Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

lavinis
6. feb 2015

@alamahapalamlaa ja mam 35 rokov a babatko sa podarilo na prvy krat ;) tiez mam endometriozu, nepriechodny vajickovod jeden a cystu na vajecniku, jednu mi uz vyoperovali, druha sa mi vytvorila po 5 rokoch. vobec zatial nemusis byt v strese, si mladunka 🙂 ale skôr by som túto otázku adresovala na lekára 🙂

pflegerin
7. feb 2015

Aj mne doktorka diagnostikovala Endometriozu a jedinym jej riesenim bolo vsetko dat von.Tak som jej vravela,ze chcem mat este dieta a ona,ze to bude velky problem.Ja som si samozrejme povedala,ze vsetko sa da,len treba chciet. 🙂 Tak sme zacali so snubencom skusat a o 8 mesiacov som bola tehotna.Zial som o babatko prisla v 13tt,ale aspon vidim,ze to problem nebol.Tak vsetkym dievcatam prajem vela stastia a urcite to netreba vzdavat na zaklade nejakej diagnozi a pristupu lekara. 😀

lavinis
8. feb 2015

@pflegerin zaujímavé, lebo mne lekár nikdy ani len nenavrhol, že niečo vyberať, ale možno preto, lebo som ešte nerodila. Povedal, že najlepšia liečba endometriózy je tehotenstvo. Tiež nikdy mi nikto nepovedal, že by bolo otehotnenie málo pravdepodobné, skôr ma upozornili, že prečo by to mohlo trvať dlhšie.
Ale asi závisí aj od rozsahu a konkrétneho prípadu 🙂

pflegerin
8. feb 2015

@lavinis Ved jasne,ze taky by mal byt pristup a nie taky ako mala moja gynekologicka.Samozrejme,ze som od nej odisla a novy doktor hovori uplne nieco ine a hlavne pozitivne. 🙂

lavinis
8. feb 2015

@pflegerin presne, závisí od lekára a úplne súhlasím, že sa netreba vzdávať, aj keď to nie je najpriaznivejšie. Ja keď som povedala lekárovi, že s novým partnerom (môj ex manžel si našiel inú, rozviedli sme sa) sa to podarilo na prvý krát, tak skoro odpadol 🙂

pflegerin
8. feb 2015

@lavinis No ako super.Ja mam uz 15rocnu dceru,tak by som aj babo prijala veru 😀 Aj ked sme teraz prisli babo,tak to nevzdavam a skusame dalej 😝

lavinis
8. feb 2015

@pflegerin držím palce 🙂 ja už by som mohla tiež mať 15 ročnú dcéru, ak by som začala v 20tke 🙂 🙂sme rovnako mladé, kukám

pflegerin
8. feb 2015

@lavinis no parada 😀 a ty nemas este dieta?

lavinis
8. feb 2015

@pflegerin nemám, jedno sa zatiaľ črtá v mojem maternici 😀

pflegerin
8. feb 2015

@lavinis Jeeeej,,tak to GRATULUJEM. 😀

nikusqa
8. feb 2015

@alamahapalamlaa Ahooj, ja som na tom podobne ako ty. Len s tym rozdielom, ze ja som mala brutal bolesti ale po laparke je to zatial v pohode 🙂 . Tiez som uvazovala na babom cim skor, ale tiez koncim skolu buduci rok a ja nepracujem a priatel by vsetko neutiahol. Takze my sme sa z toho financneho hladiska rozhodli este chvilu pockat. Tak je to na tebe, na Vas ako sa rozhodnete. Ale netreba mysliet negativne. Nikde neni napisane, ze ak teraz neotehotnieme tak budeme mat problem, vsetko musi dobre dopadnut 😉

misiklienka
19. feb 2015

Ahojte dievcata, brali ste niektore po operacii endo ako hormonalnu liecbu Visanne - dienogest, a ako vam to zabralo? Ja som po operacii a lekar mi predpisal tieto tablety, ze mi nechce davat injekcie, vraj je to viac zatazujuce organizmus. Ale ked som citala tie neziaduce ucinky, dost desive veci... O pol roka mam ist vraj znova na operaciu- kontrolu.

