Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

mirip
23. mar 2011

ja som mala na výber bud dva tri mesiac snažiť a potom lieky alebo hned lieky ja som brala tú druhú možnosť teda pol roka lieky a potom sme začali snažiť a prene rok po laparke som otehotnela aj potratila a potom po kyrete hned po 3.mesačnej pauze otehotnela s malou, bez liekov, bez sledovania cyklu ani sama neviem ako sa zadarilo

mimi321
23. mar 2011

@mirip tak to potom super už len budem dúfať že aj ja budem taký prípad a otehotniem čo najskôr... uvidím dočkám mrchu a potom s výsledkom CA obehnem BB a ak ani tam nič tak pôjdem do tej NR...

janemari
autor
23. mar 2011

@mimi321 vola sa Tibor Bielik a je primarom na gyn.v BB. Mna k nemu hned objednala moja doktorka.

mirip
23. mar 2011

@mimi321 tak sa mi to páči netreba sa vzdávať, takmer každá čo má endo tu otehotnela dokonca aj také čo im povedali že len umelé inak neotehotnejú a predsa otehotneli prirodzene tak treba veriť 😉

mimi321
23. mar 2011

@janemari to je normálne v roosveltovej nemocnici?

prahaxx
23. mar 2011

@mimi321 to ci sa da otehotniet hned rozhodnu lekari, ked laparkou zistia celkovy stav, mne orezali vajecniky a doporucili vysusit, tak som mala liecbu.... BT som merala, musela by som pohladat grafy ako to bolo, teplota stupa pri ovulke a pri usadzani vajicka aj ked s endoskou je to asi s rezervou, meranim BT som zistila, ze ovulkujem 7-9 DC - co ani doktor neveril, segre, ktora sa uz skoro rok snazi prirodzene to tiez tazko vysvetlit ☹ ze nech skusi skor. no a aj napriek tomu ze som bola tehotna teplota bola skor nizsia ako vyssia, hm no a kamoske u sukromneho gyndosa zistil ovulku 25 DC, hm

martinkatinka
23. mar 2011

@mimi321 - inak, ja som tiež merala teplotu a keď sme sa snažili vtedy, kedy sme podľa dokyho mali, nezadarilo sa, až posledný mesiac, kedy som nič nemerala, nič nepočítala, proste to prišlo a nebolo to v deň, keď som mať ovulku.... proste to bolo úplne neplánovane, vlastne už sme to aj vzdali... Takže sa neboj a hlavne skúšajte, skúšajte 😉 a never tomu, keď ti povedia, že sa to nedá! ja som mala aj folikulometriu zlú a predsa sa tak malinké vajíčko pekne stretlo so spermijkou a usadilo sa tam, kde malo 😝 doktor neveril, že tak malé vajíčko to zvládlo....
a posielame TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😀

janemari
autor
23. mar 2011

@mimi321 ano v Roosveltovej nemocnici,ale je este jeden Bielik a to je asi Peter a ten robi jednodnovu chirurgiu v BB Novamede a ten robil laparku jednej z bab z nasej temy.Takze sa mozes rozhodnut bud k jednemu alebo druhemu.

mimi321
23. mar 2011

@martinkatinka prijala som virusiky dakujem... no ved sme tento mesiac aj skusali presne vam poviem od 20. 02. do 16. 3. presne 19 krat.... 😀 😀 😀 mm sa chcel vyhnut spg... ale nevyhol sa a ma ho dobry... 😀

mimi321
23. mar 2011

@janemari a na jednodnovej chirurgii sa plati ci je to ako v nemocnici?

janemari
autor
23. mar 2011

@mimi321 malo by to byt ako v nemocnici,lebo to preplaca poistovna,a malo by ich to vyjst este lacnejsie ako v nemocnici,lebo nemusia platit hospitalizaciu.Jednodnovu chirurgiu laparku robia aj v BA aj v ZV resp.na Sliaci tam je dost znama jednodnova chirurgia co sa gyn.tyka.

leya
24. mar 2011

@mimi321 ahoj, ja som bola na laparke v centre jednodnovej chirurgie v Sliaci, platila som 20 eur (neviem, za co to je, beru to ako poplatok za "nadstandard", bud za objednanie alebo za anesteziu, neviem presne).

