Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
28. okt 2009

ogeletka ja meriam len tak pre info ze asi ako na tom som.Viac menej davam na pocit hlien lebo to mam 100% odskusane a este ma to nesklamalo a ovu testik mam len na potvrdenie ci som hlien dobre odhadla.Ale ako som povedala ak to tento mesiac nevyjde tak sa na cele meranie kaslem a ani ovu testy kupovat nebudem.Dokazem si aj sama odsledovat plodne dni a ked sa budeme snazilkovat cez ne kazdy druhy,treti den nemozme to minut,myslim ovulku.A pokial ten hore nam nebude chciet dat babo tak mozem mat ukazkovu ovulku ani tak babo nebude.Takze nechavam to na toho hore. 🙂

dahra
28. okt 2009

Ahojte zienky,
vidim, ze riesite ovu-testy a depky. Zacina take smutnejsie obdobie, ale ja musim byt pozitivna, tak snad aj ostanem.
Rano napochodovala cervena armada, tak som volala do heliosu a sla si dat pichnut prvu injekciu. Takze prvy diphac v bruchu, zajtra machrujem sama, rano diphac a poobede menopur. Tak to bude az 14 dni. V pondelok mam ist na sono a kontrolu a manzel zasa na trial-wash SPG.
Inak mrchu zvladam bez liekov. Citim trochu brucho, ale nic hrozne.
Jane,
ty tie robis na smeny - ako si meras BT? To sa musi v rovnaky cas, ze?
Lucy,
co zabralo na krize? Neda sa ti polavit v robote, ten stres urcite neprospieva 😖
Ogeletka,
tak teraz ti bude fakt zbytocne merat si BT, ked si v menopauze.

evina0
28. okt 2009

jane tuto sobotu? mne sa teploty mierne splhali 2 dni a potom som tamker zamrzla na 4 dni na 36,9 a az po uhniezdeni( to je to spinenie) su 37 alebo 37.1- 37,2 a potom ked sa to ustalilo okolo 37. neznamena ze musis mat 37 aby si bola tehotna. kuk v albume mam ten graf.
inak presne toto som si vravela aj ja ze menriam posledna mesiac.tiez som sa poznala aj bez merani BT.a ze ak sa nezadari tak to neham plavat a co sa ma stat sa raz stane.a hotovo,uz som nemala chut riesit to a trapit sa a vidis ked to necakas tak sa to stane.ja som uz ten cyklus neveria zeby sa mohlo zadarit aj preto som sa nebranila ponocovaniu.lietaniu na bicykli po horach.sem tam si dat slivovice..a vidis .cim viac sa clovek kontroluje tym to viac nejde.
a jane dobre si to napisala je to Bozia vola...

janemari
autor
28. okt 2009

dahra ano ma sa to merat v ten isty cas.Ale kedze robim na smeny robila som to vzdy po prebudeni kedze spavam rovnako dlho ci som po nocnej alebo vstavam do rannej.A musim povedat ze teplota sedela vzdy rovnako.

evina a nemam pravdu?Pokial ten hore nebude chciet aby drobcek prisiel mozem robit co chcem a mozeme byt obaja s muzom 100% zdravy a nevyjde to.Ved kolko parov je zdravych a nemaju deti a nevedia preco.

jani2
28. okt 2009

Ahojte,
len tak nakúkam, lebo nestíham...
dnes som sa konečne vybrala k dokine a ako naschvál je PN, skoro ma šľahlo, toto sa mi stáva pravidelne, naposledy mala dovolenku a predtým zas ordinovala len do 12:00hod a ja som sa dovalila o 12:15hod....ja neviem, či už môže existovať taká náhoda, alebo je to nejaká schválnosť...nerada na gyndu chodím, vždy sa aj 2-3 krát vrátim, čo ma bolí brucho a mám nervy...idem na vecko, zas sprcha...no a potom zistím, že som sa zbytočne nervovala....už som si myslela, že mi konečne povie, či sa mi nezväčšila tá cysta...obávam sa že áno, lebo už cítim pichanie v boku...a okrem toho mi mešká MS, už som 34DC, takže to zbrzďuje buď cysta alebo to cerazzete (táto antikoncepcia spolu s kojením mi aj na 3-4 mesiace vyblokovala MS)...no uvidím, zas musím čakať, kedy bude mať manžel v práci voľnejšie, aby som mu mohla nechať malú..ach jaj idem pozrieť na FB a potom variť papáničko na obed🙂)))
Dahra - tak už sa stimuluje, super!!!!!!!!!!!za dva týždnei už dostaneš embryjka do bruška a budú si tam hovieť ďalších 8,5 mesiaca🙂))
Jane - máš pravdu, mnohé páry sú úplne v poriadku a nie a nie otehotnieť. Moja susedka je úplne v poriadku a už 6 rokov sa snažia a nič. Ja s mojou diagnózou som otehotnela a ona stále nič...ale je pravda, že na IVF nechce ísť, vraj keĎ to nejde prirodzene, tak to nepôjde ani cez IVF. Takže sú to veci, ktoré vie zariadiť asi len ten tam hore🙂

