Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
4. aug 2009

Caute nedalo mi a prisla sm vas pozriet.Nakoniec rano nemusim vstavat,lebo sme zmenili plany.Takze vo stvrtok cestujem k neveste a idem pomahat este s nejakymi pripravami.Normalne sa tesim na tu svadbu.A ked bude za tym nastupujem do prace a kym si zase zvyknem 😝 .No a stale cakam na mrchu a ked ju dostanem zacnem riesit lekarov a babetko.Nastasia myslim si ze ze ani lekar ho nepresvedci o tom,aby ste mali dieta.Potom ti uz len zostava zabranit rychlemu rastu endo antikoncepciou.A dufat,ze ked sa priatel rozhodne mat deti cca o 5rokov ze to este pojde.A ak nie prirodzene tak dufat ze to bude mozne umelym oplodnenim.Ja bohuzial prirodzene otehu nemozem a cakam na verdikt ci to vobec bude mozne umelym oplodnenim. 😔

ika33
4. aug 2009

Dahra, no to si dobrá 😀 Ja som sa obávala kedy s tým začať ale vidím, že sa nemusí čakať. to je super. Ja som už tiež v podstate po mrche, tak to vyskúšame pri prvej ovulke. Kedy sa to vydarilo hneď na prvý krát, no to by bolo. 😅

Katie, ja som bola tiež včera si vybrať stehy, no a bolo do dosť hnusné, tiež ma to bolelo. Ale dnes ma už hrooooozzznnnneee moc svrbel celý pupok. Inak neviem ako tebe ale mne povedala lekárka, že nech si to po operácii často umývam len tak vodou, že sa to rýchlejšie zahojí. Nemla som si na to dávať žiadne šamponiky ani nič iné. Že voda a vzduch sú najlepší liek. Aj sa mi to pekne hojí.

Dobre kočky ja sa na dnes s vami lúčim. Idem si dať ladovú sprchu. lebo od dnes máme odstávku teplej vody na 3 dni. áá 😠 áááááááááááááááááááá

Dobrú noc.

luko
4. aug 2009

ahojte,
som spat z rodosu, co nove? 🙂

evina0
4. aug 2009

ahooooj Luko ako bolo??? tulipanka je tehotna 😵 😵 a ja som skoncila s liecbou.katie a ika mali laparky a liecby zavrali.
ika ja som sa snazila ais na 6 den ale strsaasne opatrne no bolelo to tak sme to nehali do normalu to doslo asi za mesiac 😉

luko
4. aug 2009

no to je krasna sprava, ako sa im podarilo? 🙂

bolo uzasne, krasny hotel, malo ludi n plazi, slovensky personal (praktikanti) a medzi stovkami hosti sme boli len 6ti Slovaci, opat vyhoda, boli sme aj na vyletoch v hl. meste, na krasnom ostrove Symi a jeden den pozicanym autom v Lindose (nedaleko sme mali hotelovy komplex), Udoli motylov a Tsambike. Zatial moja najlepsia dovolenka 🙂

evina0
4. aug 2009

luko supeeeeeeeeeeer
no tulip nezabrala vyvolavacka a mrcha nedorazila a potvrdelo sa im ze je tehotna a drzime jej palceky 😵

luko
4. aug 2009

tak to potesi 😀 ona bola po liecbe?

katie233
5. aug 2009

luko vitaj na slovensku a opäť medzi nami 🙂

ika33
5. aug 2009

Ahojte kočky, tak ako dnes? Vykuklo nám už aj slniečko. 🙂

katie233
5. aug 2009

my máme stále zamračené ☹

evina0
5. aug 2009

katie pre mna je pocasie teraz akurat ked pofukuje a je chladnejsie mne tie upeky neskotocne vadili na hlavku ☹ .inak ako sa citis? pocitujes daku zmenu v tele ked si aj ty po liecbe???
ja zatial nepocitujem zmenu v tele.citim sa ako v liecbe zatial no ved uvidime co a ako.inak uz poctivo beriem tu Macu v kapsulach tak som zvedava na jej ucinky 😕

katie233
5. aug 2009

evi, necítim žiadnu zmenu. včera som si kúpila kys. listovú. idem študovať letáky. momentálne som aj ja rada, keď je táketo počasie, aj to väzenie medzi štyrmi stenami ľahšie prežívam.

evina0
5. aug 2009

katie ja som bola na krv a kys.litovej mam dost takze beriem len Macu .
a co ty lekar povedal kedy sa nam spustia ovulacie nevies??

katie233
5. aug 2009

po tých injekciách, čo som brala ja, by sa menzes mal dostaviť do 6-8 týždňov od poslednej injekcie. Ale neviem, či to mám rátať od podania poslednej alebo o tie 4 týždne, keď končí jej účinok. ale ževraj nevadí, keď nebude ešte menzes. máme skúšať, že možno ovu prebehne.

