Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

filmushka
21. sep 2009

bre ranko baby 😉
takze mame fajn spravicky, sa mi to paci 😵
Luko si ma sokovala, ale prijemne a drzim palce, ja idem v oktobri na konrolu, tak som zvedava, co bude so mnou 😅

Evina, tesim sa velmi, a diky za optimizmus a vsetko, ako sa to da pekne zvladnut 😵 😵 😵

evina0
21. sep 2009

film dakujem kludnejsia budem uz za par dni ( zajtra ci pozajtra bol termin mrsky) a potom este pokojnesjsia za 2 tyzdne kedy mam ist k lerakovi na sono a asi aj krv.
ciarky silneju uz aj test s citlivostou 25 mil je od vcera silnejsi, mamatest som uz nemla s citlivostou 20 mil co som robila ako prvy.
zatial som uplne kludna davam na seba velkyy pozor ako sa len da a ako som pisala meni sa mi aj telo na cokoladu uz nenam chut a v minulosti som ju zrala na kila 😀 a stale ma sem tam pobolieva tam dole asi ta meternica.aj manzel si zacina uvedomovat a dava na nas velky pozor

chcem Vas opet povzdubit nevesajte hlavy a bojujte a ani sa nenazdate abudete mat takly sok ja som mala ja a budeme si mysliet ze to je len sen ale bude to skutocnost.virusiky nejdem davat az budeme mat srdiecko dovtedy som opatrna 🙂 😉 😉

luko
21. sep 2009

ahojte 🙂 evina, teba uz beriem ako tehulku, neni o com 😀

filmus: ja som tiez stale v soku, buduci tyzden mam termin v gyn five u doktorky Stenovej, z Unionu mi odpisali,z e ziadne limity emaju,s chvaluju do 30 dni...kazdopadne, dovtedy budeme skusat aj prirodzene, ak stihneme..lebo druhu injekciu som mala minuly pondelok, tak neviem, ci nabehne MS alebo nie na konci cyklu ked som mala len dve injekcie, ale pochybujem, lebo vajecnky boli utlmene a teda ovulka nehrozi.nevadi...nemam chut nieco silit a ponahlat, nechame to na prirodu alebo osud 😀 filmus, tiez som zvedava ako dopadnes 🙂

mne pisala kocka, co so mnou lezala v Ruzinovev juni, uz je tehu, ona mala PCO, dalsia kamoska je tehu, tretiu IUI vyslo (prve babo ma tiez cez IUI) 🙂

janemari
autor
21. sep 2009

Ahojte kocky.Trosku som vas pocitala.U nas v praci to vyzera biedne este stale sme nedostali vyplatu a prognoza je katastrofalne.Narozdiel od prace moj ovulka sa pekne rozbieha hlien je aky ma byt a BT teplota stupa.Zostava uz len zacat sa snazilkovat. 😉

katie233
21. sep 2009

Ahoj Janemari. Tak hor sa do toho 😉. U mňa stále nič nové. Brucho bolí, mrcha žiadna 😖.

ika33
22. sep 2009

Ahojte všetky.

Evina, držím ti palčeky a teším sa s tebou.

Čítam Vás každý deň, len neprispievam. Mám trocha depky, tak nechcem kaziť náladičku.

Ja som dostala ďalšiu mršku, tak vo štvrtok idem volať doktorke, že čo s mojim krvácaním a špinením od 14 dňa a či mám zase brať duphaston alebo mi dá niečo iné.

Kočky držím vám všetkým palce, aby vám vyšlo to čo práve chcete a držte sa. BUdem vás´ďalej čítať a keď ma prejdú depky, tak sa znova ozvem. PAPA pekný deň všetkým.

katrin21
22. sep 2009

baby... vy co mate skusenosti so spermiogramami.. posudzuje sa aj mnozstvo?lebo napr.. moj ma dost malo ejakulatu, hlavne ak sa milujeme castejsie, kazdy den.. ked po dlhsej dobe tak ako tak.. a tiez z neho sprmijky vobec nestriekaju, len tak vytekaju... to som nikdy nezazila a od zaciatku nasho vztahu mam takeho chrobaka v hlave, ze ci je to normalne... sorry, ze tak opisujem, ale nejde mi to do hlavy... podla mna to ma striekat, aj sa to potom vnutri dalej dostane a tak celkovo, mala som v zivote viac partnerov, ale oin je jediny takto.... tak neviem... co vy na to?

