Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

evina0
29. sep 2009

dahra hej zmenila som si to .sice som moc nechcela ale preco tajit ked je to ine a strasne sa mi to paci 🙂 🙂
prajem aby sa manzel cim skor dal do poraidku a aby aj tebe uz coskoro svietilo tt pri mene 😉 🙂 🙂

katie233
29. sep 2009

Ahojte 🙂, všetkým držím pršteky, nech je to len o dobrých správach 😉.

liviaf14
29. sep 2009

čaute 🙂

posúvam vám tému na 1. stranu.

miminap- hovorila som ti, že pri druhom balení antiky ti to špinenie prestane 😎 tak držím palce na IVF. my sme chodili do heliosu martin, úžasní ľudia, super prístup, boli sme spokojní. aj keď sa nám otehu podarilo prirodzene, skôr ako sme stihli IUI a IVF. tak porozmýšľaj, že kam....

janemari
autor
29. sep 2009

Ahojte spolubojovnicky 🙂 Som sice unavena jak kon len teraz sme prisli z BB a o chvilu letim do nocnej.Spala som po nocnej 3,5 hodiny a ako vidrzim do ran vobec netusim.Tak zacne pekne po poriadku:firma ide dalej takze pracu mam aj nadalej a druha sprava ovulka nebola mam anovulacny cyklus a urobila sa mi cysticka ale to kvoli tomu anovulaku a mala by sa rychlo vstrebat.adenomyoza mi nezmizla.Ale zevraj mal aj videl pacientky s touto mojou diagnozoz ktore otehotneli a porodili.Len ak budem tehu budem viac sledovana a kopa liekov aby sa to udrzalo a pod.Dava nam 3-4 cykly aby sme sa snazili prirodzene a ak to nevyjde mame kontaktovat nejake centrum.A mi tak isto pojdeme do Martina na ktore pocuvam len same chvali.Takze v skratke cca do januara budeme sledovat cyklus,ovulku a snazilkovat sa.O necely mesiac idem k mojej dokine s vysledkami a mozno mi urobi aj sono aby zistila ci ovulka bola alebo nie.Tak som stastna ze dnes aj ked toho na mna bolo az az vsetko dopadlo dobre.

Filmushka dakujem za podporu a ze si tam bola somnou 😉

miminap
29. sep 2009

ahojte.
janemari - super spravy. zajtra sa ti bude po nocnej taaaaaaaaaaaaaak dobre spat. a tym, ze bude psychika v poriadku, stavim sa s tebou o co chces, ze sa vam teraz zadari. do vianoc si tehula. prorokujem. 😀
liviaf - hej, si ma vtedy naozaj ukludnila, fakt som bola nestastna vtedy. ale teraz je to uz ok. no, teraz zasa MS bola hnusna, ale uvidime, co dalsia.
evina, ako, drzime sa?
ostatne, bojujemeeeee.. na m na dnes choroba dopadla kompletne. no nafigu. ale zatial nic neberiem, lebo len smrkam a hrdlo ma boli, tak dufam, ze to nepre´pukne do nejakych horuciek. buduci tyzden musime ist na krv s manzelom, tak aby som nebola zgegnuta 😝

ika33
29. sep 2009

Janemari, super správičky, tak to je dobré, že máte možnosť sa aj snažilkovať, to je jasné znamenie, že pod vianočný stromček Vás chce niekto potešiť krásnou správou. 😉

Miminap- prajem rýchle uzdravenie a nech choroba neprepukne ale radšej odcupitá.

Evina - vo štvrtok na teba budem myslieť. Potom všetko napíš aj tvoje pocity. OK? 😉

Kočky všetkým vám želám veľa trpezlivosti a hľavne radosti zo života. Potom pôjde všetko ako po masle.

