Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

mirip
17. máj 2011

@ivkaivka je to u každej iné, ja som mala ptravidelný som si mohla hodinky nastaviť taký presný 28dnový som nemala nikdy a baba čo bola so mnou na laparke na izbe tak tá aj otehotnela počas liečby a má dvojičky

ivkaivka
17. máj 2011

juj, dokelu, dúfam, že budem tá desiata, neviem si predstaviť to zvládať a ešte sa starať o malú.... uf.

nikol18
18. máj 2011

@ivkaivka no ja som neziaduce ucinky mala hned, hlavne tie bolesti...uz vecer po pichnuti injecke...lekari mi hovorili, ze to nemoze byt z tych injekcii, lebo tam vraj trva nejaky cas, kym to zacne ucinkovat...ale pri kazdej jednej injekcii som tak mala...ked uz bolesti boli miernejsie, pripadne ziadne, po kazdej dalsej injekcii sa zase objavili na par dni

angieska
18. máj 2011

@ivkaivka u mňa sa to stupňovalo...prvý nával prišiel už cestou od lekára, potom boli hlavne návaly a inak nič...a po štvrtej sa pridružili bolesti chrbta, krížov, svalov, brucha, z toho som bola podráždená, začala som sa v noci budiť a nemohla som spať... teraz som po liečbe 3 mesiace, pomaličky príznaky ustupujú, ale straaaašne pomaličky....

angieska
18. máj 2011

ahojte
včera som sa nečakane dostala na kontrolu ultrazvukom, keďže po 3 mesiacoch po liečbe ešte menštruácia nikde, potešilo ma, že som úplne v poriadku - už som sa bála, keďže pravidelne ma niečo pobolievalo - jedine vaječník sa ešte nezobudil 😒 je tu niektorá, ktorá musela čakať viac ako tri mesiace? a ako sa to potom riešilo?

katka1503
18. máj 2011

@leya dakujem leya, no bodaj by sa zadarilo... Tiez som mala po prvej injekcii menzes uplne idealny, bez bolesti a uplne v pohode...keby som to tak mavala stale...hmmm
Priznaky som mala pocas liecby rozne...najprv menzes, potom som sa budila pravidelne o 2.hod. rano, potom hnacky a nakoniec navaly, ktore mi trvaju stale. V marci som mala poslednu injekciu a po kontrole mi povedala doktorka, ze som stale v prechode a preto mam aj tie navaly...Uz treti den beriem antikoncepciu, aby som sa dostala do normalu, ale aj rano som mala take navaly ze az... Uz by to mohlo skoncit...
Mne vobec kontrolnu laparku nikto neodporucal...a to mam za sebou uz 3 operacie. Po poslednej liecbe som bola bez cysty 4 roky, no tak som zvedava, ako to bude po terajsej liecbe...snad uz nic. Uz len babo dufam 🙂

ivkaivka
18. máj 2011

no ja som zatiaľ v pohode, akurát ma trocha pobolieva v podbrušku a nechce sa mi veľmi spať. Som plná energie, zatiaľ je to o.k., uvidíme čo bude dalej

nikol18
18. máj 2011

@ivkaivka drzim palce, aby ti to takto vydrzalo aj dalej 🙂

mariynka
18. máj 2011

kocky s endo.,meni sa vam cysta-jej velkost??? mne sa momentalne zmensila 🙂 🙂 🙂 z 5cm na 2,6cm,cize uz nie je klasifikovana ako cysta 😉 🙂 mam pocit, ze gynex, caje, zmena stravy /bezmliecna a bezmasita) zabrali 🙂 🙂 🙂
podla mojho Dr. to nie je endo cysta, lebo ta zevraj nemeni velkost a mala by som horsie vysledky onkomarkerov,ale ja mam onkomarkery OK 😵
ale podla Dr. na sone je vyplnena hustym obsahom,cize si myslia, ze je to endo.cysta :-/ tak ja uz neviem.. asi sami nevedia..

