Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

jani2
12. okt 2009

tak zas som sa pozrela a Evina nikde, hm, nespomínala, že dnes nebude stíhať a ozve sa zajtra? Lebo toto je už fakt na strach! ☹

janemari
autor
12. okt 2009

Ja sa zblaznim,kde jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.No nic idem na telku pozriet super staaar a potom este dojdem kuknut ci nahodou neprisla 😨

evina0
12. okt 2009

ahojte ..idem si vas docitat pretoze som dostala okdaz na tel ze sa o mna bojite..ospravuedlnujem sa ze som sem nesla ale ked som dosla od lekara tak som padla unavou do postele..hned napisem viacej len vas dositam 😉

ika33
12. okt 2009

Nie nečítaj píš. Sme hrozne zvedavé. A v podstate chceme vedieť veštky čo sa s tebou deje. A písali sme iba to, aby si už rýchlo niečo napísala. 😀

evina0
12. okt 2009

este raz sa vsetkym ospravedlnujem.ale ako vravim okolo obeda som dosla az od lekara a s vybavovaciek s mesta a skolila ma unava tak som skoncila pod perinou.straasne ma rozbolela hlava 😒 ale uz je lepsie

lekar ma pochvalil a drobceka 🙂 🙂 krasne sme ho videli na sone.aky je velky a ten pohlad na jeho busenie srdiecka bol neopisatelny,az som sa szlam nuebranila..neopakovatelny pocit to je ked vidite toho maleho drobceka a vdaka srdiecku takmer polovica podskakuje 😵 😵 .vsetko je v poriadku a sam lekr povedal ze mu je u mna velmi dobre ked tak rychlo rastie 🙂 🙂
o 2 tyzdne idme na prve odbery.vsetky co sa robia v tehotenstve na zaciatku a ked budu OK dostanem uz aj tehotensku knizku 🙂 🙂
vedela som ze ma ten drobcek nesklame ved je silny bojovnik po mne 😉
fotecku mi lekar nedal pretoze som tak onemela s toho pohladu ze som si ju zabudla vypytata ale slubil ze nabuduce ked bude vecsie tak mi presne vsetko povie,asi aj termin porodu a da aj fotecku.

evina0
12. okt 2009

ika tak ako som napisala vsetko je OK 😵 😵 drobceka sme vidieli aj srdiecko,vsteko je tak ako ma byt a dokonca aj zapal ustupil.za dva tyzde uz budem mat aj fotecku v albume lebo som si zabudla dnes vypytat.lekar nas pochvalil a velmi sa s nami tesil 🙂

katie233
12. okt 2009

Teším sa 😵 😵 😵

evina0
12. okt 2009

tulip moja nenapinala som vas ale necitila som sa Ok potrebuvala som si lahnut av klude lezat.
ako sa citim? fajn 😉 rano ma pekne natahovalo,u lekara mi bolo akosi mdlobo tak som nasavala stale vodu.ale podla mna je to aj pocasim ze mam dnes stale tocaky inak pohoda.a zase mi nechuti takmer nic 😒 ale vraj prve mesiace je to ulpne normalne takze som kludna aco ty?? kukam ake krasne tt mas uz ty 😵 😵
musim sa pochvalit na 10 vyrocie spoznania s manzelom som dostal nahdernu knihu avola sa zazrak menom dieta a chystam sa ju hned zajtra citat adnes len prelistovat.
😵 😵TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 uz virusiky mozem aj ja davat tak chytajte

evina0
12. okt 2009

katie az to sama zaziijes uvidis ten neopisatelny pocit stastia aj ked zaroven strachu ale ako lekar povedal :
doteraz to bol strach ze neotehotniem.teraz o drobceka,potom na porod neskor aby bolo zdrave a malo vsetko a az do konca zivota stale cosi.vraj si mam zvykat som sa rozhodla stat sa matkou tak to musim znasat 😀 ja som len dodala ze rada.
tesim sa na dalsie tehulky babulky moje a dakujem ze Vasu podporu a pokial mozem rada aj vas podporim tak sup sup drobcekovi rovno do bruska kazdej z nas 🙂 🙂

evina0
12. okt 2009

zienky ja sa zase s vami lucim idem sa vyvalit ku telke, ten PC mi na hlavu akosi dnes nerobi dobre, zase ma zacina boliet.
prajem dobru noc zajtra sem dojdem kuknut 😉

miminap
12. okt 2009

evin, tolko stastia co tu srsi z tvojho prispevku, to si assi naplnim do flias a zasterilizuzjem, ked budem nestastna. blahozelam a z celeho srdca prajem vsetko dobre aj drobcekovi. to je kraaaaaaaaaaasaaaa... 😵

dahra
12. okt 2009

Ahojte,
to je super Evina, ze je vsetko ok, Miminap ti dobre napisala o tom konzervovani stastia. Trefne. 7tt coskoro uz bude 8tt, neskutocne, ako to rastie a pozeram, ze aj Tulipanike ma uz viac ako 20tt.