sintuska06
20. feb 2015

Baby...nahodou niektora z vas neskusali ste Schendeleho mineraly pit?? zevraj to pomaha no a chcem to vyskusat 😉

aha87
24. feb 2015

@misiklienka ahoj. ja som brala po laparotomii najskor injekcie 5 mesiacov a nasledne visanne....co sa tyka vedlajsich ucinkov, aj pri injekciach to mas na rovnako, dokonca vraj este extremnejsie to je....ja som mala mozno polovicu z tych vsetkych priznakov pri injekciach, pri tabletach to bolo po case lepsie,ale prechod z jedneho na druhe tiez nie uplne najlepsi...a ucinok neviem posudit, zatial mi nic nenasli,ze by sa to vratilo,tak len dufam,ze to tak skoro sa neobjavi zas...od liecby s visanne uplynuli zatial len necele 4 mesiace..

misiklienka
2. mar 2015

dakujem za info🙂 @aha87 neskor som tu nasla aj skupinu ktora rozobera visanne. Ja som len pred dvoma tyzdnami zacala brat, tak uvidim. Drzim Ti palceky, nech je to len dobre 🙂

bramborik83
4. mar 2015

@misiklienka Ahoj, já jsem je brala půl roku, endo v děloze se trochu zmenšila, ale po dobrani to zacalo rychle znovu růst, takže nic moc.... a ty vedlejší účinky hrozné... jak ti hormonální injekce, které jsem měla teď po operaci.,.

bramborik83
4. mar 2015

@bystrinka123 Ahoj, já ji mám. Koncem září 14 jsem byla na laparoskopii-mám endo 4. stupně. V děloze my ten adenomyom odstranili, měla jsem i srůsty na strevech a vejcovodu, Po operaci zase 3 měsíce umělý přechod vyvolaný injekcema. Zítra jedu na kontrolu, taky chceme co nejdřív mimi.

misiklienka
5. mar 2015

@bramborik83 zatial beriem Visanne 2. tyzden, dostala som mns, ale velmi bolestivu, este som taku bolest nemala, teplota mi vystupila nad 37. Gynekolog mi povedal este predtym nez som mala mns, ze mozem dostat, ze to trva individualne kym sa ustalia hormony, ale tie bolesti ...?

nikusqa
16. mar 2015

@misiklienka vsetky priznaky co píšeš patria k neziaducim ucinkom. Skus počkať ešte do ďalšieho menzesu a ak sa to bude opakovat určite by som to riešila s doktorom. Ja som tiez po 2 mesiacoch musela Vissane vysadit

misiklienka
17. mar 2015

@nikusqa v piatok k nemu idem, predpísať ďalšiu dávku, tak mu to porozprávam. Navyše mám nafuknute a silno bolestive prsia, ako kedysi pred mns. Tiež som myslela počkať ešte mesiac a ak sa to stane znovu, už to nechcem brať ďalej. Uvidím teda čo navrhne.

nikusqa
17. mar 2015

@misiklienka No jedine co mna tesilo bolo, ze sa mi pocas užívania zväčšili prsia 🙂 ale po vysadení sa mi dali do povodnej veľkosti co ma nepotesilo ale tak bolo potrebné ho vysadit. Tak daj potom vediet co ti doktor povedal 😉

maminkainkake2015
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misiklienka
21. mar 2015

Povedala som môjmu lekárovi o bolestiach (kŕče cez mns a prsia dosť silno) a teplote, ale mi povedal že mi s týmto nemá ako pomôcť a predpísal mi visanne už na 3 mesiace. Akú liečbu Ti nasadil Tvoj lekár keď musel vysadiť visanne? Mohla by som sa na to opýtať potom toho môjho ak to bude aj tento mesiac také hrozné
@nikusqa

nikusqa
22. mar 2015

@misiklienka Praveze mi nedal nic. Lebo antikoncepcia neprichadza u mna do uvahy a este su nejake injekcie ale tie, ze maju velke neziaduce ucinky takze to mi sam doktor povedal, ze mi ich neda. Ja som dost zlozity pripad lebo mam aj ine diagnozy, na ktore beriem pravidelne lieky a vdaka nim mi nezaberala vlastne aj liecba (Vissane) a na moju liecbu je Vissane rezistentna ☹ .