nastasia
5. aug 2009

ahojte,
dahra dr. co ma operoval je vraj najlepsi sonografista na sk a odbornik na endo. vola sa slezak, odporucila mi ho kamoska co robi na kramaroch a pytala sa tam, ze koho by odporucili. ale pride mi to divne, ze mi nedal liecbu ked sa endometrioza vracia. ved predsa vystelku maternice tam mam stale takze je logicke ze moze znovu prerastat.
ikka, prezeral ma a povedal, ze by este pockal, aby sa tam nieco nenatrhlo.
katrin, my nemame peniaze tak celkovo na dieta.
luko, vitaj naspat 🙂
zajtra teda ideme spolu za dr. a uvidime. ale necham to tak. v piatok odchadzam sama na dva tyzdne do chorvatska takze priatel bude mat dost casu, aby o tom vsetkom porozmyslal.
jane, antikoncepciu by som nemala brat. moja mama mala rakovinu prsnika a antikoncepcia to podporuje 😒

katrin21
5. aug 2009

jaaaaj, baby... tak ja vam sem napisem, avy ma odignorujete... to mam za to, ze sem chodim tak malo asi.. 😅

no.. kazdopadne, dnes rano ma dozrala ta mrcha cervena... takze dovolenka bola bez uspechu... ☹ ☹

tulipanke je tehu?? a kolko sa snazili, aky stupen endo mala? aj sa liecila ci len snazila??? 😅

ja som strasne smutna teraz... pisala som v teme, co pre mna znamena viera... kamaratke zomrel manzel, poznala som ho, zajtra ma pohreb... aj oni chceli babo.. potratila a 8 mesiacov na to mu nasli naodr na mozgu... do roka zomrel... menozem tomu uverit., Ona ma v nedelu chudatko narodky... 33.. on mal 37.... strasne"!!!!!!!!!! ☹

nastasia
5. aug 2009

ahoj katrin,
ja som ti odpisala 😉 to je hrozne co sa stalo tej tvojej kamaratke. velmi smutne ☹

katie233
5. aug 2009

ahoj katrin, tak to je strašné, jedna aj druhá vec ☹

katrin21
5. aug 2009

nastasia ty hej🙂

ale myslim skor baby co ma pozanli: janemari, dahra.. a pod.. 😉 ale v pohode.

evina0
5. aug 2009

ahoj katrin som ta tu postrehla ale nic si sa nepytala a nemala som co poznamenat tak som ti priamo neodpisala 😉
smutne co sa stalo ,zivot je kruty a denne nas skusa kolko unesieme...neviem co viac dodat..ja som sa stale akosi nezmierial tiez ze v maji mi zomrela 27 kamaratka a je to uz daky cas ..no neda sa..no zivot ide dalej a atk musime len bojovat 😔

tulipanike
5. aug 2009

ahoj babule 🙂

no konecne som vas docitala 🙂 ste toho popisali

nastasia, velmi silno ti drzim palce, aby to tvoj priatel konecne pochopil......ved on uz ma dost rokov, nie? a peniaze? alebo byvanie? alebo hocico ine? to vsetko je len vyhovorka, a pravy dovod preco nechce dieta je niekde uplne inde, a takto to len zakryva

nevravim, ze je to to lahke, ked ty nepracujes, studujes (priatel ma pracu?), ale pri takychto zdravotnych problemoch nie je co riesit......ale ON si to musi uvedomit, a snad mu k tomu dopomoze ten lekar

urcite nam daj vediet? a o kolkej tam idete?

tulipanike
5. aug 2009

katrin, tak to je mi luto, co sa stalo kamaratke.......a presne o tomto je zivot, nikdy nevieme, ako sa zvrtne, a my vzdy len cakame na nieco lepsie a lepsie......mali by sme sa tesit z kazdeho jedneho dna co sme tu, a sme s ludmi, ktorych milujeme 🙂

a luko, katrin ...... ja som liecbu nemala, lebo endo mi zistili asi pred dva apol rokom, a aky stupen, nemam ani sajnu, doktor sa ma vtedy opyatl, ci chceme mat v dohladnej dobe babo, ja som povedala ze este nie, tak povedal, ze tu liecbu teda nejdeme dat, ale ze mi d antikoncepciu......tu som brala teraz do decembra.......a snazime sa od marca.......