yvon3
18. máj 2011

@nikol18 fakt katastrofa čím si si prešla, je to ťažké čo len čítať nie to zažiť, prajem už len to najlepšie, už je najvyšší čas aby ťa zlé správy opustili a nastali len tie dobré, držím palce!!!!! 🙂

yvon3
18. máj 2011

@pici , doki sa nakoniec rozhodol s ďalšími injekciami počkať, odsledovať 2 cykle, ak nič tak v septembri IVF, tak sa uvidí 🙂
ty si na tom ako teraz?

pici
18. máj 2011

@yvon3 no ja som pol roka po liecbe a po neuspesnom ivf

nikol18
19. máj 2011

@mariynka mne sa menila, ale k horsiemu....najskor ked mi nasli cystu mala 5cm a potom o 2 mesiace jak som sla na operaciu mala 7-8cm...je super, ze sa ti zmensila 🙂 inak tie caje maju nieco do seba, ved dokonca niektori gynekologovia odporucaju alchemilku, lebo ma priaznive ucinky na maternicu aj vajecniky 🙂

nikol18
19. máj 2011

@yvon3 dakujem velmi pekne 🙂 mne teraz skoncila ms, tak sa mozme zacat snazit...do toho septembra kedy by sme mali absolvovat IVF...velke sance nam sice nedavaju, ale doktor povedal, ze ak sa to ma podarit, tak teraz po tej liecbe, lebo potom uz jedine to IVF prichadza do uvahy...tak uvidim. Super je, ze aspon partner mal dobry spermiogram (vraj ukazkovy 😀 ) tak aspon jedna pozitivna informacia

nikol18
19. máj 2011

@pici mozes mi prosim napisat, asi ako prebiehalo to ivf a co si predtym vsetko musela absolvovat? lebo ja mam zatial za sebou len odobratie krvi kvoli hormonom a partner spermiogram, cakame na vysledky tej krvy a pojde sa vypisovat ta ziadost do poistovne...len by ma zaujimalo, ze co potom, ako prebieha ta stimulacia pripadne odber vajicok a ci to boli 😒

pici
19. máj 2011

@nikol18 ked ma partner ukazkovy spermiogram ako moj muz, absolvovali sme dve IUI. to bola stimulacia clostylbegytom a potom sa pichla jedna injekcia na prasknutie folikulov. potom tusim 15dc ma insminovali. dosla som, vylozila nohy a cez krcok vopchali taky kateter so spermiami do mna a spricli ich tam.
IVF ja som mala dlhy protokol , pichala som tri druhy injekcii cca 15 dni, stale som chodila na krv a sono, potom v narkoze odobrali vajicka , v labaku ich oplodnili a o par dni vkladali, to bolo bez narkozy podobne ako inseminacia, iba ze ti spricli embrya... potom sa aj pri IUI aj pri IVF berie cca 14 dni utrogestan a ides na krv na tehotensky test... to je vsetko

nikol18
19. máj 2011

@pici dakujem za odpoved 🙂 no u nas aj napriek ukazkovym spermiam mojho chlapa 😀 inseminacia neprichadza do uvahy kvoli tym mojim problemom,len IVF,ale ja tak staaale dufam,ze v lete sa nam to nejakym zazrakom podari prirodzene 🙂

ivkaivka
20. máj 2011

ahojte, tak ma napadlo, ako ste písali, že 9 z 10 má nežiaduce účinky pri liečbe. Gynekolog mi povedal, aby som si nasadila aj nejaké vitamíny na imunitu. Poradili mi, že veľmi dobré su Calibrum, možno to súvisí s tým, že nemám vedľajšie účinky. Skúste, možno to niekomu pomôže. Uškodiť to určite nemôže.

yukki
20. máj 2011

@ivkaivka keď Ti 16 mája pichli prvú injekciu, tak 20.mája je ešte mizivá pravdepodobnosť, že by si už mala mať nejaké vedľajšie účinky...počkaj mesiac dva...možno aj tri, ja som prvé tri mesiace mala aj normálne menzes, potom to vypuklo.. a zvládnuť to zvládneš, môže to byť ťažké tie vedľajšie účinky zvládať popri bežných denných povinnostiach ale zvládneš to.

