Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

slavkav
12. mar 2010

v GF bol len moj manzel na spg.

nastasia
12. mar 2010

Ahojte baby,
vcera som bola v takom centre cinskej mediciny, normalne u dr. je to ceska co sa tym zaobera, dala mi take globulky a kvapky na endo a neskor dostanem este byliny...vsetky moje problemy ako endo, zapaly atd. pramenia z toho, ze ako mala som velmi casto uzivala antibiotika, kt. sposobuju v tele chlad, teda aj v maternici a preto sa nam ani nedari otehotniet. povedala mi, ze to bude na dlho kym sa z toho dostanem 6mesiacov az rok a ze mi neodporuca teraz otehotniet az ked sa zbavim tychto problemov, lebo ze by mi to pomohlo docasne sice na endo, ale ostatne problemy sa mozu zhorsit a mohli by sa preniest na dieta, dalej hrozia problemy s donosenim, pri porode sa moze zapal preniest na oci atd...co si o tom myslite?

dahra
12. mar 2010

Nastasia,
tie kvapky ti dala na 6 mesiacov ci mas este prist? Ja by som to nechala na volno, dieta nesilila, ani sa, samozrejme, nebranila. Coskoro mas statky a svadbu, a potom sa mozete naplno pustit do snazilkovania a riesenia, ako dalej ist.

Moja sesterka ma imunitu nafigu, brala tazke lieky, doktor jej kazal do konca min. roku byt opatrna a neotehotniet a im sa v oktobri zadarilo a vsetko je ok.

nastasia
12. mar 2010

Dahra, mam sa jej o tyzden ozvat ci je to lepsie. a buduci tyzden mi da aj byliny, z kt. si budem varit caj. a potom uvidime dalsi postup. vraj z toho strasne smrdi byt 😅 ale ak to ma pomoct vyskusam. ja mam tiez oslabenu imunitu, napriek viacerym kuram kt. som absolvovala-s bratom sme to zdedili po mame.
bola so prekvapena, lebo o problemoch s mocenim som jej ani nehovorila a ona to vedela sama...slubila, ze endo bolesti ma zbavi. nejdem tomu verit na sto percent, ale ked mi nepomohla klasicka medicina vyskusam aj toto. no vlastne pol roka by bolo v septembri vtedy uz bude po statniciach takze stres opadne a ked budem mat este aj telo precistene mozno prave vtedy sa zadari.
a potraviny, ktore by sme nemali jest:
-mliecne vyrobky
-sladkosti
-kuracina 😲
-bravcovina
-cerstve ovocie a zelenina
tieto potraviny zhorsuju endo

majkal
12. mar 2010

nasti: to ti radsej mohla povedat, co jest mozeme .... 😝

Ja osobne si myslim, ze takymto pristupom, ze clovek sa bude kontrolovat co nejest kvoli endo, si zhorsime zdravie v inej oblasti .... Treba jest vsetko s mierou.

Uz fakt neviem, co by som jedla, keby som vylucila mlieko, kuracinu a ovocie, zeleninu .... 😒

majkal
12. mar 2010

co tak hladovka, aby sme vysusili endo? 😀 😀

slavkav
12. mar 2010

no to iste napadlo aj mna 🙂 ze v podstate sa nic nemoze ... ☹

mne teda hlavne prekaza to cerstve ovocie ...

slavkav
12. mar 2010

ozaj a co kava? ta nema zly vplyv?

nastasia
12. mar 2010

slavka, ano ani kava by sa nemala...
ja napr. nejem mliecne vyrobky odmalicka, sladkosti milujem, ale nejako to bez nich prezijem, bravcovinu nejem, kuracina mi chuti tej sa asi nevzdam, zelenina sa da ugrilovat alebo udusit, ale co ovocie? neviem si to predstavit bez ovocia...tiez si myslim, ze netreba ist do extremov...

slavkav
12. mar 2010

nasti - hm, to si ma nepotesila 🙂. ale ja viem, ze ty za to nemozes 😉. mne tiez v podstate najviac "vadi" to ovocie - ja som schopna ich jest na kila ... a v lete, ked su melony 😵

oknosmas
12. mar 2010

hm..tak toto nie..taku dietu nemusim..som nazoru, ze telo si samo pyta, co mu treba...a co nemusi...napriklad mne zeleninu a ovocie treba...maso az tak nemusim...i ked kura zjem 🙂 mliecne vyrobky..hm..jogurty nemusim velmi, mlieko davam do kavy (ta by nemala byt) a inak moc nepijem...syry zriedka...hlavne na spagety a brokolicu a v pomazanke..sladkosti som ako mala mohla na kila denne, no teraz mi az tak nechybaju...mozu byt doma aj mesiace a nedotknem sa ich...vsetky skoncia v zaludku mojho mm...teda ak nahodou nemam zachvat pred mrchou 🙂

