Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

luko
5. feb 2010

tak hlasim...operacia sa podarila, pacient prezil 😀
oknomas: ano...sama som si to slahla do brucha 😀 ale zajtra pride znama,zdravotna sestra apre istotu mi to este ukaze, ja som pred 12 rokmi skoncila zdravotku, takze som si tak hmlisto pamatala, ako sa picha podkozna...si vravim..sak co sa mi moze stat 😀

luko
5. feb 2010

jani: dik...nebolo to take strasne 😉

jani2
5. feb 2010

luko - podľa mňa si hrdinka! 😵 😎

mirip
5. feb 2010

ahojte ako sa tu máte? jani praje aby embrijko ostalo a udomácnilo sa u teba na 9mesiacov 😵
luko príjemné pichanie a čo najmenej modrín 😉
oknosmas nič to nie je pichať injekcie ked aj do brucha ja som si napichala vyše 300 a som tu ale stálo to za to 😉

luko
5. feb 2010

jani...ani nie...len taka velmi velmi velmi mala 😀
miri:pozeram aky krasny vyrocnik ma dnes Bianka...ze 3 mesiace a 3 tyzdne 😵 😵 😵

mirip
6. feb 2010

luko to mala v stredu ale dík 😉

luko
6. feb 2010

jej...vidis...podla datumu som to nepocitala 🙂

lilix
6. feb 2010

baby a tie co mate endometriozu vsetky mavate bolestivu ms? myslim veeelmi bolestivu

tittika
6. feb 2010

lilix....ja som nemala bolesti takmer vobec

janemari
autor
6. feb 2010

lilix je ti individualne su tu baby co nemaju vobec ziadne problemy s endoskou akurat ze nemozu otehotniet a potom je tu druha skupina do ktorej patrim aj ja a to je nenormalna bolest pri kramoch.

ogeletka
6. feb 2010

Ahojte.
Tak konečne mám z poisťovne odsúhlasené papiere na IVF. V pondelok idem konečne do caru sa dohodnúť čo ďalej.Konečne sa trošku pohneme dalej.Mám toho večného čakania fakt plné zuby.

luko
6. feb 2010

lilix...nie ja vobec nemavam bolestivo....tak 2krat za rok max...ale ani to nie je nejake extra nevydrzatelne
ogeletka...to je super 😉

janemari
autor
6. feb 2010

ogeletka tak gratulujem a povazujem ta uz za tehulku 😉

majkal
6. feb 2010

čaute babenky,

mirip: čo tá nová foto v albume? 🙂

ogeletka: parada 🙂 čakacia doba na "bábo" sa skracuje 😉

lilix: ja som tiež nemala bolestivú ms .... ale počas roka pred LSK ma pobolieval močový mechúr - a endo je tam 😒

lilix
7. feb 2010

ja mam totizto neznesitelne bolestivu mrchu. akoby mi trhali vnutornosti, az creva. obcas aj grcam z toho. zabera jedine ibac. raz mi jedna baba povedala, ze ci nemam endometriozu, ze to je prvy znak. ale gynekologicka, na sone nic nevidela. neda sa to nejak inak zisit len tou laparkou? ☹

a vas preco posielali na tu laparku, koli diagnostikovaniu endo a nasl. odstraneniu, ci koli tomu, ze ste nemohli dlhsiu dobu otehu?
janemari bola si uz na laparke? este ta bolieva to brusko?

luko
7. feb 2010

ja som mala cystu a preto som sla na op. A tam mi to zistili

lucy778
7. feb 2010

ahojte,

lilix - ja som šla na diagnostickú laparku na zistenie priechodnosti, lebo sa nedarilo otehotnieť. no a zistili mi endo. aj keď príznaky som mala - neskutočné bolesti pri mrche, hnačky, vracanie, trpnutie rúk, brr ani na to nechcem pomyslieť no a bolesti pri sexe. ale o všetkom som si myslela, že to asi tak má byť.
da sa to nallepšie zistiť len laparkou, pri ktorej ti hneď odstránia ložiská. laparka je v poho, určite ju zvládneš ak k tomu dôjde 😉 no a po laparke a po 5 mesačnej liečbe, som konečne zažila čo je to bezbolestná mrcha, aj keď mám pocit, že sa to chvíľami zhoršuje

zlatanka30
7. feb 2010

ajojte babulky.ogeletka gratulujem. chcem sa opytat kolko si cakala na schvalenie ziadosti??a este nieco ty tusim zacinas stimulovat na ivf hned po liecbe nemusis cakat na mrchu ze??.my ideme podavat ziadost teraz v piatok tak dufam,ze nam to rychlo schvalia a nebudeme dlho cakat.

luko
7. feb 2010

zlatanka to zavisi od protokolu,pri kratkom zacinas hned na zaciatku cyklu a pri dlhom okolo 20DC

dahra
7. feb 2010

Ahojte,
Majka,
vsimla som, ze si pisala, ze mas problemy s moc. mechurom - moze to byt vedlajsi ucinok, moja sestra mala celych 6 mesiacov taketo problemy - mala zvacsenu, zhrubnutu rurku a nebolelo ju pri cikani, ale na dotyk - bolo to citelne, stacilo, ze mala trosku uzsie nohavice, tak ju to bolelo. Ako dobrala lieky, tak jej to preslo. Inak v prvej endo teme som citala, ze nejaka baba s tym mala problemy a bola aj na urologii - nic jej nezistili a musela to tiez vydrzat do konca. 😒 Potom to preslo. Asi som ta velmi nepotesila...
Luko,
ake injekcie si pichas okrem diphaca? Pugeron, merional ci menopur? Uz si slahas dve denne, nie? Kedz ides na utz?
Ogeletka,
takze uz ste na rade. Kedy zacinate? Super, ze uz mate ziadost schvalenu!
Jani,
drzim palce, nech sa bobulka pekne udomacni! Neboj, embryjko je kvalitne, silne a zivotaschopne, takze uz teraz pekne v brusku rastie maly bracek ci sestricka pre Janicku.

luko
7. feb 2010

dahra dnes mam len treti diph.Dalsie mam slahnute v igelitke a v chladnicke Nazvy musim kuknut v papieroch Ako tehulkujes?

zlatanka30
7. feb 2010

luko ale ja som myslela schvalenie ziadosti nie dlhy a kratky protokol 😉

luko
7. feb 2010

aha🙂

luko
7. feb 2010

ja som musela cakat na MS potom mi robili hormonalny profil a az ked boli vysledky sme davali ziadost Cize cca 3mes. po poslednej inj

zlatanka30
7. feb 2010

v pohodicke 😉 tak ty uz pichas super.inac ja uz zacinam pochybovat aj o ivf ☹ ☹

luko
7. feb 2010

preco?

zlatanka30
7. feb 2010

mam taky vnutorny pocit.nejak to nedokazem popisat.inac liecbu znasam celkom v pohode.sa normalne divim

luko
7. feb 2010

tak to mozte skusat aj prirodzene..🙂mna k ivf viedli viacere dovody

zlatanka30
7. feb 2010

mozne aj nemusime uvidim ,co povie krajko v piatok

luko
7. feb 2010

niekedy je dobre dat aj na intuiciu...ja som tiez intuitivne citila, ze muzik bude mat zly spg a tak bolo...a doky mi sam potvrdil, ze niekedy sam zasne nad zenskym siestym zmyslom...co sa mu uz v praxi viackrat potvrdilo....samozrejme, fakty netreba ignorovat, u mna je IVF racionalno-emocionalne rozhodnutie