Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

katie233
17. aug 2009

Idem pomaly domov. Konečne padla.

evina0
17. aug 2009

katie nedalo mi a zase som teraz kukla mikroskop a mam tam paprad takuto som si este nevidela vzdy tam bol len naznak ale teraz sa tam pekne vyvija..cert to vezmi ak nebude ovulka ked aj krcok je uplne mekky a kratky a mam hien.. 😠 😠 do kelu a k tomu aj bolesti vo vajecnikoch a rano som si len tak zmerala baz.teplotu a klesa uz je na 36,6..to som zvedava za par dni uz len snazilkovat len aby sme mali sily a cas pri tomto zhone 😔 😝 😝

evina0
17. aug 2009

este cosi mama dosla za mnou ze bude v rodine prirastok snivalo sa jej o rybach ..a jej sa to vzdy splnilo..mne sa snivalo tuto noc ze som chytala celu noc kosatky take malinke a v piatok mi nechtiac preliali dva pohariky vodky..neviem sice na povery neverim ale jeden nikdy nevie aj ked tie ryby a tehu moze byt aj u brata tiez sa snazia o dietatko..

luko
17. aug 2009

evi: ked bola ovulka mala som dva dni taku skoro silnu ako prva ciarka a treti den boli by som povedalatotozne, na letaciku som citala, ze ked je ta prva slabsia moze to byt v dnoch pred ovu 😉

dosla som od kamosky,lucrin v tele uz mam prvy svoj 😀 ainfo o IUI-cku z prvej ruky..im sa prve dietapodarilo hned poprvom IUI a druhe uz dva krat nevyslo, tak idu posledny krat a potom IVF ked nie. Tak sme mali ocom kecat 😀

janemari
autor
17. aug 2009

Ahojte kocky idem vas docitat 🙂

janemari
autor
17. aug 2009

Docitane 🙂 Testik bol negativny ako som cakala.Este robim lekvar a pojdem spat lebo zase su zmeny v robote a idem zajtra rano a budem chodit len do rannych a poobednych.

katie233
17. aug 2009

Evi, zahoď stres za hlavu a užívajte si jeden druhého. Veď tak dlho si na toto čakala, tak nepremárni šancu. Tie ryby sú dobré znamenie 😵. Ja keď som si prvýkrát našla v mikroskope papraď, tak som sa jej až zľakla 😨. Také divné to bolo.

Luko ako sa cítiš s prvou injekciou? Ja viem, ešte žiadne zmeny.

Janemari, to je fajn, že už nebudeš chodiť na nočnú, či nie? Inak spomínaš si, keď si skončila liečbu, ako ti bývalo zle? To asi fakt je z tej liečby. Aj mne teraz býva tak všelijak. Evi, ty nemáš taký pocit?

janemari
autor
17. aug 2009

katie no a povedz aky su to lekari,ked tvrdia ze ti zle nemoze byt.Alebo ako tu pisala myslim evina 😕 ze do 6-8 tyzdnou urcite mrcha pride.A ja som zivy dokaz ze uz bude pomaly 14 tyzdnou a stale nic 😠
a myslim ze nastasia sa pytala kto je na FB tak ja som tam

nastasia
17. aug 2009

ahojte, jane lekari to ani nemozu vediet, este k tomu chlapi, vobec nevedia ako sa citime a co prezivame, vsetko to maju len z knih a z nejakych udajov z malej vzorky pacientok. mne tiez tvrdili, ze ma nic nemoze boliet a bum endometrioza i ked len v pociatocnom stadiu. vacsina z nich sa uspokoji s tym co vedia, s faktami, ktore su mozno 10 rokov stare a nevzdelavaju sa dalej. pripadne nie su peniaze na to, aby sa dalej vzdelavali, zucastnovali na medzinarodnych forach a tak. ja som si pozerala o endometrioze aj na rakuskych strankach a zistila som, ze vo viedni su rozne prednasky o endometrioze a dost casto len je to drahe. skoda, ze u nas nie je taka uroven ako tam. maloktory doktor u nas sa naozaj zaujima o pacientku a nie je len dalsia v poradi.
jane a posles mi tvoje meno do ip? rada by som si ta dala do priatelov aj ostatne 😉

janemari
autor
17. aug 2009

No a keby ste videli moje brucho 😒 vyzeram ako v 7 mesiaci.Len mi rastie a rastie a nie a nie sa mrcha spustit.A co sa tyka prace,tak urcite bude lepsie kazdu noc spat,ale zase bude problem z dochadzkou kedze nebudem na smene s tym co ma vozi a uz teraz som isla s platom dole a teraz uz budem robit za almuznu.