katrin21
22. sep 2009

podotykam, ze svoju dceru spravil na prvýkrat... teda pred 9 rokmi..

dahra
22. sep 2009

Ahojte,
Katrin,
mnozstvo spermosov nezavisi od mnozstva tekutiny 🙂. Taketo veci sa na spg neriesia - tam sa riesi mnozstvo spermosov, pohyblivost a tvar. Potom sa riesia este zapalove procesy. To, ze uz jedno dieta ma nezohrava ulohu -poznam tu chlapa, co chodi do teratozoospermii - ma male dieta (asi 6rokov) a druhe nemoze uz mat, lebo medzicasom sa mu spg zhorsil natolko, ze je tam teraz na prirodzene len miziva sanca.
Evina,
tiez drzim palce.
Ika,
ja mam tiez nie velmi dobre obdobie. Zajtra si idem po vysledky na hematologiu - dala som si urobit testy na trombofilie. Buducu stredu ideme na pohovor ohladom IUI s darcovskymi. Verim tomu, ze endo nieje dovodom na neotehotnenie, musi tam byt aj dobry spg a ten my nemame. Takze do vianoc skusame s darcovskymi. To je nas plan na toto obdobie.

katrin21
22. sep 2009

dahra: ja viem, ze medzitym sa mohlo vselico stat...ale podla mna predsalen aj to mnozstvo zohrava ulohu.. kdesi som pocula, ze jednemu chalanovi to hovorili,ze mam velmi male mnozstvo ejakulatu.. nie spermii.. tak neviem..

luko
22. sep 2009

dahra: jaaaj, ani som sa nenazdala, ze coskoro budem riesti tiez UO....tiez som zvedava, preco moj doky najskor tocil stale o IUI, teraz uz zas IVF...ale neeem pytala som sa moc, cakam, co mi povediat odbornici v gyn five

dahra
22. sep 2009

Luko,
IUI je menej narocne a robi sa skor ako IVF. Na IVF musi byt padny dovod. Teraz si vsak polovicne nastimulovana hormonami, co sa pichaju pri IVF. Staci ti dodat druhu polovicu a je to.
Uz ste si podali ziadost?

luko
22. sep 2009

jaaj, to asi preto 🙂 ty si polovicny doktor 🙂
no termin v gyn five mam az buduci piatok.

janemari
autor
22. sep 2009

Ahojte endacky.Moju radost z moznosti snazilkovania zastiera prblem s pracou.Dnes nam oznamili ak sa v pondelok nedohodnu majitelia tak od 1 oktobra skoncime na urade prace.A to som si myslela,ze uz tento rok pracu riesit nebudem.Moj manzel to berie tak,ze nam to mozno pomoze skor k dietatku lebo budem oddychnuta.Ale zase budeme bez penazi a ak to nepojde prirodzene kde zobrat beniaze na IVF. 😖

yoya
22. sep 2009

Ahojte.
Jane - držím ti palce, nech všetko dobre dopadne.... 😉

janemari
autor
22. sep 2009

Ahoj yoya a dakujem.Ale urcite na prve miesto dam babetko a potom praca.Praca sa nejaka vzdy najde ale sanca na babetko je mozno posledna.

luko
23. sep 2009

jane: ved na IVF schvalene poistovnou nepotrebujes peniazky...alebo?

katrin21
23. sep 2009

luko: zavisi od centra a od typu poistovne.. dost bab plati za lieky aj 10 -30tis.... ako kde.. a jedna znama v Ba platila len 5tis....