janemari
autor
28. okt 2009

jani2 a nemozes byt tehu,ked ti meska?Ja len tak filozofujem.A co sa tyka doktorov no cemment lebo mam pocit,ze je to cim dalej tym horsie.Je sice pravda ze maju toho vela a byvaju unaveny.Ale zase by si teda mali planovat a objednavat pacientky tak aby mali na kazdu dostatok casu a mali by sa jej venovat.Lebo je to uplne o nicom ked to tam ide ako na beziacom pase. 😖

ogeletka
28. okt 2009

Dahra - BT som si nemerala ani keď som nebola v menopauze.Lebo robím na smeny.

vanesska
28. okt 2009

caute babule...

no nechcem predbiehat ale zda sa ze tu mame par nadejnych adeptiek na //... jane, prahaxx a mozno aj jani2 ?! 😵
tak ja zatial len tak jemnucko a potichucky drzim palce aby to vyslo!

ja v piatok picham prvu IVF injekciu mam tiez dipherline ako Dahra...
vraj to riadne stipe... 😝 Dahra ake bolo prve pichanie?? dalo sa to zvladnut?
baby pisali ze sa to ma pichat veeeelmi velmi pomaly aby tak nestipal...
fujha ja ich mam napisanych 28 tak sa mam na co tesit... snad ich nebude treba vsetky...

dahra
28. okt 2009

Ahoj, Vanesska,
ty mas kratky ci dlhy protokol, ked to vies tak napresne, kedy pichnut? Mne bolo povedane, ze prva sa picha v den menstracie. Ja som dnes dostala menzes, takze prva musela ist. Uplne v poho, nic nestipalo. Pichla mi to sestricka kolmo, nie sikmo, tak som bola prekvapena. Teraz citim miesto vpichu, som zvedava, ako to bude po tych 27-ich. Dnes len diphereline, ale od zajtra uz po dve. O 10.30 prvu a o 13.30 druhu.

jani2
28. okt 2009

dievčatá, tak rada by som napísala, že som tehu, ale určo to tak nie je. Mám už mesiac antikoncepciu a už mesiac sme s mm nič nemali 🤐 , lebo ma pobolieva ten pravý vaječník...takže bohužiaľ. A okrem toho teraz užívam výživový doplnok Indonal na cysty a tam píšu, že sa nesmie užívať v tehu, takže žiadne tehu sa ani konať nesmie....nuž, musím si počkať, ale ja sa dočkám 🙂

jani2
28. okt 2009

Jane, dahra, vanesska, miminap - ste teraz na rade, ja sa zaradím až za vás....a samozrejme očakávam aj nejaké prirodzené otehotnenie aj u iných i napriek našej diagnóze 😉

miminap
28. okt 2009

ahojte babule. tak ako? my sme prave s manzelom citali v sme, ze niektovyhral v lote. si to predstavteto stastie. vsak tolko penazi nema sancu ani minut.mohol by nam ich rozdelit, aby sme kazda mohli skusat ivf az kym sa nezadari 😀 to len tak na margo sprav.
ja by somyajtra mala zacat s proverou. ale hadajte co? jasne, vsak to len ja mam take "stastie", volala som s lekarom, ze ako mam brat ten dphreline, ked nemam decapeptyl, ci rovnako alebo inak a on ze este nevie, ci vobec mozeme zacat stimulku, lebo teray otvarali nove centrum v martine a este nie je presunuta licencia. no, tak som z tohotak v soku, ze az neviem, ci mam plakat alebo nadavat. ale poedal, ze bude vediet o tyzden. no to by som uz mala zacat s pichanim, tak mam zavolat a mi povie, citu proveru nejem len tak nadarmo. fajneee.. 😖

dahra
28. okt 2009

Miminap,
tak to je co 😕? Vsak si mala ist cez Helios nie? Preco do toho tvoj doktor taha nove centrum? Helios nakoniec nechce s nim spolupracovat ci opacne? To nie je fer voci tebe, ked zacal v neistote a nepovedal ti o tom....
Drzim palce nech sa to nakoniec na dobre obrati.

