Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

katie233
27. dec 2009

Evitkaslniecko, máš IP. Aj mňa po laparke boleli vaječníky, a vlastne s menšími prestávkami ma bolia stále 😅.

Ostatným prajem pekný deň. Ja som teraz u našich, pekne sa o mňa starajú 😀. Chystáme sa na prechádzku. Manžel išiel domov, zajtra bude pokladať podlahu. Dúfam, že Keď prídem, bude všetko spravené 😅, a ja si len vyložím nohy v našej novej obývačke 😵.

zlatanka30
27. dec 2009

je tu dahra?chcem sa ta nieco opytat prosim

majkal
27. dec 2009

zlatanka, napis je internu postu .... to precita skor ... ale urcite sa tu objavi 😉

janemari
autor
27. dec 2009

ika ale ja nejdem na dalsiu laparku 😀 aspon teda dufam.Mam ist k dokine ak sa do konca januara nepodari otehotneniet/dali nam 3-4cykly na prirodzene otehotnenie/aby som sa s nou dohodla na centre kam pojdeme aby som sa tam mohla objednat.Potom cakat kym nas tam objednaju a rozbehne sa kolotoc.

ika33
28. dec 2009

Janemari, ja viem, že neideš na žiadnu operáciu, len sa mi zdá, že baby čo chodili do centra si museli spraviť nejaké predoperačné, či nie? A ja som už z toho uplne popletená? Mne Dr. povedala, že nech sa intenzívne snažíme, tak pol roka od laparky a keď to nevíde, tak potom niečo poriešime. Tak to vychádza na február. Dr. je ale teraz už doma, lebo je na materskej, tak pol roka, takže neviem či na ňu počkám a budeme sa za ten čas snažiť alebo zajdem za iným. Zatial to neriešim. Veď teraz je tu nový cyklus a to sú nové možnosti. 😅

katie233
28. dec 2009

Ahojte 🙂. Presne tak ika 😀 - nový cyklus, nové možnosti, a to treba využiť 😵. Držím palce!

vanesska
28. dec 2009

krasne posviatkove rano prajem 😉

katie krasna spravicka... jeeeej gratulujem to je uzasne ze to predsa len vyslo...!
wow... dalsia prirodzena tehulka a myslim ze velke povzbudenie pre ostatne kocky!!!
a fakt krasny vianocny darcek to ste uzasne nacasovali... 😀

ika... pred IVF sa robi len interne predoperacne vysetrenie znamena zoberu ti krv, urobia ekg a internistka ti pomera tlak popyta sa na rodinnu anamnezu a vypise spravu. to je vsetko. pred IVF sa nevyzaduje ani ziadna kontrolna laparka na zistenie priechodnosti a pod. takze pohoda... 😉

ja som dnes bola na prvom utz 😵 bolo to celkom napinave lebo nam vkladali 2 embryjka tak sme doteraz netusili kolko sa ich chytilo no tak doki povedal ze cakame 1 babo... este hladal hladal ale druhe nenasiel takze vyzera ze je naozaj jedno... zatial meria 1,03 cm a vyzera ako maly cervicek... 😀 tak sa tesim a dufam ze sa bude drzat aj dalej...

no a vam babulky prajem nech to plodne obdobie pokracuje aj dalej a prinesie vam vsetkym do brusiek vytuzene babatka!!!

evickaslniecko
28. dec 2009

Ahojte 🙂 ,

tak dalsia tehulka aj ked jej k tomu dopomohli doktori. Tesim sa. Asi sa musim stat trpezliva a verit, ze sa nam to raz vsetkym podari. Chcela som mat babatko buduci rok, ale to sa uz asi nepodari, ked budem musiet ist na tie injekcie. Ale kedze je tu nadej, tak sa uz toho tak nebojim.

Prajem vsetkym tehulkam bezproblemove tehotenstvo a drzim palce nam, ktore cakame na tuto dobru spravicku.

