Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

vanesska
17. júl 2009

caute babulky,
tak vam sem trochu vpadnem aj ja... kedze vcera mi doki potvrdil ze sa mi endo opat vratila...
nasiel mi cysty na vajecnikoch z toho jedna mu pripadala ako endometricka... ☹
bola som fakt sklamana nemusim vam hovorit... uz s tym bojujeme 3 roky najprv prva laparka... odstranili endo ale vsetko ostalo zachovane a funkcne takze v pohode mozeme zacat snazit... 2 roky nic... kontrolna laparka... endo nezistena... mozeme pokracovat... no a teraz po roku sa endo dostavila opat... 😒
kazdopadne v auguste som objednana do CAR na vypisanie ziadosti na ivf len teraz neviem ci pred tym nez zacnem s ivf mi musia endo znova odstranit a teda dalsia laparka??
nemate s tym niektora skusenosti?? fakt sa mi na tretiu operaciu nechce ist... 😒

komisakpd
17. júl 2009

evina..no kamoska ma este cronovu chorobu..manzelia su 5 rokov, najprv nemohli mat babo kvoli tej chorobe, lebo bola na operaciu a licila sa..teraz uz rok intenzivne snazenie a v stredu bola na laparke a tam jej to zistili...idem k nej na navstevu tak jej chcem priniest co najviac info..

filmushka
17. júl 2009

😉 ahoj vanesska, to je strasne, ja akurat od pond. zacinam s liecbou, tak som plna optimizmu 😀
ty si nepodstupila liecbu? Len ste sa po operacii snazili? skus v tehulkach s endo, tam s IVF maju viac skusenosti 😉 a ozvi sa, aj neskor, ako si dopadla, drzim palce! 😵

vanesska
17. júl 2009

ahoj filmushka... ja som liecbu nemala lebo hned po prvej laparke niekedy v 2006 mi doki povedal ze aby sme sa zacali snazit ze teraz je najlepsia doba... a ze teda ked chceme mimi tak mi lieky davat nebude...
ale vidis ani pocas dalsich 3 rokov od laparky sa nam nezadarilo... ☹
a vy zatial nechcete mimi ked zacinas s liekmi??
ale pocula som ze vela bab ako skoncili liecbu sa im rychlo podarilo otehu... drzim ti palce aby to aj vam vyslo co najskor ked sa zacnete snazit... 😵
a dakujem za tip... skusim pokukat aj v tehu teme ... 🙂

filmushka
17. júl 2009

jasne, ze chceme babo, ale musime napred skoncovat s endoskou, lebo operaciou sa vyriesi len odstranenie neziaducich nalezov, ale nezastavi endo. a rozhodla som sa pre liecbu, lebo ta endo je nevyspytatelna... 😠 a tvoj mm ma spermiogram v poho? ved, asi ano, podla vsetkeho. 😵

filmushka
17. júl 2009

Vaness, tu je ta tema:
Úspešné tehulky s endometriozou
tema, do ktorej sa vsetky pridame 🙂

vanesska
17. júl 2009

ahaaa... no mozno to bola chyba ked som po operacii nepodstupila tu liecbu ale tak spolahla som sa na to co mi povedal doki... ze je najlepsi cas sa zacat snazit... no a vidis po 3 rokoch stale nic... akurat ze pani endo zda sa zavitala opat na navstevu 😠
inak okrem endo sme obaja ok aj spg je fajn... uz sme boli aj na IUI ale tiez nic...
zda sa ze IVF je pre nas asi najvacsia sanca...
tak by sme to chceli zacat uz teraz v auguste podanim ziadosti tak pocitam ak by vsetko islo dobre mozno v oktobri by sme mohli zacat so stimulkou...
akurat len sa bojim ze ma laparka opat neminie 😖

inak dik za tu temu uz som ju nasla tak uvidim ci baby tiez budu vediet nejako poradit...

jaaaj tak by som chcela aby sme sa tam tiez co najskor prestahovali... vsetky 😵 😵

filmushka
17. júl 2009

😵 😵 😵
tak to ti verim, ale ved v Care ti vsetko povedia, co a ako... co doki, to iny nazor, vidime zase... ale cas uz nevratime, a musime byt silne a verit, ze to zvladneme a pomozeme si aspon takto. 😉 drzim palce vaness!!! 😉

vanesska
17. júl 2009

dakujem filmushka... drzim palce aj ja tebe...
dufam ze sa coskoro uvidime v tehu temicke 😵 😵 😵
vsak ked sa nieco nove v care dozviem tak budem informovat... sama som zvedava... 😕

