Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

prahaxx
1. okt 2009

tiez blahozelam 🙂
Ahojte, sledujem si Vas tu už dlhsie, v septembi sme sa zacali snazit, som po februarovej laparo vajecnikov a po liecbe endometriozy, podla vysetrenia by mali byt vajecniky v poriadku, no len zas mam maternicu trosku viac dozadu otocenu ako by mala byt, vraj povolilo svalstvo, co sa po hormonalnych zmenach stava. Tak cvicim, modlim sa a beriem Acidofolan, a Valoflur, pijem zenske cajiky, počítam dni, pozorujem všetky možné prejavy môjho tela a citlivého bruška. September bol s najvacsou pravdepodobnostou neuspesny (podla negativneho testu), tak si spríjemňujem čas čakaním na ďalší mesiac
zaujimalo by ma či máte niektorá skúsenosť so spadnutou alebo zle otočenou maternicou?
všetkým krásny deň

janemari
autor
1. okt 2009

Dahra tak super.Aj ty sa posuvas do dalsieho levelu.

Evina neboj urcite tam drobec bude.A pekne sa o neho staraj.

Ja zatial nemam ziadne spravy.Len ma na nocnej trocha potrapila ta cysta,ale viacmenej preto ze som sa natahovala s tazkymi vozikmi.Potom som si uvarila zensky cajik a preslo to.Ja chcem uz ovulkuuuuuuuuuu,boze zase cakat na mrchu a potom na ovulku.Inak kupila som si macu.Evina ako si ju zacala uzivat?Cez mrchu alebo staci ked zacne plodne obdobie.A ake kvapky si to brala 😅

liviaf14
1. okt 2009

čaute babuľky 🙂

prahaxx - jedna moja známa, žije v ČR, má otočenú maternicu dozadu. snažili sa o tehotenstvo prirodzene, doki im poradil nejakú špeciálnu polohu pri milovaní a zabralo im to, majú krásnu dcérku. počítali s tým, že budú musieť ísť na IVF, ale nemuseli nakoniec. len tú polohu si fakt nepamätám, skús sa spýtať svojho dokyho alebo to pozri na nete.

evina0
1. okt 2009

janemari ja som ju zacala uzivat hned po liecbe aj cez mrchu ..bez prestavky
a nebojim sa uz o drobceka zatial som spokojna s bublinkou a mozno tam aj drobcek bol ale je veelmi skoro aby sme ho videli ved moze mat tak 2mm a na tych starych monitoroch to je cierne skoro vsetko ale bublinka bola jasne viditelna.
trosku sme si oddychli a pojdem pomalyky zehlit a ked zase sa unavim pojdeme sa vyvalit k telke.

janemari
autor
1. okt 2009

prahaxx aj ja mam maernici otocenu a tych poloh je viac boli popisane aj v niektorom cisle mama a ja.

miminap
1. okt 2009

prahaxx, ja mam tiez maternicu posunutu dozadu. a este k tomu z jednej strany prirastenu endometriozou k mechuru a z druhej strany k crevu. 😝 hororova kombinacia. ale babyyyyyyyyyyyyy. ja uz ma receptyyyy... na liekyyyyyy na IVF. jupiiiiiiiiiiii.. zajtra idem do lekarne opytat sa, kolko budem doplacat a objednat to, nech to uz mam pekne v chladnicke. nech uz su Vianoceeeeeeeeeeeeee. 😀