E.

janemari
autor
28. dec 2009

vanesska gratulujem 🙂

vanesska
28. dec 2009

evicka... tak si sa rozhodla podstupit liecbu??
tak ci onak urcite sa babatka dockas aj ked to mozno nebude prave vtedy ked si to budes najviacej zelat... 🤐
takze odporucam obrnit sa trpezlivostou ta predsa ruze prinasa... 😵 my sme na nasho drobceka cakali takmer 5 rokov... ale hlavne je ze sme sa dockali... 😵 drzim ti palce...

janemari... dakujem... 😉 a ako u vas doma? dufam ze vsetko je fajn a tatino sa pekne uzdravuje!

zajacik...
28. dec 2009

Katie krasny vianocny darcek, blahozelam a zelam pohodove tehulkovstvo 😵 😵 😵
Miminap nech ti zajacik prinesie stastie 😉
Ahojte vsetky babulky 🙂

evina0
28. dec 2009

ahojte.takm mi sme uz ako tak zdravy 😵 😵

katie ako reagoval manzel?? isto bo cely bez seba vsak??

dahra ako sa citis??
vsetky ostatne zdravime a rzime pesticka nech ste coskoro tehulky 😉

zlatanka30
28. dec 2009

ahoj vanneska.chcem sa ta opytat aku rozsiahlu si mala endo?

dahra
28. dec 2009

Ahojte,
Vanesska,
takze nakoniec je len jedno babo. Vyriesilo sa to a myslim, ze bolo dobre, ze si si dala dve. Tusim aj Zajacik vkladali dve a caka len jedno. Hlavne nech tak pekne rastie. Toto bol tvoj prvy utz? Mas aj fotku?
Zlatanka,
co si potrebovala? Teraz som u nasich a malo chodim k pocitacu. Som rada, ze mam kopec ludi okolo. Zajtra idem za manzelom do KE na par dni.

vanesska
29. dec 2009

caute kocky...

zlatanka... ja som mala prvykrat endo dost rozsiahlu... cysty na oboch vajecnikoch cca 13cm a nieco male aj na mocovom mechury... druhykrat na kontrolnej laparke mi zistili len milimetrove loziska takmer nic... no a asi po roku a pol tesne predtym ako som mala nastupit na ivf mi zistili znova endo na oboch vajecnikoch cca 4cm ale pokym som sa dostala na stimulku tak na tom jednom sa cysta zvacsila na 7cm...
stastie bolo aspon to ze som ju nemala rozlezenu aj na inych organoch vzdy som mala chytene vajecniky a raz ten mocovy mechur trochu....
inak ako som bola nas stimulke aj s tymi cystami tak pocas OPU mi tie cysty odsavali resp. vytiahli z nich obsah takze mi tam teraz nezavadzaju co je uplne uzasne... odkedy mi znova zistili endo stale som citila vajecniky a krize take pobolievanie a teraz mam uplny klud... a verim ze tehu to teraz este viac ukludni takze budem mat snad na nejaky cas pokoj!
a ty sa chystas tiez na ivf? a mas znova endo?? nejako uz nie som v obraze ako ktora stojite... je to hrozne kolko bab ma tu pliagu... 😠

dahra... hej bol to prvy utz... dal mi aj fotku ale ti poviem vidno tam len taku dutinku a v tom je taky maly cervicek... vlastne ani neviem ako sa mam na tu fotku pozerat kde ma drobec hlavu... tak sa tesim na sobotu snad mi moj doki povie a ukaze viacej... ale hlavne je ze srdiecko bije a drobec ma akurat velkost tak nech sa drzi pekne dalej... a veru je zvlastne ako sa to zasa samo vyriesilo najprv som bola nahnevana ze sa so mnou ani nebavili a vlozili mi dve ale teraz som rada lebo ktovie mozno keby vkladali jedno by sa nemuselo uchytit... ja som uz bola zmierena aj s dvojkami nechala som to na zivot ako to zariadi no a zariadil ze bude jedno...
a ty ako sa citis? uz si zahajila 3.mesiac! mna dnes rano prvykrat trochu naplo az som sa zlakla... fuha tak dufam ze to nebude pokracovat... vcera som bola uplne zlomena v robote som zaspavala pobolievala ma hlava no des... neviem ako budem fungovat ked sa poriadne rozbehne rok lebo teraz v praci je uplny klud...
inak ty este stale uzivas utros?? mne uz ho kazali pomaly vysadzovat tak neviem... nie je to moc skoro 😕

evickaslniecko
29. dec 2009

Ahojte 🙂,

Vanesska, urcite liecbu podstupim, ak moj lekar na tom bude trvat. Velmi sa bojim, ze sancu mat dieta mi to oddiali o rok. Vsak pol roka injekcie a kym sa dam do normalu tak tri a viac mesiacov, potom zas sa nahodou nepodari. No moja silna stranka trpezlivost urcite nie je, som nedockava, vsetko chcem hned a preto to co chcem nikdy hned nedostanem 😢 . Ale zmierujem sa s tym postupne, aj ked mam lepsie a horsie chvile.
Pockam este na jednu radu dobreho lekara a hned potom pojdem na prvu injekciu. Caka v chladnicke... 😀

Stale niekde v podvedomi som vedela, ze budem mat problem mat deti a teraz to nedokazem pochopit, ze preco?