katie233
17. aug 2009

Hm... Jane, to je smutné. Život nám stále prináša akési prekvapenia ☹. To aby sme sa nenudili 😉. Aj mne povedal, že mrcha príde max. do 8 týždňov, a už 8 týždňov prešlo a mrcha sa so mnou stále len zahráva. Jeden deň mám pocit, že sa už už spustí a na druhý deň je mi zle ako tehotnej. Už ma to fakt nebaví. Nemám rada toto vzduchoprázdno, keď neviem, na čom som 😒. Už si pripadám ako hypochonder.

A ja sa celá pekne zaguľaťujem. Celá som spuchnutá.

Nastasia, aj ja som na FB 😀.

nastasia
17. aug 2009

joj baby keby ste videli moje brucho, hlava mi ide prasknut aj zuby ma bolia, ale ja aspon viem, ze fakt pride. musi to byt hrozne po tych injekciach.
katie, posli ip 😉 😀

nastasia
17. aug 2009

ja uz pomaly idem, tak dobru noc 🙂

jani2
17. aug 2009

Ahojte dievčatá, dosť dlho čítavam vaše fórum a nedalo mi aby som aspoň niečo nenapísala. Tiež trpím tou hnusnou endometriózou, naposledy na lapárke mi dr. povedal, že stupeň 3.-4 a vraj to tam mam "sodomu-gomoru". No, samé viete, že žiť s ňou nie je sranda. Po niekoľko ročnom snažení som sa na prirodzené otehotnenie vykašľala a išla na IVF, nuž a tretie IVF vyšlo, čakala som dvojičky-dievčatká. Ale aká bola radosť na začiatku, taký nešťastný bol pôrod, porodila som predčasne v 26.tt, nie kvôli endometrioze ale pri serkláži v 21.tt som sa v nemocnici nakazila klebsielou a odvtedy som mala samé problémy, tvrdnutie brucha, výtok, svrbenie....no a v tom spomínanom 26.tt odtiekla plodová voda....to bolo pred 1 1/2 rokom. Jedno dievčatko mi odišlo do nebíčka, ale druhá bambulka spinká v postieľke a je chválabohu zdravá a v poriadku. Mala síce dosť zdrav. problémov prvé týždne života, ale teraz je všetko (a dúfam, že aj bude naďalej) v poriadku. Nuž a teraz zberám odvahu na ďalšie tehotenstvo, mám v zásobe ešte asi 10 zmrzlíkov (blastocysty), nechcem aby Janka ostala sama. Takže dievčatá nebojte sa, aj s ťažkým stupňom endošky sa dá otehotnieť, len teda prajem šťastnejší koniec ako som mala ja. Vždy som si myslela, že v takom chorom podbrušku sa ani len embrijko nemôže uhniezdiť, mala som sústavne bolesti, každú chvíľu špinenie a dokonca aj jeden saktosalping na vajičkovode. Tak držím palce!

katie233
17. aug 2009

Ahoj jani2. Tak to je smutné, ako sa s tebou život zahral 😢. Prajem ti veľa síl do ďalšieho boja. A aby mala Janka čoskoro bračeka alebo sestričku.