jani2
1. okt 2009

Evina - práve dnes som sa dívala na staré obrázky z UTZ, a tiež tam mám obrázok zo 6 tt, tam bolo vidieť len dve bublinky, ale v 7 tt už bolo vidieť obe bambule a mali ca. 6 mm. Tí drobci v brušku rastú strašne rýchlo, uvidiš aká budeš prekvapená keď nabudúce uvidíš sono.
Prahaxx - ja mám poklesnutú maternicu, ale žiaden dr. nepodotkol, že by to vadilo pri otehotnení, moja kámoška ju má dokonca tak nízko, že už ju dr. hnal na plastiku, ale chcela otehotnieť, tak sa ešte počkalo. Otehotnela do roka a aj vynosila krásne dievčatko. 🙂 Ale to otočenie skutočne môže trochu skomplikovať to otehotnenie, ale ako ti už radili, stačí správna poloha pri snažilkovaní a podarí sa. Už len zistiť tú polohu 😅
Janemarie - ešte že ten čajík zabral a ty kde máš cystu, ja som bola v tom že ty máš vaječníky v poriadku?

dahra
1. okt 2009

Ahojte,
Evina,
super! Nech to takto pekne pokracuje. Hlavne vela oddychuj, dobry napad, ze ta dali na PN. Nemusis tolko stresovat. V praci nevedia, ze? 😉
Miminap,
ake lieky ides brat? Ja mam menopur a diphereline. Ty si uz jedno IVF absolvovala, pokial si spravne pamatam. Mala si kratky alebo dlhy protokol? Ako ti slo pichanie injekcii? Nebojim sa ani bolesti, ale bojim sa, aby som si to spravne namiesala. Mozno este pojdem na konzultaciu, alebo dat si prvu pichnut, aby som videla. K tomu menopuru mi lekarnicka vravela, ze sa skladuje pri izbovej teplote. Lucrin som mala v chladnicke, tak mozno aj tento supnem.
Prahaxx,
vitaj medzi nami. Mala si cysty na vajecnikoch? Mojej sestre povedal lekar, ze maternica sa moze zle otocit, ak na nu tlacia cysty. To hrozilo v jej pripade. Ako dlho si brala liecbu?
Ika,
ty si na liecbe? Dako mi unika ci beries daku hormonalnu liecbu na endo po tej operacii v lete. Predpokladam, ze to z nej mas tie negativne nalady.
Luko,
ako pokracujete? Zajtra ides na konzultaciu. Pamatam si nejaky piatok, ale ci to je zajtrajsi... 😝 Daj vediet, co sa deje.
Filmushka,
kolko injekcii si uz vybrala 2-3? Nestiham sledovat...Inak, zislo by sa doplnit tabulku, mame nove info a novych clenov, co sice nie je az take pozitivne 😔
Jani,
mne teraz naplanovali kratky protokol. Nepytala som sa, preco. Mozno kvoli jednemu vajecniku. Trva to 14 dni, nechcem si radsej predstavit dlhy, lebo mne uz tento pride pridlhy.
Zdravim vsetky ostatne - Janemari, Liviu, Tulipanike, aj Katrin, ak nas cita 😝

evina0
1. okt 2009

dahra povedala som to sefke naco tajit nech sa zariadi je problem ked som vypadla sme len dve a teraz je sefka len sama a to nic moc..ale netrapim sa ja nad pracou absoluutne ked sa budem citiet dobre,a bude ten kriticky 1.trimester za mnou tak pojdem do prace.vsetko ukaze cas.

jani si ma potesila som tieto veci aj hladala na nete a myslim si ze je vsetko v pohode je na vsetko skoro..
jane neboj ani sa nenazdate zeny a budete sa radovat a aj trosicku trpnut tak ja ja .. 😵 😵

ika33
2. okt 2009

Dahra- ja som mala prvú laparku v marci, potom som mala 3 inekcie a druhú laparku, kde mi povypalovali endo. Potom som mala mrchu po ktorej mi dali lutenyl, lae pred ďalšou mrchou som začala 5 dní špiniť, tak po 2 mrche som brala duphaston a to som začala krvácať a potom špiniť už 14DC ešte v priebehu brania liekov. Tak mi teraz lekárka povedala, že nemám brať nič a uvidíme čo to spraví po ďalšej mrche (teda koncom októbra) sa jej mám prísť ukázať a dohodneme ďalší postup. Takže asi tak. Teraz neberiem nič ale mám hroné nálady ...