Ale ak je nadej a raz ich budem mat, aj ked za pomoci lekarov, tak som stastna. Viete nieco o pripadoch, ze zena mat deti nemoze ani cez umele oplodnenie? Napr. ze nie je schopna vyprodukovat vajicka alebo ze manzelove spermie su uplne neschopne oplodnit vajicko aj cez umele?

Len si neviem predstavit, ze by som mala cakat ako niekto pat rokov. Strasna doba. To som mala zacat asi na babo mysliet skor. Mam 28 rokov a v marci 29. Ziadna slava 😀 .

Vajecniky ma uz menej pobolievaju, tak dufam, ze to nic zle nie je. 🙂

Tak sa drzkajte vsetky...

dahra
29. dec 2009

Ahojte,
Vanesska,
ano, utros beriem stale. 2 x 2 denne. Mam ho vysadit len v 12.tyzdni.
Ja mam volno do 7.1., takze oddychujem. Cely cas mam pocit, ze mi je zle. Rano menej, cez den to zosilnie a ku veceru je to dost silne. Pocity, ze uz to pojde von, ale zatial pri nich len zostava. Poobede si sem-tam pospim, tu unavu este citim, ale zda sa, ze som si na nu aj zvykla a uz mi tak nevadi.
Taku fotku s dutinkou a malou bobulkou dnu mam aj ja, tiez sa neda identifikovat, kde je ktory koniec 🙂

Sesterka uz skoncila prvy trimester a na poslednej fotke zo sona uz malemu/malej vidno tvar a nostek. Teda asi najvacsia cast na tele 🙂 Sme sa smiali, ze cisty otec - lebo on ma taky nos. Tak sme zvedaví ci je to len skreslene alebo to bude ozaj tak 😀

Evicka,
ak chces, tak pred injekciou si mozes v centre dat urobit testy. Manzel tiez a potom ist na trebars 3-mesacnu liecbu. Lebo po liecbe budes musiet cakat nejaky cas, kym ti spravia hormonalny profil a potom, kym sa vypise ziadost a kym sa schvali....Takto cas cakania vyuzijes liecbou. Ja som to tak spravila a veru nelutujem, bolo to dobre rozhodnutie. Som sla podla vlastneho zvazenia a podla rad viacerych lekarov a skusenosti bab tu z konika. Som prestudovala vsetko mozne aj nemozne 🙂 Dokonca aj stare endo temy 🙂 a to bola veru makacka...

vanesska
29. dec 2009

evicka... my sme tiez zacali ked som mala 29 teraz mam 34 hm... a to som mala v plane mat babo do mojej 30tky... no ako vidis clovek mieni priroda meni... 😒
a ti poviem ze ovela viac som bola z toho vystresovana tie prve mesiace co sa nam nedarilo potom som si na to nejako zvykla a potom sme objavili asi po roku pricinu neuspechu endosku... 😠 a nasledovali laparky a neustale skusanie dokola vsak sa to musi podarit...
teraz by som uz asi tolko necakala je to zbytocne... a hlavne to da strasne zabrat psychike ked vidis ze ini maju a vam sa stale nedari... 😔
urcite si treba dat sancu na prirodzene otehu idealne je to po operacii ale ked to nejde pol roka - rok tak si treba pomoct... cim dlhsie budes cakat po operacii tym sa zvysuje moznost ze sa ti endo vrati...
tak na tvojom mieste by som zvazila aj to co pise dahra... skus kratsiu liecbu a pocas toho mozte podniknut kroky smerom k ivf...

dahra... aj mne sa to zhorsuje vzdy k veceru... ale aj v priebehu dna mam pocit ze mi je zle a ze mam stale prazdny zaludok takze vzdy mam po ruke nejake ovocie aby som si mohla zahryznut vtedy to prejde...
jej aj ja sa tesim ked uz budeme vidiet nieco viacej nez len take male cudo kde nevieme kde ma zaciatok a kde koniec... 😀 inak mna uz doki v car chcel objednat aj na 3D utz vraj uz sa da od 15tt ze aby nebol problem s terminmi... ty sa chystas na 3D?