janemari
autor
28. okt 2009

miminap tak to si dopadla.Mama pocit ze tento tyzden mame dni dobrych sprav od lekarov 😀

dahra az sa mi jezia chlpy ked si predstavim tie injekcie a pritom nemam s nimi problem,ale je to nejako vela.

vanesska bodaj by si mala pravdu a my by sme si tu mohli urobit oslavnu party v kruhu tehuliek a snaziliek 😉

lucy778
28. okt 2009

ahojte,

mala by som už spať, ale nedá mi, aby som sem nenakukla 😉
no, vidím, že s tým mikroskopom som si nepomohla, zase som sa raz dala presvedčiť, že to funguje 😒 , mne sa stráááášne nechce merať BT, tak si radšej kúpim normálne ovu testy. lebo mikroskop mi stále nič neukazuje 😠

Dahra - kríže mi poľavili ani neviem ako, dva dni som fičala na ibáči, potom som ho už vysadila, lebo to tiež nie je žiadna výhra napchávať sa ibáčom, ďalší deň som si dala už len 1 paralen a potom som už nebrala nič, povedala som si, že to musím vydržať aj bez liekov.mama mi potom poradila AMOL - to je taká bylinková vodička,ona to kupuje v Poľsku v lekárni. no a možno mi aj toto pomohlo, lebo zrazu som sa večer postavila z kresla a uvedomila som si, že bez bolesti. poľaviť sa mi veľmi nedá, lebo som zostala v robote sama a v podstate ťahám za dvoch, ale stále verím, že už sa to nejako utrasie a budem to v pohode zvládať. no keď si predstavím, že nás doma čaká ešte tá rekonštrukcia a škola 😖 no radšej na to ani nemyslím.
to je proste zákon schválnosti, ale dúfam, že sa nám podarí aj posnažilkovať, lebo neviem ako sa dopracujeme k tomu babenku 😀
a držím vám prsty, to je des koľko injekcií si musíte pichať,ale čo by sme my baby neurobili pre babenko? 😉

vanesska
29. okt 2009

dobre ranko...

dahra no ja mam dlhy protokol a kazali mi zacat pichat na 24DC a to je akurat zajtra...
no a potom ked dostanem MS tak mam prist na kontrolu a asi tam mi povedia odkedy zacnem k dipher. pichat aj puregon...
inak ani sa mi nechce verit ze uz ideme fakt na to stale sa mi to zdalo take vzdialene vsetky tie injekcie a pod. no a teraz je to tu... 😕

janemari, lucy... nebojte aj mne sa jezia chlpy ked si spomeniem na tie inj. ale co by sme uz nespravili pre to mimiso...

jani... inak ten indonal co pises... mas s nim uz skusenosti? ja som ho tiez chcela zacat uzivat ale potom som to nechala tak... myslis ze pomoze aj proti endoske aby zmizla alebo aspon sa nezvacsovala??

dahra
29. okt 2009

Ahojte,
dnes som na seba mimoriadne pysna - zvladla som prvu injekciu. Dokonca lepsie, ako ta sestra vcera. Ani cievu som si netrafila. Pichanie nebolelo, teraz som vdacna za to sadlo na bruchu, lebo obalilo vsetky nervy 🙂, takze som nic necitila. Jediny hnusny pocit je, ked injekcia vchadza - to je ako do kolaca. Brrr. Jedine v com som babrava je priprava. Asi dam chystat injekciu manzelovi.
Este dnes ma jedna caka o 13.30. Som zvedava na moje hrdinstvo.