filmushka
17. júl 2009

oki, tam mame stretko v tehu temicke 😵 😵 😵 o par mesiacov....ci do roka? no proste, co najskor... 🙂

vanesska
17. júl 2009

najlepsie co najskor... 😵 🙂 😉

dahra
17. júl 2009

Ahojte,
tak a uz 5. injekcia je tam, kde ma byt.
Filmushka,
aku liecbu i nasadia, ako sa volaju tie injekcie?
Vanesska,
tak to nie su pozitivne spravy, ze sa ti endo vratila. Mne tiez v centre vraveli a aj po operacii, ze sa mam snazit. Dalsi mi odporucili injekcie. Vahala som dva mesiace - presli 3 cykly a az potom som sa dala na liecbu, lebo viem, ze operacia endo nezastavila a otehotnenie bolo v nedohladne. Manzelovi zistili zle spermie, aj tak by neslo otehotniet prirodzene a ja mam uz vdaka tej hnusobe len jeden vajecnik.
My uz mame ziadost schvalenu, asi v septembri alebo oktobri ideme a IVF. IUI nam ani neodporucali, lebo je to zbytocne.

vanesska
17. júl 2009

Ahoj Dahra,
no vsak som z tej vcerajsej spravy taka smutna... a tak hladam na nete nejake povzbudive infos... 😔
my sme tie lieky ani nejako nechceli lebo manzel ma dobry spg a okrem endo u nas nebol ziadny problem...
tak som tomu davala velke sance ... no a vidis uz su to 3 roky a nic... ☹
IUI aj nam povedali ze je dost zbytocne a ze endo je diagnoza kde sa bezproblemov schvaluje ziadost ale tak stale sme dufali... a skusali aj taketo menej narocne metody 😒
teraz uz som s tym zmierena ze ideme na IVF dokonca sa uz zacinam na to aj tesit 😅 uz nebudem spekulovat a stracat cas... akurat dufam ze sa ta endo do toho casu nejako nezhorsi a pod...
no inak ty tiez chudatko... prist o vajecnik kvoli tej svinuche... 😠 😠
no veru nemame to lahke 😝... ale tak musime verit ze to dokazeme... 😵 vsetkym nam moooc drzim palce!

vanesska
17. júl 2009

ozaj ma napadlo nemate kocky nejaky tip napr. na bylinky alebo cajiky proste hocico co by pomohlo tu svinuchu nejako spomalit alebo zmiernit jej priznaky??

nastasia
17. júl 2009

ahojte baby,
tak ja stale neviem ci mam endo alebo nie alebo co vlastne. ked som si bola dat vybrat stehy tak som cakala, ze sa o tom porozpravam s dr. ale nebola prilezitost. mal strasne vela pacientok, kedze ordinuje len jeden den v tyzdni a islo to tam ako na beziacom pase. takze budem musiet ist k svojmu a toho donutit nech mi to poriadne vysvetli. lebo som si znovu poriadne pozrela tu prepustaciu spravu a mam tam: diagnoza: tie zrasty a potom Endometriosis peritonealis minima a v epikrize mam uvedene, ze predpoklad pritomnosti endo sa nepotvrdil. vobec tomu nerozumiem.

inak, po tych stehoch mam v pupku take skarede velke chrasty ani pupok mi nevidno. tiez ste to tak mali?

vanesska
17. júl 2009

ahoj nastasia,
ja som po laparke nemala na pupku ziadne chrasticky... 😨 iba trochu krvicky co sa mi pri sprche vycistilo...
podla mna si skus na to davat nejaky harmancekovy alebo repikovy obklad to by ti mohlo pomoct so zahojenim...

no a ta diagnoza zrejme znamena ze na brusnej stene si mala minimalne lozisko takze sa ten ich predpoklad o endo asi vo vacsom rozsahu nepotvrdil... kazdopadne si myslim ze je to fajn zistenie... 😉

aurora81
17. júl 2009

ahoj nastasia, endometrioza je vlastne ten zrast a endo sa nepotvrdil je veľmi dobré. to isté som mala aj ja . Po odstránení endo som mala lapar., ale ešte vo februári . Používaj odvar z repíka lekár. , to Ti. tie chrasty pekne vysuší. teraz som po hormonálnej liečbe ale zatiaľ bez výsledku 😒

nastasia
17. júl 2009

ahojte baby, dakujem za rady, ja som tiez najprv myslela, ze je to zaschnuta krv, ale ked som sa osprchovala tak to nezislo, takze su to chrasty. skusim ten repik.
aurora, ale zrasty a endo su nieco ine, nie? ci ako si to myslela? a ty si kvoli comu brala liecbu, ked sa endo nepotvrdila? alebo potvrdila? asi som to dobre nepochopila 😅 🙂
vanneska, asi to tak bude...no je to fajn, lebo nemusim brat liecbu 🙂

aurora81
17. júl 2009

mala som zrast , ktorý mi zistili pri HSG. odstránili mi to vo februári a na prepúšťacej správe som aj ja mala napísané endo. pri laparku mi povedali že som ok. liečbu mám na ovuláciu.

