Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

capuletka
15. jan 2012

ahojte babenky, dakujem za odpovede 🙂

onkosmas - kedze pises ze ty si to po prvej injekcii odmietla, ako si na tom teraz? uz sa ti to nevratilo?

yukki, pici - okrem tych beznych vedlajsich ucinkov, sa vam tiez pridruzili tieto choroby? ako klby, bolesti krizov, ladvin...? a tiez vam byvalo na zvracanie? Pici tie lieky, ktore pises si brala aj ty? takze to pomaha? No super, tak to asi skusim.. A ako ste na tom babenky teraz vy? kedze uz mate po liecbach?

(antikoncepciu som brala hadam od 16tich, povodne na to, aby sa mi upravil cyklus, po mnohých rokoch som si povedala , ze fuj uz tieto hormony nechcem, takze cca 3 roky uz ziadnu neberiem... a uz ani nechcem, nemam pocit, ze by mi pomahala voci blestiam nejak extra a tiez ani proti endo...lebo ta sa mi zistila az potom...)

pici
15. jan 2012

@capuletka nemala som ziadne choroby ale spala som len dve hodiny mozno denne , stale som sa smiala ako chora. a podla mna sa mi zmenil hlas :D vazne sa mi zdalo ze mam nejaky divny smiech
ano tieto lieky beru bezne zeny v obdobi klimakteria na zmiernenie priznakov., pomohli velmi... kazdou injekciou som bola na tom lepsie, co sice nie je bezne, skor naopak cim viac injekcii za sebou tym horsie stavy
ja som na tom , ani neviem. ja som priznaky typicke pre indikaciu endo nemala teda okrem bolestivej menstruacie a bolesti krizov

mylis sa... co sa tyka hak a endo. uzivanie hak, tehu a klimakterium su jedine moznosti, kedy endo v tele nebujnie, lebo zena nema cyklus
cize moje branie hak 7 rokov povazujem za svoj najlepsi napad, bohvie co by som mala aky stupen a loziska keby som to nebrala

capuletka
15. jan 2012

@pici a kolko uz mas od liecby? podla coho teda vies, ci liecba pomohla alebo nie? robili ti aj tu second-look laparku? pises ze si mala "len" bolesti, ako si prisla k tejto diagnoze? A co tie bolesti po liecbe? ustupili?

capuletka
15. jan 2012

@pici inak, tymi prinakmi si ma vazne rozosmiala.... tusim, ze si sa narodila pod stastnou hviezdou 😀 pre teba to bola celkom aj zabava, vsak? 😉

pici
15. jan 2012

@capuletka ano bolesti ustupili, bola som na sl laparke a prisla som k diagnoze v ramci diagnostickej laparke kvoli babatku :D second look som mala v novembri 2010

pici
15. jan 2012

@capuletka ano zabavna som bola.. len nie moc pre okolie... ja som sa smiala vsade. ako nahulena. u lekara, doma, vonku, na ulici. srandicka :D

capuletka
15. jan 2012

@pici fuuuuuha, tak to som este nezazila, taketo navaly smiechot bez priciny.. ale aspon ze si mala stale dobru naladu, to je super 🙂 a si ma velmi potesila, ze ti presli tie bolesti...v to dufam aj ja..len som bola sklamana, ked som si to tu poprecitavala, ze vela zenam sa to vratilo vsetko naspat :(
A vy teraz pracujete na babatku?

pici
15. jan 2012

@capuletka ano pracujeme, zatial neuspesne ale nevzdavame sa :D ten spravny cas na nas este len caka :D
ano vracia sa to, ako moj doky povedal, je to celozivotny boj

capuletka
15. jan 2012

@pici ako som ale pocula, tak najvhodnejsie je otehotniet hned po tejto liecbe...myslis, ze ak sa nebudeme snazit hned po nej, su stale moje sance mensie a mensie cim budem dlhsie cakat? :-/

pici
15. jan 2012

@capuletka nie je dokazane ze endo je pricinou neplodnosti, ale... ani otehu neprospieva. najvhodnejsie je po liecbe otehu... ked sa nebudete snazit, nemusi to znamenat ze sance su mensie, napriklad tato diagnoza je dovodom aj na IVF ked sa prirodzene nedari, a tam je jedno ci je endo liecena alebo nie... ja som neotehu po liecbe a ani pomocou IVF. cize vsetko moze a nemusi byt

capuletka
15. jan 2012

@pici co presne znamena IVF? a teraz sa snazite opat prirodzene?