slavkav
12. mar 2010

oknosmas - hehe, tak moj manzel detto - takisto sme na tom so sladkostami - mne nejako nechybaju, ale moj mm - uff. ich dokaze pojest. ale ak mam pred mrchou - tiez si vtedy rada dam 🙂

luko
12. mar 2010

nasti: ja som tiez ako mala uzivala casto ATB 😖

luko
12. mar 2010

a keby som vylucila mliecne vyrobky a kuracinu...tak co by som potom jedla 😀

luko
12. mar 2010

aj zeleninu...no dovi dopo.... 😀

oknosmas
12. mar 2010

veru tak...neviem si to predstavit bez zeleninky...a ovocicka...mnamky..mnam

dahra
12. mar 2010

Nastasia,
ja som pocula, ze iba citrusove ovocie vo velkej miere je nie dobre úpre endo. Zvysuje estrogen a soja. Mliecne vyrobky - neviem si predstavit zivot bez mlieka, mam ho kazde rano na ranajky, niekedy aj cez den od smadu. Jogurty, syry, acidka - to je moje. Bravcove a hovadzie velmi nejedavam, ale ryby a hydina mnam.

katie233
12. mar 2010

Dievčatá, budeme z lásky žiť 😀.

janemari
autor
12. mar 2010

ahojte 🙂
Ano malo to rychli priebeh,ale priznam sa verila som ze odtial odideme s vypisanou ziadostou.Doki si mysli ze mam tiez myom v matenici,ale vysvetlila som mu ze pri laparke sa potvrdila adenomyoza a ze na sone to vyzera ako myom.Ale povedal ze to nieje pre nas problem aj keby to bol myom.A co sa tyka schvalenia ziadosti povedal doky 5-6 tyzdnov lebo kedze sa zlucili poistovne je na to len jeden clovek.Ale ja si myslim ze to bude max.do mesiaca.Oni mi zavolaju ked to bude schvalene.Vcera mi brali krv na hormonalny profil a dalsi odber je 2-3 DC co je o cca 2 tyzdne.Co sa tyka spg.vysledky boli do hodiny co sa tyka mnozstva,pohyblivosti,rychlosti a tak.Ale co sa tyka tvaru spermii na to si musime pockat.ale doki povedal ze spg.je vyborny a preto si mysli ze nebude ziaden problem.

lucy778
12. mar 2010

ahojte

nastasia - no čínska madicína môže byť zaujímavá a netvrdím, že ti tá osoba nemôže pomôcť, ale mne osobne sa to moc nezdá.....mňa dávno vzala mama k nejakej "liečiteľke" a tá hneď ako ma videla povedala, že mám problémy so ženskými vecami a samozrejme odporučila mi bylinky a kvapky, za ktoré moja mama aj napriek môjmu nesúhlasu vyhodila kopec korún a po nejakej dobe som som tie veci vyhodila ja, lebo som sa ich ani nedotkla.ja proste na také veci akosi nie som.ale to je len môj názor, v žiadnom prípade ťa nechcem ovplyvňovať 😉
no a tá diéta brrr neviem čo by som potom jedla, podľa mňa všetko s mierou

slavkav - ja som mala stupeň endo napísaný v prepúšťacej správe - 2

janemari
autor
12. mar 2010

ja som si stupen nikde nenasla ale teraz co vypisoval doki v centre bola napisana 4,asi som to prehliadla v sprve 😅

zlatanka30
12. mar 2010

janemari neboj sa mas to schvalene rychlo mne volali vcera z heliosu,ze je to schvalene a trvalo to tri tyzdne to je rychlost.len neviem kedy sa do to ho pustime ideme sa stahovat.ozaj kolko plati ta ziadost,???

janemari
autor
12. mar 2010

zlatanka neviem ale viem ze to plati do 38 roku zivota a 3 pokusy.Lebo ak by nahodou bolo nutne stimulku prerusit potom sa caka cca 4-5 mesiac a potom sa pokracuje dalej.Takze ja si myslim ze do 38 roku zivota az pokial sa zakrok nevykona.