Vanesska,
som aj mysela, ze dlhy, lebo ked si pisala, ze urcite v piatok zacinas. Aj tak mas "len" 28 injekcii? Ja mam "vyber folikov" - OPU sa to myslim vola, okolo 10.11. Vklad mozno okolo 15.11. Zatial sa to tak javí. Tebe to ako vychadza?
Lucy,
driet za dvoch - ta druha osoba je na PN alebo co? Ci dokonca odisla z prace?

janemari
autor
29. okt 2009

Ahojte 🙂
dahra tak klobuk dole ze si to tak zvladla.Inak musim povedat,ze mat kusok sadla je velka vyhra.Na to sm prisla v nemocnici ked nam pichali injekcie do brucha.Ta co lezala somnou,bola cista trieska a ta citila kazdu jednu injekciu,bolelo ju to a mala modriny.A ja dobre chovana som ani nevedla ze ma pichli 😀

dahra
29. okt 2009

Jane,
to pichali aj mne po operacii - tusim proti tromboze. Moja sestra vravela, ze im to pichali do ramena a bolelo ju to paradne.

jani2
29. okt 2009

Vanesska - teraz akurát doberám 1 1/2 mesačnú liečbu Indonalom, na budúci týždeň zbehnem k dr. a uvidím, či cysta zmizla alebo sa aspoň zmenšila, ak áno určo dám vedieť...ak to nezabralo, tak je to len hlúpa reklama a vyťahovanie peňazí z peňaženiek....stálo to totižto celkom pekný peniaz 😒
Dahra - aj tak si frajerka, ja som do seba pichnúť nedokázala...ty si so tie dátumy už fajne vypočítala 🙂 ...a nedáš si aj tt do vizitky ako Wolfinka?..ja si to asi pri KET dám, no však čo, ak to nevýjde, tak zmažem 😉
miminap - tak to je sila s tým centrom, ale aj tak moc nechápem, do ktorého centra chceš vlastne ísť?

janemari
autor
29. okt 2009

jani ja som popri pol rocnej liecbe injekciami brala 3 mesiace Indonal a je to naozaj dobre drahe.

Babule dobre ja sa poberiem do prace.Majte sa tu krasne.Inak rano teplotka bola 37.3 😎

dahra
29. okt 2009

Jani,
kto ti pichal? Manzel? Uf, to si sama radsej. Teraz som si slahla druhu, ale mala som trochu stres, lebo mi to dako penilo. Nasla som na nete, ze treba poklopkat striekacku, tak som sa tych drobnych bubliniek zbavila. Snad to bude ok.
Wolfskinka tt uz zmazala - predsa je to trufale, aj ked je to po tych rokoch z celeho srdca prajem, aby im to vyslo. Ma tusim posledne IVF. Zatial neriesim, co bude, snazim sa ratat hodiny od injekcie do injekcie.

Janemari,
pekny cas v praci.

Oznam pre Vanessku - ani diphereline ani menopur nestipu. 🙂

vanesska
29. okt 2009

Dahra... tak to si ma potesila ze dipher. nestipe... niektore baby zasa tvrdia ze stipe jak fras... 😝
no tak vsak najlepsie vyskusam sama na sebe a potom dam vediet...
inak ja som z tych bab co su chude jak trieska sadlicka moc na sebe nemam takze o to to asi bude horsie... 🙄
aj mm sa velmi ochotne podujal ze mi ich bude pichat on no ale to je asi horsie ked budem vidiet ako sa pripravuje a nastavuje s tou ihlou aby mi to pichol tak to asi nevydrzim a ujdem 😀 😀 😀
tak asi tiez radsej sama...
no inak ja mam protokol zatial pisany do cca 17 DC ale toho dalsieho...
cize mi to vychadza na take 3 tyzdne pichania... potom OPU a cakanie na vysledok potom ET... a potom 14 dni cakanie na tehu test... fuha tak to normalne vychadza ze to akurat kompletne aj s testami stihneme mozno 2 tyzdne pred vianocami....je to fakt beh na dlhu trat... ale tak ak sa podari urcite to bude stat za to...

Jani... no fakt som velmi zvedava na ten indonal... to by bolo uzasne keby to zabralo! lebo fakt nie je to lacna zalezitost... tak daj urco vediet...!

jane... ta teplotka vyzera nadejne... 😵 a ktory DC si dnes? tak drzim palce nech ostane pekne hore aj nadalej!

