Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

melindusinka
26. mar 2013

Ahojte baby,ja Vam vsetkym drzim palceky aby sa Vam splnili sny otehotniet.Ja som mala 22 ked mi zistila endosku LPSkou ako 29 rocnu ma znovu ale uz rezali a dnes budem mat 41 a otehotniet sa mi nepodarilo,hoci som mala vsetko ok.Dnes mame dcerku adoptovanu od narodenia,ktoru nadovsetko milujeme je na tej fotecke ale tuzbu mat vlastne je stale,ale to uz nezmenim.Urobte maximum aby sa Vam to vsetkym podarilo.Drzte sa.

janinka19862
26. mar 2013

@javorinka2 ahoj. no mne povedali za do 2-3 mesiacov. js son mala poslednu injekciu 4.12. a este som stale nedostala. taTak ze by??????? Normalne sa bojim urobit si test pretoze ak nie som tak zas budeme smutny.Aj tebe drzim palceky nech ti ti potom vynde a kolko sa uz snazite ak smiem vediet?

janinka19862
26. mar 2013

@iiffkkaa no ale to nemusi hned znamenat ze mas endosku aj na tom druhom vajecniku. Vyskusaj aj nejake vitaminy na podporu vajecnikov. a vajckkvody ti spriechodnili pk tej laparke? a ak sa smiem opytat a muz bol vysetreni? on je v poriadkuu?

rks
26. mar 2013

@prahaxx dakujem, taketo nieco som potrebovala. u mna sa strava uz viac upravit neda, viac nez dva mesiace si odopieram takmer vsetko ☹ a predsa to nepomaha

iiffkkaa
27. mar 2013

@janinka19862 moj gynekolog povedal, ze je to endoska.....nie nespriechodnili....a to sa da ??? ja som myslela, ze s tym sa neda nic robit.....ved aj lekar co ma operoval vravel, ze pravdepodobne budem musiet ist na umele......ano manzel bol vysetreny a je ok.....

iiffkkaa
27. mar 2013

@rks a ked to nepomaha, nemyslis, ze by s tym trebalo prestat ??? a fungovat s jedlom normalne? ved ak clovek nevidi ziaden vysledok, tak preco sa mas trapit ?

janinka19862
27. mar 2013

@iiffkkaa Tak ci je to alebo nie je endoska to sa zisti az na laparke to on nemoze na 100% vediet. Tak mne robili prefuk vajecnikov pri lsparke takze su prechodne. aj mam kopec kamosiek ktorym to robilu takze neviem preco nedava dokoto ziadnu nadej ☹

martinkatinka
28. mar 2013

@iiffkkaa ja by som na tvojom mieste asi zmenila lekára.... pretože podla toho, čo píšeš, ťa odflákol... aj s endo sa dá otehotnieť prirodzene a ak hovorí, že to je endo, musí to mať potvrdené... máloktorý doktor to rozozná z ultrazvuku... môj lekár má prax 30 rokov a z ultrazvuku to nedokáže odhadnúť..Na tvojom mieste by som šla k inému doktorovi, nech ťa naporiadok vyšetrí a poradí ti čo ďalej... neriešiť to nie je dobré... držím palce.

iiffkkaa
28. mar 2013

@janinka19862 aj mne robili prefuk, ale bohuzial jeden ajcovod je uplne neprichodny a druhy len pod tlakom......a to len malinko, takze preto my lekar doporucil asistovanu reprodukciu.....asi aj nieco na tom bude, ked sa s manzelom pokusame uz rok a pol a miminko a stale nic.....pri tom on bol na vysetreni a je ok.....

iiffkkaa
28. mar 2013

@janinka19862 a ja som osobne nepocula, ze by som mala nejaku moznost, ako spriechodnit vajcovody......ak by sa to nejako dal, hned by om sla do toho 😒

iiffkkaa
28. mar 2013

@martinkatinka aj ja som nad tym uvazovala.....a teraz sa stale radim s lekarom, ktory ma operoval....on ma ine nazory na moju liedzbu ako moj gynekolog. takze uvidim, ze co a a ko bude dalej 😒

janinka19862
28. mar 2013

@iiffkkaa a my mame co povedat mi sa pokusame s manzelom uz 2,5 roka a stale nic podstupila som laparku a liecbu na endosku a teraz by sa mi mali dostavit kramy ale akosi nic tak neviem co je vo veci. Sa normalne bojim spravit test uz len preto ze zas bude sklamanie ☹((( Tak ti drzim palce teda ak sa odhodlas na to umele. Aby ssa vssetko podarilo a boli ste stastny 🙂

janinka19862
28. mar 2013

@iiffkkaa t osu asi nazory lekarov. No ja som tiez mala hlavu smutku lebo jeden ti povie tak a druhy tak tak potom si vyber. ☹

iiffkkaa
28. mar 2013

@janinka19862 a ako dlho trvala liedzba na endosku ??? no ja som citala, ze poliedzbe sa dostavia kramy niekedy az po dvoch - troch mesiacoch...kedy Ti skoncila liedzba ? a o umelom ste neuvazovali ???