mimi321
24. mar 2011

@leya a pozreli ti aj priechodnost vajcovodov? ja by som aj to potrebovala a odstranenie lozisk endosky asi a odoslanie vzorky na hystologiu.

janemari
autor
24. mar 2011

@mimi321 moja mama tam bola na zakrok,ale neviem ci nieco platila aj starka tam bola a ta asi tiez nic neplatila.A vzorky posielaju na histologiu a vysledky potom tvojmu gynekologovi.A urobia ti vsetko co ti nakaze tvoj lekar,pokial vykonavaju tie zakroky.

zvedava17p
24. mar 2011

@mimi321 ahoj, bola som liecena na endometriozu, ale na kontrolnej laparke som nebola, tak neviem ci liecba pomohla...doki nam vzhladom na moje diag. a vek IUI neodporucal

riana12
24. mar 2011

Ahojte, dnes mi gynekolog nasiel na vajecniku cystu, 41mm. Mala som davnejsie 2x cystu, ale tie praskli. Vtedy mi k nim doki do spravy vzdy napisal nieco ako simplexna. A dnes mi napisal posthemoragicka... ujo Google mi vyhodil, ze sa jej vravi aj cokoladova... a preto som vlastne aj sem napisala... mohla by to byt teoreticky aj endometrioza?
vzali mi krv na onkomarkery a vzhladom na polyp v krcku sa mam pripravit na operaciu... takze o niekolko tyzdnov sa dozviem, ako na tom som... teraz som vsetkym neprijemne zaskocena, tak si zistujem kazdu drobnost... 😅

leya
24. mar 2011

@mimi321 ja som tam sla povodne len na zistenie priechodnosti, ale ked uz som bola na stole, tak zistili endometriozu a odstranili mi loziska. vzorky odoslali na histologiu a cca za 2 tyzdne ich mala moja lekarka. ak by si chcela viac info o sliaci, tak mrkni do temy snazilky z centra gynpor sliac. ja som bola velmi spokojna.

mimi321
24. mar 2011

@leya a mas dieťatko?

leya
24. mar 2011

@mimi321 zatial nie, ale snazime o stosest....v oktobri som bola na laparke, potom nejake zdravotne komplikacie a v podstate od januara snazilkujeme 🙂

mimi321
24. mar 2011

@leya no tak nech sa vam to cim skor podari 😀 ja pockam na vysledky CA a ak ma nebudu chciet v MT znova objednať pôjdem asi sem... dúfam že by mi tu vybrali aj tú cystu čo mám. ale asi áno či?

janemari
autor
24. mar 2011

@riana12 ano moze ist o endometriozu a operacia ti odpovie na otazku ci mas aj nejake loziska alebo sa ti tvoria len cysty.

leya
25. mar 2011

@mimi321 urcite ano, oni robia takmer vsetko, skus pozriet na ich stranku

mimi321
25. mar 2011

@leya kukala som no uvidím počkám na ms HP+CA a rozhodnem sa čo a ako. 😀

leya
25. mar 2011

@mimi321 drzim palce! 😉

janemari
autor
25. mar 2011

@mimi321 neboj urcite ta niekde vezmu,zoperuju a ty budes vediet na com si a podla toho,mozes konat. Nie nic horsie ako ked nevies na com si a nemozes nic robit 😒

pici
1. apr 2011

@mariynka to si robis srandu?

gombicka
1. apr 2011

@janemari ahoj, v jednom prispevku radis riane12,ze cez laparku uvidi, ci ma aj loziska alebo len cysty....co je vlastne horsie? Ja som stale myslela, ze horsie je mat cysty...mne zistili loziska bez cyst....

luluka
2. apr 2011

Ahojte. Chcem sa opýtať - tie endometrické cysty sa musia vždy operovať? V 16-tich som mala 9 cm cystu na vaječníku, vysoké teploty a mali ma na 99 percent operovať. Mala som však akurát MS, tak ma dva týždne liečili infúziami. Po 2 týždňoch tá cysta úplne zmizla. Bábo sa nám však zatial nedarí, tak mám podozrenie na túto chorobu. Bolesti mávam iba počas MS - niekedy silnejšie, niekedy slabšie.

dahra
2. apr 2011

Caute,
@luluka - podla toho, co viem, vacsinou endocysty nemiznu, takze operacia je jedina moznost. No aj zazraky sa sem-tam deju 😉