ika33
29. okt 2009

Ahojte kočky, tak sa hlásim po dlhšom čase, lebo bol teraz troška fofr. Dnes som bola na kontrolu u mojej Dr. a sme sa celkom pekne porozprávali. Teraz som 12DC, tak ma Dr. pozrela a povedala, že ovulka by mala prebehnúť na pravom vaječníku ale, že by si marada pozrela aj v pondelok keď budem po ovulke teda 15DC, že či to tam prebehlo tak ako malo. Takže tento víkend bude dúfam plodný. Zobrali sme v úvahu aj možnosti v prípade neotehotnenia, ktoré by mse riešili až keď to tak naozaj bude a až keď sa nám nezadarí behom pól roka. Zvážili sme všetky fakty (moje špinenie a krvácanie počas cyklu mimo menzesu) a Dr. povedala, že skúsime nechať telo bez akýchkoľvek liekov a hormónov, aby sa po liečbe a laparkách dalo do normálu a možno to všetko prejde aj samé. Povedala, že ak chcem môžem brať rôzne vitamíny, homeopatiká ... Hľavne sa mám ale šetriť a byť kľudná.
Povedala mi, že endo môže byť aj z horšej imunity, takže ak si zlepším imunitu môže mi to iba pomôc k tomu, aby sa to znova neobjavilo. Moja Dr. ale stále hovorí, že táto choroba ešte stále nie je odhalená a preto žiadny doktor nevie povedať ako by sa to mohlo liečiť, sú to všetko iba dočasné liečebné postupy, aby sa v prípade, že chce žena otehotnieť, táto choroba na čas odstránila. Povedala ale že je možné že sa už endo nikdy neukáže a nebudem s tým mať problémy.
Pýtaal som sa jej aj na to či je problém otehotnieť s endo a povedala, že pohužial je to pravda, stáva sa, že i napriek priechodným vajíčkovodom a skvelým vaječníkom, maternicou a všetkým sa to stáva, že žena nevie otehotnieť ale v tedy odporúča umelé oplodnenie.
Keď ma pozrela povedal, že je všetko v poriadku a žiadne cysty ani nič iné tam vidieť nebolo. Tak som sa ukľudnila. Ešte som zvedavá čo povie v pondelok či prebehla ovulka tak ako mala a potom už budem spokojnejšia.
Jaj ale som sa rozpísala. Sory. Tak už aj končím.
Idem Vás rýchlo dočítať.

dahra
29. okt 2009

Ahojte,
Vanesska,
takze ten dlhy protokol zacina od 24DC a konci 17DC, ten moj kratky je len od 1.dna menstruacie cca 14dni.
Zajtra mas aj ty ten den D, oprav ma, ak si zle pamatam. Drzim palce! Daj vediet, ako ste to zvladli s manzelom.
Ika,
konecne niekto s poz. spravou od lekara. To je dobre, ze si nasla cas na rozhovor. Zda sa, ze sa o teba zaujima a snazi sa aspon nieco riesit. Takze vikend pomaly pred vami s dobrou spravou o ovulke, hor sa do toho!

Miminap,
co nove? Ako to bude s tebou?

lucy778
29. okt 2009

ahojte,
no dnes sa mi stalo niečo neskutočné, podarilo sa mi odísť z práce už o šiestej a dokonca mám už aj nadrobené. a hneď je svet krajší. tak som sa ponáhľala domov za manželom, veď to už pomaly vyzerá aj na ovulku a ak aj nie, tak treba pokúšať šťastie no a manžela nikde 😠 Ale zas môžem v kľude pozerať telku 😀
Dahra - už sa to v práci začína lepšiť (aspoň dúfam), takže už zase pracujem na tom, aby som sa dostala do pohody a odbúravam stres. tá druhá osoba s ktorou pracujem je môj otec, on je teraz po operácii srdca, takže dlhšie bude mimo. verím tomu, že už to všetko budem zvládať 😉
a fakt ťa obdivujem ako si sama dokážeš pichnúť tú injekciu!

