Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

dahra
12. júl 2009

Nastasia,
k tomu sexiku- my sme to skusali cca na 10. den uz - pomaly, slo to len naboku, kedze som mala rozparane brucho 😀 😀. Vzala som si doslovne slova lekara, ktoreho som sa priamo opytala kedy. Vraj hned, ked sa budem na to citit a usmial sa. Snad to myslel vazne, ze som nebola taka sisi. 😅 Bolelo ma to len trosku, ale vo vnutri nie. Teraz som polroka po operacii a veru ma ta jazva a rez niekedy boli, ked sa ku mne pritlaci.

dahra
12. júl 2009

Janemari,
ta gynoska ma u seba aj sono? Robila ti to ona? Urcite ju nepodcenujem, ale ona musi vediet z kazdeho rozka troska. Ta moja byvala, co ma zanedbala, tiez sa starala. Nikdy som sa na nu nestazovala. Problem bol len to, ze o endo vedela malo. Mojej sestre povedala, ze je nahodna a v ziadnom pripade nie dedicna. Myslim, ze uz bude vediet. Zial, aj doktori sa musia ucit.
CA125 ti kukne aj vseobecny.
Este ti stale byva zle?

janemari
autor
12. júl 2009

dahra moja byvala nemala sono chodila som k inemu na sono a ten tam nic neviedel.Cca nieco vyse mesiaca po sonach co som chodila k tomu dokimu somprestupila k tejto a ona ma komplet vybavenu ordinaciu je sukromnicka.A ona na sone hned videla nalez cca 6cm.A ked som sa jej opytala ci to mhohlo tak rychlo vzniknut povedala ze nie. 😠

janemari
autor
12. júl 2009

Inak kym som sa dopracovala k LSK som svoje vysledky konzultovala s lekarkou co sa zameriava na planovanie rodicovstva,s onkogynekologickou v BB,gynekologom z BA z NR,s kamoskou lekarkou ktora momentalne robi na sone a koniec koncov s mojou starou a novou gyn.Takze nazorov som mala az az.A primar co ma operoval ma v tom utvrdil.Teraz som v kontakte aj so sefom gyn.takze skoro vsetko s nim konzultujem.

dahra
12. júl 2009

Janemari,
ok, vidim, ze lekarov je dost. Mam dojem, ze statne nemocky su na tom s vybavenim biedne. Ja mam sukromneho zubara, viem porovnat. Je super, ale drahy. Uctuje za vsetko 🙂, ale nemenila by som ho. Ta tvoja ordinuje v Ziari?

Ako sa dari v robote? Mate pokoj alebo je to stale neiste? Chystate sa niekam na dovcu si oddychnut?

nastasia
12. júl 2009

fiha uz na 10. den? to sa mi zda skoro, ale vy ste sa asi mali co najskor snazit o babo, ze?
myslite, ze je normalne, ze ked cikam ma boli brucho? inak s tymi bolestami co boli z plynu je to uz ovela ovela lepsie. uz ma boli len krk. tak sa tesim 🙂

janemari
autor
12. júl 2009

nastasia no mi sme po laparke skusali prvy krat asi po mesiaci.

dahra som spokojna a zatial doverujem svojej dokine.A robota da sa blizi sa cas dovoleniek ale nam sa to kazdy den meni 😒 takze neviem.Zatial je inak pokoj.A na dovcu nejdeme,mame robotu okolo domu a caka nas svadba takze este dotiahnut vsetky veci.

flyangel
12. júl 2009

Nastasia mas bolesti pri cikani..tak oto moze byt zapal moc.ciest a moc.mechura

janemari
autor
12. júl 2009

nastasia inak ja si tiez myslim ze mas zapal.Mna nic nebolelo co sa tyka ohladom cikania.A to mi okrem laparky robili ak kyretaz 😕

filmushka
12. júl 2009

ahojte Endacky, mate obnovenu tabulku v mejly 😉
prajem este pekny zvysok vikendu 😵 😵 😵 😵