liviaf14
29. dec 2009

ahojte tehuľky a snažilky 🙂
presne takisto som ťažobu na žalúdku mávala aj ja, od rána to silnelo a navečer už to bývalo príšerné, ale všetko sa dá vydržať. tiež som jedla pravidelne, aby mi nebolo zle od hladu, lebo to bolo úplne najhoršie. a driemala som skoro stále, navečer som vždy zalomila pri tv na gauči 😉
vaness, a čo sa veku týka, my sme snažilkovať začali, keď som mala 27, tesne po operácii endo a keď sa malý narodí, zakrátko na to budem mať 31. inak, vždy som mala pocit, že všetky ste tu určite mladšie ako ja, lebo túto tému sledujem už roky, veľa báb tu prešlo touto témou...... ale vidím, že sa mýlim.

zlatanka30
29. dec 2009

ahoj vanneska.u mna sa to zacalo s tym,ze mam cystu na lavom vajecniku.bola som na laparke 2krat vzdy to len odsali vnutro cysty a nechali tak.bolo to nejako pred 10 rokmi.potom sa mi urobila znova tak mi otvorili brucho a museli zobrat aj vajecnik+vajcovod.vtedy vlastne zistili endo v roku 2001. lekar ku ktoremu som chodila sa tym nezaoberal nechal to tak.bola som aj na lieceni v luckach bolo to super.potom som zmenila doktora u nas v prievidzi je jeden super a tak som zacala chodit k nemu.vsetko bolo v pohode jeden vajecnik fungoval ako mal. v septembri som ho navstivila s tym,ze chceme babo nasla som si priatela teraz je uz aj manzel.urobil mi vsetky testy je to ok.mala som ist na hsg co som odmietla,lebo som vedela ,ze sa da urobit aj cez laparku a zistit priechodnost vajickovodu.bola som z toho na nervy hlavne ten neuspech a kazda jedna mrcha ma doslova nicila.rozhodli sme sa ist do heliosu kde nam povedal,ze vyzare to na ivf.zobral mi krv znova manzel ma aj dost blby spg.z vysledkou krvy mi vyslo ca 125 37.7 co moj doktor v pd potvrdil,ze je to endo.urobil sono a zistil,ze na pravom vajecniku mam endo loziska 10mm a 1,67mm.ja moc tomu neverim,ze je to endo.4 januara idem na laparku na hysteroskopiu+priechodnost vajickovodu.neviem ako dopadnem najviac sa bojim,ze pridem aj o druhy vajecnik .ja uz nemozem viac cakat mam 35.citala som tvoje prispevky a vidim,ze tebe sa to podarilo tak neviem,ci mam sancu vobec ist na ivf.dakujem,ze si sa ozvala

katie233
29. dec 2009

Ahojte 🙂. Tak, my máme konečne po mesiaci a pol internet! A aj obývačka už ako tak vyzerá 😀. Majstri skončili, teraz nastupujem ja, aby som poupratovala.

Dnes sme boli aj na UTZ. Takže konečne je to potvrdené - čakáme bábo 😵. Máme 6 tt a 4 dni, asi 1,3 cm a podľa UTZ predpokladaný dátum pôrodu 20.08.2009. Ale srdiečko sme ešte nepočuli ☹. 14.01 ideme zase, tak snáď sa toho dočkám, ak bude všetko ok, tak dostaneme knižku. Ale dnes bolo aj na dr vidno, že je taký spokojný. Inak vždy kamenná tvár, a dnes keď mi ukazoval malé, tak bol taký iný.

Evi, jasné, že bol šťastný ako blcha. Zrovna maľoval obývačku, keď som s krikom vybehla z WC, a tak sa zľakol, že spravil zelenú šmuhu na bielej stene. Ale neva, to sa premaľuje.

zlatanka, do ktorej nemocnice ideš? do bojníc alebo handlovej?

evina0
29. dec 2009

tehulky aj mne byvalo priserne takmer cely de.a ta pachut po jedle..des uz som nevedela co si dat aky cukrik az mam lepsiu chut.ako pisala liviaf .aj jej tak byvalo a preslo to.trvalo to asi tak do 3,5 mesiaca a teraz je klud.ani hlava ma davno nebolela az na tu chorobu co som nedavno mala 😝
teraz jem uplne v pohode a vobec nie vela,hned mam pocit plnosti.ako mi radil aj lekar radsej viackrat a pomenej ako raz a vela 😉 vecer mavam s bruska balonik,take je velke ale rano je pohoda.vidiet ze tehulkam pomaly travi.
vcera som si brusko aj cvakla ale az bude viacej casu tak sem vlozim foto.podrastlo pekne 😵 😵 a drobcek sa v nom dakedy porodne hmyry-rano tak zblnaklo ze som to az pocula.inak nejake silne kopanceky necitim,len sem tam taky tukancek.Lekar vravel ze take ozajstne kopace a pohyby ucitim okolo 20 tt , co je coskoro.