jani2
23. sep 2009

ahojte - ono vlastne tie doplatky závisia od množstva liekov (niekto na stimuláciu reaguje dobre už pri minimálnych dávkach, niekto má vaječníky horšie a tak sa predpisuje viac liekov a tým pádom sa aj viac dopláca) a potom ak aj manžel má zlý SPG, tak sa ide na ICSI a potom predĺženú kultiváciu - no všetko nadštandardy a to stojí...
jane - no najlepšie by bolo, keby si teraz otehotnela, 🙂 no len ľahšie je to povedať ako uskutočniť , však?!😒 ale aj tak dúfam, že tentokrát by sa ti mohlo zadariť a nemusela by si najbližšie 3 roky prácu riešiť 😉
luko - som zvedavá ako pochodíš v centre, čo ti povedia

dahra
23. sep 2009

Ahojte,
ja som prave mala telefonat z heliosu a povedali mi,ze sa uvolnilo miesto a mozeme ist na IVF uz tento rok 😕 😨 Pripada mi to take neskutocne, ze nam umoznia, ale na druhej strane mam teraz trochu obavy o manzela, lebo bol na silnych antibiotikach a neviem, co to spravilo s jeho spg. Fakt neviem, co povedat ci sa tesit 🙂 Tento rok bolo tolko komplikacii a hovorili nam raz tak, raz onak.... Buducu stredu mam pohovor, tak uvidime, co poriesime. Menzes este nemam, ale pochybujem, ze budeme stimulovat rovno z lucrinu, lebo to je vyse dvoch mesiacov, co som poslednu dostala. Asi pockam na prvu mrchu a potom zacneme.
Jani,
mala si dlhy alebo kratky protokol?
Luko,
mozno nam to nakoniec vyjde naraz 🙂
Evina,
dufam, ze kolajnicky silneju. Stale drzim palce.

luko
23. sep 2009

dahra: s tym ratam 😀

katrin: aha..to som netusila..tak sa mam na co tesit 😅

jani: vdaka, tiez som zvedava, muz ide so mnou 🙂 ja na neho dost spolieham, kedze ako manazer dost pracuje s ludmi, maju pred nim respekt 😀

evina0
23. sep 2009

jane presne tak, bolo by fajn ostat tehu uz teraz prajem ti to. 😵 alebo ak chces vyssiu matersku platim si dopl.nem poistenie ako napr ja si sama doplacam do maxima lebo s tejto mojej biednej vyplaty by som nemala pre babenko ani na sunar 😖 a vyhoda ak pojdem teraz aj na PN a ak schvalia od januara ten zakon ze tie zeny ci si platili pred porodom odvody v Soc poistovni budu mat 256 eur o nic nepridem ked budem doma ked to porovnam s vyplatou 😉
inak ja nemam nic nove, vcerajsi a dnesny kriticky den kedy by mohla dojst este mrcha je zatial v pohode ani naznak po nej 😵 😵 klop klop klop a tak sa zajtra idem objednat k lekarovi asi na 5 oktobra 😵 😵 co bude 2 tyzdne po termine mrchy.verime ze si nic nestane mlay chrobacik sa udrzi a bude uz len rast 🙂 😵 😵 😵 a ked pojdeme na srdiecko tak mi otecko slubil ze pojde s nami 🙂 🙂
..uz aby som mala 2 tyzdne za sebou a pocujem s ust lekara ze je vsetko v poriadku a tak ako ma byt 😉 😵 😵

dahra pomaly ale isto silneju no stale su neni silneee no ved som len 15 DPO dneska
a blahozenam vidis raz slnieckp vyjde ani clvek nevie ako tam s hora na ans dava stale ktosi pozor a dopraje nam bebnak do bruskiek vsetkyyym len musime byt trpazlive 😉

