Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

zuzancek22
5. dec 2011

@ma77 len to prosím nikdy nevzdaj, sme silné, a treba s tým bojovať, tiež mam endošku, dokonca 3 krát laparoskopicky odstraňovanú , posledný krát to tam bolo také zrastené, že dr. mal čo robiť, celý ľavý vajcovod aj vaječník spolu prirastený a este aj k maternicii čo ju vychylovalo doľava, proste šarapata. dr. mi hovoril, že aj tak nevidí prečo by som prirodzene nemohla otehotniet, nakoľko menzes aj ovulka bola pravidelná, vajcovody mi pozeral a boli priechodné, proste okrem hnusnej endošky som bola na tom ok, teda este okrem problémom s krčkom kde mi opakovaná cytologia vyšla CIN II, takže som bola este na konizácii krčka. absolvovala som 3 krát insimináciu a to som si myslela že to sa zadarí, ale nič z toho , potom som skusila nejakú diétu, ktorú tu na MK písala akási holka, a cca o 3 mesiace sme šli na prvé IVF, ako na potvoru som vždy dobre reagovala na stimulku aj costilbegitom a pri injekiách pred ivf sa to všetko akosi domotalo lebo aj pri konských dávakach som dokázala vypestovať len 2 vajká, neskutone som si verila a aj to vyšlo teraz som v 14 tt čakáme dvojíčky a som neskutočne šťastná že sme to nevzdali. ale šla by som aj na druhé ivf, pokial by to nebolo vyšlo. lebo šanca tam vždy je. tak ti moc budem držať päste. a posielam tehu vírusíky, nech je to ok TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT.

ma77
5. dec 2011

@zuzancek22 Tak super gratulujem k tehu a zavidim v dobrom samozrejme 😉 ved presne to ma trapi ja som okrem endo ok vaj.priechodne pravidelna ovulka menzes manžel ok a 6rok neviem otehotniet a Ivf nevyšlo tak ja nechapem ešte aj v car hovorili že je velka šanca ale ja si myslim že už vek hra svoje ☹ ☹ ☹ ja som len preto šla na KEt aby som tam nenechala svoje mraziačiky inač by som nešla ja viem že sa lahko vzdavam ale mna to nebavi stale sa trapit a preživat neuspech ☹ ☹ ☹

ma77
5. dec 2011

@zuzancek22 Keby som nemala dieta tak bojujem ale už mam 1dceru ale strašne chcem druhe dieta ale niekedy to netreba silit ved ked mi nieje dopriate mat ešte jedno dieta ja s tym nič nenarobim ale aspon si nebudem vyčitat že som preto nič neurobila 😒

janemari
autor
5. dec 2011

@ma77 držím silno palčeky aby to vyšlo. Aj ked každý lekár tvrdí,že najväčšia šanca je pri "čerstvých" embrijkách. Paradoxne je že väčšinou sa uchytia dvojkové a nie jednotkové embrijká poprípadne ET nevýjde a KET áno.Ked budeš testíkovať tak prídi s kránou fotečkou s // a s oznamom,že si tehulka.

ma77
6. dec 2011

@janemari Dakujem mne zas hovoril dr. v CAR že šanca je rovnaka pri ET aj pri KET tak neviem 😉 a testovat nebudem po ET som testovala v piatok a v pondelok bola negativna krv a test tiež tak už som 2dni dopredu vedela že nič z toho ☹ ☹ ☹

janemari
autor
6. dec 2011

@ma77 tak pri KET záleží či sa embrijka rozmrazia a nakoľko budú poškodené,mne povedali ak budú na 80% v poriadku po rozmrazení,je veľká šanca ,že sa uchytia.Pokiaľ majú malé percento tak vklad ani nerobia. Ale nezamýšľaj sa nad neúspechom a bojuj ďaľej. Ved dlho dlho nič čo ty vieš či už nemáš uchytených dvoch drobcov ? Ak osa inak cítiš?