liviaf14
12. okt 2009

ahojte 🙂
evina- veľké g r a t u l u j e m e s mojím bábänkom v brušku...... to je úžasnééééééééééé 🙂
všetkým vám ostatným želám toto isté, nech sa vám všetkým zadarí. posielam vírusíky :
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
dahra, miminap, katie, ika, jani, janemarie, chytajte 🙂

ika33
12. okt 2009

Evina, tak gratuľujem a želám veľa zravíčka. SOm veľmi rada, že je všetko OK.
Liviaf ďakujem a chytáááááááááááááááám. aha 😀

janemari
autor
12. okt 2009

Juuuuj sz mi je do placu.Som stastna aj za teba evina.A ako pozeram pekne nam to tu postupuje takze o virusiky bude stale postarane.Mirip porodi a vy postupne budete posielat virusiky a rodit a dalsie tehulkovat a posielat snazilkam virusiky.Normalne nemam slov baby.Naplnili ste ma nadejou ze mozno uz tentokrat to vyjde a ked nie mne tak aspon katie,alebo babam co idete na ivf.Konecne sme sa pohli zo zacarovaneho kruhu.Ved od kedy som sem prisla nie a nie sa nikomu zadarit.Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Anooooooooooooooooooooooo

janemari
autor
12. okt 2009

A zabudla som sa rozlucit a popriat krasnu nocku 😔 .Neviem ci aj budem moct zaspat 😉 Zajtra som tu na ako na koni 😀 pa pa pa pa 🙂

mirip
12. okt 2009

Ahojte dievčatá ja len na skok, všetko pobalené, všetko čo má byť vyholené 😀 tak držte zajtra všetky palcuchy ked sa niečo bude diať tak nech sa malé narodí zdravé a nech je vporiadku, pá o pár dní

janemari
autor
12. okt 2009

Mirip vsetko dopadne uplne v poriadku.a Bianka bude krasne zdrave babetko.A ak nahodou cestou von jej narastie pipik 😀 a bude Simonko,bude zdravy ako ryba 😉 Drzime palceky a budeme cakat na spravicku...... 🙂

jani2
12. okt 2009

Evina - ale si nám dala, ale vidíš, všetko je ok. Vravela som ti, že v 7tt už drobčeka uvidíš, už sa len teraz pekne držať v kľude, neboj všetko dobre dopadne! ....a gratulujem 🙂 ...a chytám novučičké a mladučké tehu vírusiky!

lucy778
12. okt 2009

ahojte dievčatá,
dlhšie som tu nebola, lebo akosi nestíham a zatiaľ ani nemám šancu vás dočítať, ale postrehla som dobré správy od eviny, takže blahoželám a prajem aby už stále bolo všetko ok 😉
mirip držím ti prsty, aby to šlo všetko hladko!

nastasia
12. okt 2009

Evina, to je skvele, gratulujem a drzim palce, aby bolo vsetko ok s drobcekom. a tesim sa na fotku o dva tyzdne 🙂
mirip, drzim palce nech to ide hladko 😉

katie233
13. okt 2009

Dobré ráno dievčatá 🙂. Evina ja som bola z teba včera v takej eufórii, že som ti zabudla zablahoželať. Tak dodatočne GRATULUJEM!

Baby, veru pekne sa nám to rozbehlo. Som zvedavá, kto bude ďalší 😉. A aj ja chytám vírusíky všetkými desiatimi 😵. Ja už sa tiež neviem dočkať budúceho utorka, uvidíme, či to vyjde takto pekne aj nám ako evine 😉.

filmushka
13. okt 2009

bre ranko,
ja som nejako padla unavou vcera vecer ... 😅

Evina blahozelam !!! som velmi rada a potesilo ma to, veru, az mi slzicky vysli (od radosti) ako som to citala 😀
drzim palce!

Katie, myslim, ze si najlepsi kandidat na dalsiu tehu, tak sa tesim na spravicky 😉

evina0
13. okt 2009

dakujeeem vsetkym za gratulacie.som sama velmi stastna ze je vsetko v poriadku a tak jak ma byt zatial..dnes sa trosku citim lepsie , ale zase sa mi vratila nechut do jedla a zrana napinanie,prve co spravim pri postaveni s postele letim do kupelne a cucim tak 10 min kym sa zaludok vyjadri co chce, ale nevraciam 😅

Dahra volala som dnes do MT dr K. a povedal mi ze mozem u nich aj rodit a kazal mi v 11 tt dojst na sono a porozpravat sa o vsetkom.zvazujem ze tam pojdem, nic tym nestratim a moj gynekolog to nemusi ani vediet ze ho ktosi kontroluje.Raz som sa pri tomto u nas ponaucila a pokial mam moznost myslim si ze ju vyuzijeme.Aj ked je to od ruky a dlhsia cesta no ten drobcek nam zato stoji aby bol v poriadku aj teraz v brusku aj pri porode.
snazilky prajem aby cim skor pribudla nova tehulka 😵 😵 😵

dahra
13. okt 2009

Ahojte,
Evina,
moja mamina mala vzdy pri posteli nejaky bebe keksik, suchy bez plnky a skor ako vstala dala si par hryzov. To jej niekto poradil a nikdy ju potom nenapinalo ani nezvracala. To aj z prazdeho zaludka asi moze byt zle. Neviem posudit vsak, citujem len skusenost druhych.
Vcera som vravela o 8tt a uz je to tu 🙂
Katie,
drzim palce, aby mrcha nedosla!

