Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
20. aug 2010

@zlatanka30 neboj emocie prejdu,vzduch sa vycisti a vy si pekne sadnete a vsetko predebatujete a dohodnete sa co dalej. @nastasia budem drzat palceky 😉

zuzancek22
20. aug 2010

Ahojte babenky, som opäť tu po 4 laparoskopii, ale teraz sa už nesustredili na vypalovanie endo ložisk, ale robili mi prefuky(chrompertubáciu), velmi som sa bála že po poslednej laparke ked mi povedali že ľavá strana je od endošky zdeformovaná, tak že mi budu musieť zobrať vajcovod a boh vie ako bude priechodný aj ten druhý, a naopak po prebudení mi povedal Doki, že ten lavý bol trosku prirastený, tak ho uvolnili, ale priechodný je a ten druhý bol uplne v pohode, takže som rada že mam priechodné vajcovody, stav pred laparkov čo sa týka toho klistíru som vyriešila roztokom YAL, síce v nemocnici mi to sestrička nedoporučala že stáva sa im že potom aj tak musia dávať ešte klistír, ale ja som si stála na svojom a bolo to fajn, po laparke som sa zobudila dosť skoro, síce navečer ma tak začalo naťahovať na vracanie, že zo mna išiel asi aj vianočný kapor 😀 ale ked som to dala von tak už bolo v pohode, bolest bola ale dá sa to vydržať, alebo som si už asi zvykla, dnes som už konečne dom a doki mi povedal, teda bol taký láskavý a objednal nás už aj do centra, takže cca tak o 2 týždne sa ideme dohodnuť na to IUI. tak snád to takto už pojde. tak zatial pa.

ika33
20. aug 2010

Ahojte kočky.

zlatanka30 - teraz je určite zlé obdobie a napätie spraví svoje ale neboj zachvíľku vykukne slniečko s mm si to vysvetlíte a zase bude všetko OK, bábätko určite príde. Upokoj sa, urob si deň pre seba a svojho manžela a hneď ten svet bude krajší. Keď budete pobaja v pohode určite príde aj bábo. Každá sme si prešli kde čím, aj hádky sme si zažili, aj pocit, že už to lepšie nikdy nebude ale ver, že bude, tak ako ti písala Jani, život je boj a nie vždy je fér ale treba myslieť troška pozitívne a bude ti lepšie. Netreba to hádzať všetko za hlavu. Všetky čo sme tu boli a čo sú ešte tu v tejto téme sme toto obdobie mali, takže ti naozaj s kľudným svedomím môžeme povedať, že to bude lepšie, len to nevzdávaj. Hlavu hore - držím palčeky .

Jani - teraz sa s tebou osud znova raz zahral ale vidím, že si silná a nevzdávaš sa, som veľmi rada a veľmi ti držím palčeky a ešte niečo čo nebolo ešte môže byť (nikdy nehovor nikdy ako sa vraví ešte naozaj môžeš ostať tehotná aj normálne)

@zuzancek22 - držím teda palčeky, aby to všetko vyšlo a je super, že sú vajíčkovody v poridaku 🙂

Posielam Vám všetkým TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT Držte sa babenky.

janemari
autor
21. aug 2010

Prisla som vas pozdravit a zazelat prijemny den.Ja sa idem pustit do zavarania broskyn a snad vecer dojdem kuk 🙂

mariynka
24. aug 2010

ahojte kocky, mozem sa poradit? uz som sem pisala, mam cystu na vajecniku, ktora sa zvacsuje a zmensuje.. Dr. na sone tvrdi, ze to je endo. a ma ist von,ale moj gynekolog radi cakat, podla neho sama praskne.. teraz ma cca.3,5cm.
ale chcela som ine, ma nejaky suvis cysta na vajecniku a bolesti prsnika???????????????????mate niekto podobny problem ako ja??? ☹ ☹ ☹

janemari
autor
24. aug 2010

@mariynka no moze to suvisiet ohladom hormonov myslim...

liviaf14
24. aug 2010

@mariynka pokiaľ viem, ak je to endo cysta, tak tá sama určite nepraskne. takéto ložisko samo asi nezmizne, no uvidíš čo bude ďalej. väčšina z nás bola na laparoskopii, či laparotomii a endo cysty vybrali alebo vypálili, podľa veľkosti.
prsník asi nesúvisí s cystou, v prsníku ťa môže bolieť napr. zväčšená uzlinka, alebo aj po hormonálnej stránke to súvisí, napr. pred menzesom, počas neho, ťažko povedať, skús sa spýtať svojho gynek.

mariynka
24. aug 2010

@janemari a vies co by sa s tym dalo robit? 😒
@liviaf14 no mna to trapi uz 3roky-bolavy prsnik a nikto s tym nic nerobi 🙄 🙄

zuzancek22
25. aug 2010

@mariynka no ja som mala tiež cystu na vaječníku, 6 cm velku a mala objem asi 1dcl, ale doki najskor skušal akési tabletky, že možno sa vstrebe, niečo také a veru aj zmizla.