Na teraz sa s vami lúčim. Dobrú noc.

jani2
29. sep 2009

Janemarie - tak nakoniec schválil dr. aj prirodzené snažilkovanie, no super! bodaj by to vyšlo do toho januára 🙂 Ak ak nie, tak určo choď do Heliosu, ja som tam veľmi spokojná a to som už nejaké CAR prešla. Ale možno ani CAR nebude treba!
Evina - tiež na teba budem vo štvrtok myslieť. Uvidíš aký je to krásny pocit, keď ti to Dr. overí.....a potom keĎ ti prvý krát pusti tlkot srdiečka 🙂 ....no ale na to si ešte nejaký ten týždnik počkáš (už si ani nepamätám v ktorom tt. sa srdiečko objaví).
...a pridám aj ja dobrú správičku. Nie je to síce z témy snažilkovania ale aj tak som jej moc rada. Dnes sme boli s malou Jankou u pedopsychologičky (kedže bola predčasne v 26.tt narodená) a tá ju moc a moc pochválila. Vraj nech sa nebojíme, že je úplne v poriadku a určite z nej o pár rokov bude šikovná prváčka. Dokonca jej robila aj nejaké testíky na pamäť a Janka ich zvládla lepšie ako mnohé iné 2-ročné deti. 🙂 Trošku sa vraj ešte musí skľudniť a naučiť viac sústrediť (dala mi aj pár tipov ako ju to trénovať) ale do školy to ešte vylepšíme. 🙂

luko
30. sep 2009

janemarie: moc ti to prajem 🙂

evina0
30. sep 2009

ahojte tak drzime sa v ramci normi.rano som obijimala umavydlo ale nic neslo.len ma natahovalo a potom rychlo do prace a celkom pohoda.keby som sla k WC isto by ma naplo este viacej preto to umyvadlo 😀 nevadi mi aj keby som vracala absoluutne.
zajtra na mna myslite na 8.00 tam idem a hned ako dojdem napisem co a ako.tesim sa a verim ze bude vsetko OK.

janemari supeer a aj ja verim ked odsôedujes ovulku tam vysledok bude zaruceni a do centra nepojdete 🙂 zatial same pozitiva a to ma strasne tesiii

jani na srdiecko si pockam som 6tt+ 2 dni takze je cas len aby som videla aspon nejaku bublinkuuu

katie a ty ako sa citios??
prajem vsetkym pekny dnik idem pomaly pracovat aj ked mam zaludok na vode no sefka je hajtra tak musim 😔

janemari
autor
30. sep 2009

Dakujem vam vsetkym babenky za podporu,az i slzicky vytiekli.Je to vysledok ktory som vonkoncom necakala ani v najlepsom sne.No u mna bol prudky narast hormonov preto ten anovulak.Ale kupila som si vcera ja macu a idem na to podstivo od pupalkoveho oleja,zenskeho caju az po macu.Nic nenecham na nahodu budem sledovat hlien a merat teplotu ak to bude mozne.A keby to vyslo v decembri tak by to bolo super.Nielen ako vianocny dacek ale kedze muz ma aj okruhliny 35 rokov tak by to bol darcek na nezaplatenie 🙂

filmushka
30. sep 2009

Jane drzim Ti palce (i na nohach), aby to vyslo prirodzene a pod stromcek krasny darcek 😉
Evina myslime na Teba zajtraaaaaaaaaaa, uz aby to bolo 🙂

a super sa nam to tu tehuli pomalinky 😵 😵 😵 ale isto 😵 😵 😵 😵

katie233
30. sep 2009

jani super správy 🙂, teším sa s tebou 😵

evina0
30. sep 2009

zajtra sem dojdem teraz uz koncim pomaly som unevena az za takze ma caka maximalne postielka a oddych papa

dahra
30. sep 2009

Ahojte,
Janemari,
je super, ze ta doktor upokojil a dal velku nadej. Drzim palce, aby sa snazilkovanie vydarilo prirodzene. Teraz je na to vhodny cas!
Ako vidim i ty, Jani,
mas pozitivne spravy o malej, tak nech sa len drzi a trenuje 🙂
Evina,
zajtra mas velky den a konecne sa dockas malej bobulky. Potom napis, co nove.