iiffkkaa
28. mar 2013

@janinka19862 presne ako vravis......je to tazke, ale mi baby sme silne a zvladneme vsetko.....aj taketo "bolestive" veci pretrpime......a nakoniec vsetko dobre dopadne...a vsetky budeme stastne, lebo uz budeme traja 🙂 😉

janinka19862
28. mar 2013

@iiffkkaa no liecba trvala 6 mesiacov na injekciach decapeptylu a liecba mi skoncila 4.12. cize uz by som mala aj dostat ale akosi nic stale ale koncom januara som bola taka chora ze som sa nemohla dat akosi dokopy a uzivala som petoro antibiotik takze pripisujem to aj tomu.ale ak nie tak si spravim test a pojdem ku gynde. tak chodime s muzom do Heliosu a tam sme sa rozpravali o umelom ale ja akosi stale dufam ze sa to podari aj bez toho ale ak nie tak podstupime aj to.vsetko pre NASE BABO.

vienesa
28. mar 2013

ahojte dievcata, neprecitala som vas cele lebo tu je toho strasne vela napisane, ale pridam moju skusenost...
ked som mala 20 rokov robili mi laparoskopie, kde verdikt lekarov znel endometrioza...vtedy si ma lekar zavolal a povedal ze ak chcem mat niekedy v buducnosti deti tak po liecbe ktoru mi on da, sa musim pokusit otehotniet...nezabudnem ako prizvukoval, ze ak sa mi to podari, tak potom mam chciet hned sa pokusit o dalsie, lebo to nie je jednodcuhe otehotniet.Poviem vam pravdu bola som v soku pri pomysleni na babatko. chodila som 6 mesiacov na inekcie, ktore mi vlastne umelo zastavili menstruaciu.po siestich mesiacoch som sla na kontrolu a zdalo sa ze je vsetko v poraidku. Pockala som na prvu menstruacia a na druhy pokus som otehotnela... Narodil sa nam krasny zdravy chlapcek a ma uz 6 rokov..no k druhemu dietatu sme sa nehrnuli, nebola som na to pripravena az teraz sme si s manzelom povedali ze to skusime...snazili sme sa asi 9 mesiaco a podarilo sa..Cakam babatko, aj ked lekari pred tym nedavali velku sancu. Tak hlavu hore dievcata, urcite sa to podari...ozaj brala som hned aj kyselinu listovu, hned ako som bola na kontrolnom vysetrenie a pustili sme sa do babatka...

janka300
28. mar 2013

Ahojte, liečim sa tiež na endometriozu, pred tyzdnom som bola u svojho gynekologa, robil mi ultrazvuk s tým, že brušnú dutinu mám v poriadku. Lenže ja sa kazdý mesiac trápim s veľmi silnou menštruáciou, bolí ma pritom brucho☹ Lekár sa vyjadril, že to nevadí, že som v poriadku, nakoľko uz vyše roka užívam antikoncepciu. Mne sa to nezdá, nechce mi urobiť laparoskopiu, vraj je to zbytočné☹ neviem, ako dalej, nedá sa to zistiť z krvi?

ludinka
28. mar 2013

@janka300 ahoj, endometriozu moze znacit aj zvyseny marker CA 125 ten sa zistuje z krvy, ale na 100 percent to potvrdzuje len laparoskopia

moly26
28. mar 2013

Ahojte, som tu nova ale tusim, ze sa k vam s touto diagnozou coskoro pridam ☹ ....totiz pocas menstruacie mavam bolesti krizov, a krv v stolici (presnejsie teda len na toaletnom papieri), stane sa to skoro pri kazdej menstruacii, mimo nej nikdy takze ma to suvis, citala som si o tom dost na nete a zda sa, ze su to celkom jasne priznaky. Navyse som sa prave docitala aj ze vysoke percento zien ktore trpia endometriozou mali zaroven aj nejaky zapal, infekciu... v poslednej dobe som mavala hnede vytoky namiesto menstruacie, s cim som zasla na gyndu, povedali ze je to zapal, spravili mi kultivaciu a zistili bakteriu e-coli.....a teraz mi to uz do seba zapada, asi je to tam nejak vseliak poprepajane, s tym hrubym crevom, co myslite??? ☹