baby233
6. dec 2011

Ahojte dievčatá, pred dvoma rokmi mi zistili endometriozu, lekár mi vtedy vravel, že je v začiatočnom štádiu. Odvtedy sme s manželom skúsili 2x IVF, no žial neúspešne. Momentálne ma veľmi trápi neskutočne bolestivá menštruácia, každý večer prvé dni chodím na injekcie od bolesti, čo mi už ani žiadne lieky nezaberajú. Lekár mi odporučil užívanie HAK jeanine, lenže počas polovičky uživania tabl. som začala krvácať a odvtedy prešli už 3 týždne a ja stále krvácam. A samozrejme "šaliem" od krčov. Už 3 týždne cca každý druhý deň! Idem zošalieť. Volala som priebežne lekárovi, že čo sa so mnou deje a on, že pri prvom balení HAK môžem krvácať. Včera som sa už vybrala k nemu a odporučil mi na pol roka odstaviť menzes a liečiť endošku injekciami LUCRIN DEPOT.
Chcem sa Vás dievčatá opýtať, či sa mi menzes po tejto injekcii už konečne zastaví, alebo to budem krvácať do nekonečna??! Už som z tých bolestí zúfalá a hlavne telesne aj psychicky zničená. ☹ A ešte jednu otázočku.....na druhý mesiac, čiže v januári si mám kedy dať pichnúť, alebo v ktorý deň sa pichá LUCRIN DEPOT?
Vopred ďakujem za odpovede, poteší ma každá Vaša rada. 😵

janemari
autor
6. dec 2011

@baby233 tak to ti nezávidím,ja by som už zošalela 😔 ale mne príde reakcia na HAK neprimeraná,nenormána. Čo sa týka Lucrinu tak podľa správnosti by si mrchu nemala mať,aj ked ešte po prvej injekcíí je môžné že ju dostaneš.A zase ked ti telo takto divne reaguje na HAK je možné,že budeš krvácať aj počas liečby,ale nemalo by to byť také hororové ako pri normálnej mrche.Prvá injekcia,resp. injekcie sa začínajú pichať v prvé dni cyklu.Inak je možné,že cyklus a telo ti rozhádzali IVF a hormony čo si brala.

ria191
7. dec 2011

@baby233 mne teraz v pondelok pichali poslednú injekciu Lucrinu. Pichá sa 4. deň cyklu. Ja som po prvej injekcii dostala menzes na 17. deň cyklu a krvácala som dosť dlho aj 10 dní a potom som dlho špinila. Ale potom to pomaličky ustalo a mám pokoj a nemám menštruáciu. Inak môj doktor povedal že to nebola menštruácia ale taký výkyv a Lucrin som si pichala vždy 4. deň 28 dňového cyklu bez ohľadu na to, že som začala krvácať na 17. deň to sa vôbec nepočítalo. Dúfam, že som to nenapísala ako tatár a že tomu rozumieš. Netreba sa toho báť a počítať stým, že každé telo je iné a každá reagujeme inak. Tiež som sa bála, že budem krvácať počas celej liečby lebo niektoré holky to tak majú, ale našťastie nie. Tak ti silno držím palce aby si mala čo najmenej vedľajších účinkov.

ma77
7. dec 2011

@janemari Normalne sa citim nič mi nie je akokeby som nikde nebola a teraz 11 mam dostat menzes tak začali boliet prsia jak pred menzesom už to poznam a to ma dost znepokojuje 12 mam ist na krv tak ked dostanem menzes viem že bude koniec ☹ ☹ ☹ sem tam ma boli brucho a je mi ako keby na vracanie ale nič nejde ale to všetko 😉

janemari
autor
7. dec 2011

@ma77 ja som tiež takto čakala mrchu,dokonca som chodila každú chvíľku na wc že sa mi už mrcha spúšťa a nič. 😉

milagros14
7. dec 2011

ahojte baby chcem sa opytat boli ste niektora polaparke endometriozy v kupeloch?ja som si dala ziadost a neschvalili mi to a to som bola uz 3 krat na laparke podla coho to potom posudzuju nechapem !!!

janemari
autor
7. dec 2011

@milagros14 posudzuje sa to podľa diagnozy a kedže endošku kúpele nevyriešia tak ich nedávajú.Ovšem ak nemá tvoj gyn.nejaké kompetencie a nedokáže ti kúpele vybaviť.

milagros14
7. dec 2011

@janemari kebzý mi on sam nepovedal ze mam narok tak ma ani nenapadne dat si tu ziadost ale ako kamoska poznamenala nedas do vacku tak nemas asi to to bude tak!