My sme sa dnes tiez posunuli. V Heliose sme dostali recept a uz mam lieky aj s injekciami na stimulaciu. Doktor mi robil sono a vravel, ze mrcha je na spadnutie, sliznicu som mala uz 12mm, dnes 75. den po poslednej.
Pytala som sa ho na ovarialny hyperstimulacny syndrom a vsetko okolo toho a odpovedal, ze pri zene s jednym vajecnikom nehrozi. Tak som sa zasmiala, ze konecne aspon nejake pozitivum z toho plynie a taku dobru spravu som uz davno nedostala. Nato vybral zo mna sondu a vravi, ze ma pre mna aj druhu dobru spravu. Kukam 😕 😕 😕 a on, ze prave ste dostali menstruaciu. Este predtym ako som sla na stol som mala nohavicky uplne ciste a asi tym zasahom sa mi to spustilo. Som sa zahanbila, ale aj potesila. Takze mrcha je tu, zatial ma brucho neboli, uplne pohoda. Tvrdil, ze prva by mala byt dost silna a pri druhej zacneme stimulovat. Takze koncom oktobra pichame 😀 😀

ika33
30. sep 2009

AHoj kočky,

ako vidím sa to tu teraz na dobré obrátilo, tak konečne nastal ten čas kedy tá krivka už ide hore. SUper. Teším sa s vami všetkými. Tak nech tie dobré správičky len pribúdajú.

dahra
30. sep 2009

Ika,
ako sa tebe dari? Uz ta depky presli?

liviaf14
30. sep 2009

baby, samé super správy máte.
janemari - ja som ti vravela, že to chce optimistický prístup a všetko bude OK a vidíš, je to na dobrej ceste. pozri na evinu, tá je toho jasný príklad 🙂
dahra-super super super, už sa ti to približuje tým menzesom, perfektné,držím palce

miminap
30. sep 2009

ahpojte. fiha, ale sa nam to hybe.
dahra, ja by som tiez mala zacat pichat koncom oktobra a tiem mam iba cast jedneho vajecnika a tiez mi budu vraj zakrok robit v martine, aj ked chodim do car do ruzomberka. zeby sme si dali spicha na sale 😉

dahra
30. sep 2009

Miminap,
ktovie, mozno sa nam takto podari stretnut 🙂 Som nevedela, ze aj v Ruzomberku je nejake centrum...To je nove?
Kukam, ze si z Popradu, nemas blizsie niekde do KE?

katie233
30. sep 2009

Baby, každý deň je to tu o nejakom veľmi príjemnom prekvapení. Len tak ďalej. Držím päste 😉. Držte sa.

katie233
30. sep 2009

Evina, zajtra sa teším na nové info 😉. Nech to všetko dobre dopadne.

lucy778
30. sep 2009

ahojte,
jéééééj, samé dobré správy! Teším sa s vami všetkými 🙂
Ja sa s dobrými správami nepridám, lebo žiadne nemám 😉 , ale bola som u lekára, bral mi krv na hormóny a tak a naháňa ma na ďalšiu vyvolávačku. Mám vraj veľmi vysoký estradiol a nízky progesterón. Ako dobre, že som si po výsledky nešla osobne, lebo už by som mala tretí agolutin 😀 . Myslím, že sa mi nič nestane ak ešte počkám.
Dahra - super, takže mrcha ťa posúva ďalej, to je výborné!

ika33
1. okt 2009

Ahojte.

Dahra- no raz je tak a raz tak, dnes mám napríklad ten horší deň (zatial) dúfam, že sa to zlepší. Tie hormóny si so mnou robia čo len chcú a to už neužívam žiadne lieky ale asi ešte tie predošlé robia svoje.
Od včera večera ma bolí brucho, tak čakám čo z toho bude. Minulý cyklus som začala krvácať a potom špiniť už 14DC, teraz som 11DC tak dúfam, že tento už nebude taký ako minulý.