jani2
23. sep 2009

Dahra - ja som prvé dva razy mala krátky protokol, ale ten mi moc nezabral, mala som len 1 a 6 vajíčok. Až pri tom úspešnom IVF som mala dlhý protokol a ten bol pre mňa super, 22 vajíčok a hlavne boli kvalitné. Takže ja by som odporúčala dlhý protokol, ale na druhú stranu, každý organizmus je iný a inak sa zachová pri rovnakých podmienkách. Nuž, čo ti poviem, som rada (aj kvôli tvojmu manželovi 😉 ) že idete na IVF, a tých antibiotík sa neboj, ak by to ohrozilo SPG, určite vám to v Heliose povedia. A kedy sa chystáte do Helíku?
Evina - mrcha už nepríde, uvidíš. Teraz si len užívaj tehulkovstvo a potom materskú, teraz to už bude fajn aj s tými peniažkami 🙂 Konečne sa v parlamente trochu rozhýbali, len pre mňa to je už neskoro, malá bude mať v decembri 2 rôčky, takže ostávam na tej istej almužne ☹ Ale čo hlavne aby bola zdravá! 😉
luko - tak nech ich tam manžel postaví do pozoru 😅 Ale to v Heliose ani nie je treba, všetci sú tam milí, ja som tam chodila rada (len to čakanie na výsledky som nemala rada, raz som tŕpla, či bude dosť folíkov, potom či budú dobré embrijka.....).

dahra
23. sep 2009

Jani,
uvidim, aky ja budem mat, pretoze z liecby by som sla kratkym. Mozno budem mat aj kratky, ak budu setrit moj vajecnik 😒. Buducu stredu sa dozviem.
Inak z hematologie mam dobre vysledky, len som predavkovana kyselinou listovou. Mam vysoku nadnormu. 🙂
Luko ide do Gynfive BA, nie k nam sem hore. Teda, ak si spravne pamatam...

jani2
23. sep 2009

no, jasné Luko je z Blavy....akosi žijem len tým severným Slovenskom 😀
Dahra - tak v stredu budem od teba očakávať správičky na čom ste sa dohodli.
Ja nemám nič nové, dnes som 28 Dc a čakám na mrchu, zatiaľ nič necítim, akosi si dáva načas, možno ju brzdí tá cysta na pravom vaječníku 😒 Brucho nebolí, ani kríže už vyše týždňa, tak bezbolestne by to mohlo ostať aj naĎalej 😉 Rozmýšľam, či začať brať antikoncepciu Cerazzete alebo sa snažilkovať prirodzene, oboje má svoje pre a proti. KET bude až v 1-2/2010, tak neviem čo dovtedy. Inak k hematologičke idem aj ja niekedy v novembri, práve kvôli nej som KET odložila ☹ Takže ja vás tu budem len sledovať a povzbudzovať a keĎ budete všetky tehule, tak sa pridám 🙂

luko
23. sep 2009

neblaznite baby, ja som Severanka 😀 sak ja z Kysuc 😀 ...v Ba sa len snazim byvat a zarabat 😀 idem do gyn fiv lebo moj doky spolupracuje s nimi a aj ta doktorka, co k nej idem mu asistovala pri mojej operacii, takze je v obraze a konzultuje s nou...takze tak 😉

luko
23. sep 2009

evi: jasne, ze sa babenko udrzi.....neboj 😉

katie233
23. sep 2009

Ahojte 😉. Trošku som to tu zanedbávala, aj keď som si vás prečítala každý deň, ale až do dnešného dňa som nemala čím novým prispieť. Ale ako vravím do dnešného dňa 😉. Baby, konečne som sa aj ja dočkala 🙂. Moja mrška sa dostavila na 96. deň 😎. A naozaj prišla so všetkým všudy - aj s bolesťami. Jedna ružová bábika už padla za obeť, a bolesti neprestávajú ☹. Som sklamaná, radšej ešte mohla kdesi spať. Ale na druhej strane, aspoň viem, na čom som a môžem sa posunúť ďalej. ale to je náhoda, práve dnes som si kúpila tehotenský test, už ma prestávalo baviť to čakanie. A aha. Aspoň ušetrím.

filmushka
23. sep 2009

ahoj Katie, si sa teda dockala 😉 , tak sa to pomaly rozbieha a drzim palce na snazilkovanie 😵 😵 😵

evina, tesim sa na spravicky od dokiho ked dojdes 😉

liviaf14
23. sep 2009

ahojte
katie, neboj, možno je taká bolestivá len táto prvá mrcha po liečbe, ostatné budú lepšie.
evina, hrozne moc držím palce, nech je všetko v poriadku, teším sa s tebou. 😎