Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

gombicka
9. okt 2012

@mabumi ahoj, ano doki mi robil aj hysteroskopiu, na moje prekvapenie, vsetko OK. vravel, ze ju nemusel cistit, ze bola v poriadku. Aj vajickovody mam priechodne. cize stale mam nadej aj na prirodzene otehotnenie, no len neviem, preco sa tak nedeje....jedine, co mi z toho vsetkeho vyplyva su asi fakt malo kvalitne vajicka. No dufame dalej...

custy
9. okt 2012

@mabumi Moje vajcovody mám veľmi ťažko priechodné, takže mi dosť hrozí mimo maternicové tehotenstvo, ale ako som už napísala, verím a dúfam v Zázrak, ja chcem ísť iba prirodzenou cestou, iná pre mňa nieje 🙂 Tie kúpele som si pýtala sama, lebo po laparke a aj vďaka diagnóze mám na ne nárok, ale poisťovňa mi hradí iba procedúry, takže ubytko a stravu si hradím sama, ale tak toto beriem, ako moju poslednú šancu, uvidíme ako to všetko dopadne 🙂

mabumi
9. okt 2012

@custy vies to je na tom to smutno-smiesne, ze si nemôzes nikdy povedat "toto je moja posledna sanca" 😉 . pokial mas maternicu a vajecniky, tak vzdy je sanca. mozno nie pre lekarov, ale ako sa hovori Bozie cesty su nevyspytatelne a ked on bude chciet, tak aj motyka vystreli 😉 . obdivujem ta, ze ina cesta pre teba nie je ako prirodzene. ja som sa na tuto temu uz tolko narozmyslala a stale v tom nemam jasno, ale to je uz ina debata 🙂 . pustila som sa aj do tej "inej cesty" no zatial mi to nepomohlo ☹
@gombicka tak to je velmi pozitivne zistenie pri vsetkom tom negativnom 😵 . som si ista, ze sa ti to nakoniec podari 😉 - ci uz so svojimi vajickami alebo s cudzimi, najdôlezitejsia je zdrava maternica. bola to pre mna dalsia velka rana, ked som zistila ze ani ta nie je u mna OK, ale tak bojujeme dalej 😖

custy
9. okt 2012

@mabumi Áno ako sa hovorí: Keď Pán Boh chce i motyka vystrelí!!! 😵 necháme sa prekvapiť, čo má pre nás pripravené 🙂 Drž sa a všetko dobré Ti želááám! A nech je len tak, ako ON chce 🙂

agicka
9. okt 2012

ahojte žienky. ktoré ste už boli operované na endometriozu aký honorár zvyknú dávat dr? A ako bolo po operácií bolelo to a kedy ste dostali menses ?
a kedy sa može pokúšat a bábo?

yukki
9. okt 2012

Aký honorár?

gombicka
9. okt 2012

@yukki to by aj mna zaujimal ten honorar...

gombicka
9. okt 2012

@custy vies mi povedat, kolko by stal taky liecebny pobyt, ak by som tam sla ako samoplatca? myslim tym uplne hradit za vsetko, lebo nezijem na SK, tak poistovnu nemam.
Dakujem

martinkatinka
9. okt 2012

@agicka ten honorár aj mňa zaujíma... viaceré tu máme viac operácii za sebou, takže bolestné by sa zišlo 😅

Ale predpokladám, že sa pýtaš koľko sme dávali doktorovi do vrecka.... no NIČ!

yukki
9. okt 2012

Úplatok? Akože úplatok? ne, nič.