Evina už je u lekára. Som hrozne zvedavá čo nám napíše. Držím jej veľmi palce. Evi potom sa ozvy.

jani2
1. okt 2009

Ahojte,
tiež práve myslím na Evinu, ale všetko bude určite v poriadku 🙂
Dahra - no super, tak MS došla a akurát v takú nečakanú chvíľu 😅 Ale hlavné je, že je tu, už sa ti kráti to netehotenské obdobie 😉 . A kým začneš pichať a kým pôjde manža na odber spermoníkov, tak sa mu aj z tela povyplavujú tie liečiská.
Janemarie - tak dúfam, že info o ovulke budeme mať v priamom prenose 🙂 . Ja tiež hlcem púpalkový olej, každý deň bylinkové čaje, homeopatíká a do toho ešte ten Indonal. ale snažilkovať sa tento mesiac nejdem, vzala som si HAK, bojím sa cýst a tiež pri Indonale je vyslovene zakázané otehotnieť. Takže za 2 mesiace ho dopapám a potom sa pokúsim 2-3 mesiace prirodzene a ak nie, tak na ten KET.
Tak keď začnem, dúfam, že už tu budete tehulky a budete mi posielať tehu vírusíky. 😅
Ika - u teba som nepostrehla, ty máš kde tú hnusnú endo-mrchu? Na vaječníkoch, či maternici...?

tulipanike
1. okt 2009

ahojte 🙂

dahra, moc drzim prsteky, aby vam to konecne vyslo, a nech sa manzel co najskor vylieci

janemari, aspon nejake dobre spravicky mas, som rada, a mozno sa vam tiez podari tak ako evine 🙂

evi, tak akooooooo? som zvedava

ika33
1. okt 2009

Jani - mne našli endo na vokajšej stene maternice pri močovom mechúre. Pri lapakre mi to vraj vypálili aj s ostat. vecami čo tam boli. Laparku som mala 27.07.2009.

evina0
1. okt 2009

ahojte
taaak uz som doma od lekara .videli sme na sone bublinkuuuuu sice lekar povedal ze tam nevidi zatial drobca ale vak tam je a na zaciatok je to dobre.teraz je na prirode a mne aby sa zacalo babenko vyvijat.dal ma na PN aspon na uvod koli praci a za 12.10 tam idem zase.vraj by vo vaku mal byt aspon malilinkaty drobcek a tak verime ze ked sme na dobrej ceste tak ho tam za 2 tyzdne uvidime.vraj je skoro nato aby tam uz cosi bolo vidno krv nebral vraj toto vsetko sa robi po prvych 3 mesiacoch aj knizka sa az potom dava.dovtedy sa musi vyvinut a byt babenko v poriadku
verime ze bude vsetko OK a o 2 tyzdne zase donesiem dobre spravy a budu uz len a len dobre..ste mali vidiet ako mu oci zaiskrili ked uvidel bublinku a mne az slzicky vyhrkli ale on nato na uvod pekne no chce to cas aby sa dobre vyvijalo..
mozno tam drobcek aj bol ale sa ukryl do ciernobielej machulky 😀 verime ze na dalsej kontrole budeme vidiet drobceka ako podrastol...ved je bojovnik po mamine 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

filmushka
1. okt 2009

drzime palce! 😵 tesime sa s tebou 😵 😵 😵

evina0
1. okt 2009

film dakujem teraz uz ideme s netu ..idem si polezat akasi som unavena a je toho na mna za den den privela, tych sprav 😵 😵
nedaaam si toho drobca a idem mu robit len a len dobre podmienky a vegetit aby sa mu dobre rastlo 🙂 🙂
pekny dnik

tulipanike
1. okt 2009

eviiii, gratulujem, drzim silno prsteky 🙂
a veru, vela oddychuj, aby sa mala bublinka pekne vyvijala

juj, ale som rada 😵 😵 😵

ahoj film 🙂