Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

katika31
5. mar 2014

@lina129 priechodnost ti zistia iba laparoskopicky...a robili to preto, lebo chceli zistit pricinu,preco sa nam nedari.
Ja mavam hrozne krce v prvy den ms...ale hrozne...lieky u mna su samozrejmostou pri ms..silnu...no...taku normalnu myslim..ale zato trvala aj 7 dni.teraz je uz lepsie...uz iba do 5 dni a aj bolesti su miernejsie

lina129
5. mar 2014

@katika31 aha... dakujem pekne za odpoved 🙂 ja som citala, ze sa to da zistit aj inak, teda neinvazivne http://najmama.aktuality.sk/clanok/225008/mozet... ale na nete popisu asi vselico 😉 ale este raz dik a drzim palce! Teraz sa nejak liecis? myslim lieky a tak...

katika31
5. mar 2014

@lina129 nie.neliecim...isla som rovno do ivf..tak ako mi to doporucil doktor..tak uz za par dni pojdem na odber vajok...dnes mam 10den stimulky

katika31
6. mar 2014

@lina129 mozno ano...ale asi je to lepsie, ked ta vidia nazivo...
Pozru sa ti rovno aj na ine veci...ci mas zdravu maternicu a tak...
Keby to neurobili...doteraz by som ani len vo sne netusila, ze mam tuto mrchu endosku.

smejjkaa
7. mar 2014

ahojte dievčatá, som tu nová v tejto téme. KeĎ bude trošku viac času, tak si to tu prečítam podrobnejšie.
Chcem sa opýtať, možno ste to tu už aj písali. Ako sa prejavila u vás endometrioza? My sa s manželom snažíme 3 roky o bábätko, s menšou pauzou. Mal zlý spermiogram, tak sme si mysleli, že preto sa nedarí, ale už má výsledky dlhšiu dobu dobré a nedarí sa aj tak.
K tomu všetkému si myslím, že to môže byť aj tá endometrioza. Odkedy som vysadila HA, tak mám takú neskutočné bolestivú menštruáciu, že nevládzem ani chodiť a celý deň musím preležať s krčami a pocitmi že odpadnem, zakaždým ako sa postavím. Niektoré baby ani nevedia, že to majú a niektoré niesú schopné urobiť nič. Neschopnosť akehokoľvek fungovania. Tabletky nezaberajú. Pekný deň prajem 😉

leya
7. mar 2014

@lina129 Priechodnost vajickovodov sa da zistit aj ultrazvukom. Robia to v Ba, Ke, mozno aj v inych mestach. Je to metoda HyCoSy ;)

oknosmas
14. mar 2014

@leya mala by som to absolvovat v bb, no troska sa obavam, ze to bude dost bolestive...vzdy to robia bez narkozy?

leya
14. mar 2014

@oknosmas usg ano, pokial viem, jedine, ak by si sla v nejakom specialnom rezime. baby pisali, ze je to v pohode, mna to dost bolelo, ale nastastie samotne vysetrenie trvalo iba 5 minut, co sa da prezit 🙂 neboj, zvladnes.

mseli
14. mar 2014

Ahojte baby, som 6 týždeň po laparke, v rámci doliečenia mi lekár odporúčal otehotnieť, ale nakoľko som single je táto možnosť passé... a druhá možnosť je umelá menopauza... lekár mi chce nasadiť LUCRIN injekcie a k tomu MISTRU antikoncepciu, vraj, aby mi nezačali rednúť kosti. Aké máte skúsenosti s týmito liekmi? ako ste znášali tú "menopauzu" ? rada by som vedela, čo ma čaká :(

kveta
15. mar 2014

@mseli Pockaj s tou menopauzou, kym nebudes chciet otehotniet. Po nej je najvacsia sanca otehotniet. Po pol roku uz mozes byt opat neplodna. Takze pockaj. Inak ja som to riesila single materstvom, ked som potrebovǎa zo zdravotnych dovodov okamzite otehotniet.

kveta
15. mar 2014

@mseli Tu je popis mojho pribehu vratane popisu, co so mnou robil Lucrin:
https://www.modrykonik.sk/forum/uz-to-vim/stal-...

