Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

lucy778
26. jan 2010

😀 luko no niekedy si nevyberieš. okolnosti sú častokrát proti snažilkovaniu, ale my sa nedáme 😉

majkal
27. jan 2010

jani: dakujem za odpoved 🙂 .... mrzi ma, ze to u vas takto dopadlo ... ale asponze Janicka je tu s Vami a je v poriadku ... urcite to bola pre Teba obrovska skuska a verim, ze vas to vsetkych velmi zocelilo .... velmi vam drzim palceky, aby sa ten KET podaril a boli ste zasa o cosi vacsia a stastnejsia rodinka 😉

lucy - tak moj muzik tiez dost strajkoval, ked bolo planovane snazilkovanie. Dokonca mal z toho az taky psychicky problem, ze aj ked chcel, tak sa mu to nepodarilo ☹ je to hrozne, ta psychika ... nielen pre nas zeny, ale aj pre nasich chlapov.

teraz cez liecbu nemam na to vobec chut .... ani len pomyslenie 😀

dahra
27. jan 2010

Ahojte,
dako to tu dnes viazne...

Majka,
my sme raz mali nutene snazilkovanie a "dreli" sme min. 45 min. a nakoniec sme to vzdali. Mm nahnevany, lebo to bolo pocas nejakeho futbalu. Prisiel on a ani sme k nicomu nedospeli. Uplna fraska. Nedavno sme sa na tom smiali...
Takze uz aj k tebe dosla "sahara" 😉

janemari
autor
27. jan 2010

majkal ta nechut na sex to je sila a aj ked bola chut ked som si predstavila to palenie potom auuu 😅 aj ked pomohol gel predsa to bolo neprijemne.

a co sa tyka nuteneho sanzilkovania mohla by som pisat romany hlavne ked si predstavite ze muz prisiel po 12 hodinovke domov o 19.00 a ja som odchadzala o 21.15 do nocnej 😀

zlatanka30
27. jan 2010

ahojte babulky.dahra chcem sa ta opytat ked ste podavali ziadost potrebovali aj nejake papiere od obvodneho gyndosa v heliose???inak aj ja pomaly pocitujem prve priznaky tej injekcie.boli ma hlava a co sa cudujem som kludna ako baranok vsetci sa tomu divia.

janemari
autor
27. jan 2010

zlatanka tak to este len dojde 😀

zlatanka30
27. jan 2010

janemari ja viem sa tesim 😀

janemari
autor
27. jan 2010

No ty ako ty,ale tvoje okolie 😀

luko
27. jan 2010

ja som nemala pocit, ze by som bola nervoznejsia....len tie navaly boli desne

janemari
autor
27. jan 2010

Ja ocakavam mrchu a brucho uz mam ako balon,uz len cakat kedy sa to spusti 😠

liviaf14
28. jan 2010

ahojte snažilky, tak pre všetky trúsim vírusíky, kým som ešte "v kope", tak pekne chytajte :
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

majkal
28. jan 2010

dakujeme Livia .... a drzime palceky 😉 .... ako to u vas vyzera? to uz je termin na spadnutie 🙂

dahra
28. jan 2010

Ahojte,
Zlatanka,
v centre nikdy nic nechceli od obvodaka. Moja ani nevedela, ze tam chodim. Ak maju vsetky vysetrenia, tak sa da. Ja som si narobila kopie sprav z nemocky, kym som mala veci u seba. Tie som odniesla do centra hned na prve stretnutie. Odvtedy nic nechceli. Endometrioza je uz automaticky diagnoza na IVF + este manzelov spg.

Jane,
este par cyklov prezit a uz sa vas ujmu v centre. Tak sa to poriesi a uz tento rok by si mohla byt tehulka 😵 😵.

liviaf14
28. jan 2010

majkal, no termín za 6 dní, ale nič zatiaľ. tak čakám....... malý spokojne kopká v brušku, má ešte čas v podstate 🙂

alenk
28. jan 2010

baby, prisla som vas povzbudit.
v r. 2004 mi nasli cysty na oboch vajecnikoch, operovali ma (mam velky rez, cysty boli velke), diagnostikovali endometriozu a liecili zoladexom a dipherelinom.
odvtedy vyzeralo vsetko v poriadku a v r. 2009 po trojmesacnom snazeni som otehotnela prirodzenou cestou.
a to nehovorim o tom, ze mam hranicne hodnoty stitnej zlazy 🙂 moj endokrinolog mi vcera povedal, ze som dokaz toho, ze v medicine nie je nic iste.

