Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

dahra
25. jún 2009

Nastasia,
ano, na vajecniku. Mas pravdu, endo moze byt aj inde. Imunita zohrava svoju ulohu. Ja uz vdaka nej mam od detstva reumatoidnu artritidu. Obe su na imunitnom zaklade.

evina0
25. jún 2009

ahojte zienky..tak manzel ma prekvapil a spytal sa co s jeho spremijkami?? moja odpoved bola ze je na nom ..a kedze naznacil ze neni problem ist na dalsi spermiogram( aj lekar kazal 3X) tak som ho objednala a pondelok tam ideme znovu.A ja si vezmem hned aj recept na 5 injekciu a o tyzden mi ju pichnu.Ako ten cas leti 😵 😵 cochvilka mam po liecbe..som aj rada aj plna ocakavani co bude po skonceni.
Navaly mam zriedka ale poriadne.no tak casto ako zo zaciatku su uz neni a nespavost sa tiez umudrila takze sa aj vyspim sem tam ako kojenec 🙂 len manzel musi znasat spanok pri otvorenom okne kazdy den a trpi tak na krize .no musi este vadrzat 😅 Zacinam pocitovat ze sa akokeby preberaju vajecniky sem tam pobolievaju,co som prekvapena ,ale asi to tak ma byt.Aj prsia mi trosku podrastli 😀 😀 Uz nepriberam .telo si zvyklo na liecbu a aj ja ho drzim na uzde a uz sa len tesim ze po skonceni liecby pojdu tie 4 kg s neho dole 😝 😝
Vsetkym zienkam co zistili tu hroznu spravu ze maju endometriozu tak poradim nebrat si to k srdcu a co najviac sa o vsetkom informovat a tak ako aj ja sa s tym stotozit a brat ju ako sucast.Nie ako daku chorobu 😎 😎 Keby mi ktosi mne na zaciatku toto napisal tak by som si zasomrala ze sa to lakho vravi a aj keby mala byt polrocna liecba netrapit sa tak ako ja..da sa vsetko vydrzat.
clovek musi vela veci podstupit az sa mu splnia sny..no NIKDY sa netreba vzat.
janemari co mas noveho?? ako ta praca dopadla? a co s drahym ?? prajem aby sa snazilkovanie podarilo na prvy sup 😵 😵
dahra a ty ako?? su uz vedlajsie ucinky liecby miernejsie ako u mna??
a otatnym prajem vela vela sil bojovat..spolu to zvladneme

evina0
25. jún 2009

dahra len jednou vetou ..aj ja zdielam nazor ze endom ma cosi spolocneho s oslabenou imunitou.ja ju za posledne roky mam tiez malu ale aj vdaka stresu.neskutne vela prace.malo spanku a tak si myslim ze to ma cosi spolocneho ..
ale manim zivotny styl,uberam s prace a uvidi sa verim ze ostanem tehotna a budem si uzivat zivot bez tychto stresov a pracu aspon na docas vypustim s hlavy..

tulipanike
25. jún 2009

ahoj babulky 🙂

nastasia, posielam vela vela energie, aby si to do toho 14. zvladla v psychickej pohode, neboj, utecie to ako voda, a uz budes mat po 🙂 🙂 🙂

evina, som rada, ze manzelik sa k tomu takto postavil 🙂

fly, co noveho?

aaaaa zelam vsetkym krasny slnecny den 😵 😵 😵 😵 😵

dahra
25. jún 2009

Ahojte,
Evina,
super spravy, nakoniec predsa mu na tom zalezi a ved pri chlapoch to je bez bolesti, este aj s potesenim 😀. Moj by ma kamsi poslal, keby si to cital. Raz som mu to povedala a sa urazil, ze je to skor strasne trapny pocit, ze vsetci vedia, co tam robi. 😅 😅
Chlapi su vacsinou ticho, aj ten moj, nechcu to rozoberat. Minule mal trosku naladu na rozpravanie, tak z neho vyslo, ze odkedy vie, aky ma mizerny spg, vobec nema chut na sex. Stale na to mysli 😒
Co sa tyka mojich navalov, ano, mas pravdu, telo si zvyka. V noci aj ja lepsie spim, teraz je dobre pocasie, trosku chladnejsie, akurat pre nas 🙂 Zistila som, ze mam navaly castejsie rano, potom ked vypijem kavu a po dlhsej chodzi - chodim peso do roboty (cca 20 min.) a ked dojdem, tak taku polhodku ma nonstop oblieva teplo. Okna dokoran, kukam, ze vsetci vo svetrikoch sa krcia, ja tricko s mini rukavmi. 🙂
Tulipanike,
u nas je pod mrakom uz cele poobedie 😉