aurora81
17. júl 2009

a ešte niečo mávala som pravidelne každý mesiac zápal a krv v moči. a keď si pozrieš články o endometrioza máš to tam napísané, ale od zákroku nemám stým žiadne problémy.

evina0
17. júl 2009

nastasia aj ja som mala v hystologii napisane ze sa endom nepotvrdila priamo s tej vzorke co poslali ale lekar mi jasne povedal ze mam endoemtriozu,ved ju videl pri laparke a v kazdom pripade odporucal aj liecbu na polroka.a teraz kied citam prispevky od vanessky tak som rada ze som sa dala na nu 😅 😅 ked som sa rozhodovala ci liecbu mat a ci nie povedala som si ze ked som doteraz vydrzala s dietatkom tak polroka ma uz nezabije a nerada by som si potom vycitala ze som ju odmietla takze som dala na radu lekara. mne s hystologie to obalili do akehosi nezmyslu a aj sam lekar len krutil hlavu ako to tam napisali..vraj endom sa nepotvrdila ale zistili akysi zapal neznameho povodu cosi v tom zmysle ze edno nemam ale zaroven mam. 😠 😠

luko
17. júl 2009

evi: tak to je fakt divne 😅

janemari
autor
17. júl 2009

Caute ale ste popisali idem vas docitat. 🙂

janemari
autor
17. júl 2009

Ale som sa zapotila kym som vas docitala.Hura vikend toto bol strasny tyzden tie horucavy.Mne sa to krati na vysetrenie do Bystrice a potom uvidim co dalej.Ale uz nevaham nad tym ze ked mi odporucia IVF idem hned a dufam,ze to bude este tento rok.

luko
18. júl 2009

no mozno budeme mat potom vsetky dvojky po IVF 😀 😀 😀

pekny vikend, ja sa tesim z toho poklesu teploty nenormalne...ideme troska nakupovat handry na dovolenku, ja som uz cez tyzden troska vymietla Polus, ale este mi treba nejake letne saticky a sukienku 🙂

luko
18. júl 2009

a da sa to aj prirodzene 😉 :
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
citajte prispievatelku s nickom myskaaaa

katie233
18. júl 2009

Ahojte dievčatá. Tak tento týždeň som na vás vôbec nemala čas. Tak strašne rýchlo ubehol. Tak už mám termín na LSK. Do nemocnice nastupujem 27.7. Už som bola v piatok na krv, na interné v utorok. Minulý rok o takomto čase sme sa balili na dovolenku, a teraz sa budem baliť do nemocky. Aký je ten život nevyspytateľný. Minulý rok by ma ani nenapadlo, že príde takéto niečo. Čo už ...

A konečne som sa dozvedela, prečo ma tak strašne bolí ten chrbát, konečne 😀! Z krivej chrbtice, sedavého zamestnania a málo pohybu. Taká som rada, že to nie je nič vážne. Najhoršie na tom je, že momentálne budem v začarovanom kruhu. Po LSK mi isto hneď odporúčia otehotnieť, a obvodný práveže povedal, že by bolo dobré dať najprv ten crbát do poriadku, lebo v tehotenstve bude ešte väčšia záťaž, a to už by som vraj mohla dospieť do takého štádia, že sa nepostavím z postele 😖. Je to všetko na ...

A vítam nové holky a prajem pekný víkendík 🙂

janemari
autor
18. júl 2009

katie tak neviem ci gratulovat alebo nie k tvojim zisteniam.Ale aspon sa posunies dalej najprv laparka a potom das do poriadku aj chrbat.Aj ked ti velmi zelam aby si bola tehu co najskor pri tejto nasej diagnoze neverim uz ze to pojde na prvy sup.A kym ti narastie brusko budes mat aj chrbat v poriadku.A kam ides na laparku?

luko
19. júl 2009

katie: ja som citala, ze jednym z priznakom endo moze byt tiez bolestiva chrbitca...ale to sedave zamestananie, no to je fakt pohorma pre chrbat, ale zas cvicenim sa to da upravit 😉 no prajem ti, aby si sa takto o rok tiez balila, ani nie na dovcu, ani nie na operaciu, ale rovno do porodnice 😀 alebo aj skro samozrejme 😉

luko
19. júl 2009

oprava: skor