takze baby, vsetko dobre dopadne! treba verit! 🙂

janemari
autor
28. jan 2010

alenk dakujeme za povzbudenie 🙂

liviaf vdaka za viruiky,ale ako to vyzera tento mesiac sa ma ziaden bacil menom tehu nechytil ☹

dahra uz aby sa to pohlo dalej 😉

jani2
28. jan 2010

jane - tak ešte čakať do toho 22.2...stále sa len na niečo čaká, však!...a neobjednala si sa teda do toho CAR už vopred ako sme ťa presviedčali?
Alenk - buď vďačná za to, že si otehotnela prirodzene a prajem veľa sťastíčka 😉 ..ja som tiež kedysi dúfala v prirodz. otehotnenie ale potom som si uvedomila, že je to strata času...zázraky sa síce dejú, ale sú tak zriedkavé 😒
livia - tak už si na konci s tehulkovstvom, za chvíľočku máš maličkého doma...uvidíš, aké to bude krásne...veľmi pekné je bábätkovské obdobie, ale ja si práve teraz veľmi užívam aj moju dvojročnú dcérku - je to tiež pekný vek, človek sa len diví, kde chodí na tie rozumy..nie je dňa aby som sa nad ňou s manželom nepousmiali 😉....tak by som to už dopriala aj tu ostatným dievčatám...aspoň to jedno dieťatko!!!!!!!
majkal - ja som na sex nemala chuť ani pri antikoncepcii...katastrofálna dilema: antikoncepcia - nechuť na sex, bez antikoncepcie - bolesti pri sexe...tak a potom babo raď čo je lepšie 😖

ja som bola dnes u mojej dr. na preventívku, tak rovno pozrela aj UTZ a sliznica maternice je už 9,5mm...to je na 12 DC cyklu celkom fajn...som rada, že to viem, aspoň nepôjdem v sobotu do CAR nervózna, či sliznica rastie....ale aj tak je mi divné, že v podbrušku necítim endošku, ale možno je to tým, že toto je prvý cyklus po HAK...takže endoška ešte spí..inak vaječníky mám čisté, boli tam drobné folíky ale žiaden dominantný, takže asi anovulačný cyklus, ale teraz je mi to jedno 😉

luko
28. jan 2010

jani...az teraz vsimam...v sobotu ides do CAR?

katie233
29. jan 2010

Ahojte 🙂. Prajem pekný deň a posúvam na prvú stranu a zároveň posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

Jani, držím palce na sobotu 😉, janemari nezúfaj, veľa šťastia 😵

janemari
autor
29. jan 2010

Ahojte,tak hlasim,ze mrcha dorazila v plnej parade.Nevadi,ideme dalej 😉

zlatanka30
29. jan 2010

boze ja mam taku depku ☹

jani2
29. jan 2010

zlatanka - to tá zima, na jar bude lepšie 😉
jane - tak mrcha zas tu?!...mrcha jedna! 😒

lucy778
29. jan 2010

ahojte 🙂

zlatanka - neboj, depka prejde a bude zase dobre 😉

janemari - dofrasa s mrchou, ale netreba strácať nádej nie? no a keďže tebe mrcha dorazila, tak každú chvíľu by mala doraziť aj mne - myslím, že to máme tak nejako po sebe 😀 , ale tentokrát som si povedala, že sa nepozriem do kalendára a kedy príde vtedy príde. aspoň ju nebudem "stopovať" a nebudem plytvať tehu testami 😝
v poslednej dobe mi psychika fakt dáva zabrať, už sa mi o tom aj sníva. s tehulami sa okolo mňa roztrhlo vrece, dnes dokonca jedna kamoška porodila 🙂 Takže sa musím rýchlo spamätať, lebo pozitívne myslenie a naladenie je polovica úspechu. zatiaľ sa mi to darí, uvidíme dokedy 😀

majkal
29. jan 2010

janemarie: to už? pánečku ... ja ani neviem, ako ten čas letí ....

