Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

leeila
19. okt 2012

@nelly3 bohuzial zatial nepomohol..je pravda, ze mi nejak zle zareagoval CO2 na telo, lebo ked som sa prebrala tak ma brali priserne krce do hrudnika a ramena som myslela, zemi az vylomi!!! Nedalo sa mi dychat, dali tramal asi vecer a rano dvojitu davku vnovalginu...potom asi 8 espumisanov, potom ked som uz konecne zacala chodit, tak som to vyuzila a chodila co to dalo...trochu cez noc povolilo, ale teraz vobec nic...

wewulik
20. okt 2012

@leeila ja som tiez bola na laparotomii a mala som takyto problem skusala som espumisan aj som si brusko natierala deckymy kremymy ako pupik ale to musi prejst same....

wewulik
20. okt 2012

Stretla som sa s nazorom ze si to dietatko asi este nezasluzim ked mi neni dopriate....

yukki
20. okt 2012

@wewulik no ta len také somariny ti treba počúvať.....

prahaxx
21. okt 2012

@leeila silnejsi ako Espumisan by mohol byt Degasin - teraz je vela v reklame, treba vyskusat, ak sa Ti da, skus prechazky a cerstvy vzuch, aby sa crievka zase dali do pohybu, no a ak by to bolo spojene zo zapchou, tak rano na lacno 3 dc teplej vody robi zazraky, telo si zoberie kolko potrebuje a funguje lepsie

nelly3
21. okt 2012

@wewulik
a ty si mala 2 laparotomie?

wewulik
21. okt 2012

@nelly3 ano dve

nelly3
21. okt 2012

@wewulik
v priebehu kolko rokov? boze mne ta endometrioza tento cyklus po neusesnom 2.IVF.nejako oziva. akoze mam dost 😠

gombicka
21. okt 2012

zienky co ste mali laparku, ako dlho vam potom meskali kramy?

wewulik
22. okt 2012

@nelly3 moja tie operacie boli po sebe dva mesiace najprv endomala som vsetko zrastene dohromady cystu a vela zrastou a potom operovali mocovu ruru ktora bola endometriozou zuzrna a klabovala mi oblicka a nasli aj dalsie zrasty

lalia123
22. okt 2012

@gombicka po laparke mi vobec nemeskala menstruacia. Dostala som ju normalne a asi 7-9 mesiacov po laparke mi dokonca ms chodil uplne presne v 28 dnovych cykloch.
Po druhej laparke som hned nabehla na Lucrin, matne si pamatam, ze tusim este 1 ms som dostala a potom uz pol roka nic 😝 ...

lukaxxx
22. okt 2012

Ahojte, rada by som sa k vám pridala.. po druhom neúspešnom IVF mi našli malé ložiská endomrchy v oboch vaječníkoch .. :(( teraz mám ísť na laparoskopiu na upresnenie rozsahu endometriozy a vybratie tých ložísk.. mám strach .. ako dlho ste boli po laparke v nemocnici?

gombicka
22. okt 2012

@lukaxxx ja len den, ale to len preto, ze zijem v UK. Doma som potom ostala este 5 dalsich dni a na 6 som uz bola opat v praci.

gombicka
22. okt 2012

@wewulik to ti odstranovali loziska z mocovej rury? mne tam ich nasli tiez, ale doki to neodtranil, aby mi neposkodil organ. No uz aspon viem, preco ma tam stale picha, ked som na malej..

lukaxxx
22. okt 2012

@gombicka čím viac čítam o tejto hnusnej chorobe tým mám menšiu istotu, že sa nám ivf ešte niekedy podarí .. pozitívne príklady síce sú, ale je ich málo :((

martinka354
23. okt 2012

@bobsent
@jarushka Ahojte babenky,ako sa máte,čo máte nové?ja nič,tento týžden sa chystám konečne k dr,uvidíme ako to dopadne,stále neviem čo urobiť ☹ ,teraz mi mrcha meškala 5 dní,už som dúfala,a prišla ☹ ,ach jaj,babenky kam ste sa mi stratili,tak sa držkajte,držím palce

leeila
24. okt 2012

Ahojte, dakujem krasne...uz je lepsie aj ked brusko je stale nafuknute,ale uz ma to aspon tak neboli..mne nasli loziska niekde z druhej strany krcka maternice v nejakej dutine, tiez nejake zrasty v brusnej dutine, kt.vznikli po nejakom prechodenom starom zapale.....musime to zvladnut vsetky...zit nejako treba

martinkatinka
24. okt 2012

@leeila držím palce.... asi sme na tom s tými ložiskami podobne ☹
Ja mám posledné dni také bolesti... akoby mi išli črievka vypadnúť ☹ Uvidím ako dlho ešte vrdžím, ale vidím to tak, že tam mám riadne zrasty

wewulik
24. okt 2012

Ahojte baby potrebujem radu...bola som po operaciach a po hormonalnej liecbe teraz na kontrole...bral mi aj krv lebo pri endometrioze som mala zvysene onkomarkery a kedze je zatial vyliecena pre istotu robil kontrolne testy a onkomarkery su satle vysoke preco? ☹

nelly3
24. okt 2012

@wewulik
ja mavam tie onkomarkery tiez vselijake, raz dobre, raz zvysene, ale zase ja ju mam spat, aj cystu, moj gynekolog to ma pod kontrolou, a kolko si po operacii?