zaroven som sa docitala:
,,Podľa odborníkov ženy trpiace endometriózou možno rozdeliť na dve skupiny: prvú tvoria tie, ktoré v budúcnosti neplánujú otehotnieť, druhú skupinu tie, ktoré v krátkom čase plánujú otehotnieť alebo sa o to pokúšajú. Ženy z prvej skupiny by sa mali začať liečiť hneď po potvrdení diagnózy, ženy z druhej skupiny by najprv mali otehotnieť a až potom podstúpiť liečbu."

no vec sa ma tak, ze mam 19 rokov, skolu prave zacatu, najblizsich MINIMALNE 5-6 rokov urcite tehotenstvo u mna nepripada do uvahy, no jedneho dna by som chcela :( ....neviete co v takom pripade?? ako sa bude riesit liecba? nemate s tym nejake skusenosti? Dakujem velmi pekne vopred...

rks
28. mar 2013

@iiffkkaa myslim,ze hlavne treba vyckat zopar tyzdnov,či to pomaha. Výsledky sa nedostavia hned. Ale s diétou som práve dnes prestala. Bola som u lekára a endo sa mi uz rozšírila na celú brusnu dutinu a caka ma ročná liecba, asi s visanne. A lekár v UK ma pred par týždňami odmietol vysetrit

martinkatinka
29. mar 2013

@janka300 tak potvrdia ti to iba laparoskopiou... dá sa aj vziať krv, ale zvýšený onkomarker môže signalizovať aj zápal...je málo doktorov, ktorí odhadnú endo na ultrazvuku...

javorinka2
29. mar 2013

@janinka19862 my sa snažime rok a pol 😒 , ale snad nam to raz vyjde a dakujem že si napísala 🙂 a vy sa kolko snažite?? bodaj by si už bola v tom 🙂 🙂

monculka89
29. mar 2013

@martinkatinka Tak určite je Zoladex poriadny bordel, neziaduce ucinky su coraz horsie, uz som absolutne nefunkcna, zalahla som a je to strasne. Na tu kontrolnu laparku sa neviem este rozhodnut, no aj kedy a bolo by treba znovu liecbu, tak Zoladex uz urcite odmietnem, nechcem ho ani vidiet.

monculka89
29. mar 2013

@sisa1213 Ahoj, neviem presne ktory linka myslis, a na ktory mail? Jasne, ze poslem 🙂

monculka89
29. mar 2013

@janinka19862 Aj ja si myslim, ze prvym krokom k uzdraveniu, je hlavne dobry psychicky stav, ale zaroven je to to najtazsie na celej liecbe, vsak ako to moze clovek brat v pohodicke a s nahladom, ked ma taketo problemy. Mna prepadaju uz strasne depresie, vzdy som patrila medzi usmievavych ludi plny energie, teraz mo okolie nepoznava, s nikym nekomunikujem, neusmievam sa, uzatvaram sa do seba, no kedze si to vsetko uvedomujem a hlavne, ze to nie je dobre, rozhodla som sa navstevovat psychologa, buduci tyzden mam prve sedenie. Nie ziadny psychos, co mi da lieky, len sa niekomu vyrozpravat aj ked za to bude brat peniaze 🙂 Drzim Ti palce, aby sa Ti podarilo otehotniet, nech si najstastnejsia mamicka na svete 🙂

sisa1213
29. mar 2013

@monculka89 Na strane 379 si ho posielala jednej pani, je to o endometrióze a je tam asi časopis život..Pošli mi ho do správ nech ho mám k dispozícii..Dík moc..

janinka19862
29. mar 2013

@javorinka2 tak mi sa snazime uz 2,5 roka ☹

janinka19862
29. mar 2013

@monculka89 dakujem drzim palce aj tebe

monculka89
30. mar 2013

Ahojte dievcence, rozhodla som sa rezignovat! Mate teda niektora skusenost skoncenim so Zoladexom po 4 injekcii? Uz nemozem dalej pokracovat, z mesiaca 3 tyzdne prelezim, nie len ze tak prichadzam pomaly ale isto o zamestnanie ale uz mam omnoho menej vlasov. Prosim poradte, ja uz dalej nevladzem. Nepomahaju ani sojove izoflavony na navaly, ani zenske caje ani nic od bolesti. Neviem, co bude dalej, ale s tymi injekciami musim skoncovat...