nastasia
5. aug 2009

ahoj tuli nasa tehulka 🙂
dakujem, dufam, ze to pomoze. ved to, ze ma 27, ale mne pridu dnesni chlapi v jeho veku akoby vsetko odkladali, myslim rodinu a chceli si uzivat. moj otec mal 22 ked som sa narodila a vzorne sa o mna staral. pritom boli obaja studenti a tiez nemali peniaze a zvladli to.
a presne ako vravis, pravy dovod je, ze sa na to neciti. pracovat pracuje, ale ked si zratame vsetky vydavky tak na dieta by naozaj vela neostalo. lenze keby pomohli rodicia, slo by to. ale to on nechce. ja nechapem, preco to pre mna nemoze urobit. ja som si vytrpela kvoli sexu a vsetkemu uz akurat tak dost 😠
jasne, ze vam napisem. ideme tam ku koncu ordinacnych cize okolo piatej. doktor je fakt zlaty, ze mi chce takto pomoct som bola az prekvapena 🙂
viete ako som vam pisala o tych bolestiach pri cikani? tak dnes ich mam uz dost silne aj spodok chrbta ma boli. zajtra mam mat vysledky mocu tak sa bojim, ze to skonci antibiotikami. neviem ako pojdem potom do toho chorvatska. uz to mam aj zaplatene a neviem ci mi vratia peniaze, keby som nesla ☹

tulipanike
5. aug 2009

juuuuj, nastaska, tak to je blbe, zle zle bolesti 😠

a ty kedy koncis studium? ved si tiez mozes aspon daku brigadu najst, nie? a ked budes na materskej, tak budes mat predsa matersku, potom rodicovsky.....+ jeho plat......ved aj my takto budeme fungovat, a plat nema zas ktovieaky, ale budeme musiet nejako zvladnut.......keby sme mali takto rozmyslat, tak by sme dieta nikdy nemali, a aj ostatna minimalne polovica sveta, a uz davno by sme boli vyhynuty druh

nastasia
5. aug 2009

ved presne, vzdy je nieco na co treba este nasetrit atd. to fakt mozem cakat do tridsiatky a potom zase vrazat peniaze do umeleho oplodnenia.
ja som mala brigadu, doucka a tak, ale z toho sa vela nasetrit neda, lebo vsak kazdy den si musim kupovat jedlo v skole alebo ked idem niekam s kamaratkami a tak. pri mojej skole sa bohuzial neda najst normalna robota, lebo mam skolu kazdy den a rozvrh rozhadzany na cely den 😠 ale zasa mohla by som doucovat alebo prekladat aj na materskej. lenze to nie je isty prijem. dieta je vsak pre mna najdolezitejsie, no tak budeme par rokov zit skromnejsie, nezblaznim sa. a potom bude lepsie. lenze to by sme to museli chciet obaja takto.
uvidime, ako sa to vyvinie, snad zmeni nazor.

nastasia
5. aug 2009

este mam jeden rocnik pred sebou

tulipanike
5. aug 2009

tak to uz nemas vela pred sebou, urcite by sa to dalo nejako zvladnut ..... ale samozrejme, je to na jeho rozhodnuti, a tlacit na niekoho, zvlast na chlapa nie je dobre......aj ked trosku ho nasmerovat treba

evina0
5. aug 2009

nastasia povedz mu to priamo ze ak ta ma rad a chcete mat deti nech ustupi neni sa s cim zahravat daj mu cas na rozmyslenie a chod na dovolenku a povedz mu ked sa vratis tak nech povie stanovisko.neskusala si mu povedat ze ake sme mi pripady?? ak sme odkladali a nedari sa teraz? nevravim mna len konkretne ale tuna celkovo zeny na koniku..??
nemyslim si ze to je peniazmi je to chlap a ma strach..pametam si ako so sa ja zvadila vtedy s priatelom ked povedal ze deti este nie.neni vhodny cas.nemame kde byvat..nebavili sme sa dlho dala som mu najavo ze ak nema ten isty ciel so mnou v zivote nech si ide po svojom.najde doslovne daku zensku co nechce este deti a ma ine priority a nepresiel mesiac a uvedomil si ze zivot bezomna nema pre neho zmysel a zacali sme sa pomali ale isto snazit .jasne ze nie hned naplno.ale uz to ze sme sa nechranili bol pre mna uspech.. ale casom tak bolo aj naplno a vidis je tomu vyse roka a ja stale nie som s bruskom 😔 drzim palceky newch chlap povoli 😉

tulipanike
5. aug 2009

presne evina, asi mu to bude treba takto povedat

nastasie ten moj k tomu dospel sam, mam ja ale stastie

mirip
5. aug 2009

Ahojte pár vírusov pre netehule TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 tulpanke gratulujem, to si ani netestovala ked si nedostala menzes? mala by som už pomaly prispievať aj k nám do úspešných tehuliek s endometriozy 😵