mariynka
25. aug 2010

@zuzancek22 a nevies ake tabletky to boli? na vysusenie? mne povedal, ze to zacneme riesit, ked uz budem chciet otehotniet.. 😒 😒

yukki
25. aug 2010

No to ma tiež zaujalo, čo za tabletky vyzmizíkujú endocystu......lebo ja mám dojem, že sa mi to po roku práve vrátilo...to svinstvo. 😒 😢

ika33
25. aug 2010

@mariynka - no ak ťa už tak dlho bolí ten prsník, prečo si nepýtaš nejaké vyšetrenie u odborníka, už iba pre kľud na duši by som asi išla na vyšetrenie. Veď mi nie sme lekárky, tak prečo s tým tvoj doky nič nerobí. Inak ja som počula, že niektoré cysty sa naozaj po čase vstrebú ale to sú určite neni endo cysty. Ako dlho ju už máš? Kočky čo tu boli a sú, tak fakt všetky podstúpili laparoskopiu alebo laparotómiu, aby sa endo ložiská odstránili. Mne nasadili liečbu hormonálnymi inekciami, ktoré vyvolali prechod, aby sa už ložiská nevytvárali, no a potom mi to všetko poodstraňovali. Endo nie je sranda a keď sa moc rozšíri to tiež nie je dobré. Týmto som ťa vôbec nechcela vystrašiť, len proste netreba to odignorovať a nechávať to tak. Ja som riešila zdravotné problémy dva roky, potom mi zistili endo, no a ďalší pol rok som sa liečila (laparoskopia, inekcie, laparoskopia), potom sme sa mohli začať snažiť otehotnieť, čo mi tiež trvalo asi 7 mes., takže aj to otehotnenie nie je až tak ľahké. Takže ak simyslíš, že tehotenstvo by si chcela riešiť niekedy o rok, tak si už endo začni nejakým spôsobom riešiť.

@janemari - mňam broskyne. Inak ako sa máš?

zlatanka30
25. aug 2010

ahojte.chcem sa opytat aky ste mali cyklus po liecbe endo.lebo ten moj je otrasny.po poslednej injekcii v marci mi neprisla mrcha ani po 10 tyzdnoch.v juni som dostala norethisteron,aby prisla (bola po troch dnoch od douzivania).v juli bola na 31dc a teraz som uz 35 den a mrchy nikde.som z toho uz na nervy,pretoze nemozem zacat ani stimulku.pred liecbou bol ukazkovy a presny ako hodinky 26 dnovy.tehu som urcite neni test je neg. ☹ ☹ ☹

oknosmas
25. aug 2010

zlatanka, ja viem asi o com hovoris.. moj cyklus sa rozhadzal po jedinej injekcii... tri mesiace som po nej nemala kramy a hoci mi pichli vyvolavacku, tak nic.. potom mi nasadili klimonorm, co su lieky, ktore sa beru v prechode..aby rozbehli cyklus. tie som brala 2 mesiace a potom bola stimulka..a potom dalsia a teraz...som povedala, ze nejdem brat ziadne lieky, tak som zvedava, ci vobec mrcha pride.. a kedy.. pred liecbou som mavala cyklus pravidelny 28-30 dnovy..teraz mam pocit, ze bez liekov bude asi aj 35 mozno viac..uvidime.. ci bude. dnes som sa dozvedela vysledky HP, vraj je vsetko v poriadku, len prolaktin je mierne nad normu, co vsak este podla lekarky nie je na lieky, kedze su vraj dost zatazujuce. vravi, ze by za tym mohol byt aj stres, ten vraj velmi zvysuje tieto hodnoty a tak mam prist na kontrolu o dva mesiace, mam sa snazit nerozculovat a pred vysetrenim prist aspon o hodinu skor do ambulancie a v klude si tam posediet...som zvedava, ci to pomoze 🙂

zlatanka30
25. aug 2010

oknomas najhorsie je na tom to,ze nemozem zacat stimulku.ked som bola minuly mesiac u lekara a chcela som pozret,ci vobec bola ovulacia tak ma odbil,ze si mam kupit ovulacny test.ale teraz je to zasa tu.som povedala,ze tam uz nepojdem aj ked to nebudem mat dva mesiace.asi budem musiet ist do helika .neviem naozaj neviem co mam robit.som z toho na nervy. ☹

oknosmas
25. aug 2010

fuuu, tak to by som zmenila lekara...ved to nie je normalne...ma ti pomoct a nie ta odbijat...ja meriam teplotu, aby som videla ovu...no ono to aj tak nie je iste, ci bola alebo nie...mam ten pocit..

zlatanka30
25. aug 2010

on je odvtedy ku mne taky ako som odmietla ist do centra v mt do toho druheho.my sme uz mali vsetko urobene v heliku v mt a tak sme to nechceli uz menit.biznis je biznis.

