby to nevyslo tak si aspon rychlo odbijes mrchu hlavne aby nebolela a mozete sa vrhnut do noveho cyklu... budes aj dalej brat clostyl??
aj ja som ho brala na IUI ale mne to nepomohlo... teda presnejsie povedane urobili sa mi tusim dva pekne foliky ale IUI sme nemali uspesne... ale brala som ho len jeden cyklus...

zajacik... tak aj teba sa spytam ako to mas s tou PN? si na rizikovom alebo na PN alebo to je to iste?
a ako mas vychadzky? presne obmedzene na 2x 2 hodiny denne? a dokedy budes/chces byt na PN?
lebo mne doki tiez odporuca PN ale neviem sa rozhodnut ci ist alebo nie lebo sa citim fajn a nemala som doteraz ziadne problemy klop klop klop...

lucy778
7. jan 2010

vanesska - malilinká nádej ostáva, ale už jej veľmi neverím. neviem zatiaľ ako s clostylom ďalej, dokymu som sa dnes nedovolala, takže skúsim zajtra.

zajacik...
7. jan 2010

Vanesska ja som nastupila na PN kvoli IVF, no a potom ked som otehulkovala som sa tiez citila dobre, tak som myslela ze mi doki ukonci PN, ale on praveze naopak povedal ze mam radsej ostat doma, ze na zaciatku je najdolezitejsi klud a nehovoriac o chripkovej epidemii, tak som teda ostala doma. Myslim ze to nieje rizikove tehu, len klasicka PN, a vychadzky mam 2x2 hod. denne, ale ani to nevyuzivam v tejto zime. Ja som tiez doteraz nemala ziadne problemy, ale radsej posluchnut lekara a ostat doma ako by som si mala potom nieco vycitat... a dokedy budem na PN netusim, uvidime, mozno aj cele tehu. Ajked ja by som na jar chcela nastupit do prace, ale zatial to neriesim, je mi dobre aj doma 🙂

vanesska
7. jan 2010

lucy... tak dajte este nejaky jeden dva cykly s clostylom pripadne skuste aj vy IUI pokym ma manzel dobry spg... je tam sice realtivne mala sanca (asi taka ako pri beznom snazilkovani) ale aspon idu spermici trochu blizsie k vajicku a nemusia prekonavat niektore nastrahy... 😉 mozno by sa to zadarilo...

zajacik... hm tak nad tou PN musim asi aj ja vazne porozmyslat... nechcem to podcenit a ak by sa nahodou nieco stalo tak vidiet zdvihnuty prst dokiho ze on ma varoval.... 😝 no uvidim...

liviaf14
7. jan 2010

ahojte 🙂
evina, veru nad epidurálkou veľmi neuvažujem, snáď to vydržím aj bez nej. veď sme nejaké tie silné baby bojujúce s endo bolesťami, tak sa spolieham, že oveľa horšie to snáď nebude. ja som zažila vééééľmi bolestivý zúžený močovod, na kt. mi tlačila 5 cm endo cysta, tak myslím, že keď som prežila toto, prežijem hádam aj pôrod 😅
myslím pozitívne a snažím sa nerobiť sama sebe paniku, uvidíme dokedy mi to vydrží 😨 , ale dúfam, že do konca 😅
už by som to aj mala radšej za sebou, ale to si asi ešte trošičku počkám.......

vanesska, inak teraz v zime je určite lepšie zostať na PN, všade kopu chorých, zľadovatelé chodníky a cesty, aspoň zo začiatku zostaň a potom sa uvidí. mne môj doki pn-ku nespomínal na začiatku, asi preto, že som otehu normálne, aj keď po rokoch snaženia. ale ja som nad tým uvažovala od začiatku, ale keďže som sa cítila dobre, tak som chodila do práce, taktiež v kancli, v kľude, žiadne naháňanie, nedvíhala som ťažké.... keď som bola unavená, šupla som sa na krátku pn-ku alebo čerpala dovolenku. takto som to riešila od júla do novembra. nepreceňovala som sily, ale šetrila sa. ale stále som počítala s tým, že hocikedy na tú dlhodobú pn-ku môžem nastúpiť. ale úplne najviac som unavená teraz od asi 35tt, je to už zaberačka, dychčím pri minimálnej námahe, dokonca aj keď stojím pri varení pri sporáku 😅