evina0
13. júl 2009

nastasia tlacit na ktorehokolvek muza nema zmysle.ja vravim len s vlastnej skusenosti a s okolia a snazit napisat len svoj nazor.nevravim ze mam vela vzdy vravim ze mam cas.ale ten materinsky pocit a chciet mat babo bola u mna uz davno,a ked dosli deticky na prazniny vzorne som sa o ne starala,sestrin maly mi prirastol strasne k srdcu ked bol u nasa kupavala som ho.citala rozpravky na dobru noc proste som sa snazila ako jeho mama a preto mame k sebe aj velmi blizko.ked okolo mna pobehovali sami synovci a neterka a vesali sa po mne sice som bola znicena ale ked som videla aky su maly a veria mi vo vsetkom a su na mna odkazani aj v papani tak ten pocit bol na nezaplatenie.vtedy som priatelovi vravela ze aj ja chceem ale on ze nemame kde byvat.ide menit asi pracu a vzdy cosi bolo..podla mna sa muzi boja zodpovednosti za dieta.je pravda ze dieta cosi stoji ale nie az tak zeby sa rodicia nemali ako postarat.ked chcu VSETKO sa da.to su moje slova.az minuly rok v juli sme sa rozhodli ze sa zacneme snazit a ani svadba nebola v plane.ani sme nemali az tak kde byvat proste nic ale snazenie zacalo a povedali sme si az otehotniem tak vsetko bude.a vidiet svadbe prebehla.pracuje sa na dome a my stale nic.muzi si mylsia ze sup sup a je zena tehotna.ano stava sa to tak ale malokomu a to si oni neuvedomia myslia si ze prave jemu konkrtene sa to stat nemoze a ked je chyba tak nie v nom ale v zene 😠 😠 .dnesna doba je taka ze ludia prikladaju vah peniazom a zabezepeciu sa a dieta je az posledna vec.ale co ak sa stane ze sa presvihne cas?alebo peniaze su nedari sa dietatko? vtedy sa vztahy pekne nastrbia. dalo by sa polemizovat o tom no naco..
mali by sa muzi sem tam zamysliet nad sebou a pochopit aj ine veci nez zabezpecenie rodiny a priznat svoj strach.ja som nejeden krat dostala radu aby som ho postavila pre hotovu vec ze som tehotna a vsetko sa rozhybe ked bude inspiracia ale nemala som to svedomie.proste som to nehala plavat a sam sa dokopal k rozhodnutiu len skoda ze nam plany prerusila endom.svinucha jedna.ale vravim si asik to tak malo byt

luko
13. júl 2009

ahojte kocky 🙂

dahra: no mne cysta mohla rast maximalne rok, lebo na poslednej prehliadke u predchydazujceho gyndosa na sone nic nebolo 😒

nastasia:k tomu s..xu..ja som mesiac po op. a az teraz sa citim, ze by to uz hadam aj slo, ale asi to necham az na dovcu, uvidime 🙂 u kazdeho je to inak.

evina0
13. júl 2009

nastaia so sexom podla toho aby ta to nebolelo v nemocke mne nepovedali nic a moj obvodny gyn ze 2 tyzdne ale mi sme skusali cca do 6 dni lebo som mala plodne dni a chcela predbehnut liecbu no bolelo ma to a ani ti mali krpani nepredbehli tu liecbiu.do normalu sa to dostalo asi po mesiaci treba ist nato pomaly.
inak ako boli brusko tak pozor nato aby to naozaj nebol zapal ja som pre prevenciu opatrne robila asi pop tyzdni vyplaachb rosalginom bala som sa taisto zapalu

luko
13. júl 2009

ja som jeden cyklus ozelela, fakt som nemala na milovanie ani pomyslenia 😖

evina0
13. júl 2009

luko jasne netreba sa kam ponahlat vravim ze mi sme chceli len predbehnut liecbu lebo som po operacii mala plodne dni.aj manzel kukal na mna ze uz chcem ale respektoval ze to boli takze sme to ukoncili,
inak so sy taky sona tak mne lozisko na sone nevidel..absolutne a len prstom to citel mala som to za krckom maternice vo vnutri posvy takze vraj niet divu ze sono nic nevidelo.

luko
13. júl 2009

no aspon ste to skusili a nemozes si vycitat, ze si nieco presvihla 😉

evina0
13. júl 2009

luko to hej ale sklamanie tam bolo a velke lebo lozisko endom bolo fuc vajecniky bolo pokukane a bez prtoblemov a aj tak sa nezadarilo ale som si povedala ze to bolo asi este tym ze to lozisko nehalo v tele este cosi co zabranilo aby sa vajko a spermija stretli.
inak je fakt dvne ze ta endom cosi take vylucuje a to spermiju zabije ci znedodnoti a moze zena mat aj ovuolaciu a nic s toho 😠 😠

luko
13. júl 2009

ved prave... 😒 mne sice vraj 99% odstranil, ale urcite tam nieco zostalo + manzelove pomale spermie... 😅
pred liecbou budeme skusat len jeden cyklus, tak to moc neriesim,c o ma byt, bude, skor realne citim, ze nie..ale za skusku nic nedam 😀

evina0
13. júl 2009

luko takze ty v auguste zacinas s liecbou? ak spravne citam.
ja si tiez vravim ze to tak asi ma byt a nebriem to uz tak tragicky ako ked som zistila co mi je..