nastasia
25. jún 2009

tulipanike, dakujem
evina, super, ze manzel chce ist na spermiogram sam od seba 🙂 inak ti chlapi to fakt beru ako strasnu hanbu. aj moj ked mal odovzdat ejakulat tak sa strasne hanbil a najlepsie bolo, ze ked to tam doniesol tak sestricka na celu chodbu povedala, ze to je malo 😅

luko
25. jún 2009

ahojte kocky,
tak mne dnes volal moj doky, ze mi objednal lieky, zajtra manzel pojde vyzdvihnut recept a potom aj tie lieky do lekarne, kde na mna uz cakaju,
buduci stvrtok idem k nemu, tak budem vediet viac 😉

luko
25. jún 2009

mojho som poslala na spg a siel...akurat, ze nadobku dostava na doma, lebo tam skratka ma blok 😀

dahra
25. jún 2009

Nastasia,
tak to nebolo od sestricky prijemne a ani slusne.To co bolo za babiznu!
Luko,
🙂))))). Chudak. Moj sa prvykrat zrubal zo stolicky a odlomil z nej nohu. Skoda, ze som ho nevidela. 😀

luko
25. jún 2009

nastatsie: jaj to bola dobra krava ta sestricka, empaticka jak "svina" teda 😖

dahra: 😀 😀 😀 😀

luko
25. jún 2009

baby ja som taka stastna...zazraky sa deju, nasa alex so snaziliek 22 ma // a to mala ist na umelko 😀 no..nestihla to a zadarilosa 😀

janemari
autor
25. jún 2009

Ahojte kocky,Citam vas priebezne,ale nejak nemam cim pozitivnym prispiet.Posle dni mi je na figu,skace tlak,kruti sa hlava,vraciam,skoro nic nejem a nadej zenajdem // bola zmarena testom.Takze cakam na tie komplexne vysetrenia a som zvedava na ortiel mojej gyn.A co sa tyka prace zatial pracujem a nic nezmene.Drzte sa a dufam ze uz pribudne nejaka tehulka.

luko
25. jún 2009

janemari, neboj, aj dobre spravy pridu 😉

tulipanike
26. jún 2009

ahojte, ooo, janemari, tak dufam, ze sa ti to co najskor napravi, skoda, ze to tocenie hlavy a pod. nie je z //
ale neboj, aj to pride,, urcite sa vsetky dockame 🙂

nastasia, ta sestricka bola faaaaakt "empaticka" - jak svina 😀

tulipanike
26. jún 2009

a inak, je super sprava, ze alexe zo snaziliek sa takto zadarilo 🙂

😵 😵 😵

nech vsetky snazilky tu aj v ostatnych temach mame //

tulipanike
26. jún 2009

pocujte, mala niektora z vas vyvolavacku? po akej dobe vam dosla mrcha?

dahra
26. jún 2009

Ahojte,
Janemari,
to co sa s tebou deje? ☹ Ked ti byva tak zle nie je to od zaludka? Mozno si chytila nejaku virozu alebo to je celkovo oslabenym organizmom. Vsak tie injekcie davaju zabrat 😒
Si si robila test? Kym nepride mrcha, tak je stale nadej. 😉 To niekedy bud. tyzden ides na kontrolu.
Inak mna minule pozeral ten lekar. Kedysi som pisala, ze mi v centre povedali, ze mam 6mm cystu. Takze najnovsie lekar videl 9mm nalez a 3mm. Povedal, ze to sa neda povedat ci je to cysta. cystou sa nazyva nalez vacsi ako 3cm. Vraj to mozu byt folikuly. Neviem, ale nic tam uz nemali 6mm, podla mna to nieco povodne tej velkosti uz teraz ma 9mm.
Tento mesiac idem absolvovat kopec vysetreni, dam si oddych u rodicov, budem zavarat a sadit a kopat a hrabat sa v zemi 😀, vsetko to, co mi tu v byte chyba. Potrebujem si prevetrat hlavu skor, ako sa do toho IVF pustime. Chcem byt v co najvacsej pohode.