ja som tiež už mužíčkovi dnes vravela, aby mi v priebehu bud.týždňa objednal Lucrin .... takže fakt to letí 🙂

dnes ma zasa bolelo "pod"brucho ☹ celý močový mechúr .... ja už fakt neviem .... dúfala som, že počas liečby budem mať s týmito bolesťami pokoj ... ale akosi nemám 😒 ..... najhoršie je, že neviem, čo je počas liečby "normálne" a čo nie ....

inak, chcela som Vám napísať o mojej kolegynke. Dozvedela som sa, že cca 6 rokov dozadu jej tiež zistili endo .... po liečbe otehotnela-prirodzene!!! a teraz čaká už tretie baby 😵 super, nie?

včera sme si rezervovali dovolenku na leto ..... naša prvá spoločná dovolenka k moru 🙂 taaaak veľmi sa teším .... veď už bolo na čase .... po 8 rokoch

dobrú nôcku a pekný víkend všetkým!!!!!

janemari
autor
29. jan 2010

Veru uz je tu zase,ten cas leti.Ale pravdupovediac tento mesiac som nic neriesila,nesledovala sa sa uzivala si milovanie.A dokonca mam pocit,ze sme s muzom boi spolu viac krat pocas tohto cyklu ako pocas posledneho pol roka. 😀 Uz to skratka neriesim,viem kedy mam plodne dni,alenerobim ovu testiky a potom ani tehu testiky.A dohodla som sa sama so sebou ze tehu testik budem robit az ked bude mrcha meskat min.4-5 dni.

ika33
30. jan 2010

Ahojte kočky.

Tak sa zase hlásim po veľmi dlhej dobe.

Janemari, tak to si sa sama zo sebou dohodla presne tak ako ja 😀

Zlatanka, depky poznám aj ja ich mám v poslednom čase veľa, ale je to naozaj tým počasím. Neboj keď vykukne slniečko hneď ti bude lepšie. Zatial sa musíš skúsiť roveseliť sama. Držím palčeky, aby depka odišla čo najskôr.

Všetky vás pozdravujem a držte sa . Pa

katie233
30. jan 2010

Ahojte 🙂. Pekný víkend a posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

nastasia
30. jan 2010

Ahojte,
baby snazilky, ak mate pocit, ze vam preskakuje tak nie ste jedine 😀 mne vcera skoncila mrcha a ja som si robila tehu test 😅 asi fakt nie som normalna. ale posledne dni sa mi dviha zaludok pri niektorych jedlach, normalne som musela vyjst von z kuchyne ked nasi jedli halusky. tak som si ho pre istotu spravila samozrejme, ze bol negativny 😀
baby, neviete mi poradit gel, ktory nenici spermie? ja nemozem inak ako s gelom. lebo bez gelu je ta alergia brutalna a s nim sa to ako tak stlmi...
pekny vikend vsetkym

zlatanka30
30. jan 2010

ahojte babulky.dakujem za podporu.majkal vidis zazraky sa deju musime verit.inac stretla som vcera moju byvalu spoluziacku,ktorej zistili tiez endo.dali jej prvu injekciu na liecbu a na druhu uz ani nesla ostala tehotna.ja som kukala na nu ako puk ako je to mozne. 😲 boze aj ja uz objednavam druhu na buduci tyzden leti to ako slak

damida
30. jan 2010

Ahojte, po dlhej dobe som sa dostala k písaniu, ako čítam tak nie som sama s depkou, mňa pohlcuje čím ďalej tým viac, v stredu nastupujem do nemocnice na druhú Lapku, som nervóznejšia ako pri prvej.Pripomeniem: 😎 v júly som bola na Lap. a zistili mi endošku, so zrastami na ľavom vajcovode.chodila som na injecie 6 mesiacov, ale žiadnu zmenu okrem umelej menopauzy som si nevšimla ba opačne viac ma bolievajú vaječníky a dokonca mi Dr. povedal že sa robia vodné cysty. ako aj predtým sa mi sem-tam spravili ale čakala som že keď budem chodiť na tie injekcie, že sa mi to zmení k lepšiemu ale opak je pravdou. Bolesti pri sexe, zápali pošvy atď. samé maste a čípky ☹ Mám strach čo mi zase nájdu pri tejto druhej. 😒 už nech to mám za sebou lebo sa asi zbláznim. ☹