Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

nastasia
11. aug 2009

vidis, tri mesiace to je super, to naozaj rychlo utecie 🙂 aj ja teraz vela citam. teraz naposledy som citala pripad nevernej klary-fakt dobre, ze vraj film neni dobry, ale kniha bola dobra

luko
11. aug 2009

hm..film,a kurat som kukala Nestydu, kde scenar pisal Viewegh a dost ma to sklamalo, nudny a priemerny film,
verim, ze jeho knihy su lepsie 😉 ja som citala len jednu a ta bola fajn 🙂

janemari
autor
11. aug 2009

nastasia a odkedy sa zacinate snazilovat?O tie dva mesiace ao si pisala?No chcem zacat ale potrebujem sa dat dokopy po tej svadbe.Len akosy je toho vela zvykat si zase chodit do prace,doma kopu roboty a brucho mam jak baloooon 😖

luko
11. aug 2009

ja sa vzdy po prazdninach tesim do prace... 🙂

janemari
autor
11. aug 2009

ty si ucitelka? 😲

luko
11. aug 2009

ano 😉

janemari
autor
11. aug 2009

Bola som si umyt zubky 😀 A co ucis luko? 😕

luko
11. aug 2009

ja vsetko, ja som na 1. stupni 😉
jeeej, no zubky aj mna samozrejme cakaju, ale sa mi nechce do tej dlhej procedury 😀 (medzizubna kefka,klasicka kefka, zubna nit, ustna voda) + odlicenie...to tak 20 minut stravim v kupelni 😀

janemari
autor
11. aug 2009

No dnes sme boli na nakupy a kupili sme bieliace pasty na zuby tak ododnes skusame obaja.A odlicovanie aj mna caka.Pomaly sa ja poberiem do kupelne a potom do postele lebo rano skoro vstavam do prace 😝 Ale zajtra vecer sa urcite ozvem.Dobru nocku vsetkym 🙂

nastasia
11. aug 2009

dobru noc, jane. ja som si zasa bola umyt vlasy 😀 jooj zuby ani nespominajte, nemam to rada, lebo mi to trva strasne dlhooo. uz aj ja budem koncit, tak sa majte pekne do zajtra

luko
11. aug 2009

dobru nocku kocky 🙂

britny
11. aug 2009

Čaute kočky,dnes som prvý krát zisťovala,čo to mám za chorobu.... 😕 endo...a narazila som na vaše diskusie...prešla som si aj staré príspevky a dosť som ostala šokovaná o čom to tu dočerta všetci rozprávajú...tak som si to vyguglovala a ostala som šokovaná...mne lekári vôbec nevysvetlili,čo je to za choroba,čo spôsobuje a aké následky sú ak sa nelieči...
Som rada,že som sa to aspoň teraz dozvedela,som doma po laparoskopii a akurát mi nasadili hormonálnu liečbu na 6 mesiacov...mám už 35 rokov a mám strach,že už to nestihnem...ale musím dúfať...

katrin21
12. aug 2009

luko: aj ja som ucitelka 1st. ZS, ale len vystudovana... ucila som len dva roky( + 3 roky som bola na MD)... ale uz by som sa tam nevratila... ja spom ucila len vychovy, nemala som svoju triedu,ale bolo t o drzku.. a ucila som ja na druhom stupni... tiez vychovy 😝 hroza!!!
viem si predstavit, ze by ma to bavilo, keby mal ucitel aku taku vaznost, keby decka neboli take besne a keby ta praca bola aspon o polovicu lepsie platena... lebo za tie prachy... nic moc... ale je fajn, ze ta to bavi 😨))

a hlavne, milovala som mat prazdniny.. to mi teraz chyba....

katie233
12. aug 2009

britny tak vitaj medzi nami 😉

nastasia
12. aug 2009

ahojte,
britny vitaj u nas 🙂

evina0
12. aug 2009

ahojte prajem pekny den 🙂
britny tak vitaj a zaroven nezufaj vidis ze nie si sama a s nami sa ti bude tato situacia lahsie znasat pretoze vieme pochopit aj ako sa citis teraz aj ako sa budes citiet ked zacne ci skonci liecba.teraz nas tu je viacej co sme liecbu ukoncili a cakame az sa nam prebia tela 🙂 🙂
uz by mohli vsak katie? jane? ja sem tam cez den zacitim vajecniky ale stale nic moc a nepomaha ani cervene vino zatial no nemala som tu teplu vanu snad dnes si ju konecne dam 😠

dahra
12. aug 2009

Ahojte,
Evina,
neviem ci som pesimistka alebo sa nazvem realistkou, ale cca 90 dni cakania je normalne. Ty si mala poslednu injekciu nie tak davno - poslednu 2.8 si nesla takze to bolo zaciatkom jula. Janemari zaciatkom maja a to su uz tri mesiace. Zajacik pisala 120 dni, dva mesiace by som ani necakala, ze nieco pride. Ak dostatnes menzes v septembri, tak to bude velky uspech.

Britney,
mas uz deti?