oknosmas
25. aug 2010

tak to je hnus...vsetko je to len o peniazoch a zabuda sa na cloveka...fuuuj

gombicka
25. aug 2010

ahojte dievcata, neviete o nejakej sukromnej klinike, najlepsie v Blave, kde by sa dala liecit endometrioza? Zijem v zahranici a tu sa to vsetko vlecie, tak som myslela, ze doma by to mozno slo rychlejsie. Dakujem za radu.

zuzancek22
25. aug 2010

@zlatanka30 no ja po liečbe endošky, som brala 6 mesiacov injekcie a potom prišiel menzes normálne a odvtedy chodí presne ako hodinky, som sa bála že bez antikoncepcie to nepôjde, že si bude chodiť kedy sa mu zachce, ale práve naopak , ukážkovo 28 dní a je tu, a doki mi sledoval aj ovuláciu chodila som tak 3 cykli na sono a 14 deň nanajvýš 15 a bola ovulácia, ale tehotenstvo v nedohľadne , tak uvidíme teraz, dnes som bola už si dať vybrať štichy, a doki povedal že cca o týždeň môžeme skúšať, inak idem si dohadovať termín do CAR na IUI, tak snáď to už pôjde.

ika33
26. aug 2010

Ahojte kočky, no ten cyklus je teraz rozhádzaný, po všetkých tých liekoch, laparke ... Ja som brala iba 3 inekcie a musela som ísť 2 x na vyvolávačku, lebo som potrebovala ísť na laparku v čase po mrche a počas ovulky, lebo moja lekárka si to chcela všetko pozrieť či to funguje tak ako má a poodstraňovať endo, potom som mala ešte trocha rozhádzaný rytmus a mrcha chodila tak na 35 deň ale postupne sa to upravovalo. Ja som tiež merala teplotu, aby sme z hruba vedeli kedy je asi ovulka. No a potom som už ani nemerala, lebo som to presne vedela, vždy som po ovulke krvácala, lebo bola taká silná a bolestivá , takže som presne vedela kedy ju mám.
Tak vám želám, aby sa vám to dalo čo najsôr do poriadk, aby ste sa mohli snažilkovať a mať krásne vytúžené bábätká a posielam Vám všetkým vírusíky TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😉

oknosmas
26. aug 2010

@ika33 vdaka za povzbudenie...potesi...som teraz totiz skepticka a zufala, bo uz neviem, ake vysetrenie by som si dala urobit, aby som zistila, v com je problem.. hm... no ved uvidime.. ked sa odhodlam ist za docentom, tak mi snad poradi..zasa na chvilku

zlatanka30
26. aug 2010

zuzancek 22 bud rada,ze mas super cyklus.mne uz z toho hrabe.dnes 36 den a nic.

zuzancek22
26. aug 2010

@zlatanka30 kašlem na cyklus nech si je hociaký , ma všetko ok , ale aj tak sa nedarí otehotniet

katie233
27. aug 2010

Ahojte 🙂. Pozerám, že vám sem nikto nenapísal, tak sa pochválime my 😀. Už som mamina 😵. Lukáško sa narodil 21. augusta o 23.02 hod s mierami 51 cm a 3500 g. Držíme palce, aby ste si aj vy čoskoro našli vytúžené dve čiarky na teste a o 9 mesiacov priniesli domov takýto voňavý uzlíček 😵

zlatanka30
27. aug 2010

katie 233 blahozelam.ja nemozem zacat stimulku pretoze som to nedostala.je mi uz z toho vsetkeho nanic.kaslem na vsetko.nemam uz silu bojovat ☹

oknosmas
27. aug 2010

katie233 blahozelame, nech ste zdravi a dari sa vam...

@zlatanka30 asi chapem, ako sa citis, ani ja uz nemam vela sily dalej bojovat s tym vsetkym..uz som zavrhla akukolvek stimulku, proste uz nemam chut to riesit, hoci po babatku neskutocne tuzim a idu mi slzy do ocu, ked vidim daku mamicku s detmi.. je to nespravodlive, ze ti, co po detoch naozaj tuzia, tak ich nemaju a naopak... a teraz je manzel na antibiotikach, ked mam mat ovulku..no...tak cooo

lucy778
27. aug 2010

ahojte 😉
prišla som mrknúť ako sa vám vodí a trošku vás povzbudiť, aby ste to vydržali a k babatkám sa určite dopracujete. a trošku vás zavírim, hádam sa nalepí 😉
TTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵

janemari
autor
28. aug 2010

@katie233 tak maly sa narodil na moje meniny gratulujem a nech rastie do krasy a sily.Drzte sa . 🙂

yukki
30. aug 2010

ženy, ako dlho ste boli hospitalizované kôli operácii endocysty? Myslím, že tu dokonca bolo spomínané, že sa to robí aj v rámci jednodňovej chirurgie (Majkal? prešov?) Lebo zajtra mám kontrolný UTZ a už pri vyšetrení dnes...sa doktor vyjadril...že je to tu asi zas...A minule ma už z UTZ miestnosti ani nepustili von, hneď som musela na oddelenie kde som následne skysla 10 dní...tak sondujem, lebo to mi nepríde normálne.