Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

ivec16
6. feb 2014

@lilila65 aha ci ty myslis, ze mame brat tu antiku a potom nam to pojde? tak ja ti hovorim, ze toto mam uz za sebou a napriek tomu nam to neslo a nejde... myslim, ze toto sa pouziva velmi casto, ze sa nasadi antikoncepcia a po vysadeni by sa teoreticky malo zadarit,... no nie je to pravidlo...

lilila65
6. feb 2014

@ivec16 no ja som uz kvoli endo mala ohrozene creva, a odstranovali mi z vajecnikov a z vajcovodov a ked mi povedali, ze jednoducho ja ziadnou cestou nebudem mat dieta, tak som sa ukludnila a prestala som o to bojovat, len kvoli tym bolestiam som zacala brat antiko. somnou nie je to ruzove, lekary este aj pri porode sa somnou hadali, ze toto nie je mozne, ze som na koze a pripravujem sa rodit. moja doktorka odvtedy viacerym zenam ponuka aj antiko liecbu, bo mozno to zaberie. mozno ked aj ty sa nad tym zamyslis, ze v zivote treba trosku ulavit a pride to chces. chapem,ze sa zeny snazia vsetkymi moznymi posobmi otehotniet, ale casto to pride vtedy, ked sa tak velmi prestaneme snazit a to by mozno vedelo potvrdit vela zien.
hlavne je ze mame tu tuzbu mat dieta, ci uz hentakym alebo inym sposobom, len to netreba az tak nasilu, bo si znicime nervy a ocitneme sa na chodbach psychiatrie.

jaja9891
6. feb 2014

Ach zienky,kedy vam dosla mrcha po umelom prechode?????mne moja nie a nie dojst... a ani sa nejako na nu necitim,asi pred tyzdnom sa mi aj zdalo,ze citim tlak v podbrusku,ale nic z toho nebolo.... od poslednej injekcie je to cca. 100 dni....

yukki
6. feb 2014

@jaja9891 tak nejako, 100dní....

erijan
6. feb 2014

@jaja9891 ahoj, podstupila si hormon.liecbu ? po operacii ?

jaja9891
6. feb 2014

@yukki tusim si mi to uz aj pisala,ale vobec s ana nu necitim... no ja som mala injekciu s trojmesacnym ucinkom... tak neviem ako to teraz bude...ale dakujem 🙂

jaja9891
6. feb 2014

@erijan ahoj,ano 9 mesiacov umelo vyvolaneho prechodu po laparotomii kvoli endo cystam a ty?

erijan
6. feb 2014

@jaja9891 uff az 9 mesiacov 😖 no mna este len caka laparka presne o tyzden, mam cystu na vajecniku a este neviem ako to dopadne, len moja dr hovorila, ze ked sa potvrdi endo tak bude nasledovat liecba a ze su nejake 3 moznosti liecby, ale o nich mi povie az po operacii... preco si mala az taku dlhu liecbu ?

jaja9891
6. feb 2014

@erijan mala som cysty, 3 a 5 cm na oboch vajecnikoch,neslo ich odstranit laparoskopicky,kedze som mala velmi vela zrastov,preto museli robit laparotomiu,ceze som mala aj aj naraz...a vraveli mi,ze prirodzene neotehotniem iba ak zazrakom :( kvoli zrastom a neviem comu,kedze mi neskontrolovali priechodnost vajickovodov,ani neodstranili vsetky zrasty,ani nevedeli ci su tam este niekde loziska... aj ked operacia dopadla dobre,tak vela pre mna nespravili... nikto mi dopredu nepovedal ake je podozrenie,malo ist len o diagnostiku,preto som nebola ani pripravena na takeho veci...a tri typy liecby su asi bud snazit sa hned otehotniet,alebo umely prechod,pripadne HAK,alebo rovno umele oplodnenie.... takze mne zvolili taky dlhy prechod,aby co najviac znicili pozostatky endometriozy,alebo loziska,ktore nebolo vidiet a pod.... a teraz po 9 krutych mesiacoch som uz ani nesla do nemocnice na kontrolu,lebo som sa bala,ci mi zase nebudu chciet predlzit liecbu,to by som uz nezvladla ani psychicky a ani fyzicky.... v centre mi dali 3 mesiace na snazenie teraz a potom s adlaej uvidi podla dalsich vysetreni..... takze dufam v zazrak,hormonalna liecba je sice dobra,ale nic ti nezaruci a ak budes moct,vyhni sa jej,oddiali to snazenie a mne osobne to velmi nicilo zivot a vztahy...ako aj imunitu,teraz mam taku oslabenu obrynyschopnost posvy,ze vsetko chytim... nehovoriac o vedlajsich ucinkoch a depresiach,ktore som kvoli takej sprave mala,kedze ma nikto na to nepripravil a z jedneho dna na druhy zo zdravej zeny som bola na dne... drzim palce a vela sil... my s aideme pokusat o zazrak...

lilila65
6. feb 2014

@jaja9891 ako sa mas? Uz ti je lepsie?