Luko,
suhlasim s Katrin, ucila som na ZS rok a nikdy viac. Som neskutocne rada, ze ucim dospelych.

nastasia
12. aug 2009

nikto nikde? 😲 😀
jane, vcera som ti zabudla napisat, ano asi zacneme az o tie dva mesiace, ale ochranu nebudeme pouzivat ani teraz. ked mi povedal o tych dvoch mesiacoch tak som sa uz ani neodvazila protestovat, lebo som sa bala ze ho odradim. ale tak nejako nenapadne to skusim urychlit 😉

evina0
12. aug 2009

dahra ved aj ja cakam tak do 90 dni len mi neslo do hlavy ze niekto mal uz skor a ked lekar vravel ze 6 az 8 tyzdnov tak preto som myslela ze hadam to nebude tych 100 dni 😉
Ale pohoda nestresujem ,aj tak mame toho vyse hlavy nastali problemy s domom a firmy chcu neskutocne prachy tak mi teraz stacia stresi co sa domu tykaju a momentalne je mrcha nepodstatna. 😒
ani tu dovolenku uz nemam istu takze tak a ano mala som poslednu injekciu 4.7, 😉
ty ides aj na tu 6 ?

britny
12. aug 2009

ahojte kočky
neviem ako dlho trvá,kým sa správa ukáže na nete,alebo som niečo zle urobila 😀 takže sa vám ešte raz chcem poďakovať za milé privítanie...som rada že si môžem s vami o tejto téme pokecať...ja som ešte len teraz dostala druhú zo šiestich injekcií...takže ešte mám pred sebou dlhý proces...no tie hormóny ale dávajú riadne zabrať telu,ale dá sa to zvládnuť...tie návaly horúčavy sú najnepríjemnejšie...ináč som strašne naštvaná na svoju lekárku,lebo nič o tejto chorobe nepovedala... 😠

britny
12. aug 2009

dahra - nie nemám deti a preto sa strašne bojím ako to dopadne...moja mladšia sestra už má dve a ja nič...no ale môj príbeh je troška iný,lebo môj manžel mal lenivé spermie /chválabohu,hovorím dnes/ a aj tak sme sa rozviedli. No a kým som našla niekoho s kým sa to oplatí tak to trvalo trocha...a mám 35 rokov...no čo už,čas už nevrátim...

dahra
12. aug 2009

Ahojte,
Evina,
uvidim ci pojdem. Urcite idem v piatok s injekciou, ale najprv sa chcem rozpravat s lekarom, a potom uvidim. Najradsej by som nesla. Ako prislo ochladenie, je mi uz trosku lepsie. Neslo ani o navaly ako o tie hrozne bolesti klbov a strasne vysoky tlak. Som prestala uplne pit kavu a to uz minimalne 7 rokov som pila 2 denne. Uvidim ako vydrzim, ale kedze ideme na to IVF, tak sa nechystam ani zacat.
Britny,
takmer vsetky, co sem chodime, este nemame deti. Ja mam 31 rokov. Vyse dvoch rokov som vydata, v januari som prisla o vajecnik a manzel ma tiez spermiogram nafigu. Uvidime, ako dopadne umele 😒

dahra
12. aug 2009

Ozaj, Evina,
tebe to len tak povedali, ze poslednu nemusis? Ci si mala nejake problemy?

janemari
autor
12. aug 2009

Ahojte,som vas docitala.Mrcha nikde tak sa dopujem cervenym vinkom zase.

britny vitaj medzi nami a nezufaj spolu to nejako zvladneme ci uz prirodzene alebo s pomocou vedy 🙂

luko
12. aug 2009

ahojte kocky 🙂 ja mam svoju pracu rada, nasa skola totiz nie je uplne bezna, ucime modernym stylom a to nie len na papieri, na beznej skole by som ani ja neucila po tejto skusenosti uz by som nevedela ist do horsieho, sme mlady kolektiv, mame naozaj dobre vztahy s detmi aj s rodicmi..klop,klop, klop na drevo 😀

britny: my sme boli na dovolenkse s parom, ktory mal nevestu, zenu ich syna a tiez ma prve babatko az po 35tke, vyslo umelym oplodnenim na prvy krat a pozri kolko hereciek ma teraz druhe dieta tesne pred 40tkou a prirodzene, takze tak ci tak, urcite sa to podari, treba vydrzat 🙂

moja MS uz meska jeden den (ak sa to dat tak nazvat, posledne mesiace som mavala 26DC, takze potom 3), takze som dnes volala sestricke, ci si mozem dat tu inj nechat pichnut doma o tety a ze v pohode, takze zajtra idem na Kysuce,a le najskor k starym rodicom...dufam, ze ju nedostanem cestou, bo ma porazi, ak by zajtra rano, tak to este stiham k dokymu.

janemari
autor
12. aug 2009

britny moja sesterka mala prve po 35 a teraz ma 37 a caka druhe.Takze urcite dietatko budes mat ked sa preliecis.

luko
12. aug 2009

presne tak 🙂

ozaj jane: zeby som tiez dala cervene vinko, to je napad na urychlenie....ale otvorene mam prave biele, no nic, dam biele 😀

janemari
autor
12. aug 2009

luko skus 😉 no ja tvrdim,ze skor sa stane so mna alkoholik ako dostanem kramy.Ale co uz,musim len cakat 😢

luko
12. aug 2009

to len na sprijemnenie atmosfery 🙂

janemari
autor
12. aug 2009

hej na sprijemnenie a uz mi padaju oci 😔