nastasia
7. jan 2010

ahojte baby,
ako sa mate?
mna uz pobolievaju vajecniky zacina sa ovulka, dufam, ze bude mierna
livia, fiiha ty uz mas 37. tt neskutocne to ubieha. ja ked raz budem rodit tiez nechcem epi. pre mna je predstva, ze mi bude niekto pichat ihlu do chrbta priserna. brrr. ja radsej nejako pretrpim tu bolest. a tiez si myslim, ze my baby-endacky toho vela vydrzime. myslim, ze take mini porody uz mame niektore za sebou 😀 mna aj celkom potesilo ked som citala, ze kontrakcie su ako menstruacne bolesti, aspon uz viem co mam cakat 😀

katrin21
7. jan 2010

baby, to pichanie ihlou vobec necitit!!!! ja som sa nevedela Epi dockat a neviem si predstavit bez toho rodit... pre mna boli tie bolesti priserne... bez toho neexistuje 😒

nastasia
7. jan 2010

katrin, fakt? to si mala dobre, ze si to necitila. mne raz robili obstrek ked ma bolel chrbat a myslela som, ze zomriem 😀tak vtedy som si povedala epi nehrozi

liviaf14
7. jan 2010

ja sa tiež utešujem, že kontrakcie sú podobné ako menštruačné bolesti 😅

majkal
7. jan 2010

babuľky .... ja som teda nemala kontrakcie ako MS bolesti. Celý čas som presne takéto prejavy čakala .... ale nakoniec sa mi kontrakcie "opreli" do krížov, bodavá, neznesiteľná bolesť pri ktorej som nevedela obsedieť .... bola som predsvedčená, že sa mi vrátil zápal obličiek, ktorý som prekonala v 9.mesiaci, ale to už boli tie kontrakcie .... vôbec ma nebolelo brucho, ani sťahy, ani tvrdnutie .... ako mi to vykreslili moja mamina a sestra .... ja som sa vlastne do nemocnice ani nezberala, ale už ma popohnal mužík, že radšej nech si ma tam nechajú 🙂
... takže každá to prežíva inak 🙂 môj muž má na to svoju obľúbenú vetu: "never všetkému čo sa píše v múdrych knižkách" 😀 .... ale verím, že keď to príde, tak to spoznáte .... a že to vydržíte ....
je pravda, že ja som mala "relatívne" ľahký pôrod - či skôr rýchly .... ale prežili to milióny žien, zvládnete to aj vy ... veď práve my ženy sme na to stvorené 😉

nastasia
7. jan 2010

majkal,dobre si to vystihla...a ty sa ako mas? co tvoja endo?

vanesska, neviem do kt. centra by som sla...pozdava sa mi helios, vela bab ho tu chvali, najma pristup a ten je pre mna dost dolezity. no, ale ten je asi len v martine, ze? a to by bolo asi financne aj casovo dost narocne... no uvidime...

majkal
7. jan 2010

nastasia: dakujem, mám sa celkom fajn. Moja endo postupne utícha, už len občas cítim pálenie, ale inak je to OK. V utorok idem na druhú injekciu. Zatiaľ to znášam v pohode, v noci sa síce vkuse prehadzujem, odkrývam, zakrývam 🙂 ale okrem toho tie návaly extra nepociťujem. Čo ma ale trápi, je hlava .... bolí ma už vyše týždňa ... ale je to taká iná bolesť, nie migréna ... mám pocit akoby som bola pripitá 😀 a keďže sa stále bojím, že mi to prerastie do migrény, tak preventívne po nejakých dvoch hoďkách dávam ibalgin - ale nechcem si na to veľmi zvykať .... väčšinou to odkladám, že to vydržím, ale zakaždým ho nakoniec vezmem 😒 lebo sa všetko so mnou točí a je mi potom až na "blinkanie" 😝 ... takže tak .... ale keby som nemala v hlave tú vedomosť, že beriem Lucrin, tak tú liečbu ani nejako nevnímam 🙂

liviaf14
7. jan 2010

nastasia, no Helios a ľudia tam- super super super. ja môžem len chváliť a nie som jediná, to si tu na MK prečítaš...
čo som tu čítala za posledné mesiace, dosť veľa bratislaváčiek chodí alebo chodilo do MT, stojí to za to....... ale počula som chválu aj na ferticent v BA, tak si musíš porozmýšľať sama......

no majkal, veru si ma nepotešila, že bolesti ako pri zápale obličiek, fúúúúha, to bude sila asi.......... to býva tuším taká krížová bolesť tesne pred vytlačením bábätko som čítala, ale to je asi indi-vindi, no veď uvidíme

majkal
7. jan 2010

livia: neboj, vôbec to nemusí byť tvoj prípad 😉 ja len som chcela napísať aby ste boli pripravené aj na iný druh bolesti 🙂, lebo ja som na to teda vôbec nebola pripravená, že to bude v krížoch 😀

liviaf14
7. jan 2010

ja viem, veď uvidíme 😉