jaja9891
15. mar 2014

@kveta dnes som si precitala tvoj pribeh :( je velmi tazky a smutny a klobuk dole pred tebou,si neskutocne silna zena a velmi si mi dodala sil bojovat a nevzdavat sa :( mam za sebou laparotomiu,odstranene cysty,mnozstvo zrastov, 9 mesiacov liecby injekciami Diphereline a prezivala som ich tak ako ty,strasne.... teraz cakam na nabehnutie cyklu,MS este nedosla a to uz som 125 dni od poslednej injekcie :( manzel ma spermiogram ok,ale tiez to tazko znassame,zasiahlo to aj nas vztah,hoci tvrdi,ze b yma neopustil,no su chvile,ked ma chut odist.... :( a ja mam chut ho poslat prec :(

kveta
15. mar 2014

@jaja9891 Myslim si, ze je dolezite, aby ste obaja tu liecbu brali ako epizodu. Nie ako trvaly stav. Po nej déresie zmiznu, vrati sa chut do zivota, libido,... Skoda kvoli par mesiacom liecby koncit vztah..

mseli
15. mar 2014

@kveta lekár mi povedal, že nemá význam čakať, pretože tá menopauza slúži ako doliečenie po operácii, vraj ak tam vo vnútri ostali nejaké ložiská, aby sa zlikvidovali... keby bolo na mne, tak by som to bábätko neodkladala, ale nie je s kým... čo sa týka tých vedľajších účinkov, tak mám z toho naozaj strach...

kveta
15. mar 2014

@mseli Operaciu si mozes zopakovat v buducnosti. Hormonalnu liecbu nie. Preto radim pockat az kym nebudes chciet otehotniet.

mseli
15. mar 2014

@kveta ako prosím? tak toto počujem po prvýkrát ☹ ...

lilila65
15. mar 2014

@mseli ahoj, ja ti odporucam umele vyvolanie menopauzy a tie tabletky, co ti odporucili, su dobre. 🙂

kveta
15. mar 2014

@mseli Ano. V pribalovom letaku to je. Over si to, ci to plati aj v sucasnosti. Ja som to absolvovala v 2009 a vtedy to bolo takto. Ak je to nadalej tak, tak Ti hrozi, ze o par rokov, az budes chciet otehotniet, uz budes mat endometriozu zase rozbehnutu a nebudes ju moct uz hormonalne znovu preliecit. Aj preto Ta gynekolog zenie do tehotenstva.

jaja9891
16. mar 2014

@kveta vztah neskoncime kvoli nejakej hlupej liecbe,mam pri sebe dobreho manzela...ale kazdy z nas ma uz toho dost,je toho na nas vela,nie len kvoli chorobe,ale aj inym veciam... ale bojujeme,zatila bujujeme a snad ma zivot pre na spripravene aj pekne chvile.... 🙂

jaja9891
18. mar 2014

Zienky zaujima ma,kedy Vam po hormonalnej liecbe endometriozy dorazila mrcha????
Ja som mala 3 injekcie Diphereline na 9 mesiacov, prvu 3.5.2013, este jedna mrcha dosla 17.5.2013, posledná injekcia 29.10.2013 s ucinkom do 29.1.2014.... dnes je to 4 a pol mesiaca od poslednej injekcie a mrcha nikde,dnes mi aj gyn. kazala este cakat,ze aj 3 (cize 6 od poslednej injekcie) mesiace to mozu byt..... je to normalne?????? ja uz na to fakt nemam nervy,cakat a nevediet na com som... ako si mam tu mrchu privolat????

krasneleto
20. mar 2014

@jaja9891 od poslednej injekcie 60 dni tusim.... dva cykly som cakala kym nabehla... ale v letaku bolo pri mojich injekciach ze priemerny cas na obnovu cyklu je 160 dni, skoro ma odviezli

jaja9891
20. mar 2014

@krasneleto no ja mam pri mojich napisane,ze 90 dni a uz preslo 140 dni a este mam cakat mesiac a pol vraj :( a ako myslis,ze ta skoro odviezli?ked si si to precital,ci??? ach jaj a ako dlho si mala prechod?