janemari
autor
20. máj 2011

@angieska ahoj ja som mala poslednu injekciu 7 maja a mrcha mi dosla 14 septembra,takze ti si este na tom dobre 😉 aj to som si uz povedala ak mi nepride do tyzdna idem k dokine aj ked mi ona kazala prist ak mi nepride do konca augusta.Len ja som to nechcela silit.Skus pupalkovy olej,alebo macu to by malo zabrat aj ked pravdupovediac mne asi zabrali jedny kvapky len si neviem spomenut ako sa volaju su na cinnost vajecnikov.

janemari
autor
20. máj 2011

@ivkaivka ja som brala Calibrum par mesiacov a ucinok? Zhorsene hodnoty onkomarkerov,pribrala som cca 15kg a neotehotnela som.Takze uz nikdy viac,skusila som ho brat dva krat a vzdy som pribrala a uz sa viac tych kil nezbavila aj ked je pravda,ze po vysadeni som schudla v priebehu 2-3kg ale to bolo vsetko.
@nikol18 alchemilku by sme nemali,lebo ta je na prekrvenie a tym padom je aj silnejsia mrcha,dostava sa viac lozisk do brusnej dutiny a loziska vesele rastu 😖

angieska
21. máj 2011

@janemari nooo, takže ešte mám trošku čas 😉 ďakujem za radu, skúsim určite niečo...doktorka mi po ultrazvuku hovorila, že porozmýšľa, čím by sme vaječník prebudili, ale že zatiaľ mám nechať samovoľne, keď to nepôjde, dačo nasadíme....tak ešte čakám, vaječníku sa prihováram, sledujem sa, konštatujem, že návaly pomaly odznievajú, už sú minimálne, bolesti tiež menšie...žeby to už pomaly prichádzalo? ešte budúci týždeň poslednú vakcínu proti rakovine krčka a potom sa ideme snažiť, tak uvidím, ako to dopadne 🙂 so spiacim vaječníkom síce ešte na bábo šanca nie je, ale keď sa zobudí.....dúfam, verím....

prahaxx
21. máj 2011

@angieska ja som brala 2 mesiace pred skoncenim liecby Zoladexom kvapky na podporu cinnosti vajecnikov - su to FEMI kvapky od Valovica - po mesiaci a pol po liecbe som dostala mrchu, dalsie 2 cykly boli podla merania bazalnej teploty anovulacne ale potom na treti mesiac vsetko klaplo - mame dnes uz skoro 10 mesacnu dcerku 🙂

angieska
21. máj 2011

@prahaxx blahoželám 🙂 tie kvapky sú na predpis, či sa dajú normálne kúpiť?

prahaxx
21. máj 2011

@angieska daju sa kupit 🙂 velmi drzim palce

angieska
21. máj 2011

@prahaxx ďakujem 🙂 cez týždeň nabehnem do lekárne a uvidíme....

nikol18
21. máj 2011

@janemari hej, no tak to som nevedela :(

janemari
autor
21. máj 2011

@angieska presne Femikvapky nevedela som si spomenut ako sa volaju 😀
@nikol18 ani ja som nevedela,ale v tejto teme som sa dozedela 😉 A nesmie sa pit caj kde je alchemilka ani v tehotenstve,lebo moze sposobit prilisne prekrvenie maternice a potrat aspon tak som to citala.

katie233
24. máj 2011

@angieska ja som na mrchu čakala tiež niečo vyše troch mesiacov 🙂. Nič netreba siliť, nech sa telo spamätá samé. Držím palce.
@pici to ma mrzí ☹, že nevyšlo. Treba skúšať, možno sa po neúspešnom zadarí tak, ako janemari, prirodzene 😉.

pici
24. máj 2011

@katie233 tak skusame.. uvidime :D