jaja9891
6. feb 2014

@lilila65 ahoooj 🙂 no lepsie ako lepsie,nastastie ucinok injekcii uz je minimalny,ale MS nikde,ani nemam pocit,ze by mala prist...a teraz beriem antibiotika,lebo ma neustale trapia nejake bakterie,mykozy a pod.,vraj v dosledku poklesu hormonov je telo oslabene a ty ako?co nove?

lilila65
6. feb 2014

N@jaja9891 vyskusaj aj domace antibiotika, cesnak je dobry a pridaj k tomu probiotika, aby ti neuskodili anntibiotika. MS pride, len to chvilu potrva. Pri operacii ti ale z vajecnikov neodstranovali, nemali si velke hniezda cyst? A ako s partnerom uz lepsie. Ja sa mam dobre, len som v poslednej dobe nervoznejsia kvoli stitnej zlaze.

erijan
6. feb 2014

@jaja9891 och tak to mi je velmi luto ☹ muselo to byt strasne a ver mi ze mi je to velmi luto,lebo ja som sa tiez velmi zlakla ked mi z nicoho nic na preventivke povedala ze mam cystu a potom mi volali, ze mam co najskor prist, lebo to musime riesit... isla som na preventivku s tym, nech mi potvrdi dr ze som zdrava,lebo sa zaciname snazit o babatko a zrazu toto ☹ tiez sa velmi bojim co z toho bude, ale musim mysliet pozitivne, ze to vsetko dobre dopadne... sama neviem co bude potom nasledovat, predpokladam, ze to bude endo,kedze vajecnik.marker z vysetrenia krvi vysiel dvojnasobnye zvyseny, ale dufam, ze to bude len ta jedna cysta a nic viac, ze zbytok mam zdravy...mne moja dr povedala ze ked ma bude operovat uz aj rovno pozrie ostatne veci a ze mi pozrie aj priechodnost vajcovodov, tak dufam, ze to vsetko skontroluje uz ked tam budem...nechapem preco to nerobia vsetci lek automaticky ked uz tam je ta pacientka na operacke...tak ti silno drzim palce aby sa vam hned zadarilo a aby ste sa uz len tesili po tom vsetkom cim ste si museli prejst...

jaja9891
6. feb 2014

@lilila65 no beriem aj probiotika...snazim sa aj domace recepty vyuzit... ale uz mam toho dost,doberiem co mam doma a koncim s umelymi liekmi,kym som ich nebrala,bola som ok...a teraz.... no id eo to,ze oni mi nevraveli nic o tom,kolko z vajecnikov vzali,tvarili sa,ze je vsetko ok,ale v centre,ked mi ich merala tak mam napisane,ze lavy ma len do 2cm.... takze vyzera to,ze asi menej ako polovicu mi z neho nechali a pravy netusim,tam asi len minimum zrezali... no vsetko sa uvidi teraz,ako nabehne cyklus... no s manzelom dobre,len ho to trapi,jeho kamosi sa vytesuju ako im manzelky porodili deticky a my sa takto trapime.... no uz sa neviem dockat MS,chcem uz snazilkovat,ved nadej umiera posledna,nie? 🙂 mas aj problemy so stitnou?

jaja9891
6. feb 2014

@erijan no mne krv ani nikto nevysetroval,moju gyn. ani nenapadlo,ze o ake cysty ide... vzdy ma obila,ze trosku bolesti vydrzte,ked vas bolia krize,chodte za ortopedom a pod.... az ked som ju otravovala,ze uz nevladzem ani sediet,ani vstat,az potom ma poslala do nemocnice a tam mi nikto nevravel nic,vecer pred operaciou mi spravili ultrazvuk a vyslovili podozrenie na endo... a to som uz nestihla o tej chorobe nic zistit...a je to hrozne,ze ked ma tam mali rozrezanu,nespravili vsetko co mali... strasne ma to hneva... vraveli mi,ze mam prist znovu,rok sa davam dokopy a len pre ich hlupost nepojdem pod noz znova... och,mam zlych gynekologov a dobreho som este nenasla.... je to nervy,ale dakujem,aj tebe silno silno silno drzim palce,nech vsetko bude ok

lilila65
6. feb 2014

@jaja9891 hlavne klud, nalej si trosku cerveneho vinka, nech ta poriadne prekrvy a pride co ma prist. Zvykne to tak byt, ze na jednom vajecniku je vacsie hniezdo, hlavne je ze uz to mas za sebou, teraz to uz bude lepsie a aj tie navaly 😉 . Mozno sa budeme snazilkovat spolu. No mne pred rokom zistili, ze mam nefunkcnu stitnu zlazua uz beriem aj silnejsie hormony, ale dajak nezaberaju, asi mi ju vyberu a potom mozem zacat s novou liecbou a potom sa zacat snazilkovat o babo.

erijan
6. feb 2014

@jaja9891 ☹ tak to je strasne ☹ je to smutne, ze su aj taki doktori nezodpovedni ☹ ja som tiez doteraz nebola spokojna s gyndosmi, mala som ich asi 5 az na tuto poslednu som s nou velmi spokojna, tak verim, ze ma nesklame a ze sa o mna postara... aj tebe dali viec moznosti liecby alebo ti rovno dali tuto hormonalnu co si mala ?