wewulik
24. okt 2012

@nelly3 8 mesiacov

nelly3
24. okt 2012

@wewulik
takze este sa ti nemohla vratit ta hnusoba a dufam, ze sa ti ani nevrati, neporadim ti.

martinkatinka
24. okt 2012

@wewulik možno máš niekde mikroložiško...ale mal by sa vyjadriť doktor k tomu.

yukki
24. okt 2012

Mne sa vrátila endo nejakých 10 mesiacov po operácii...vlastne po prvých troch menzesoch po slávnej hormonálnej liečbe som mala zas 6-7cm cystu...

janemari
autor
24. okt 2012

@wewulik endoška sa nedá vyliečiť,len utlmiť.Ja som bola na tom rovnako pred laparkou a liečbou som mala onko cca 150,a po laparke a liečbe som mala cez 230 a to bolo pred stimulkou na IVF ,kde sa samozrejme ešte zvýšili.A div sa svete otehotnela som nakoniec aj s tykými výsledkami.Onko výsledky skreslujú cysty,myomy,nádory,zápaly,skrátka môže to byť hocičo aspoň mne to tak vysvetlili.Preto niektoré žienky majú onko v normále a pritom majú endošku aj vo vyšších štádiach.Ja som cca 1,5 roka po pôrode a zatiaľ je to v pohode /klop klop klop/ čo sa problémov týka a dúfam,že to tak vydrží ak nie navždy tak aspoň na čo najdlhší čas.

leeila
24. okt 2012

@martinkatinka :(,takze si nejako tesne po laparoskopii? Na fotke mas krasne baby 🙂, takze sa zadarilo! To je uzasne..Ja som tu nova, takze neviem kto, co....? V pondelok po na kontrole som zistila, ze mi robili cez laparku nie jeden chirurgicky zakrok,ale rovno tri...tak som taka rozdzubana 😒 , ale zas tie ranky sa pekne hoja 🙂 Brusko klesa len dnes ma zacal boliet pri moceni mechur....zacinam mat z celej tej situacie trochu chaos...viem, ze to je nevyliecitelne, ze sa da len preliecovat, to bolo prve co mi gynekolog povedal...ale velmi si neviem predstavit kolko laparoskopii je mozne zvladnut...Baby, brali ste 6 mesiacov injekcie, ci tabletky, co je lepsie?Ci to je relativne? Tabletky viac zatazuju pecen, nie?dakujem Vam!

leeila
24. okt 2012

@martinkatinka hmmm :( Bude to dobre

leeila
24. okt 2012

@martinkatinka prosim Ta, ako zistim kt.mam stupen?

cipilivia
24. okt 2012

Ahojte, pripájam sa, v roku 2007 potvrdená laparoskopicky endometrióza, na nič som nečakala, žiadne hormóny na pol roka ( to nie je riešenie podľa mňa), hneď sme sa vrhli na tehotnenie, podarilo sa rýchlo, kojila som 1,5 roka, nemala som počas kojenia myslím rok menzes. To je jediná možnosť, naťahovanie času, odrodiť a potom už priebežne riešiť, teraz sme úspešne opäť tehotní. Držte sa, je to nepríjemná choroba (bolesti, zrasty...), ale nedá sa liečiť (len operatívne), kým sa nám produkujú hormóny a máme menzes, sliznica stále pracuje, nezbavíme sa jej. Dokonca som čítala, že kúsky sliznice môžu putovať a sú prípady, kedy sa usadia v pľúcach resp. inde ... a tam robia šarapatu.Každým menštruačným krvávaním sa zväčšujú.

martinkatinka
25. okt 2012

@leeila nie som po laparke, mala som laparoskopiu v 2007 a 2008, potom som po polročnej liečbe otehotnela a v apríli 2011 sa mi narodil synček - trošku komplikovaný porod.... ale už dva mesiace po porode som mala cysty, teraz ma trápia zrasty a nejako to odďalujem, nechcem ísť znova na laparku 😒 A ktorý stupeň?, No to by mal povedať lekár... mne to povedal len tak medzi rečou..... že sa to an začiatku zanedbalo a kým som sa dostala k nemu, tak už to bolo dosť nanič.. ale tak na druhej strane, bábo sa podarilo, takže som rada.