Včera ma ku všetkému tak seklo v krku, že sa neviem hýbať, tak dnes idem lekárovi a asi ma bude napravovať. Len dúfam, že nebudem musieť brať nejaké lieky, lebo už by som nechcela odďalovať otehotnenie. A kto vie možno tam už aj niečo rastie a ja o tom ani neviem.

filmushka
2. okt 2009

Luko, som zvedava ako si dopadla 😵 😵 😵

PS: pocuvajte, tu tabulku by sme mohli nejako obnovit, lenze ako to rychlo spravit, i nove babulky prisli, tak ak do IP mi date svoje mejly, udaje, natukam to, este kym mam cas a chut 😉 teda, kto ma zaujem, nech sa ozve. v tabulke su: dahra, evina0, ja, katie233, luko, nastasia, tulipanike, janemari.
tak navrhujem, aby vy nove: ika33, miminap, jani2, liviaf14, prahaxx .... poslali na moju IP sem udaje o Vas:
vek, mesto, snazenie od, udaje o MM (ci ma ok spg, kolko rokov), datum zistenia endosky, Nalez (kde vam nasli), Liecba (ak ste podstupili, aku, kolko inj.), ak ste brali HAK niekdy a aku, a najnovsie info, co mate v plane + mejlovy kontakt, kam vam poslem celu tabulku v excely, aby sme boli v obraze, a stale sa nevypytovali, co a ako 🙂
Hadam sa nam podari spolu vsetko preklenut a povzbudzovat sa v dalsich nasich etapach v zivote 😵 😵 😵
i ked niekedy je to o nervy ☹
pekny den vsetkym 😉

jani2
2. okt 2009

Ahojte dievčatá,
s tou tabuľkou je to fakt dobrý nápad. Často neviem kto kde ma endošku, kedy bol na lapárke a asi sa potom pri otázkach opakujem. Takto budeme mať prehľad. 🙂
Filmushka - ešte dnes ti cez IP pošlem moje údaje
Evina - neboj, samozrejme že všetko bude v poriadku. Bábetko je uhniezdené tam kde má byť a aj ostatné dobre dopadne!
Dahra - ten krátky protokol ubehne rýchlo. Ten dlhý sa začínal brzdou na vaječníky a sa mi zdá že sa tieto injekcie brali celý cyklus, až ten ďalší sa začalo so stimulovaním vaječníkov. No, bolo to dosť dlho, ale tešila som sa dopredu na čas, keď mi vložia embrijka, takže to rýchlo ubiehalo. 😉
Inak, dievčatá, vy ste ani jedna neboli v kúpeľoch? Mňa tam práve poslali z centra, vraj nech si psychicky oddýchnem a prvé tri mesiace po kúpeľoch sú vraj ženské orgány prehriate a preliečené. IVF som mala potom 2 mesiac po kúpeľoch a zadarilo sa. Tak ak máte niektorá takúto možnosť, tak pouvažujte aj nad tým.
Ika - pred viac ako týždňom som začala brať HAK Cerazzete a MS skončila ale špiním a tak to bude viac menej počas celého cyklu. Vždy to tak pri nejakých tabletkách mám a pritom cyklus bez liekov je úplne čistý, Tak budeš na tom asi podobne, bez liekov nebude žiadne špinenie. 😉

mirip
2. okt 2009

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

ika33
2. okt 2009

Filmuska - všetko ti pošlem len čo budem na tom tak, že si budem môcť sadnúť za počítač na dlhší čas.
Jani- ja som brala antikon. a v 11/2007 som ju vysaldila lebo som mala hrozné migrény a boleli ma nohy a vtedy to všetko začalo. Stále som špinila každý cyklus sa dni špinenia pridávali a potom sa pridali aj veľké bolesti, no a potom mi došli na endo. Takže laprka, liečba, laparka a teraz už to čo som už písala. Nechcem sa opakovať. Takže neviem či to bude braním liekov alebo nie. Uvidím pri tomto cykle a potom po kontrole u Dr. dám vedieť čo mi povedali.
Kočky tak sa držte. Ja sa tu stavím keď budem vládať. Lebo dnes ma napravili a bolí ma ten krk viac ako pred tým. Od pondelka chodím na rehabilitáciu.
Aj mňa musí takéto drapsnúť keď máme naj obdobie aby sme sanžilkovali