jaja9891
6. feb 2014

@lilila65 no tak som v klude,zatial 🙂 len uz som nedockava.... navaly uz su ok..... no stale cloveka nieco prekvapi,moj muz s atiez lieci na stitnu... no snad uz coskoro sa pusti do snazilkovania vsetky,ktore po babätku tuzia a podari s anam to...ale je zaujimave,ze väcsie hniezdo bolo tam,kde bola mensia cysta a nebolel ten vajecnik.... a naopak... co uz....snad budu fungovat 🙂

jaja9891
6. feb 2014

@erijan mne ani nedali na vyber,hormonalna licka a umele oplodnenie,liecbu som podstupila,ale s umelym pockame,ved sme sa este ani o babo nepokusili,tak ako si mozu byt taky isty,ze to nepojde... neviem preco to takto u mna spravili,pricom ma operoval profesor,nie len obycajny dr.... tak nechapem,akoze starali sa o mna,ale aj tak.... :( no uz je potom a hura do noveho boja a snad uz prijemneho 🙂

lilila65
6. feb 2014

@jaja9891 bo kde sa vytvara hniezdo, zvykne byt naraz viac cyst a tym nie su velke. Mozno budes musiet podstupit aj laparoskopiu, ale to ti budu vediet povedat lekari. Boze, zaciatok je tazky, ale je nadej. A mas to velmi podobne ako ja.ved mi napis opat niekedy, ja som teraz mala dost, po vianociach a ani som tu nebola dost dlho, si potom zase dobre popismenkujeme. 😉

erijan
6. feb 2014

@jaja9891 presne tak, hlavu hore, dobre to dopadne, uvidis, nabehne cyklus a zacnete si uzivat jeden druheho a ono to pride samo 😉 moja mamka mala tiez strasne problemy uz od puberty, viacnasobne operacie, vtedy sa nerobili laparoskopie, stale ju rezali, dokonca jej vyberali cystu na vajecniku ked bola tehotna s mojim bratom a potom so mnou otehotnela ked uz mala len jeden vajecnik a sme s bratom tu, mala problemy aj potom po porodoch,ale zvladla to, vytrpela si toho a obdivujem ju, ze to zvladla... takze tym chcem povzbudit vsetky mlade dievcata, co este nemaju deticky, ze sa to da zvladnut a drzme si vsetky palce 😉

erijan
6. feb 2014

chcem sa este opytat dievcata, budu mi robit este v nemocnici nejake predoperacne gynekologicke vysetrenie? pre overenie ci tam je ta cysta a ci sa nieco nezmenilo, lebo ja mam vlastne robene vysetrenie pred viac ako mesiacom... ci to ma rovno budu operovat ?

ivec16
7. feb 2014

@erijan budu neboj... mam pocit, ze ani nebolo treba asi si kazdy lekar na oddeleni do mna sahol... ale tak co uz...

kveta
7. feb 2014

@erijan Rano pred operaciou ma este znovu vysetroval lekar.

jaja9891
7. feb 2014

@lilila65 ja uz ani neviem ako to tam bolo,lebo dokopy mi nic po operacii nepovedali a ja som o ochoreni nic nevedela,tak som ani nevedela co sa pytat... ale musime ist dalej... nesmieme sa vzdavat,lebo to by bol koniec.... vzdy je dovod preco zit a ist dalej a nestracat nadej!musi byt! 🙂

jaja9891
7. feb 2014

@erijan ano,mas pravdu,zeny si vela vytrpia a musime ist dalej a bojovat,ale nie vzdy je to take idealne... su aj nestatsne pripady,tu z okoli nedavno zomrela zena, ktora mala 35 a sla na laparoskopiu s cystou,lebo chcela druhe dieta, po operacii dostala emboliu pluc a opuch mozgu... je to krute... clovek ani nevie co vsetko mu hrozi a co vsetko nas caka a co musime zvladnut... dufam,ze cyklus coskoro nabehne a ze si ozaj uzijeme jeden druheho,lebo doteraz,pravdu povediac,ani som nemala chut a aj to dost po operacii a z tych hormonov bolelo,co sa mi predtym nestavalo... tak som zvedava.... snad nas ta nadej zblizi opät ako predtym 🙂

erijan
7. feb 2014

@jaja9891 boze, tak to si ma teraz riadne vystrasila ☹

erijan
7. feb 2014

@kveta oki, dakujem za info 😉

erijan
7. feb 2014

@ivec16 vdaka za odpoved... tak az take prehnane vysetrenie to dufam nebude 😒

ivec16
7. feb 2014

@erijan kde ta budu operovat?... tak aj laparoskopia sa moze skomplikovat... u mna sa to tiez nezaobislo bez komplikacii... a na dalsiu nepojdem, iba ak by to bolo velmi akutne a malo by ma od bolesti roztrhnut... inak ma nikto neukeca...