luko
17. aug 2009

jani:prajem malej vela stasticka, zdravicka aj nadalej a teda aj nejakeho toho surodenca 🙂

katie: ako pises, ziadna zmena...tak nech to tak ostane 😉

evina0
18. aug 2009

zienky vecer Vas docitam lebo teraz si idem pre 2 deti a budem sa hrat na mamiku idem si pre neterku 7r a synovca 6r a som zvedava ako dnesok dopadne ci obstojim 🙂
inak idem si kupit aj ovulacny test a skusim si ho cez den spravit lebo rano mi baz.teplota klesla az na 36,4 co som nemala ani nepametam a to som merala 8 mesiacov v minulosti lebo v tom mikroskope sa nevyznam take cudesne utvary su tam teraz 😅 a podbrusko ma dnes stegli a pobolieva sem tam. 😕
musim vecer manzela tutu mutu vcera sme namali enegriu nastali dalsie problemy s chalupou a do noci sme to riesili 😝 😠 😠

luko
18. aug 2009

evi, ja som si robila ovu testy od 10DC-20DC ked som zacinala azitsitla som, ze mavam ovu az tak 18-20 DC,a leked som pila dva tyzdne alchemilku, tak bola 15DC...takze zavidim zenam, ktore ju maju rovnaky den a presnu jak hodinky, ze 14 DC a ani merat, ani cikat na papierik nemusia

tulipanike
18. aug 2009

ahoj, dlhsie som sa neozvala, nestiham volako, vcera som len sem tam nakukla co mate nove .....luko, ty si si robila test, ze? ako to dopadlo? ci menstruacia dorazila?

a co ostatok, ako sa mate? ake mate novinky? po liecbe uz niektore mate menstruaciu?

luko
18. aug 2009

mojik, dorazila po tyzdni, tst bol len pre istotu pred prvou injLucrinu 😉

nastasia
18. aug 2009

ahojte,
luko tak ja patrim k tym "stastlivkam", ktore nemusia ocikavat papieriky 😀 moju ovulacia mi totiz dava jasne najavo ked prebieha.vajecnik mam vtedy ako skalu, uplne ho citim a mam v nom taku pichlavu bolest.

ahoj tulip, ty sa ako citis?

luko
18. aug 2009

no vidis a mne si ms chodi ako chce 😖 ale hlavnaaa, ze ovulujem, co mi potvrdil aj doky po op.ze vajecnik vyzeral ze to prebieha

nastasia
18. aug 2009

luko, to je najdolezitejsie, ze mas ovulku 🙂 tak ja mam ms pravidelnu od 12-tich, ale zato si ju vzdy riadne odtrpim 😠 ale hlavne, ze je

luko
18. aug 2009

fakt? ja som ju citila len par krat a to len rpeto, ze som vedela, ze by malabyt prave teraz inak som nic..ani prichod MS necitim...akurat ze ma niekedy par dni pred pobolievaju prsia

nastasia
18. aug 2009

tak to si stastna zena, ze to necitis. mna uz tyzden pred ms boli brucho, ale posledne roky sa to zlepsilo najma potom ako som brala antikoncepciu je ta bolest akasi ina. sice ma brucho boli dost, ale nemusim lezat a predtym som prelezala aj dva dni 😕 inak to je divne, ze niektore zeny s endo nemaju ziadne priznaky a niektore maju. ktovie prco je to tak.

luko
18. aug 2009

hm..noaleak by ma bolelo...mozno by tu endo odhalili skor akomi urobi zrasty na jednom vajickovode ☹

luko
18. aug 2009

inak mamnormalnu mrchu aj po tej injekcii..to asik az nabuduce to bude uz bez..dufam

ludkala
18. aug 2009

Ahojte, baby, možno je to blbá otázka, ale neexistuje nejaké homeopatikum, nejaký prírodný recept,ktorý by pomáhal proti endomatrióze? Chcem skúsiť všetko.... Mám endo, a v poslednej dobe sa mi zhoršujú bolesti pri menštruácii, začnú až na druhý deň, predtým to bolo už pár dní pred, ale sú oveľa inenzívnejšie... dá sa s tým dačo robiť? teda okrem ibalginu?

luko
18. aug 2009

hmmm..ja myslim, ze skor nie...ale zas tolko info o tom nemam, ja som zacala momentalne s injekcnou liecbou Lucrinom a potom dufam, ze budem pokracovat prirodzenou liecbou zvaou tehotenstvo 🙂

janemari
autor
18. aug 2009

Caute kocky 🙂 Som doma s prace a kym sa pustim do prace doma davam si pri vas kavicku.

nastasia pridala som si ta do priatelov 😉 na FB