tehulky pekne si vychutnavajte kazdy den.stoji zato.mne zacalo okolie vraviet ze mi materstvo velmi pomaha, som taka ina a velmi stastna 🙂 🙂
inak ja na 3D nejdem.sam lekar v Mt mi povedal ze nic ine ako u neho neuvidim len iny efekt to ma.pokial ale chodite len na poradne tak by som sla aj ja.kedze ten moj mi len tak narychlo spravi poradnu. 😒

evina0
29. dec 2009

katie neboj nabuduce bude srdiecko bit ako zvon 😵 a opadne s teba aj ten zly pocit a ked uz budes drobceka sem tam citiet alebo budes pocut bublinky tak ten strach bude zase mensi. mna teraz uz len sem tam prepadne taka panika ci je v poriadku,no na zaciatku to bolo horsie.

sradna ze zelena smuha na bielej.len si ju nehajte a vzdy ked sa na nu pozries tak sa usmejete 🙂 🙂
mm sa to dozvedel prave ked polieval zakladnu dosku pod domcek .vtedy dostal obalku a nechcel tomu verit ze bude tatinom 🙂 no a teraz casto pocuva co sa vo vnutri deje, zatial nemal to stastie ze aj on ucitil ten maly tukancek.on vtedy vecsinou uz spi alebo je kdesi mimo.

a co sa tyka lekara tak aj moj je vzdy vazny a ked sme videli srdiecko taky bol vyskereny ze az.

ked sa bavite o porode tak ja idem do Martina, budem rodit pri lekarovi co ma operoval a co mi robi aj ultrazvuk..snad nepojde na nejake skolenie do zahranicia prave vtedy.

vanesska
29. dec 2009

livia... ja som zasa myslela ze som jedna z najstarsich ale zda sa ze nas tu je viacej cez 30tku...
a dokedy ti trvali tie problemy so zaludkom? inak presne ako hovoris najhorsie je ostat hladna ty brdo ja stale musim nieco papat hoci len malu piskotu... a len co dojem uz som zasa hladna... 😝 a spala by sooooom... 🙄

zlatanka... je to dost cudna terapia ked uz ides na laparku a len ti odsaju cysty... odsatie cysty sa robi aj ambulantne takze ked uz podstupis operaciu tak by som cakala ze tie cysty daju uplne prec... ked ti tam nechaju z nich obal tak sa skor ci neskor znova naplnia...
no a co sa toho IVF u teba tyka si vlastne v podobnej situacii ako ja a myslim si ze nemas uz viac na co cakat... aj co sa veku tyka...aj co sa tyka vasich vysledkov... a na dalsiu laparku by som na tvojom mieste uz rozhodne nesla...
mas toho za sebou viac ako dost 2x laparka a 1x laparotomia. a co vlastne tato dalsia laparka vyriesi?
daju ti prec tie male loziska? to je uplne zbytocne lebo na IVF mozes ist s cystami do 5cm... ja pokym som sa dostala na IVF tak som mala tu jednu cystu uz 6cm takze na hrane a bez debaty ma okamzite zobrali a hned v ten den mi vypisali recepty na lieky a este ten mesiac som zacala stimulku. vraj nie je na co cakat (a to mam oba vajecniky a mm mal velmi dobry spg). a to iste mi potvrdil aj jeden nezavisly doktor ku ktoremu som to isla este skonzultovat ten mi povedal ze v mojom pripade uz trochu hrame aj o cas (mam 34) a ze laparkou sa nic nezmeni akurat mi to nachvilu vycistia ale na druhej strane to oddiali IVF o pol roka a nikde nemam zaruku ze pokym sa dostanem na dalsie IVF sa mi endo znova nevrati. a tiez bral do uvahy ze by to bola uz moja 3.laparka co tiez nie je ktovie co stale sa nechat rezat 😖 to iste mi povedali aj v CAR tak uz som potom nevahala ani sekundu.
takze na tvojom mieste by som urcite zrusila operaciu (ja som ju zrusila tyzden pred nastupom) a isla by som si hned podat do CAR ziadost o IVF ak este nemas schvalenu. a az ak by sa to nepodarilo tak potom mozes riesit operaciu keby sa ti tie cysty pri stimulke nejako este zvacsili... inak dovtedy pokym ti nedojde schvalena ziadost by si mohla si nechat nasadit antikoncepciu aby endo nerastla pripadne si kupit pripravok co sa vola indonal... jednej kocke (jani2) to tu velmi pomohlo tiez mala cystu a chysta sa v januari na KET a teraz na kontrole jej povedali ze cysta tam uz nie je. urcite je lepsie vzdy volit menej invazivne metody co najmenej zatazuju organizmus.
prepac ze som sa tak rozpisala ale fakt viem v akej si situacii tak odovzdam svoje skusenosti... 😉 dufam ze nevadi... 😅