filmushka
2. okt 2009

mirip, ako sa mas? uz to mas za par 😉
😵 😵 😵

katie233
2. okt 2009

Ahojte dievčatá 😉. Posúvam nás na 1. stranu 😉. Držte sa!

mirip
2. okt 2009

no nie ktovie ako, a dúfam že malá ešte ostane pár dní dnu aby som nerodila takáto chorá a na antibiotikách, celé tehitenstvo mi nič nebolo a teraz, hrdlo, hlasivky a strašná nádcha a dostala som antibiotiká včera nech sa z toho dostanem ale dnes je to také isťé ako včera ☹

janemari
autor
2. okt 2009

Ahojtev 🙂

mirip boze ako to ubehlo ty uz vazne pojdes rodit.Ved len nedavno si zistila ze si tehula a mozno o necele
2tyzdne budes mat maly uzlik v naruci.

jani mne sa urobila cysta teraz po anovulacnom cykle,ale nieje to endocysta ale ako z neprasknuteho folikulu
takze pocas mrchy by sa mala vstrebat.Inak dnes v nocnej som mala take krce na tej strane kde je ta
cysta az mi dych vyrazalo.Po poslednom krci akoby zo mna nieco vytieklo a viac ma nic nebolelo.Takze mam
pocit ze asi praskla a ked som vstavala bolo mi na vracanie.Ale uz je to ok a budem oddychovat.

dahra
2. okt 2009

Ahojte,
Ika,
fuuu, laparka 2x - to ti preco vypalovali az po liecbe? V marci to nevideli alebo nemohli? Dufam, ze to seknutie nie je nic vazne a rychlo pominie.
Katie,
co nove? Mrcha uz dosla?
Janemari,
ty mas teda citlive vnimanie, ja malokedy rozoznam, co sa v mojom tele deje. Ledva si tipnem ovulku, mrchu tu aspon vidim 😀 😀, ale citit ako praskne cysta.... 😕 Je to zaujimave a dobre poznat takto svoje telo.
Filmushka,
poslala som ti uz tabulku s mojimi novymi info, az tak velmi sa nezmenili.
Jani,
bola si v kupeloch? V Luckach? Neviem ci by sa tam dalo ist, dnes doktori velmi nechcu pisat odporucania na kupelnu liecbu. To si si sama vyziadala?
Mirip,
este posledne zasoby virusikov 🙂 Coskoro zostane z vasej prvej generaci len Bleelka. Livia a Tulipanike su taky medzistupen, ale verim, ze teraz vyrastie nova generacia zacinajuc Evinou cez nas vsetky, co sem chodime a opat snazilkujeme.
Kto je vlastne teraz na liecbe okrem Filmushky?

Ok, prajem pekny vikend.

katie233
2. okt 2009

Ahojte dievčatá 🙂. Dahra, minulý týždeň tu bolo tak veľa dobrých správ, že si asi nepostrehla, že už aj ja mám za prvou mrchou (došla 23.9., po 96. dňoch od poslednej injekcie 🙂). Momentálne čakám na ovulku, teda čakám-nečakám, je to jedno, snažilkujeme aj tak 😀.

jani2 - ja som sa svojho lekára pýtala, či mám nárok na kúpeľnú liečbu, ja som si chcela ísť oddýchnuť, ale povedal mi, že nemám 😖

janemari
autor
2. okt 2009

dahra mna v zivote tak nebolelo ked som mala cystu.