Luko,
fiha, mala ta Alex nejake konkretne problemy? To urcite bolo aj psychickeho razu. UZ sa tesila, tak vypustila z hlavy snazilkovanie a pomohlo 🙂

tulipanike
26. jún 2009

dahra, veru, to ti verim, clovek potrebuje vypadnut niekam von, mimo bytu, a taka zahradka je na to ako stvorena 🙂

my tiez zajtra ideme 😉

dahra
26. jún 2009

Tulipanike,
ja az buduci tyzden idem na par dni domov a potom koncom jula. To bude radosti, cele dni budem vonku. Snad nebude prsat. Tento vikend sme este v ZA. Mozno niekam pojdeme na turu, musim nieco najst. Moj manzel by totiz najradsej doma sedel. 😀

tulipanike
26. jún 2009

dahra, tak to my mame vyhodu, ze zahradu mame hned za rohom 🙂

aj chalupu, takze fajnucko, mozeme aj kazdy vikend vybehnut

dahra
26. jún 2009

Tulipanike,
stale ti nedosla mrcha? Ja som vyvolavacku nikdy nemala. Vzdy som dostala na 26DC, mozno parkrat sa mi stalo na 29DC, ale to uz som si takmer myslela, ze som tehotna.

tulipanike
26. jún 2009

to sme tu iba my dve? kde mame zbytok? ci vsetko sem dojde vecer? ja som vecer vzdy neboha, nedokazem sa dotrepat az k PC, len zapnem telku, daco poupratujem, ak som schopna, a ende 😀

tulipanike
26. jún 2009

dahra, ja este pred tym, ako som zacala brat HAK, mi mrcha chodila tak s tyzdnovym meskanim.....ale ako som zacal brat HAK, pri uzivani samozrejme chodila presne, no a po dobrati katastrofa.....

minuly mesiac dosla na 16. den, teraz zatial este nedosla, dnes to je 8. den, v utorok mi pichol vyvolavacku, vraj by mala dojst do dakych 3 dni, ak nepride od pichnutia do dvoch tyzdnov, tak musim ist za nim, a potom sa bude zistovat, ze co a ako

a inak, uz asi tyzden citim take to predmrchovske pobolievanie v podbrusku

nastasia
26. jún 2009

ahojte,
janemari, moyno bolo este skoro na test. drzim palce, aby tie nevolnosti boli z babatka.

aj ja by som potrebovala niekam vypadnut a odreagovat sa. uz mesiac sa trapim s jednou skuskou a neviem ju spravit. 1.7. mam poslednz termin tentokrat ustne. len jedno ma tesi, ze nas je viac co sme ju nespravili tak aspon nemam pocit, ze som hlupa. uci nas to taky zakerak tak sa dost bojim, ze mi to neda a budem prenasat ☹ vobec sa na to ucenie neviem sustredit, lebo stale musim mysliet na tu laparoskopiu a som uy vzcerpana z tych stersov co som mala a z behania po doktoroch. najradsej by som sa teraz vyvalovala niekde v chorvatsku.

tulipanike
26. jún 2009

ahoj nastasia 🙂

hlavku hore, urcite sa vam vsetkym podari spravit skusku, aj ked ti verim, ze teraz mas hlavu niekde inde, ako v skole .....skus to este nejako vydrzat

🙂 🙂 🙂

nastasia
26. jún 2009

ahoj tulipanike, dakujem za podporu 🙂 nejako to uz musim vydrzat, lebo to fakt nechcem prenasat do 5. rocnika, jednu babu totiz takto vyrazili zo skoly kvoli nemu.

tulipanike
26. jún 2009

mozno je len taky kon, ze vas necha sa takto trapit do úosledneho dychu, ale verim, ze to zvladnes 🙂

dahra
26. jún 2009

Tulipanike,
aj sesterka vysadila HAK v januari a odvtedy jej to tiez vselijako chodi. Predtym jej to zvyklo meskavat, ale teraz tiez aj dva tyzdne. Nikdy vsak nebola na vyvolavacku. Snad ti to uz dorazi.
Nastasia,
drzim palce, nech to zvladnes. Viem si predstavit, ako sa musis nutit. ked ma clovek myslienky inde, tak sa mu ani vobec nechce. Co je to za skuska?

tulipanike
26. jún 2009

dahra, ja by som to tiez este nechala tak, ale pred tym, ked som vysadila HAK, sa mi tiez cyklu zblaznil, aj dva mesiace meskal, a nakoniec mi po roku nasiek doky cystu, takze ja uz teraz radsj preventivne...chodim k nemu skoro kazde tri mesiace, ach jaaaaaaaaaj

nastasia
26. jún 2009

dahra, dejiny slovenskej literatury, je toho strasne vela a on baziruje hlavne na rokoch 😠 ja proste nie som schopna si zapamatat rok pri kazdom diele. ja slovencinu ani nestudujem, studujem jazyky, ale kazdy semester mame nejaky slovencinarsky predmet a vzdy robia najvacsie problemy ☹
ako toto uz bude stvrty termin a celkom sa tesim, ze to bude ustne, lebo tie predtym boli pisomne a na 21 otazok dava 25 minut a ja to proste nestiham