Nam vcera konecne takmer po troch mesiacoch poslali vysledky z 3. spermiogramu z tkanivovej banky v Kosiciach.
V Heliose nam povedali, ze mame O% dobrych spermosov a nizky pocet - 6mil. spermii. Vysledok oligoteratozoospermie. To su vysledky z februara a maja.

Posledne su z konca jula a vysledok - astenoteratozoospermie. Dobra sprava mame až 2% dobrych spemosov 😕,pocet sa zvysil na 36 mil., ale su malo pohyblive - len 10%. Viem, ze par dni predtym sme zacali brat Profertil, takze nim to nie. V maji manzel prestal nosit slipy a viac-menej chodil na divoko 🙂. Prestal si na seba davat book - teda min. v mojej pritomnosti, ale viem, ze vtedy pchal do seba tie bielkoviny, lebo posilnoval. Ktovie, co zyvsilo pocet a zlepsilo morfu....hm.
Dali sme si urobit aj imunologicke testy, u mna vseto negativne, u manzela vysli hranicne protilatky proti spermiam- jeho telo bojuje proti spermosom. To je moje laicke zhodnotenie vysledkov, lebo komentar doktora som k tomu nemala. Mozno mu zavolam do KE poobede 🙂

katie233
13. okt 2009

Dahra, tak aj ty si nám priniesla dobré správičky 🙂. Len tak ďalej dievčatá 😉, nech sa to tu hmýri len a len skvelými správami 😵. A nech riešime už len a len naše rastúce brušká.

Dnes som sa objednala aj ku gyndošovi na preventívku: 29.10. 20.10 mám dostať mrchu, takže to je potom skoro polovica cyklu, že by už mohol vidieť, či bude ovulka 😉, a keď nedostanem mrchu, tak to budú skoro dva týždne od meškania, tak by tam zase mohol vidieť čosi iné 😀.

evina0
13. okt 2009

dahra vidis treba verit a aj vysledky budu lepsie.na pohyblivost je dobry profertil.nam lekar co robil mm spg povedal ze casom sa aj s nepritomnosti spermii daju spravit spermie len sa musi najst dovod preco je to tak.je vela pricin preco je malo ci vobec spermosiek a vraj on mal aj pripad kedy bolo len malinko dobrych spremiji a stacila jedna co vybrali .zena sla na IVF a maju krasne zdrave babetko.roky sa obaja liecili ale vyslo im to.zakze netreba sa vzavat a pokial je sanca mat dietatko s muzom chop sa jej aj pre neho je to neskotocna radost ze to dietatko co casom budete mat je jeho a nie darcovske..nechap ma v zlom ale je to tak,muzi to beru inak nez zeny a neviem ci by sa zmieril s tym ze diatatko neni s jeho genov a doslovne jeho 😉 daj mu snacu a vidis s 0 % su 2% a uz to pojde len k lepsiemu. berie stale ten profertil? a nerozmyslali ste nad tou macou?

suks si kuknut co som pisala o martine a daj svoj nazor a dakujem 😉

dahra
13. okt 2009

Katie,
😀 dobra taktika - drzim palce, nech je to ta druha moznost!
Inak, to mi hovori, ze sa musim aj ja objednat, aby mi mohli zacat robit predoperacne testy a ako si posledne pamatam - tak tie posledne sa natiahli na takmer dva tyzdne, lebo tecnika zlyhavala 😒

evina0
13. okt 2009

katie dobre si si to vybavila. prajem aby mrcha nedosla a na preventivke uvidis uz aspon bublinku 😵 🙂 🙂

dahra asi zacnem tie keksy praktizovat aj ked nemam momentalne chut na sladke.premozem sa pretoze uz som obijimala WCko ale aspon mi je trosicku lepsie ke docis so mna vyslo 😉

tulipanike
13. okt 2009

evina, ja som to vedela, ze je drobcek ok 🙂
sa vytesujem s tebou, ja som tiez bola hotova, ako si tam na zaciatku bublinka poskakovala (to bolo to srdiecko 😵 )
no proste nadhera 🙂

mirip, tak vela zdaru pri porode, nech je babetko v poriadku, a samozrejme aj ty 🙂

pre ostatne TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT a este viac, same tehu virusiky, nech pekne kazda zaradom oznamuje, ze nasla //, a ze doki to aj potvrdil 😵

dahra, je fajn, ze spermosky sa dali tiez do pohybu 🙂

len ta dalej 🙂