dahra
2. okt 2009

Katie,
teda toto mi fakt uniklo. Takze to som bola zasa posledna 😀 😀 😀. Mala si silnu menstruaciu? V centre mi vraveli, ze by mala byt silna, ale ja ju mam uplne ok. Mali by sme sa inspirovat Evinou, prva mrcha a potom uz len tehu. Bars by to bolo tak aj u kazdej z nas.

katie233
2. okt 2009

Neva, naozaj sa tu toho za posledný týždeň veľa udialo 😉. Momentálne nemám čas sem veľmi chodiť, takže aj mne veľa vecí uniká. A či bola silná? Ja som silnú mrchu mala stále, v prvý deň bolesti - ale stačila jedna 4OO ibáču, druhý deň som tiež mala bolesti, a teraz som mala aj na tretí deň bolesti, síce mierne, ale to sa mi predtým nestávalo 😖. No to by bolo fakt super, keby sa nám všetkým to tak krásne podarilo ako evine 😔.

evina0
2. okt 2009

ahojte zienky moje 🙂
dosla som vas precitat a pomaly zase pojdem.skor valam sunky pred telkou lebo ma s pc cim dalej viacej bolieva hlava.dnes ma po dlhsej dobe pobolievalo dole, to asi drobcek rastie 😵 😵 a roztahuje maternicu.
dnes som sa stretla s kamaratkou a ta mi hned musela povedat sen o mne vraj som jej oznamovala v nom ze som tehotna a tak som sa zasmiala a vravim vazera to tak ze to neni len sen.pretoze som tehotna 😵 😵 dnes ma zacaly boliet aj prsia a mm je vraj velmi spokojny ako sa nalievaju 😀 😀 ja sa desim ako budu velke ked vidim niektore tehulky 😅 😅
asi sem cez vikendik nedojdem takze vam prajem kraaasny vikendik 🙂 🙂 🙂 a cim dalej nech tehuliek pribuda.strasne si to prajkem ze zatocime s tou pliagou endoskou, ukazeme jej ze sme silne a nebojime sa jej!!!!!!
ved sme silnejsie nech ona 😵 🙂 🙂

jani2
2. okt 2009

Ahojte,
fúha, vy ste toho dnes popísali. 🙂
Ika - viem, že to špinenie môže vyvolávať aj endoška, tiež som to mala pred tehotenstvom. A tiež tie dni so špinením len pribúdali a pribúdali - na šlak trafenie. Dokonca si pamätám, kedy mi začalo prvé špinenie uprostred cyklu, bolo to v čase mojej svadby...a to som si vtedy naivne myslela, že to bude ovulačné alebo zahniezďovacie špinenie, figu borovú bolo, do pol roka mi na LPS diagnostikovali endo rozlezenú po celom podbrušku! 😒 Ale potom som aj tak nad tou mrchou endoškou zvíťazila a poriadne som ju utlmila, som skoro 2 roky po pôrode, zas ju cítim, ale je to neporovnateľne miernejšie ako bývalo. Tak nevzdávať to, aj keĎ má niekedy človek chuť si poriadne zanadávať, prečo práve ja!!! Ale u teba je to možno fakt len tými liekmi ako u mňa teraz, bez liekov bude cyklus v pohode, dúfajme! 🙂
Jane - tie cysty dokážem cítiť aj ja, ale len pri snažilkovaní s manželom. Tiež som mala cystu v septembri, keĎ som bola v Heliose, a dr. vravel, že praskne pri MS.....no neviem, teraz po MS sme s manželom nič nemali, tak neviem, či zmizla...asi by som k nemu pod perinu na diagnostiku mala ísť 😀
Dahra - ja som bola v kúpeľoch Nimnice. Nevyžiadala som si ich, ale dr. z Heliosu (vtedy tam bol doc.Tomáš, ktohovie čo sa s ním stalo) mi ich doslova nanútil. Vraj si psychicky oddýchnem a bola som už po 2 IVF, po 3 LPS a čerstvo po laparotomii (po nej sa vraj kúpeľe bez problémov dávajú, už je to veľký zákrok). Nechcela som tam ísť, i kvôli práci aj kvôli ďalšiemu odsúvaniu IVF. No, ale bol nekompromisný! A nakoniec možno aj dobre, že som tam bola. Oddýchla som si, síce som sa dosť nudila, boli tam len staršie žienky, ale ak by som mala ísť zas, už by som sa nebránila. Ty si bola tiež na laparotomii, ak si dobre pamätám, tak by si ich mala dostať.
Tak ale teraz idem rýchlo písať moje údaje Filmushke!