vanesska
29. dec 2009

katie... gratulacia este raz...! je to fakt radost ze tu mame dalsiu prirodzenu tehulku 😉

evina... tak to je super ze uz sa citis dobre... konecne si to mozes zacat tak riadne uzivat...
vidis to ma nenapadlo ze tehulky maju spomalene travenie... to preto ten pocit plnosti a nafuknuteho bruska... je to presne ako pises rano brusko ako doska a vecer ako v 4.mesiaci.... 😀

katie233
29. dec 2009

vanesska ďakujem 😵. aj ja som rada. lebo dr nám dal nejakých 5-6 cyklov nech sa snažíme prirodzene, a potom by sme riešili, čo ďalej, keby sa nepodarilo. ale malé si to vedelo naplánovať. keď som najmenej dúfala, že to mohlo vyjsť, tak ono sa rozhodlo, že predsa len áno.

zlatanka30
29. dec 2009

vanesska dakujem.laparkou mi budu zistovat aj priechodnost pokial bude mozme ist na ivi zevraj.ja sa asi na vsetko vykaslem necham to tak .popripade si adoptujeme stale viac nad tym rozmyslam.mala by som ist do bojnic

vanesska
29. dec 2009

katie... ake to je pekne ked tu v temicke pribudaju tt... hned je to veselsia temicka... 😵
a ktory cyklus sa vam to vlastne podarilo?

zlatanka... no ja by som na vasom mieste vobec nestracala cas s IUI... je tam len 8-10% sanca na uspech nez to pri IVF je sanca takmer 50% tak to je rozdiel...
a myslim si ze nemate idealne podmienky na IUI kedze ako pises ty mas len 1 vajecnik a manzel ma slaby spg...
ale zasa na IVF ste podla mna idealny pripad...
a rozmyslat o adopcii ked mate velku sancu mat vlastne babo je momentalne uplne zbytocne... to si mozes povedat ked vam nevyjde 3. ci 4.pokus IVF...
dahra tiez isla do stimulky s 1 vajecnikom neviem sice aky mali spg ale podarilo sa to...!
ja som isla s cystami a tiez to vyslo...
fakt si osobne myslim ze ist na laparku len kvoli zisteniu priechodnosti a aby si mohla ist na IUI je uplne zbytocne... a najma ked uz mas 35 rokov.... to uz by ste mali pristupit k ovela spolahlivejsiemu rieseniu ako IUI!
fakt! ale samoska je to na tvojom rozhodnuti... tak ti drzim palce aby si sa rozhodla spravne a dockala sa vytuzeneho drobca...

liviaf14
29. dec 2009

vaness,
žalúdok ma otravoval od 9tt do 16tt, vtedy to bolo najhoršie. ešte aj teraz prednedávnom som to navečer cítievala, ale už zďaleka nie v takej veľkej miere ako na tom začiatku. ja som vtedy jedla asi v kuse, samé keksíky, grahamové tyčinky, rohlíky, len stále niečo žuť, aby som to necítila.... teraz je to horšie, musím jesť v pravidelných intervaloch a nejesť sladké, mala som zvýšenú glykemiu "po cukrovej vode", tak som sledovaná dr. na diabetologii, ale nie je to nič hrozné, dá sa zvyknúť.

katie, gratulujem k oficiálnemu tehuľkovaniu, to je fakt skveléééé 😵

vanesska
29. dec 2009

livia... aha tak zda sa ze "prijemne" chvilky nas len cakaju... 😝 ale vydrzime... inak presne ako pises ja tiez stale nieco zujem... nastastie ja na sladke moc teraz nemavam chut... ale vlastne ani nikdy neviem na co mam chut tak potom radsej ani nejem ale ked nejem tak mi je zle tak nieco musim... a takto stale dokola... 😅
a v ktorom tt sa chodi na tu cukrovu vodu?