Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

wewulik
18. okt 2012

@mabumi hej snazim sa verit som plna sila a budem bojovat dokonca len fu.....ak mam kramy mam bolesti ak nie mam bolesti stou zilou vkuse nieco boli a to ma deprimuje toto niesom ja vzdy som bola vysmaita plna optimizmu a teraz?6 mesiacou tie nechutne hormony uplne zle obdobie a teraz ked to skoncilo som pribrala,pokazili sa mi vlasy citim sa ako v cudzom tele a dotoho neustale bolesti ja si ani nepamatam ake to je ked ma vobec nic neboli a z toho som nervozna.

nelly3
18. okt 2012

inak ja mavam problem aj s mocovym mechurom, lebo niekedy mam pocit ist na malu potrebu a je to take divne, neprijemne a z mocu je vsetko oki,takze to pripisujem k endometioze, ze ta cysta mi to tlaci. takze je to zle ta endometioza, jaj ale ved niektorym sa podarilo pri tejho hnusove aj prirodzene, takze aj nam sa podari.

mabumi
18. okt 2012

@wewulik no presne, citime to rovnako 🙄
nie je to ziadna sranda, ani na psychiku ani fyzicky 😒 . keby nam aspon niekto povedal, ze nakoniec to dieta predsa len budeme mat, vsetko by sa to znasalo lahsie. ale ked je to vsetko take neiste ☹

nelly3
18. okt 2012

@mabumi
no v Brne mi nic takeho noveho nepovedali, vsetko co povedali viem, ze je tam dost velka cysta, ale ze skusime soft, ziadne take, ze nepojde to, nebude to lahke, tak taky pristup tam nemaju.

wewulik
18. okt 2012

@mabumi hej kebz som vedela ze to dobre dopadne tak zatnem zuby....dnes mam ovulaciu 🙂 za pokus nic nedam zazraky sa deju

mabumi
18. okt 2012

@wewulik inak ty mas zlatu zilu? tuto diagnozu? lebo ja mam tiez problemy s crevom, ale to je rektovaginalna endometrioza, neviem o tom, ze by som mala zlatu zilu.
@nelly3 a toto sa aj mne stava s tym mocenim. nehovoriac o tom, ze chodim kazdych 10 minut mam pocit 😝
a jasne, nakoniec sa nam podari vsetkym 😉 aj ked cez IVF, to je jedno

mabumi
18. okt 2012

@nelly3 a co povedali na to, ze tolko pokusov negativnych? ci o tom ste nehovorili?

nelly3
18. okt 2012

@mabumi
inac aj ja s crevom, ze to mam lenive a tak, je to vsetko ta endometioza, ja tiez kazdy den ma nieco picha, boli, akoze na nervy 😠 no ja som tam isla, ze mam za sebou 1.IVF neuspesne a z toho 3x KET neuspesne, takze to nie je az tolko "vela" niektorym sa to podari na 8-10 krat, takze ja to neberiem nejako strasne ked si citam niektore pribehy, ze kolko skusali a tak.

christiana81
18. okt 2012

@reni1512 Ahoj no dakujem velmi pekne za podporu je to strasne a najorsie je ked mozu mat deti ty co nechcu a idu na potraty alebo neviem a ty co potom velmi tuzia a dali by zato vsetko tak nemoze alebo je to hrozne tazke ☹

mabumi
18. okt 2012

@nelly3 ved ano, ja ked som isla vtedy z CAR (co mi povedala, ze sanca je tak 20%), tak som si povedala, ze 20% krat 5 pokusov = 100% 😎 😎 😎
no skoda, ze to tak nevyslo, ale snad sa zmestim do jednociferneho cisla 😵
ja len ze ci ste sa o tom nerozpravali. ty si bola vzdy v Brne alebo si predtym bola aj inde?

nelly3
18. okt 2012

@mabumi
na 1.IVF som bola v gyn-five v Blave a teraz na 2.IVF-softe som isla skusit stastie do Brna, ale ved ja si aj odtadial donesiem bejby 😉

mabumi
18. okt 2012

@nelly3 ved ja o tom nepochybujem 😉 ani na chvilocku 😵
a pôjdem si tam aj ja po babo. ja som bola na 1. IVF v Martine, na 2. v Prahe a na 3. pôjdem do Brna 😀 😀 😀
do tretice vsetko dobre 🙂

reni1512
18. okt 2012

@christiana81 ja viem...a cim dalej tym viac takych ludi mam okolo seba...prave som dostala mrchu, tak...sedim a revem...niekedy mam chut sa na to vykaslat...

nelly3
18. okt 2012

@mabumi
az v Prahe? a tam ako? cenovo? tiez robia soft? ci klasika? no dost daleko na cestovanie 😕

nelly3
18. okt 2012

@reni1512
no nemozes sa nato vykaslat, jaj si este mladucka, mat tvoje roky 🙂 neboj budes aj ty mat bejby uvidis 😉

reni1512
18. okt 2012

@nelly3 ..myslela som skor na to neustale kontrolovanie vsetkeho...lebo z toho zblbnem :(

mabumi
18. okt 2012

@nelly3 ja som poistena aj v cechach, pracovala som v Prahe. no ale bolo to moje najhorsie rozhodnutie 😉 . uz by som to neurobila, mala som ist hned do Brna. nie su cechy ako cechy 😉
to cestovanie bola hotova katastrofa. stalo to nesmierne mnozstvo energie, casu, penaziiiii. strasne vela. a na psychickej pohode mi to teda nepridalo 😝

yukki
18. okt 2012

@wewulik no spánombohom, ty to tam máš dobrre zabetónované! baby, viete čo...ja som tiež už vyskúšala všetko, ale teraz dočasne mi je ako-tak ale teda...posilňujem pečeň. teda-šetrím ju, pijem oleje a tak...beriem aj Wobenzým a také no a...trošičku akoby to bolo lepšie. ta neviem, no. Údajne pečeň zodpovedá za stav rozmn.systému, že ničí prebytočný estrogén a tak....no tak skúšam.