martinkatinka
9. okt 2012

@yukki no ja som to pochopila tak, že sa pýtala na to, koľko sme dávali doktorovi... či blbo som to pochopila?? Pretože aby nám platili za to, že nás režú... to je už ale úplná hlúposť 😀

leya
9. okt 2012

@gombicka to je fajn, ked mas moznost vyuzit takych odbornikov. ked to bude nevyhnutne, tak to zrejme poriesime nejako cez zahranicie. na diete som, ale na trochu inej, totiz pri tej biorezonancii mi robili aj test na citlivost na potraviny, a podla toho som vylucila psenicu, mlieko, mliecne vyrobky, repny cukor, umele sladidla, jablka, hrusky, brokolicu, karfiol, cokoladu, kavu, niektore druhy korenia, orieskov, ocot akykolvek, maso hydinove, kacacie, husacie a kopu dalsich potravin.
@mabumi ahojky! ja som tiez pocula vselico strasidelne o operacii rektovaginalneho endometriomu a zatial ma od toho kazdy odhovara, ale ktohovie....co sa tyka maternice, tak moja je tusim myoatosa, cize je celkovo nejaka divna, myslim, ze je prerastena nejakym zhrubnutym patologickym tkanivom (vraj z toho aj bolesti pri ms), ale nejako to neriesim 😉

mabumi
10. okt 2012

@leya aha, tak to je asi nieco podobne ako mam ja. bola si uz aj na IVF?
a to mas teda riadnu dietu, co potom jedavas 😕 😅 ? ja som kedysi mala nieco podobne, dodrziavala som to asi mesiac, no potom mi zomrela maminka a uz bolo po diete. uz som sa k tomu nevratila 😒 . a teraz jem vsetko 😀
@custy aj ja ti zelam vsetko dobre 🙂
@gombicka nechcem odpovedat za custy, ale ja som sa o to tiez pred casom zaujimala a na ich web stranke su cenniky. ked si samoplatca tak sa sama rozhodnes ako dlho tam chces, resp. môzes byt. pri vstupnej lekarskej prehliadke ti lekar navrhne procedury, ale v priemere si myslim ze to bude cca podobne ako tie pobyty, ktore ponukaju, mozno o nieco lacnejsie ked tam budes dlhsie. porovnaj si to aj s kupelmi v cechach - tusim frantiskanske lazne, o nich som pocula, ze su na toto vynikajuce tiez. ked si samoplatca, tak ti je asi jedno ci to bude na SK alebo inde

mabumi
10. okt 2012

baby ktoré ste brali visanne, nepadali vam velmi vlasy? mne strasne padaju a neviem co s tym. neviem ci to suvisi s visanne, ale zacalo mi to prave ked som to zacala brat.

custy
11. okt 2012

@gombicka Juj neviem Ti to teraz povedat,ale ked tam budem zistim a napišem Ti.Od piatka 19.10 nastupujem takze budem pri zdroji ;) pa zatial

leya
12. okt 2012

@agicka nedavala som ziadny honorar. bola som v centre jednodnovej chirurgie v sliaci.
@mabumi ano, na IVF som bola, dvakrat, ale stalo kopu penazi a nevyslo to.
co sa tyka diety, tak kedze som domaca pani (ci ako sa tomu hovori), tak to nie je taky problem. peciem chlieb, robim vlastne cestoviny a kolaciky, vsetko v sulade s tou dietou. zda sa mi, ze je to nieco na sposob protikvasinkovej diety. je to celkom fajn, objavila som kopu uzasnych ingrediencii, napr. taky cukor z kokosovych kvetov namiesto cukru, kokosovy olej namiesto masla, ovsena smotana namiesto klasickej....niektore nahrady su chutnejsie nez povodne ingrediencie. a ja milujem cesnak a cibulu a tie mozem, takze som v pohode 🙂

capuletka
13. okt 2012

Zdravim vas dievcata. Ako sa vam tu dari? Uz som tu medzi vami dlho nebola...no stale k vam patrim... Yuki, ako sa ti dari?

yukki
13. okt 2012

@capuletka čau ta...bojujeme. Zatiaľ neviem povedať nič...čo a ako bude.

veva123
14. okt 2012

kočky môžem sa spýtať, aké ste mali problémy predtým, ako vám zistili endo?