nastasia
13. júl 2009

veru evi, pravdu mas. mozno keby sem ti nasi chlapi raz nahliadli tak by pochopili...
mna to brucho boli zhruba v tych miestach, kde som mala otvory na hadicky, tak dufam, ze je to tym, ze to tam mam citlive. ja mam uplne fobiu z cievkovania, lebo pri slepaku som z toho mala zapal mocovych ciest tak snad ma to teraz obide. ale v stredu idem k dokymu tak sa ho spytam.

luko
13. júl 2009

ano, evi, v auguste, tak niekde v polovicke

nastasia
13. júl 2009

to vazne endo nieco vylucuje na zabitie spermii? to uz je aka svina 😠 to som ani len netusila...

evina0
13. júl 2009

nastasia drzim palceky a rychlo sa nam uzdrav..verim ze to mas len citlive po tych hadickach a nebude to nic vazne.
luko 😒 s liecbou ale neboj sa cubidup to budes mat za sebou ja ani neviem ako a uz 1.8 bude posledna.len keby neboli tie vedlajsie ucinky take tak by som to lepsie znasala ale aj nato si zvyknes .moje telo si zvyklo na vsetko tak po 3 injekcii a teraz skor citim vajecniky obcas ale navaly su miernejsie 🙂

luko
13. júl 2009

nastasia: ano je to tak 😠
evi: mne doktor povedal 3-5 mesiacov..tak so zvedavaaa

evina0
13. júl 2009

luko je zvlastne jeden odbornik povie tak druhy inak 😠 😠 neviem podla coho hadzu tu dlzku liecby.ja som si myslela zeby som si tu poslednu nevybrala aj ked recept uz mam.a stale zvazujem ved k tomu odbornikovi uz nepojdem nebude vediet ze tu 6 nedala pichnut ale svadomie a strach mi to nedovoli.takze ju asi vyberiem ved mesiac hore dole to je pohoda.

luko
13. júl 2009

to urcite, uz ten jeden meciac 😉

dahra
13. júl 2009

Ahojte, babulky,
Nastasia,
mna uz par rokov sem-tam pali mocova rurka, ani nie pri cikani, skor ked su horucavy. Na urologiii mi nic nezistili, vraj je vsetko ok, tak si zvyknem parkrat do tyzdna spravit urologicky caj a vzdy v kabelke nosim sumive tabletky urologica. Bola som aj na krcnom, lebo paralelne s tym sa mi robia pluzgiere na makkom podnebi smerom na mandle.Tiez vysledok negativny. Mozno este skusim tu v ZA v auguste daco.

Po operacii na veru bolelo pri cikani, tupa bolest. Ale ta uz presla po niekolkych tyzdnoch.

Dnes som sa objednala na hematologiu, obvodna mi nechcela dat odporucanie, ze vraj vysledky su ok. Aj tak som sa nasackovala. Ked som jej zacala menovat, co mi je, tak ma stopla, ze ok,ok,ok. Odporucanie nepotrebujete. Idem na krv koncom augusta.
Inak, dnes mi prislo schvalenie IVF. Sice je 13.7., ale podpisovali 29.6. na manzelove meniny 😀 Uz som sa rozhodla, zacnem stimulovat koncom septembra najskor.

luko
13. júl 2009

no skvele, to verim, ze uz budes tehu, kym ja skoncim liecbu 🙂

dahra
13. júl 2009

Evina,
uplne s tebou suhlasim, ze telo si zvykne. Navaly sa daju prezit, horuce dni su hnusnejsie. Sex prve tri mesiace bol nafigu, bez lubrikantu ani pomysliet, niekedy to bolelo aj s tym, takze ee. Teraz to ide aj bez, hoci nie je to stale, co bolo predtym. Okrem toho, ta "diera" po chybajucom vajecniku sa asi este celkom nezahojila. 😠

luko
13. júl 2009

tak toto riesit nemusim, moj mangel chodi domov vacsinou a j tak nepouzitelny, takze s.x riesime len vikendovo