christiana81
18. okt 2012

@reni1512 Tak to mi je naozaj velmi luto....hlavu hore a drzim palce... 😉 Musime verit ze raz sa aj nanas stastie usmeje

samko1
19. okt 2012

ahojte dievčatá... pridávam sa do diskusie.. hneď na začiatku hovorím, že som nečítala celú túto debatu a preto neviem či už podobná vec nieje spomínaná... ak áno dajte mi prosím odkaz... . mám diagnostikovanú endometriózu, rok 2010 prvá laparoskopia, odstránená cysta a zachránený vaječník. pol roka umelý prechod a v tomto roku znovu nález cysty na druhom vaječníku. ale chcem sa Vás opýtať aké máte skúsenosti s niečim takýmto - po minulej skúsenosti som vyhľadala alternatívnu cestu - čínsku medicínu. No a od februára - nález cysty - som bola teraz na kontrole a cysta nenarástla ani o kúsok, prešli bolesti, upravil sa mi pekne menzes a celkovo prehliadka úplne v pohode. A to všetko bez akýchkoľvek hormónov alebo iných chemických zásahov... teraz som ale na vážkach - gynekológ odporúča operáciu, dať preč aj tú cystu a pani liečiteľka navrhuje pokračovať v liečbe a vydržať.. vraj sa to upraví aj takouto cestou..pýtam sa hlavne preto lebo pri prvom raze mi tá potvora rástla strašne rýchlo a bolelo ma to.. takže som v podstate rada, že sa to takto darí ale stále ma straší tá operácia... nemáte s týmto niektorá nejakú skúsenosť??? ďakujem...

yukki
19. okt 2012

@samko1 pokračuj s tou čínskou, podľa mňa. Operácia môže prísť hocikedy-keď to bude nevyhnutné. Ale je to zásah do tela.........

samko1
19. okt 2012

no aj ja by som sa rada vyhla tej operácii... len neviem, či sa to takto pekne zastavilo vďaka tomu alebo je to normálne... chcela som vedieť ako to majú ostatné baby - či to rýchlo rastie a šíri sa to??? som rada že prešli bolesti - aj keď po prečítaní niektorých príspevkov - vidím, že niektoré dievčatá to majú fakt že brutálne... ale ty osobnú skúsenosť s čínskou medicínou nemáš, či hej??? nie sú tu také babule???

martinkatinka
19. okt 2012

@samko1 tiež by som pokračovala čínskou, aj keď nemám skúsenosti... ak sa ti to momentálne stabilizovalo, nie je dovod na operáciu.....akú veľkú máš tú cystu? Máš ložišká aj niekde inde?

samko1
19. okt 2012

no stabilizované to je... cysta má asi 2x3 cm a je na ľavom vaječníku... všetko ostatné mám čisté, kontroloval mi to dôsledne a bol veľmi spokojný... len ma stále straší tým, že prídem o vaječník, že sa to rozlezie všade a vraj sa to môže na niečo zhubné... tak sa neviem rozhodnúť čo ďalej....

martinkatinka
19. okt 2012

@samko1 to je malá cysta na operáciu, nechápem prečo ti to navrhol....ak máš iba cystu.... ja žijem s cystou aj ložiskom.... ak sa cítiš dobre, tak neviem prečo ťa takto straší....

samko1
19. okt 2012

fakt??? to je malá cysta??? som si myslela že aj dosť veľká. no to si ma potešila lebo sa mi na tú operáciu vôbec nechce ísť.... a ak sa môžem opýtať - to ložisko máš kde a akú veľkú máš cystu??

martinkatinka
19. okt 2012

@samko1 no mne bolo povedané, že operujú až nad 5 cm... samozrejme, že aj podla toho či máš, či nemáš bolesti a zvažujú aj iné dovody... ja som mala jednu asi 6 cm, prvý krát a druhá pri druhej laparke bola 10 cm a ložišká v malej panve, tie mi pekne vypálili, ale jedno ostalo, mám to na zadnej strane maternice, ako sú tie vezivá... odtial to nemožu vypáliť, lebo mi to popraskalo a "vypadla" mi maternica. Po porode mám teraz malé cysty, tak okolo 1 cm, ale to neriešim, keďže to nerastie...

samko1
19. okt 2012

nad 5 cm??? tak prečo ma už nahovára na operáciu??? vidím, že môžem byť rada, že nemám bolesti a nešíri sa to ďalej a nie sú žiadne ložiská.... takže sa ti to vrátilo aj po pôrode?? lebo ma stále nahovára na druhé dieťa, že tehotenstvo pomôže a potom to už nepôjde.... tak neviem čo si mám o tom všetkom myslieť...

martinkatinka
19. okt 2012

@samko1 no neviem ako inde, ale toto je u nás, povedali mi to v nemocnici, aj lekári....

leeila
19. okt 2012

Ahojte baby, mam za sebou laparku (utorok ), vcera ma pustili. Prosim Vas o radu,mam strasne nadute brucho, uz ma ide roztrhat..pijem caje, ale neviem si pomoct..
dakujem

nelly3
19. okt 2012

@leeila
no ja som sice na laparke nebola, ale na laparotomii (rez cez brucho), treba len vyckat to prejde same, lebo pri laparke ti nafuknu brucho, takze tam mas plyny, ale myslim, ze pomoze aj espumisan 😉