Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

dahra
27. feb 2010

Ogeletka neboj,
ja som mala tri foliky a len jedno jedine kvalitne vajicko, mm strasny spg a pozri!
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵

Casto sa endackam stava, ze foliky nerastu. Kolky den po poslednej injekcii si zacala stimulovat?
Predpokladam, ze ani bolesti velke nemas v tomto pripade.
Drzim palce!

My sa dnes stahujeme, takze mozno o chvilu tu uz nebudem.

ogeletka
27. feb 2010

poslednú injekciu som pichala 13.1.2010.Potom další Decapeptyl ale predpísaný už z centra som si pichala 9.2. a prvé 3ampulky fostimonu som začala pichať 12.2 a stimulovala som až do včera.NO a samozrejme,že popri tom aj špiním.Najmä teraz už ku koncu.Ale hlavne,že tam niečo je a dúfam,že sa to ujme.Viac budem vedieť v pondelok teda na budúci týždeň.
Bolesti nemám iba také akokeby tlaky či čo a pichá ma ľavý vaječník.

dahra
27. feb 2010

Ogeletka,
ides pichat pregnyl tiez? Ja si pamatam, ze som dostimulovala v utorok, vecer presne o 10 som sla na pohotovost dat si pichnut pregnyl a vo stvrtok rano som mala OPU.
Spinis asi kvoli tomu, ze si nestimulovala zaroven s cyklom, tebe vlastne mrcha ani nedosla a sliznica je teraz nabudena.
Idete na predlzenu kultivaciu?

ogeletka
27. feb 2010

Pregnyl si pichám dnes večer o 21.00. A na odber idem v pondelok.Ja som dosť dlho stimulovala vlastne plných 14dní. Ach jaj to keby som vedela či ideme na predlženú.Neviem opýtam sa v pondelok.

dahra
27. feb 2010

Ogeletka,
to vam nepovedali? My sme mali pohovor s embryologickou, tak sme sa dohodli este pred OPU, ze ked budu tri embryjka, tak pojdeme s PK 5-6.den), ale ak bude menej tak chceme vklad bez PK. Sla som na vklad na treti den. PK sa robi, aby sa zistilo ci su embryjka kvalitne a preziju treti kriticky den. My sme si napriek tomu zvolili vklad bez PK.

luko
27. feb 2010

dahra: ja by som asik tiez radsej bez PK
ogeletka...drzim prsty...budes o par dni skor ako ja 🙂

dahra
27. feb 2010

Luko,
to hej, ale centra pri vacsom pocte embryi "tlacia" do PK. Vtedy sa vytriedia kvalitne.

zlatanka30
27. feb 2010

ogeletka drzim ti palce.dahra ahojky.

janemari
autor
27. feb 2010

Ahojte prisla som vas pozdravit 🙂

ogeletka
27. feb 2010

Aha.Lenže ja budem mať málo vajíčok tak zrejme PK nebude.Neviem.Aj ich kvalita neviem či bude vysoká,keďže endometrioza mi dala zabrať a mám vo veľmi zlom stave vaječníky.Budem vdačná za každe vajko.
A mám veľmi veľký strach z toho.Ja neviem čo budem robiť ak sa to nepodari.Čas hrá proti mne.A ked si spomeniem koľko Fostimonu som si popichala a koľko prachov zaň v lekárni nechala.Uf ale všetko jedno len nech Pán Boh dá aby sa to podarilo.
Ste veľmi zlaté,že mi tak držíte palce fakt veľmi ďakujem.

zlatanka30
27. feb 2010

ogeletka nebojkaj vsetko dobre dopadne musis verit. 🙂mna to caka tiez. 😉

luko
27. feb 2010

dahra? vsak si necham poradit, ale v teme Priprava na IVF takmer vsetky co mali PK nie su tehu...aj ked samozrejme to je zanedbatelna takmer ziadna statistika na takej mini vzorke

luko
27. feb 2010

a sak co...co ma byt to bude 😉

dahra
27. feb 2010

Luko,
nam pri pohovore vraveli, ze PK je dobre. 🙂 Dokonca vraveli, ze mali take pary, co mali aj jedno embryjko a to dali na PK. Samozrejme nevydrzalo, ale vraj boli aspon spokojni, ze nemuseli na tu spravu cakat 2 tyzdne. Ja som zasa chcela, aby kym zije bolo vlozene a rozhodlo sa v prirodzenom prostredi. Embryolog tvrdi, ze na treti den po oplodneni aj jednotkove embryo moze zastat vo vyvine. Vtedy sa pri deleni deje cosi velmi dolezite a mnohe to nevydrzia. Tak preto chcu PK.