pici
15. jan 2012

@capuletka ivf je umele oplodnenie mimo tela matky :D vkladaju do maternice embrya v skratke, ano snazime sa aj prirodzene ale chodime aj do centra

janulka1989
15. jan 2012

Mne lekar dal do spravy endometrium 2/12 poradte musi sa to vyoperovat????Neviem otehotniet

martinkatinka
15. jan 2012

@janulka1989 endometrium je výstelka maternice... to keby ti vyoperovali, nemá sa ti kde uhniezdiť vajíčko, alebo sa mýlim kočky?

pici
15. jan 2012

@martinkatinka nemyslim si ze je to vyska sliznice... skor pocet morf a stupen endo? najlepsie je sa opytat lekara
@janulka1989 a co ti k tomu viac povedal?

martinkatinka
15. jan 2012

@pici nemyslela som výška maternice, ale výstelka...

martinkatinka
15. jan 2012

@martinkatinka tak sa asi mýlim... stupne endo sú 4, pokiaľ viem, aspoň mne tak povedal lekár, tak neviem, čo by potom znamenalo to číslo za lomítkom, ale spýtaj sa doktora, keď ti to napísal, nech ti to aj vysvetlí

martinkatinka
15. jan 2012

@janulka1989 tak sa asi mýlim... stupne endo sú 4, pokiaľ viem, aspoň mne tak povedal lekár, tak neviem, čo by potom znamenalo to číslo za lomítkom, ale spýtaj sa doktora, keď ti to napísal, nech ti to aj vysvetlí
Som to poslala sebe 😀 asi mi šibe...

pici
15. jan 2012

@martinkatinka endometrium=sliznica maternice, vystelka a udaje v mm hovoria o jej vyske v danom obdobi cyklu

martinkatinka
15. jan 2012

@pici tak som to myslela.... 😅

oknosmas
15. jan 2012

@capuletka myslim, ze nie...aspon na nic odvtedy nik neprisiel...ale neviem ti to povedat isto...to by potvrdila alebo vyvratila len laparoskopia...myslim.. ale vraj s tymto stupnom endometriozy maju zeny kopec deti..aspon tak mi naposledy povedal docent v ba

capuletka
15. jan 2012

@oknosmas a ty sa teraz snazis? ako dlho uz mas po liecbe?

oknosmas
15. jan 2012

snazim...po liecbe som uz 2 roky

janulka1989
15. jan 2012

@martinkatinka
Mne lekar nic nepovedal

janulka1989
15. jan 2012

@pici
Nic mi nepovedal taky lekar jak kus chuja

janulka1989
15. jan 2012
pici
15. jan 2012

@janulka1989 musis sa opytat jeho, to bude najistejsie

capuletka
15. jan 2012

@oknosmas a pred liecbou ti endometrioza sposobovala bolesti?

oknosmas
16. jan 2012

myslim, ze velmi nie..teda...menstruacia bola vzdy veeeelmi bolestiva, teraz ju viem vydrzat...a sem tam ma pichlo v bruchu....ale to skor kvoli folikularnym cystam, ktore sa mi tvoria dakedy...

kytula
16. jan 2012

@janemari
ahoj, aj ja mám endometriozu, zistili mi ju pred pol rokom. snažím sa otehotnieť už vyše 2 rokov a nedarí sa. nevieš poradiť, čo by pomohlo. som po LPR, vajecníky ok, neviem, v com je problem, ale ja som uz na nervy a totálne. lekár mi zatial raz predpisal duphaston, sliznicu maternice som mala 7 mm a folikulum 2 cm, teda všetko ok a aj tak neviem otehotnieť. neviem, ci by mi nevedeli dopomoct nejaké iné lieky? dík