Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

majkal
9. feb 2010

dobré ránko,

lucy - teším 🙂 a som takisto veľmi zvedavá ....

jani - teším tiež, že krvácanie aj špinenie je fuč, a neprestávam držať palce 😉

no a ja hlásim tretiu lucrinku IN ....

pekný deň všetkým 😵

katie233
9. feb 2010

Ahojte 🙂. Trošku vám to tu zasypem vírusmi 😵
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵

luko
9. feb 2010

jani...dufam, ze dnes bez spinenia 😉
lucy....napinas nas 😀

janemari
autor
9. feb 2010

posuvam nas na prvu stranu. 🙂

luko
9. feb 2010

jani...cakame spravy 😉
katie dik..ja az tak o 6 tyzdnov budem potrebovat 😀

jani2
9. feb 2010

ahojte,
ja som dnes bez špinenia...ale pravdupovediac, moc sa tehulkovsky necítim...do tohto mi ešte dnes ochorela dcérka, má nejakú virózu, horúčky 39 a tečie jej z nosa ako z krhly...tak bojujeme a už teraz viem, že to zas bude noc!...no, ale nech už je zdravá 😉
Lucy - a tiež čakám! 🙂 🙂 🙂

jani2
9. feb 2010

..hm, nakukujem a Lucy nikde....a Katie, ďakujeme za tehuvírusíky 🙂 🙂 🙂

luko
9. feb 2010

jani....wooow, to vyzera nadejne 🙂 🙂 dcerky mi je luto...ale vsak maminka sa postara 😉

lucy778
9. feb 2010

ahojte,
ste zlaté ako na mňa myslíte 😵 , no zatiaľ nič 😉

ika33
9. feb 2010

Ahojte kočky,
prišla som vás troška pozrieť a povzdudiť. To počasie nám teda dáva zabrať ale my to zvládneme.😉

Jani, držím palčeky a dcérky mi je lúto, chúďa malé. Ale teraz asi bude niečo vo vzduchu, lebo veľa ľudí je chorých a má vysoké teploty. Ja sa tiež liečim z bolesti hrdla a nádchy, našťastie horúčku zatial nemám. Ale môj nos bude zachvíľku vizerať ako keby som niekoľko rokov prežila v liehu. 😝

Lucy, už si testla? Držím palčeky nech sú dve kolajničky. 😀

Všetkým vám babenky, želám veľa výdrže a nech ste všetky čoskoro tehotné. 😎

natalca
9. feb 2010

ahojte babenky, mne dnes diagnostifikovali endometriozu, co to je? ako to na mna vlastne posobi? hovoril, ze mi to trosku vypali, beru sa na to aj nejake lieky?

lucy778
9. feb 2010

natalca - tak vitaj medzi nami, aj keď nerady vidíme, že pribúdajú nové enďáčky 😉
endometrioza je ochorenie, pri ktorom sa sliznica maternice dostáva mimo dutiny maternice, napr.na povrchu alebo vnútri vaječníkov, , vajíčkovodov a pod. Táto zle umiestnená sliznica počas menštruačného cyklu podlieha hormnálnym zmenám rovnako ako sliznica maternice. Pri menštruácii sa sliznica maternice odlupuje a spôsobuje krvácanie a rovnaké zmeny sa dejú aj na ložiskách mimo maternice, s tým rozdielom, že krv nemôže odtiecť pošvou. Vznikajú zápaly, opuchy tkaniva, silné krče.
endometrioza je ochorenie reprodukčného veku, svoju úlohu zohráva aj dedičnosť.
medzi príznaky patria : veľmi bolestivá menštruácia, bolesti pri sexe
zvyčajne sa nasadzuje hormonálna liečba, ktorá v organizme navodí dočasne klimaktérium - aj s príznakmi - návaly, nálady, sucho....čo viem tak sme tu brali Decapeptyl, Lucrin, Zoladex...

na internete nájdeš o tom dosť, len si vygoogli "endometrioza"
neviem koľko máš rokov a či plánuješ otehotnieť, ale s vlastnej skúsenosti ti môžem povedať, že to najskôr musíš predýchať a stráviť a uvidíš, že všetko zvládneš 😉
Všetko sa dá vydržať, aj liečba. Tak ti držím prsty!

natalca
9. feb 2010

lucy, dakujem za info, aj privitanie v klube 😔
o 2 mesiace mam 35 a babo este nemam ale uz 3 roky sa marne pokusame ☹

lucy778
9. feb 2010

a o ivf si ešte nerozmýšľala?