jani2
12. mar 2010

ahojte,
nastasia - ja tiež moc neverím na liečiteľov, pobehala som už všeličo od veštice a bylinkárky po liečiteľa a nič mi nepomohlo....veštica mi vravela, že nemôžem otehotnieť - vraj ma niekto uriekol 😕, po návšteve liečiteľa, ktorý mi tvrdil, že do mesiaca budem v poriadku, tak do mesiaca sa mi endocysta zmenila na hemoragický tumor, ktorý nedokázali laparoskopicky vybrať, muselo sa brucho rezať!....takže už takýmto somarinám neverím, bylinky by mohli pomôcť, ale len trochu....zázraky tiež nerobia 😢 .....teraz už niekoľko mesiacov skúšam homeopatiká, no zatiaľ ešte neviem posúdiť 😒 ...takže toľko môj názor, ale možno ty si mala šťastie a skutočne si narazila na schopnú liečiteľku, však bylinkami ti neublíži 😉 ....takže stále aj po mojich nie dobrých skúsenostiach nezatracujem aj alternatívne metódy liečby, však sa vraví, že na vrchol vedú mnohé cesty, ale len jedna je správna....tak treba hľadať ktorá cesta dopomôže k vyliečeniu a dieťatku 🙂
dahra - držím palce tvojej segre, zvlášť preto, že mi pripomína mňa, nado mnou doktor pri prvej návšteve v CAR len krútil hlavou, že s mojou endo už jedine darcovské vajíčka...tak jej prajem veľa síl, nech sa jej zadarí!...a sem-tam daj info o nej 😉...a ohľadom toho myomu, no niekedy vraj bráni počatiu a donoseniu, ale to len, ak je už dosť veľký, tak snáď nebude musieť na operáciu.
...inak ja som včera poobede po KET a ešte aj dnes mala také silné pocity na mrchu, že som stále odbiehala na vecko, či fakt neprišla...no bála som sa, našťastie už tie boľačky prestali, tak dúfam, že mrchovskú bolesť nepocítim najbližších 9 mesiacov!

luko
12. mar 2010

Schválená ziadost na IVF plati pol roka😉

jani2
12. mar 2010

..tak ako píše Luko, ale žiadosť potom neprepadá, len sa musí opätovne požiadať o jej obnovenie 🙂

dahra
13. mar 2010

Ahojte,
Jane,
takze na tvar - morfologiu spermii si musite pockat, ale snad to bude tiez ok. My sme mali pohyblivost ok, pocet nizsii, ale tvar katastrofa. Verim, ze u vas aspon manzel bude ok, mate aj tak toho dost.
Kazdopadne, ziadost budete mat schvalenu uz v aprili, takze podla cyklu sa budete moct hned pustit do IVF.

Zlatanka,
nam vychadzalo, ze sa budeme stahovat v ten mesiac, ked bolo IVF, nakoniec sme to urobili pred 3 tyzdnami. Este nam chyba tak 3/4 veci, ale ak by sme mali cakat, tak tento rok este dieta nie je. Musime to riesit za behu. Zatial nam stacia postele, kuch. linka (ale bez elektriny a spotrebicov takmer nafigu). Gauc pride na konci mesiaca najskor. Stol a stolicky v nedohladne, skrine ani netusim - chceme mat vstavane, ale treba zasa nasporit peniaze. Byt je maly, takze treba sestrit a vyuzit kazde miesto. Zatial byvame na vracovy a krabicovy sposob a svietime si svieckami 😀

Jani,
sestra nasla, ze s pri tehotenstve s maternicou rastie aj myom. Moze sposobit potrat, alebo branit babatku v raste a pohybe, podla toho aky je velky. Ona bola v decembri na kotrolu u lekara, co ju operoval - po prvej mrche po liecbe a vsetko bolo ok. Teraz v marci tam v centre nasli 3cm nalez. V stredu ide znova za oboma, este si robi nadeje, ze mozno tam zle videl - robil jej totiz sono pocas menstruacie (3.den). Este jej neuplynul ani rok od laparotomie, ma zrezane z praveho vajecnika a lavy este celkom v pohode. Obe sme mali smolu, ze byvame/byvali pri malom meste - technika asi taka ako pred 20 rokmi v ZA. Ked bola sestra pre asi dvomi rokmi na sono, povedali jej, ze mam zvacseny a zdeformovany pravy vajecnik. Mozno uz vtedy jej tam daco rastlo. Nic s tym nerobili....Ale takto sa aspon po mne dostala do ruk odbornika, v RS by urcite dopadla ovela horsie.

nastasia
13. mar 2010

ahojte,
jani, nie je to liecitelka, ale vystudovana lekarka 😉 maju tam aj doktora z ciny, ale ten je velmi drahy a predsalen so zenou sa mi lepsie bavi o gyn. problemoch i ked gynekologov uprednostnujem chlapov 😀
uvidime, vyskusam co to spravi...
dahra, ja som mala tiez myom na maternici, ale zmizol sam od seba...

ulicnica
13. mar 2010

ahojte, takže dr. mi predpísala Lucrin...chcem sa spýtať, kde ste si ho pichali či do brucha alebo dozadku, ramena a pod., lebo na letáčiku som našla len že do svalu alebo podkožne, ale miesto tam nebolo. A ešte sa chcem spýtať , či tá injekcia bola bolestivá, alebo či to štípe a podobne, lebo ja som taký bojko a lepšie to znášam, keď dopredu viem, ako to bolí...

luko
13. mar 2010

Do svalu