Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
27. okt 2010

@zobaka je strasne vela bab ktorym nic nieje maju peknu mrchu bez bolesti a pridu jej na to az ked nemoze otehotniet alebo pri nahodnej operacii.Ja som mala ukazkovy cyklus presny ako hodinky aj ovulku skoro kazdy mesiac ,jedine co bolo zle ta intenzity krvacania a nenormalne bolesti.

zobaka
27. okt 2010

janemari - celkovo mam pocit, ze tu endometriozu ma strasne vela zien 😕 aj svagrinej nic nebolo len nemohla otehotniet a isla na laparoskopiu a tam jej odstranili male loziska, ja mam ovulaciu každý mesiac, otehotnela osm an prvý šup, ale aj tak ma trapia kadejake bolesti mimo menstruacie, najviac ma stve, ze to nevidno na usg, ze treba ist do narkozy na jej zistenie 😝

pici
27. okt 2010

@zobaka
ja som mala pravidelny 28dnovy cyklus, ziadne extremne bolesti, ktore by sa nedali vydrzat. obcas pri sexe bolest, co som pripisovala zlej polohe.. a nech sa paci... aj tak ju mam

zobaka
27. okt 2010

pici - a ako ti ju zistili? nemozes otehu, tak sa zacalo patrat?

pici
27. okt 2010

@zobaka
ano presne tak. po roku neuspesneho snazenia a pokusov, vselijakych vysetreni, nakoniec pomocou laparky zistili ze mam endo 😖

zobaka
27. okt 2010

pici a v akom stadiu si ju mala, mas? teraz by to malo vyjst, ked ta precistili, drzim palce 😉 🙂

pici
27. okt 2010

@zobaka
stadium- stupen a pocet lozisk neviem.. ale mala som ju na aparate , ktory drzi maternicu... laicky... neviem presne ako sa to vola to miesto... 5 mesiacov liecba, teraz kontrolna laparo, tak snad je s tym pokoj. otehotniem a potom sa mi to uz nevrati

yukki
27. okt 2010

lalia preto mi nechcel dať ani jeden doktor (už minulý rok pri tej samej liečbe som si pýtala!) ten livial a ani "povoliť-odporučiť" nič z tých volnopredajných preparátov, čo majú znižovať vedľajšie účinky prechodu, lebo všetky sú na báze dodávania estrogénov do organizmu....no a liečba vraj má vyblokovať práve tvorbu estrogénov, ktoré umožňujú endometrióze sa rozrastať. No ta tak...mi to bolo vysvetlené. 😒

pici
28. okt 2010

@yukki
a mne ho napriek tomu dal ĺebo povedal, ze livial neobsahuje take extra mnozstvo aby to ovplyvnilo liecbu ale aspon tolko aby mi nedrbalo

yukki
28. okt 2010

no veď...a hentie ďatelinové= alebo pupalkové výťažky tiež toho nebudú obsahovať na kilá.....a aha...čo povedal

zobaka
28. okt 2010

pici - no ked na zavesnom aparate to moze sposobovat tahave bolesti, ale tie si nemala, ja mam jedno miesto take bolave, raz boli raz nie, uz som aj na pohotovosti s tým bola, aj viacerí gynekologovia ma videli a ked potiahol za to miesto pri vysetreni strasne zabolelo a pri tom na usg nic nebolo, ani cysta, nic, maternica, vajecniky ok, este ma napadlo CT sa v takých prípadoch nerobí? alebo magnetická rezonancia ved tam by malo byt vidno vsetko, preco radsej posli pacienta rovno do narkozy 😒 no a musím povedat, ze v tehotenstve ma nic nebolelo, mala som podbrusku uplne v pohode, asi tou inou hormonalnou situaciou, teda ak nepocitam prve tri mesiace, ked ma pobolievalo zlte teliesko co vyzivuje plod kým nepreberie funkciu placenta, ale potom uz bolo dobre

pici
28. okt 2010

@zobaka
ale ved ta laparka nic nie je... asi sa to neda inak zistit ... ja neviem. mna boli obcas cely clovek a vsetky bolesti som pripisovala aj tak vysadeniu HAK po tolkych rokoch, tak som to fakt neriesila a dovtedy som ani len netusila co endo je a ze by som ju mohla mat

zobaka
28. okt 2010

pici a nemohla si ju mat z HAK? ze si brala cele roky?