natalca
9. feb 2010

este nie, zmenila som dokiho len v novembri, lebo stary mal na vsetko cas a nic nerobil
novy chce urobit vsetky vysetrenia a potom sa rozhodne co bude so mnou robit

dahra
9. feb 2010

Ahojte,
Jani,
super spravicka - len tak dalej - urcite to nebola mrcha, len uhniezdovanie. Veeeeelmi drzim palce!
Janicke prajem rychle zotavenie a tebe, aby si okrem tehu nic ine nechytila 😉
Lucy,
ako dnes?
Luko,
dari sa s injekciami? Uz si bola na utz, ako zabera stimulka?
Majka,
to fakt uz tretia? Som myslela, ze pojdes na druhu, teda ja fakt stracam prehlad o case 😒
Natalca,
vitaj medzi nami, skoro vsetky sme tu take, co sa snazili/snazia dlhsiu dobu. Nam sa to podarilo cez IVF po 2,5 roku.
Si po operacii? Lebo si pisala, ze ti to vypali - ci uz vypalil?

natalca
9. feb 2010

dahra, len dnes mi to zbadal, buducu stredu idem na ster, vraj vysledky budu do 7. dni a potom to chce vypalit. To je bezne? Tak sa to bezne robi?

lucy778
9. feb 2010

dahra - zatiaľ nič, aj rozmýšľam či ráno netestnem

natalca - no endometrioza sa najspolahlivejšie zistí laparoskopiu

dahra
9. feb 2010

Natalca,
ster? 😕 Asi zalezi, kde mas lozisko/a. Ak v bruchu, tak to sa da len operacne. Moja sestra mala endo loziska na crevach a mocovom mechuri. jej vypalovali - odstranovali jej aj cysty z oboch vajecnikov - operacia trvala 2,5 hod.
Takze vypalovanie je bezne pri viditelnych loziskach. Endo ma aj volnym okom neviditelne, zial.
Mne nevypalovali nic, mala som "len" cystu, no zobrali s nou aj vajecnik.
Lucy,
kolky den DC si? Akosi som nepostrehla.

lucy778
9. feb 2010

Dahra - 34 DC

natalca
9. feb 2010

baby, dakujem vam pre dnes, videl mi ho len na krcku maternice, o bruchu hovoril len ze tam moze byt kdeze mam bolesti brucha, ster mi robi ako pripravu na hsg.... ja uz dnes nicomu nerozumiem, idem to predychat, fakt vam dakujem, dobru noc

lucy778
9. feb 2010

natalca - neboj, predýchaš to a všetko sa nakoniec vyrieši. tak sa pre dnešok na to vyspi 😉

dahra
9. feb 2010

no pekne....🙂 bar by to bolo to, co si vsetky myslime 😵
ziadne zmeny nepocitujes?

dahra
9. feb 2010

Natalca,
je tu Evina, ktora mala podobne lozisko, hmatatelne zvonka, ona ti vie povedat. Napis jej IP.

lucy778
9. feb 2010

dahra ja už ani neviem, sem tam ma mrchovsky pobolieva brucho, ale po chvíli to prejde a nič, prsia mám naliate a citlivé, v poslednej dobe mám nejaké problémy s mechúrom alebo čo, v kuse lietam cikať. skôr mám podozrenie na zápal alebo čo

lucy778
10. feb 2010

dobré ránko 😉

od piatej som hore a rozmýšľam či testnem a nakoniec som to riskla. Mám //, tá druhá je síce slabšia, ale konečne ju tam vidím!!!!!!!!

lucy778
10. feb 2010

a keď mi toto doky povrdí, budem dva dni visieť na lustri - teraz sme snažilkovali len jediný raz, lebo mm zase štrajkoval. zatiaľ sa sama v sebe teším z toho čo sa objavilo na teste, ale radšej sa budem tešiť až keď to bude potvrdené.
tak vám prajem pekný deň a z práce idem rovno na koníka 😉

luko
10. feb 2010

lucy, blahozelaaam, to ze je slabsia nevadi, je to tam 😉 🙂

oknosmas
10. feb 2010

lucy, to je uzasna novinka, blahozelam... 😀

majkal
10. feb 2010

lucy: hurááááááááááááááááááááááááááááá 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 .... dúfam, že ti dr. potvrdí všetko čo len chceš 😀 je to super .... a pre mňa a určite aj ostatné snažilky ooooooooooooooobrovská motivácia 😵

inak, my sme synátora tiež splodili len z jedného jediného snažilkovania počas mesiaca - tiež som tomu nemohla uveriť .... ako niekedy málo stačí 😉