maarja
8. dec 2011

@milagros14 ja som si dala ziadost po druhej operacii - laparoskopii, ale to bolo v roku 2008, som dostala A - cko, do Lucok, som sa rozpravala vtedy z reviznym lekarom Vsžp aten to skor posuval, nez moj doki, ktory asi cakal volaco do vacku....az sa dobre pamatam, vtedy sa to posudzovalo aj podla zakona, ten doktor mi ho tam aj cital a nakoniec mi to schvalili, neviem ako to je teraz

martinkatinka
8. dec 2011

@milagros14 - ja som bola po druhej operácii, ale doky vedel, že keď napíše endošku, tak to neschvália a tak napísal neplodnosť, šla som teda na 4 týždne...ešte hovoril, že po operácii ak bola diagnostická kúpele nedávajú... ale pri endoške je aj zákroková, však to tam rovno čistia...Vieš, asi záleží od doktora....

janemari
autor
8. dec 2011

Všeko je záležitosť lekárov,jednemu sa nedá ani operácia vybaviť a druhy ti vybaví operáciu aj na troch miestach-nemocniciach. Všetko je to len o chcení a ochote a samozrejme pri niektorých lekároch o všimnom.Záleží potom len na tvojom úsudku či má význam absolvovať kúpele za takú cenu.

mmmarta
9. dec 2011

@martinkatinka chcem sa ta spytat ako to dopadlo s Mirenou?

martinkatinka
9. dec 2011

@mmmarta - ahoj, no ešte ju mám... problémy neustúpili, ale bola som u gyndoša a ten chce silou-mocou čakať na ten pol rok, že až potom mi to poprípade vyberie...menzes sa síce upravil, ale býva mi zle, tak neviem čo ďalej...

mmmarta
9. dec 2011

@martinkatinka snad sa to este upravi,dufajme

mirip
9. dec 2011

@baby233 krvácať môžeš aj počas polročnej liečby ja som mala normálny menzes ale pohodička pohoda a dokonca presný ako hodinky kedy sa pichá to je na lekárovi ktérý deň ti injekciu pichá,po správnosti by ju mal pichať on a pichá sa pod kožu do brucha a hnus a des ja som malapo 5tejinjekcii celé brucho modré asi trafil nejakú žilku vtedy no bolesti by si mať nemala počas liečky vobec a injekcie sa pichá v presných 28dnových intervaloch

ma77
12. dec 2011

@janemari ahojky tak ani Ket nevyšlo ☹ ☹ ☹ už nechcem zažit 3sklamanie 😠 😠 😠

baby233
12. dec 2011

@mirip božemôj, to mi ani nepíš..dúfam, že nebudem krváccať, lebo akonáhle krvácam, tam mám neskutočné bolesti, priam príšerné. Spočiatku som mala bolesti len prvé 3 dni, ale naposledy som mala celý menzes, čo som krvácala, čiže 7 dní. Ja už fakt nevládzem, lekár si so mnou nevie rady 😢

baby233
12. dec 2011

@ria191 ahoj, píšem až teraz, lebo až včera mi mrcha prešla a som totálka k.o. Celé dni som preležala, už idem z tých bolestí zošalieť. Lekárovi som povedala , nech mi vyberie maternicu, ale on ani počuť, nakolko nemám ešte deti. Z tej endometriozy mám neskutočne bolesti, celý čas menzesu mám bolesti celé dni aj noci ako krvácam. DFúfam, že počas liečby Lucrinom ma to prejde. Čiže ako som správne pochopila z tvojej správy, Lucrin sa pichá na 28 den cyklu. Díky za odpoveď 🙂

mirip
12. dec 2011

@baby233 ale ak aj to je už normálny menzes a presný ako hodniky 😀 28dní cyklus a trvá najviac 3dni menzes no ja som si užívala, taký presný som nemala nikdy a tiež taká pohoda bez čo i len maličkej bolesti 😀

janemari
autor
12. dec 2011

@ma77 tak to mi je strašne ľúto ☹ Ale nevzdávaj sa,teraz to musí prebolieť,netlač sa do ničoho a budúci rok sa do toho pusti znova.Najlepšie na jar,ked už bude slniečko,energie a všetko sa bude rodiť budeš optimistickejšia.Máte ešte nejakých mrazáčikov?

ria191
13. dec 2011

@baby233 mne to pichali 4. deň 28 dňového cyklu

yukki
13. dec 2011

@baby233 aj mne, 4.deň cyklu.

ma77
13. dec 2011

@janemari neviem či mam včera som sa ani nepytala som zložila telefon zo zufalstva ☹ musim si zavolat ale až ked v novom roku teraz by som aj tak nestihala Ket keby že som mala tak skusim ešte Ket ale ET už asi nie možno ako hovoriš na jar ked vyjde slnko 😲 😲 😲 😉