jani2
29. okt 2009

Dahra - pichal mi ich manžel, ja som namiešala injekciu (vždy to bol hotový obrad a stresovala som, čo ak len jediná kvapka išla vedľa 😅 ), potom som si zakryla oči, zaťala zuby a čakala...no a popritom som ho buzerovala, pomalšie, nie tak rýchlo,atď 😅 ....ale zvládal to perfektne, aspoň si to som mnou odžil aj on 😉 ....no a keby sa niekto v tom čase hrabal v našom koši, tak by si myslel, že sme narkomani - toľko ampuliek, ihiel a injekcií!!!
Vanesska - takže výsledok sa dozvieš pred Vianocami, no povedz, nebol by to super darček? Inak ten Indonal chcem brať ešte 1 1/2 mesiaca, odporúča sa 3 mesačná liečba a potom dám určo vedieť ako tá moja cysta.
i keď ja popritom beriem aj homeopatiká (čo mi predpísal homeopat-gynekológ) a najnovšie som začala aj s Wobenzynom (ten mám overený, že pomáhal hlavne po operáciach, vždy som po LPS chytla zápal pošvy a keĎ som brala Wob. tak nič). Takže toho do seba "periem" dosť, dúfam, že jedno neanuluje druhé.
Ika - s tou imunitou je to pravda, endoška je vlastne autoimunitné ochorenie, telo nevie zlkvidovať bunky endometria, ktoré sa dostanú mimo maternice...a ja viem, že za tým je hlavne stres. Mávala som dosť stresovú prácu a až po diagnostikovaní endošky som si uvedomila, že musím poľaviť..bohužiaľ, to je tá dnešná doba 😢
..a ešte jednu menej pozitívnu správu, v rodine sa nám dnes zas narodilo predčasniatko (v 26t), je to dievčatko,tak jej držte palce, až to zvládne aspoň tak dobre ako moja Janka!

miminap
29. okt 2009

ahojte. oj, jani2, to teda dryim palce aj na nohach. dnes ma picha v tom mieste, kde som kedysi mavala lavy vajecnik 😲 nechapem.. no so mnou je to takto. ja chodim do iscare. ale kedze maju pobocku aj v RBK, tak to mam y PP blizsie. tak chodim tam. je tam uzasny lekar, Doc. Tomas. je strasne ludsky a chapavy. no, ja som uz na jednom IVF bola. on ma na neho chystal ale kedze vRBK nerobili zakroky, iba pripravu, mala som ist do BA. nejdem sa vyjadrovat k tomu pristupu a co vsetko tam zbabrali, kazdopadne, este dnes na to zle spominam. robia to tam ako vo velkovyrobe. no, tak pan doktor povedal v lete, ked som sa zotavovala z LSK, ze idealne by bolo, keby zakrok mohol robit on, lebo vie, co vsetko v mojom pripade moze zlyhat. lenze v tom case este nemalo centrum ISCARE v martine dobudovane labaky atd.. tak povedal, ze mi da na dva mesiace HAK, aby uspal endo a po dobrati hned nabehneme na stimulku. a ja mam lieky doma, vsetko nachystane a dnes by mal byt vytuzeny den D - teda 16 dc, kedy zacina posledny cyklus pred stimulkou a ja neviem ci vobec zacnem stimulovat, lebo to nove centrum este nema presunutu licenciu z RBK do Martina, ak spravne rozumem. 😔 tolko v skratke.
tak som nestastna. ale vak uvidime vstredu buduci tyzden, to bude nejake jednanie olicencii, tak budem mudrejsia.
dahra, chcem sa opytat, ten diphereline ked ymisas prasok a vodicku, tak komplet cele, co ti vznikne si pichnes, ci sa nieco zvysi?

jani2
29. okt 2009

miminap - toho doc. Tomáša poznám, robil mi v Heliose 2.IVF. Fakt je milý a mala som z neho dobrý pocit, myslím, že u neho si v dobrých rukách, len aby už dokončili tú sprostú byrokraciu 🙄 V Blave v Iskare som bola tiež a katastrófa! Povedali mi že jedine darcovské vajíčka, bla a bla....no a tento týždeň sa mi pripomenuli, poslali faktúru za mrazenie spermiií za posledné 4 roky!!! My sme už na to aj zabudli, že manžel tam nechal spermijky pre prípadné darcovské vajíčko...nuž ozvali sa až teraz a musíme cvakať za každý rok 34 Eur..tak dievčatá dávajte si pozor v centrách a všetko hneď uhraďte, lebo si to na vás počká!

liviaf14
30. okt 2009

ahojte babuľky
tak som vás trošku počítala, posledné príspevky, veľa píšete a potom nestíham.

miminap, určite sa to riešenie o licencii pohne, buď trpezlivá, všetko bude OK. inak vďaka tvojmu hodnoteniu iscare v BA som sa rozhodla chodiť do martina do heliosu a nie do ba. ešte vtedy po tvojom prvom ivf. aj keď vzdialenosťou sme to mali úplne rovnako. ale v martine sú super ľudia, úžasní prístup a záujem... klobúk dolu

posielam vám vírusíky, tak chytajte :
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT