Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

dahra
15. jan 2010

Luko 😀 😀 😀 - to veru nebolo od nich pekne....

luko
15. jan 2010

jani: mne presne tiez teraz po HAK dva-tri dni meska, pred rokmi, ked som brala, tak bola vzdy presna jak hodinky.

dahra
15. jan 2010

Baby,
to teraz, ked netrpezlivo vyckavate, ako na potvoru, meska. Ale pride, nebojte, uz je za dverami.

Dnes som sa bavila so sestrou, mrcha jej dosla - teraz uz tretia po liecbe, ale planuje buduci mesiac ist do centra. Skusia Gyncare - Hermana. Dufam, ze to bude dobre centrum.

luko
15. jan 2010

jeej, dahra, tak to jej budeme drzat palce 😉

nastasia
15. jan 2010

baby, napisala som dlhy prispevok, ale neodoslalo mi to ☹
mojej mamy sa permanentne pytala dr. ked sme tam dosli ci nemam zltacku 😅 takze ja som bola asi az zlta a cez menzes byvam zelena 😀
ku kajabovi sa da objednat za poplatok na presnu hodinu, ale tak najskor o tri tyzdne je volny termin. ked mas akutny problem treba cakat 😒 ja celkovo nemam rada cakanie u gynekologa lebo tam je taka napata atmosfera. vsetky zeny su nervne a potom aj ja

evina0
15. jan 2010

dahra chceme ak Boh da aspon 2 deticky.keby sa potom naaahodou stalo ze bude aj tretie tak neva.len mne kamoska vestila 4 deticky. Chlapcek,dievcatko a potom dvojcatka..neviem ako presne po poradi lebo mi to vestila daavno...
Teraz je este prislis skoro rozmyslat hned nad druhym ked este jedno je v brusku...ale som tak rozmyslala ze keby po porode nemam problemy s tou pliagou endoskou tak nebudem brat HAK, no keby sa to malo vratit tak HAK zarucene. Ale druhe ked tak po nejakych dvoch rockoch..jedno bude mat 3 rocky a druhe sa narodi..to si myslim ze je tak akurat.a to druhe by sme chceli az do noveho domceka 😉
ked ratam ze tento rok ak sa bude dat spravime hrubu stavbu a buduci rok dokoncievacie prace vo vnutri a to najhlavnejsie,trosku sa zabyvat a urobit si tam druheho drobceka 🙂 🙂 ale to su plany a mne plany malokedy vychadzaju..Ale ista som si, ze ak sa bude dat neostaneme pri jednom dietatku.Ja pochadzam s vela surodencov a je skvele ked sa zideme s rodinkami, je veselo a aj sa mam s kym poradit ked ma cosi trapi.preto nechcem iba jedno.
jedine coho sa desim ze sa mi opet spravi priamo v posve lozisko a to by bola pohroma pre mna,uz len spomienky ma minulost a veci s tym suvisiace ma desia,no zatial si hlavu lamat nejdem a budem to riesit ked bude treba 😉

luko
15. jan 2010

evi...mojmu muzovi vyvestili dve 😀 dufam, ze manzelske 😀

evina0
15. jan 2010

luko neboj sa budu Vase 😉 mne ked kamoska povedala ze sa nemam bat a budem mat deticky tak to bola jedina nadej ktora ma uz vtedy drzala..jej vestby mi vzdy vysli na 100% aj to ze otehotniem do konca minuleho roka 🙂 🙂 aj so svadbou sa trafila, so stavbou domu,menzelovou zmenou prace, mojou vaznou chorobou..podla mna je nato moc dobra 😉

nastasia
15. jan 2010

no mne vestkyna vyvestila dve deti tak uvidime ci mala pravdu 😎

zlatanka30
15. jan 2010

dahra vzdy mi poradis vazim si to 🙂 aj ja som videla tie deticky na nastenke v heliose 🙂 ja si necham poradit budem doverovat dokimu.jani2 mam 35 som uz stara a vobec to nie je tajomstvo.asi si pojdem aj ja dat vyvestit aspon budem vediet co ma caka.este sa chcem opytat moj obvodny gynekolog sa zaobera aj asistovanou reprodukciuo je jediny u nas v prievidzi.neviem,ci nam moze vypisat aj on ziadost na ivf,alebo len priamo centrum .kde sa to robi.poradte

luko
15. jan 2010

evi: ja na vestby moc neverim, ale pravdou je, ze ta teta, co k muzovi chodila vestit z kavy sa vraj kazdemu trafila, manzelovi tiez ...tak duuufam, ze vyjde aj toto 😉

luko
15. jan 2010

zlatanka: to neviem s tou ziadostou, mne to vypisovali v CAR

zlatanka30
15. jan 2010

to ano oni to tam vypisuju len nechcem aby sa nestalo,ze jednu nam vypisu v heliose a druhu potom on.inak chceme ju dat vypisat hned 12.2 ked tam budeme

luko
15. jan 2010

a preco by vam mal aj on vypisovat?

zlatanka30
15. jan 2010

luko on sa tiez zaobera asistovanou reprodukciou.neviem stale mi to vrta v hlave

dahra
15. jan 2010

Zlatanka,
vela gynekologov sa zaobera asistovanou reprodukciou, ale robia len folikulometriu a mensie zakroky. Lucy chodi k takemu. Vacsina z nich nerobi ani IUI, o IVF som este nepocula, ze by ziadost vypisovali inde ako v centre. Opytat sa mozes, ale na 99% si myslim, ze ti povie nie.

zlatanka30
15. jan 2010

dahra to ano ale nemam sa ho odvahu opytat.

luko
15. jan 2010

myslim, ze dahra ma pravdu, ved IUI aj IVF sa robi len v specializovanych centrach,,,,jedine, ze by aj on posobil v nejakom centre...lebo vela lekarov ma ambulanciu + pracuju aj v CAR

prahaxx
16. jan 2010

hmmm som si spomenula na to moje vestenie - ze ziadne deti.. babatko v 12 tyzdni uz mozno povazovat za dieta, nie?
takze mi mali najskor vyvestit, ze sice mi vyvestia, ze nebudem mat deti, ale nakoniec otehotniem, prirodzene.. vymodlili sme si zazrak alebo co 😀

oknosmas
16. jan 2010

ahojte..nie velmi rada sa pridavam do tejto skupiny..i ked nic osobne voci vam..skor voci tej skaredej endometrioze..na beznej prehliadke pred vianocami sa lekarovi daco nezdalo, tak si ma objednal po mrche, nuz som ho bola pozriet minulu stredu, uz om tusila, ze zacseny vajecnik a tie bolesti, ktore casto mjam nevestia asi nic dobre. v stredu mi povedal, ze je tam okrem vajecnika este ina struktura, ktora nevie co je, ale asi najpravdepodobnejsie endometricka cysta..uz som si o tom predtym citala, tak som vedela, ze to nie je nic dobre. v utorok idem na laparoskopiu..chcel ju robit hned na druhy den, no kedze byvam v bb a gynekologa mam na myjave, chcela som si este dake veci zariadit a ist sa domov zbalit. velmji sa bojim, ani nie zakroku, ale toho, aby to bolo v poriadku. mam strach, ze to tam uz je velmi dlho, bo bolesti som mavala uz dlho, len som tomu nedavala daku dolezitost, myslela som, ze som proste len hypochonder, ktoreho stale daco boli..minuly rok somj mala tak znhizene zelezo, ze mi ho museli pichat rovno do zily, vtedy lekarka vravela, ci som bola na gynde, ci tam nie je problem...neriesila som to..casom sa to upravilo....povedzte, ze nie je velmi neskoro a ze sa to bude dat riesit a raz budeme mat nadherne babatko...mam naozaj z toho strach..no, v utorok uvidime viac..teda ja nie, ale lekar..

prahaxx
16. jan 2010

Ahoj okno,
nerada Ta vitam v tejto skupine, ale sme bojovnicky
chvalim doktora, ze neunahlene dokazal odhadom identifikovat endocystu, mne to potvrdili az po operacii, laparoskopia je velmi setrna operacia a pokial to mas len na jednom vajecniku, a nemas 45 rokov sance na babatko su velmi velmi vysoke 🙂 neboj sa
aj na operaciu Ta posielaju rychlo, tak budes vediet coskoro, co a ako. laparkou Ti urcite pozru v akom stadiu pripadna endoska je a urcia liecbu, a hlavne budes vediet pricinu bolesti a pripadne riesenie, to stoji za odvazne podstupenie laparky.
Budeme drzat palce a preventivne posielam tehu virusiky 🙂 ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

oknosmas
16. jan 2010

dakujem prahaxx,
operacie sa ani tak nebojim, ako toho, ze by to mohlo byt uz dake pokrocilejsie stadium. kedze mam pocit, ze bolestivy vajecnik mam uz roky...snad nie.. a uz mam 29 rokov, tento rok som chcela uz mat babo, aby som to do 30 stihla...nuz, vsetko je inak...ale snad bude dobre...

dahra
16. jan 2010

Ahojte
Oknosmas,
sme tu baby rozneho veku, co s tym bojujeme. Neboj, vsetko dobre dopadne. Laparoskopie ci laparotomie si tu prezila kazda z nas, co sem prispieva. To je prvy krok k uspesnemu potvrdeniu/vyvrateniu podozrenia na endo.
Su tu zienky snazilky, aj take, co sa im to po kratsom-dlhsom case podarilo. Vsetko je individualne.
Operacie v BB mala Janemari a myslim, ze aj Filmushka. Janemari operoval odbornik na endo (doktor Bielik - asi tak nejako sa vola) - mozes jej napisat IP, urcite ti povie viac.