pici
28. okt 2010

@zobaka
ja myslim ze nie... pretoze 7 rokov som nemala vobec ziadne bolesti a endo v case brania hak a tehotenstva nema co vyzivovat. lebo pocas brania hak je cyklus sice, ale nie je to pravy cyklus nakolko nedochadza k ovulacii

ma77
28. okt 2010

@zobaka ani ja som nemala žiadne priznaky endo ani vo sne by ma nenapadlo že ju mam ani bolesti cyklus ako hodinky len raz za čas som mala strašne krče v bruchu vždy som vracala a bola som z toho tyžden odstavena 2krat som skončila na pohotovosti ale vždy mi pichli injekciu a prešlo za tyžden ale pripisovala som to žaludku alebo že som niečo zle zjedla a ked som šla na gyndu že nemôžem otehotnieť ma poslal na lsk kvôli vyšetreniu priechodnosti vaječnikov ktore mam chvalabohu priechodne len mi povedali po prebudeni mate endometriuozu som myslela že odpadnem od prekvapenia a nastupila liečba 6injekcii lucrin teraz som už 7tyžden po poslednej a menzes ani naznak

zobaka
28. okt 2010

ma - tak to budem mat asi aj ja 😒 vacsinou okolo menstruacie mi byva zle na zaludok, al etak strasne, ze aj celu noc prebdiem, rekord mam 16 hodin nevolno v kuse 😒 z nicoho nic, ze by som zjedla nieco zle, ci tazke 😖 Menstruacia ti pride asi ked nebudes brat tie hormonalne inekcie....

ivizna
28. okt 2010

zobaka No mne prišiel doktor na endometriozu ked som bola na preventívke. Robil mi sono a našiel cystu a hned povedal že to bude asi endo a že to musí ísť hned von. A tá svina hnusná endo to bola. Nemala som žiadne problémy cyklus pravidelný ale iné baby mali bolesti no ja len tak troška ked som mala mrchu. A otehotnieť som neplánovala zatial. tak som zvedavá čo to bude robiť ked budem chcieť. No teraz doberám liečbu mám na to HAK bez estrogénov tiež na 6 mesiacov a vraj by som mala isť na kontrolnú laparku uvidím čo povie doktor ked pojdem na kontrolu. 😒

mirip
28. okt 2010

no vidím tu nové tváre tak trochu zavírime kým sa ešte dá od marca už ani raz, dve stačia 😀
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

yukki
29. okt 2010

@ivizna a Ty si teda bola najprv na operácii či rovno liečba? Nezabudni potom napísať výsledky tej kontrolnej.....ja som mocno zvedavá čo tá progesteronová HAK ... 😉

ma77
1. nov 2010

tak dievčata msim sa vam pochváliť dnes som dostala menzes na 57den od posledného lucrinu takže celkom v pohode aj vedlajšie účinky už pominuli tak dúfam že všetko sa vrati do normalu aj menzes je bez bolesti ani neviem že ho mam nie ako pred liečbou tak po menzese pôjdem k dr a uvidime čo bude dalej

gombicka
1. nov 2010

@pici na tvoju otazku, ci chceme babtko...ano, pokusame sa uz skoro 2 a 1/2 roka. Predtym som potratila v 10tt a odvtedy nic.

gombicka
1. nov 2010

@katrin21 ja tomu nechapem, ze preco nic nespravili...este po laparke ma poslali na sono...myslela som, ze iba zistit, ci je to uz vsetko ciste, no sestricka mi potvrdila, ze aj cez sono to videla....tak to asi take male nebolo (?) Mam sa dozadovat dalsej laparky, s tym, aby mi to odstranili?

ivizna
2. nov 2010

@yukki no ja som bola najskôr na laparke vybrali mi cystu aj nejaké zrasty som tam mala. No a teraz už doberám liečbu tak som zvedavá. Dám vedieť čo a ako. 😉

gombicka
3. nov 2010

ahojte dievcata, myslite, ze mozem absolvovat IVF aj s endo nalezmi, ktore mi neodstranili?

zlatanka30
3. nov 2010

@gombicka mozes

mariposita
3. nov 2010

Ahojte baby, chcem sa spytat: dr. mi zistil pri preventivke endometriozu s tym, ze zatial to nechame tak a ak sa nepodari otehotniet, bude sa to riesit. Podarilo sa niektorej z vas otehotniet s endo bez akejkolvek liecby? My sa snazime cca 4 mesiace a zatial nic...:(

22mia
3. nov 2010

ahojte baby,dnes mi doktor zistil zapal maternice,bo som krvacala a mala strasne bolesti,chcem sa vas opytat ci neviete z coho to asi vznika a ci mi hrozi neplodnost.dakujem moc za odpovede!!

janemari
autor
3. nov 2010

@mariposita na preventivke sa endomatrioza neda zistit.Doktor moze mat len podozrenie ale potvrdit ti to moze len laparoskopia a histologia.Takze tvoj lekar zvolil klasicky postup,skusajte cca 6-12 mesiac,ked nic pojdete na laparku a potom sa uvidi.Otehotneli baby bez liecby ale boli po laparoskopii,cize mali vycistene od endoky a zrastov.
@22mia z kazdeho zapalu vznikaju zrasty a tym moze vzniknut nepriechodnost vajecnikov cim nasledne aj neschopnost otehotniet.Cim je zapal vacsi,alebo su zapaly castejsie je to horsie.

22mia
4. nov 2010

@janemari ahaa,no dakujem, moc si ma nepotesila 😒 😒

mariposita
4. nov 2010

@janemari oki vdaka a mozem teda este jednu blbu otazku🙂? Mozes mi nieco viac napisat o laparoskopii? Teda hlavne ma zaujima ako dlho je clovek v nemocnici, ako dlho nemoze ist do prace a tak....teda je to narocny zakrok alebo ani nie?