martinkatinka
15. okt 2012

@veva123 tak ja som začala mávať bolesti, až také, že som pri ms odpadávala.... a stále že nič to nie je, že len vodové cysty a potom to tak narástlo, že rovno pod nož..... a to už neboli len endo cysty ale aj ložišká..... takže som 9 mesiacov chodila ako na klavír k doktorke mesiac čo mesiac a ona si už aj myslela, že si vymýšlam... tak som zmenila lekárku. Ale tá endo sa potvrdila až po laparoskopii, odobrali vzorku a tam sa to potvrdilo.

yukki
15. okt 2012

@veva123 bolesti v podbrušku, aj iba také otravné, aj strašne silné...ale to som nijako neriešila. A potom tiež raz som klesla do kolien a nevedela som sa hodinu postaviť....šla som na vyšetrenie - síce na gastro-enterológiu-ale ten ma rovno na gyndu poslal a tam ma už ani domov po pyžamu nepustili, už som zostala.

ivec16
15. okt 2012

ahojte babenky, chcem len potvrdit co pise vanesska o pupalkovom oleji. Ja ho uzivam mesiac, zacala som minuly mesiac dva dni pred menzesom a uz som len cakala kedy budem prehltat ruzove pirulky, a na moje velke prekvapenie som to zvladla bez nich. Naozaj som nemala bolesti, a ani navaly tepla, zimnicu a podobne stavy prevadzajuce moju menstruaciu. Momentalne mi prisla dalsia menstruacia, myslim ze aj moje PMS boli miernejsie. Tak babenky odporucam, skuste to, mozno aj vam pomoze.

veva123
15. okt 2012

@yukki @martinkatinka dakujem baby, mna totiz odporucili na laparku pre podozrenie na endo alebo cysty, tiez mam bolesti v podbrusku skoro kazdy den, prepichuje ma tam a neskutocne bolesti pri ms - nikdy som nemala problemy, no teraz asi pol roka mam prvy den take bolesti, ze mi je na odpadnutie... takze ako vas tak citam, tak sa na tu laparku predsa len radsej objednam...

veva123
15. okt 2012

@martinkatinka a za kolko su vysledky z laparky, to hned, alebo tu vzorku nejako dlhsie skumaju? vobec neviem do coho idem, ani neviem ako sa to lieci, keby bola endo potvrdena. nemam este deti, v januari odchadzam do zahranicia... 😢

martinkatinka
15. okt 2012

@veva123 tak u mňa trvalo dva týždne, kým prišli výsledky, lebo to asi zaspalo v labáku 😀 ale tak nevadilo, hlavne, že som bola na istom..... potom po potvrdení mi doporučili otehotnieť, nedali mi liečbu,a le to sa u mna nedalo, nebolo vtedy s kým spraviť bábo..... potom o rok ďalšia laparka, lebo som bola moc "zanesená" tým všetkým a potom kúpele, liečba a potom prišlo bábo... po polročnom snažení bez všetkých hormónov.....

wewulik
15. okt 2012

Ahojte abulky ako sa mate?Tak ja mam zasebou prvu menstruaciu po liecbe po 8 mesiacoch a olesti bohuzial boli kratsie len nejake 2 dni ale zato nie omoc mensie ako pred operaciamy co ma dost znepokojuje.Uvidime no ale aspon viem ze ked bola mrcha bude aj ovu tak bodaj by sa nam zadarilo🙂

wewulik
15. okt 2012

@veva123 urcie to nepodcenuj endo je svina daj sa radsej vysetrit poriadne dufam ze ju nemas a je tam len nejaky malinky problem....drzim palce

veva123
15. okt 2012

@wewulik dakujem ti za podporu, len mozem sa spytat, ked si sa liecila 8 mesiacov, to si mala uz take zavazne? alebo sa to tak dlho bezne lieci... drzim aj tebe palce, nech sa babo zadari 🙂

martinkatinka
16. okt 2012

@veva123 liečba trvá zvyčajne 6 mesiacov, vlastne ťa dopujú hormónmi, ktoré ti zastavia MS a si v takzvanom stave prechodu, aby ti vysušili ložišká, ak nejaké máš.... niekedy túto liečbu nedávajú, ale rovno ti doporučia otehotnieť, záleží na tom v akom štádiu to je, či chceš dieťa a podobne....