Prahaxx,
mas pravdu, vacsine z nas to diagnostikovali az po operacii. Ale moja sestra mala tez skusenost pri odbornikovi na endo v KE, ze pozrel a povedal, ze to na 90% vyzera ako endomerioza. Aj ja som bola za nim a priamo som sa pytala, ako to moze povedat, ked mne lekari tvrdili, ze az po operacii sa da. Povedal, ze endo struktury byvaju na utz take zrnite a skuseny doktor vie polachky rozoznat cystu naplnenu vodou od inej. Samozrejme, tie endo struktury musia byt dost velke, aby sa to dalo povedat. Sestra mala na jednom vajecniku 10cm cystu a na druhom 5cm - teda dost velke :-/

Zlatanka,
ak vie tvoj gyndos, ze chodis do centra a on by robil to iste, tak by ta na 100% odhovaral, ze predsa on tie iste zakroky ponuka. Keby to robili klasickí gynekologovia v statnych nemocniciach, nechodilo by tolko parov do centier, kde treba platit dost velke peniaze za zakroky. A ziadost predsa moze vypisat len ten, kto ma zmluvu s poistovnou. Na to boli zriadene CAR-y.

oknosmas
16. jan 2010

dahra vdaka za rady...ma budu robit na myjave...ale urcite budem potom rada, ked sa s tymi dievcencami stretnem ci poradim, ak bude nieco, comu nebudem chapat 🙂

katie233
16. jan 2010

Ahojte 🙂. Oknosmas, aj ja som bola na prehliadke u gyn, kde mi povedal, že vidí zmeny na ľavom vaječníku. Mala som tam asi tak 4 cm cystu. Tiež ma objednal po ďalšom cykle, či to tam bude. Cysta tam bola a dokonca aj trochu narástla. Hneď vyslovil na podozrenie na endo. Boužiaľ prvý voľný termín na lsk bol až o necelé dva mesiace a dovtedy sa stihla vytvoriť cysta aj na pravom vaječníku 😖. Ale všetko dobre dopadlo 😵. Držím palce 😵

luko
16. jan 2010

oknosmas: ja som bola na op./klasickej, nie laparo/ v juni, zistili mi okrem ineho zrasteny vajickovod, ale druhy je nastastie funkcny aj vajecniky. Inak som ziadne bolesti predtym nemavala. Ale ako vidis aj u katie, ktora mala cysty dve...tehotenstvu to neskor nezabranilo 😉

oknosmas
16. jan 2010

to je super pocut, uz sa tesim, ked bude vonku a bude vnutri cisto, upratane a pripravene na navstevu udatnych junakov, ktory sa pridu uchadzat o vajicko a najusilnejsi vyhra... 😀 dakujem, povzbudive slova su fajn..a zacinam to brat s nadhladom a v podstate sa az nic take nedeje, ved su i horsie veci...vdaka dievcata

majkal
16. jan 2010

oknosmas: držím ti palce a neboj sa, bude to dobré ... aj ja tomu verím, že snáď do konca roka sa dočkáme // na teste aj my. Ja som do tejto témy prišla pred mesiacom. Robili mi LSK, lebo ma dlhodobejšie pobolievalo podbruško a nedarilo sa nám otehotnieť. Ja som cysty nemala, ale mám ložiská endo extragenitalis. Hneď som vhupla do polročnej liečby, mám po druhej injekcii a trpezlivo čakám, kedy bude posledná a budeme môcť začať fungovať normálne 😵

ale máš šťastie na doktora, že ti na to prišiel sám .... ja som si lístok na LSK doslova "vydupala" ... doteraz by som možno nevedela na čom som 😖

oknosmas
16. jan 2010

prosim ta, mjajkal, ake injekcie beries? ake lieky sa beru v takomto pripade? a ako dlho po laparo sa nemozme snazit? citala som, ze sa beru polroka lieky, ktore sposobu, ze je zena ako v klimakteriu so vsetkymi priznakmi. je to nutne vzdy?

janemari
autor
16. jan 2010

onkomas zalei len na tebe ci sa rozhodnes pre liecbu,alebo sa rozodnes snazilkovat.Su zeny co brai liecbu 2,2 -6mesiacov.Zalezi to aj od rozsahu endo,pokial nieje rozsiahla myslim ze sa budete moct hned snazilkovat ale pokial je rozsiahla tak vas bud poslu do centra alebo pojdes na liecbu.