maminkaanickazpresova2014
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misiklienka
23. mar 2015

@nikusqa to Ti prajem nech je to dobré aj bez visanne! Ja som zvažovala, či mám ísť do tých hormónov, hlavné keď som prečítala vedľajšie účinky, no bála som sa a vidím aj na sebe že je to riadny zásah do organizmu.

hastr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikusqa
23. mar 2015

@misiklienka Dakujeeeeeem. Ja som sa tiez bala ich zacat brat bola rok som sa trapila, tak po operacii mi bolo doktorom nariadene aby som to minimalne skusila, no a moje telo dalo najavo, ze to nechce ....

leassy
18. apr 2015

Ahojte baby, mne diagnostikovali endometriózu v decembri 2014 po laparoskopii - čokoládová cysta 4x6 cm na pravom vaječníku. Dovtedy som asi 2 roky mala problémy s cystami, kt. ale vždy zmizli. Táto ma však tlačila niekoľko mesiacov a následne sa zväčšila, preto som na odporučenie zmenila gynekológa, kt. ma po pár návštevách objednal na laparku a sám cystu odstránil. Hormonálnu liečbu injekciami som odmietla, lebo sme sa so snúbencom veľmi chceli pokúsiť o bábo. Mysleli sme, že to vôbec nebude problém, keďže som mladá baba. Ešte v decembri sme sa začali snažiť, no každý mesiac sme prežívali rovnaké sklamanie a ja neznesiteľné menštruačné bolesti, na kt. trpím už niekoľko rokov a po laparke sa vôbec nezmenili. Posledná MS mi skončila včera, kedy som aj navštívila svojho gynekológa pre podozrenie na cystu. Podozrenie sa potvrdilo - malá cysta 1,8 cm taktiež na pravom vaječníku. Doktor predsa len navrhol liečbu a ja som ešte včera o 16:00 hod užila prvú tabletu Visanne. Do pol hodiny tlaky v hlave. Do hodiny som nevedela poriadne rozprávať a ovládať svoje emócie - nevyspytateľný smiech cez slzy, vpadnuté oči, nepríčetný pohľad, špinenie, trasenie zubov, následne triaška celého tela, sucho v ústach. Bolo to strašné. Chceli ma vziať na pohotovosť, no skončila som u známeho doktora v jeho klinike, kde ma ihneď vyšetril a dal infúzku proti alergii - ževraj alegrická reakcia. O hodinu mi bolo lepšie. Konečne! Ale ešte stále som sa necítila vo svojej koži. Pred spaním búšenie srdca, nafúknuté brucho ako balón, pichanie v podbrušku a totálna púšť v ústach. Noc som pretrpela, teraz na druhý deň mi je už celkom fajn 🙂 Dnes ideme volať tomu môjmu gynekológovi, že čo ďalej. Bojím sa vziať ďalšiu tabletu a pritom nechcem vynechať dva dni liečby, keďže je víkend a dr. nerobí. Stalo sa niečo podobné niektorej z Vás? Ako ste to ďalej riešili? Budem môcť podstúpiť túto liečbu? Veľmi sa bojím, že sa mi bez nej cysta zväčší a bude potrebná ďalšia laparka :(

chorucka
21. apr 2015

Baby prosím vás mám jednu otázočku tie čo máte endo a otehotneli ste ako dlho ste pociťovali endo bolesti lebo ja stále pociťujem bolesť na tých miestach ako pred tehu a dokonca som mala dnes aj bolesti aj pri veľkej potrebe čo sa mi doteraz nestalo ani raz.