krasneleto
20. mar 2014

@jaja9891 no mala som pichnutych 7 injekcii cize 10 mesiacov som bola v prechode.... a ked som zistila ze este pol roka moze cakat prichod cyklu tak ta informacia bola na infarkt... ale mne doktor slubiol ze ked nenabehne, cyklus " vyrobime ". nastiastie nabehol...

jaja9891
20. mar 2014

@krasneleto no moja dr. zatial nechce vyrobit cyklus,ze mam cakat :( myslela som,ze to bude skor,9 mesiacov injekcii a uz skoro 11 m. bez cyklu :( a ako si mala na tom endo?

krasneleto
22. mar 2014

@jaja9891 pocetne morfy v oblasti malej panvy.... ale po liecbe na kontrolnej lsp nebolo nic :D

jaja9891
22. mar 2014

@krasneleto morfy???taketo pomenovanie som este nepocula... co tym myslis? ja som mala laparotomiu a kontrolnu mi nikto nenavrhol...ani by som asi nechcela a teraz si ako na tom?cysty si asi nemala?

krasneleto
22. mar 2014

@jaja9891 to som precitala zo spravy... morfy alias loziska.... nie cysty som nemala... a robili mi laparoskopiu nie laparotomiu.... a kontrolna bola po liecbe potrebna aby lekar vedel ci bola uspesna....ja som toto absolvovala pred viac ako dvomi rokmi

jaja9891
23. mar 2014

@krasneleto a odvtedy mas pokoj?nejake bolesti a pod.?ja ani neviem ci mam loziska niekde inde a ci liecba mala uspech ktovie....

zozole1886
24. mar 2014

Zdravím Vás mamičky. Mám takú netypickú prosbu, dúfam, že neprestanete čítať po prvej vete emoticon Som končiaca študentka na psychológii UK v Bratislave, robím diplom.prácu na tému Zážitok virtuálnej komunity, kde zisťujem, aké sú vzťahy v online skupinách na internete a aká je vzájomná podpora členov/členiek medzi sebou. Je to len 22 otázok , na pár minút, ak by ste si našli čas veľmi mi to pomôže a budem vďačná. Týka sa to tejto komunity MODRY KONIK, čiže ak Vás môžem poprosiť odpovedať vrámci nej.
Ďakujem pekne a ostatným sa ospravedlňujem za tento príspevok.

tu je link na vyplnenie
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

dany1dany
3. apr 2014

Ahojte. Citala som si dost Vasich prispevkov, tak som si povedala, ze je na case trosku aj povzdbudit. V decembry mi zistili endometriozu. Nakolko som mala velmi vysoke onkomarkery, gynekologicka mi na druhy den volala ze okamzite musim ist na operaciu. O 10dni mi robili LSK. Priebeh bol dobry, na druhy den som bola doma, o tyzden som uz nevedela ze ma operovali. Nasledne mi naordinovali liecbu Dipherellinom na 4 mesiace. Som 20 dni po poslednej injekcii. Okrem navalov tepla, ktore sa daju zvladnut, je to len trochu na nervy, som si tym presla uplne v pohode. Viem ze u kazdeho je to individualne, ale moj nazor je taky, ze stav mysle robi strasne vela. Ja som si na zaciatku povedala, ze to zvladnem a ze mi nebude zle a verim ze aj to pomohlo. Keby som do toho isla so strachom, ze mi ma byt strasne zle a ze sa urcite zosypem, tak by som si to privodila uz len psychikou. Zlu naladu som mala asi 2x, co nepripisujem liecbe, ale je to prirodzene aj ked sa clovek nelieci. Inac sa mam dobre. Citala som, ze pohyb pomaha zmiernovat vedlajsie ucinky liecby. Toto mi povedal aj pan primar este na zaciatku. Zobrala som si to k srdcu a kazdy den si aspon 15min doma pocvicim, alebo idem behat. Vdaka tomu sa citim fit a ani neviem ze mam v sebe to svinstvo. Po liecbe sa chcystame s manzelom otehotniet, tak verim, ze to bude dobre. Hlavne je mat pozitivne rozmyslanie. Nie su to len prazdne reci, ale vidim to v praxi vo svojom zivote, ze ked je clovek pozitivny, aj zlozite zivotne situacie riesi s nadhladom. Tak Vam prajem vela sil a uspechov pri liecbe a nech sa nam uz ta endo nevrati 🙂