ika33
2. okt 2009

Dahra - no pri prvej laparke mi to nemohli odstraňovať, povedali, že to bolo v štádiu rastu. Ja som totiž prvú laparku mala tesne po ovulácii, lebo lekárka chcela vidieť presne čo sa deje. Tak mi vtedy z nej iba odštipli a poslali na rozbor . No a pri druhej to povipalovali. Aspoň tak mi to bolo povedané. Či to je možné alebo nie neviem.
To seknutie je už o niečo lepšie. Po tom ako ma napravili, sa viem aspoň zhlboka nadýchnuť a zdvihnúť ruku vyššie. Ešte to nie je ono ale dúfam, že čoskoro bude.

Katie - ako sa máš? Čo máš nové. 🙂

Tak dobrú kočky. Idem si ľahnúť. Toľkoto mi z počítača asi stačilo, nesedí sa mi dobre.

jani2
2. okt 2009

Tak už som filmushke odoslala moje údaje, teda dalo mi to zabrať....až pri tomto písaní som si uvedomila, že som si toho preskákala už dosť. Ach jaj, ale čo už, len sa netreba vzdávať! 🙂
Prahaxx - asi omylom si mi poslala svoje údaje do mojej IP, ale už som to ďalej preposlala na filmushku. 😉

janemari
autor
2. okt 2009

Inak co sa tyka tych kupelov tak mne bolo povedane ze na ne nemam narok,ale mohla som si ich zaplatit.A koniec koncov endosku aj tak nevyliecia.Okrem toho mam liecivy pramen na zenske veci hned pod nosom a nechodim tam.

jani2
2. okt 2009

Tak s tým naším zdravotníctvom to už ide fakt dolu vodou, pred pár rokmi by ste mali nárok, aspoň tie ktoré už boli na laparotomii. JA som ale tiež musela niečo doplácať, bola som v skupine B, čiže strava a procedúry zadarmo, ale ubytovanie som si musela platiť, vtedy ma tie 3 týždne stáli 8 tisíc. Pravda, endošku mi tam nevyliečili, ale denne som chodila na cvičenie, kde sa cvičili špeciálne gynekologické cviky a takisto sa cvičilo aj v bazéne.....no ja si myslím, že mi to trošku pomohlo. Ale dnes už musí byť človek asi na smrteľnej posteli, aby si ho to naše zdravotníctvo vôbec všimlo!!! 😉

luko
3. okt 2009

ahojte,
tak sme boli vcera v gyn fiv. Ziadost sme este nevypisali, musia mat vseetky vysetrenia, napr. hormonalny profil - cize musim cakat na MS 😖 potom sup rychlo na krv...a este som dostala aj recept na HAK, po MS ich mam vraj brat, aby kym sa rozhybe IVF, zas nezacala endoska....tak budem mat dilemu...ci to risknut, ci nem....ale ked zoberiem do uvahy aj manzelove pomale spermie a moj jeden nepriechodny vajickovod..tak by bol asi fakt velky zazrak, keby sa to za jeden - dva mesiace podarilo...

takze som v stadiu cakania..ale podla sliznice MS nedojde skor ako za mesiac..

katie: drzim palce pri tom snazeni 😉

a zdravim vsetky, idem si trocha pocitat, co mate new