luko
27. feb 2010

aha... 🙂

katie233
27. feb 2010

Ahojte 🙂. Dva dni tu človek nie je, a zrazu toľko noviniek 😉. Ale som rada, že takých pozitívnych. Tehuľke ike graulujem, a ostatným prajem, aby im to vyšlo. Ogeletka, luko sú na najlepšej ceste a marec je tu už o dva dni, takže držím prsty janemari a jani2. Dúfam, že som na nikoho nezabudla 😅.

ika33
28. feb 2010

Katie - ďakujem 🙂

Babenky aj by som sa rada zapojila do vašej diskusie ale vôbec nemám páru o centrách a ako to tam chodí, tak len toľko, že držím všetkým palčeky, aby vám to vyšlo. 😵

janemari
autor
28. feb 2010

Posuvam nas na prvu stranu lebo sme dalekoooo.Asi ste vsetci este vonku na slniecku. 🙂

lucy778
28. feb 2010

ahojte

dnes to tu nejako viazne 😝 , tak prajem všetkým pekný týždeň 😉

janemari
autor
28. feb 2010

lucy aj tebe a prijemne tehulkovanie 🙂

lucy778
28. feb 2010

janemari - ďakujem 😉

ika33
28. feb 2010

Ahojte kočky, tak aj som si dnes moc slniečka neužila, lebo sme riešili nejaké tie rodinné veci, ale nevadí aj to treba niekedy.

Lucy ako sa cítiš?

janemari
autor
1. mar 2010

Ahojte 🙂 ale som sa nas nahladala.Tak posuvam na prvu stranu.

ogeletka
1. mar 2010

Ahojte.
Tak som doma z OPU. Mám 4vajíčka. PK u mňa neodpruča a na transfer idem v stredu.Takže sa uvidí čo bude.

jani2
1. mar 2010

ogeletka - stále lepšie 4 vajíčka ako nič....neboj sa, koľko už tu bolo dievčat, ktoré mali jedno vajíčko a ostali tehulky...niekedy je lepšie mať menej a kvalitné...v stredu budem držať palce 😉

..inak ja som 9.DC a začínam cítiť endošku 😝 ...mám nafúknuté podbruško, pobolievajú ma vaječníky aj kríže...nuž čakala som, že tie estrogénové tabletky endošku poriadne pošteklia, ale mohla ešte trochu podriemať 😖 ...dúfam, že tento KET výjde, do ďalšieho by som už hneď nešla, rada by som, ale musím myslieť aj na moje zdravie 😔 ...netúžim si vypestovať cysty a chodiť po operáciach...to si už pri malej nemôžem dovoliť!

luko
1. mar 2010

ogeletka...nebooooj, ja pre zmenu som daka spomalena, 11 den stimulky a stale bez terminu OPU...sa im nechce chalaňom ci co? 😀 mozno to suvisi aj s mojou oneskorenou ovulkou...neviem, doktorka vravela, ze je to OK, ale uz som 14DC a stale bez odberu... 😉

luko
1. mar 2010

..pestujem si urodicku, pestujem..vo stvrtok mi ju zoberu 😀 uz mam termin OPU😉

katie233
1. mar 2010

Dievčatá, držíme palce 🙂. Tfuj, tfuj. A posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

luko
1. mar 2010

dakujemeeeeeeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵

lucy778
1. mar 2010

ahojte,

ogeletka , luko - v stredu a vo štvrtok silno držím prsty 😉

ika - je mi dobre, ani neviem, že som tehu. zle mi nebýva, len sem-tam mi je ťažko od žalúdka ale to vždy prejde. mama mi hovorila, že jej nebývalo zle počas tehotenstva, tak možno budem mať tiež také šťastie. dnes ma akurát tak pobolievalo podbruško, raz napravo, raz naľavo, potom kríže, ale prešlo to. a ty ako sa cítiš? už registruješ nejaké zmeny?