Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

wewulik
30. dec 2011

tak snad to zvladnem chcem to mat uz za sebou doteraz som bola vzdy zdrava a akurat ked sme sa rozhodli pre babo tak sa deje toto. Babule a ako dlho ste sa davali dokopy?mame 5.5. svadbu to je o 4 mesiace a chcu ma operovat este v january budem dovtedy ok?

pici
30. dec 2011

@wewulik zlatko, jasne ze budes. po laparotomii si po 6 tyzdnoch plne k dispozicii. neboj sa nic. ako to berie partner? co ja viem? nijako. tak ako to je. ako sucast nasho zivota. tak to je, zmenit to nevieme ani jeden, a celime tomu:D neboj kuknu do teba, a daju riesenie. osobne si myslim ze ta hned poslu na ivf

wewulik
30. dec 2011

co to je ivf?

andysok
30. dec 2011

@wewulik In vitro fertilisation laicky umele oplodnenie

pici
30. dec 2011

@wewulik umele oplodnenie... tazka endometrioza byva casto prekazkou pri otehotneni. ale aj nie... je x bab ktorym sa podarilo prirodzene aj napriek velkym loziskam... a je vela bab ktorym sa nedari ani umelym... je to nejaka zvlastna suhra. ale netrap sa tym. pockaj si na vysledky a na to, co ti odporucia :D

martinkatinka
30. dec 2011

@wewulik - neboj, ja som po troch týždnoh od laparky šla do práce, ale ak ťa otvoria, počítaj tak 6 týždňov, že budeš ešte unavená a ubolená.... a partner?? Začala som s ním chodiť s tým, že mám problém mať dieťa a že to chcem hneď 😀 a že ak sa nezadarí, budeme sami dvaja... rozhodol sa a teraz sme po narodení malého už aj manželia 😀 záleží od chlapa ako to prijme

wewulik
30. dec 2011

aha dakujem citim sa ako alenka v krajine zazrakou bola som u 3 lekarov a odvsadial pocujem take veci ze vlastne som uplne mimo

martinkatinka
30. dec 2011

@wewulik no neboj sa, najviac sa dozvieš tu, pretože tu majú baby reálne skúsenosti... lekári ti povedia len to, čo sa ich týka, ale ostatné s tebou moc neriešia....

wewulik
30. dec 2011

no hej hlavne mam pocit ze nerozmysla ci mi nenazenie zbytocny strach dva dni pred vianocami mi zavolal ze tie onkomarkery su zle ze to mozu byt ovela horsie diagnozy ako endoska...

martinkatinka
30. dec 2011

@wewulik my sme zas dva dni pred vianocami boli s malým na neurologii a tiež som odtiaľ šla ako mechom praštená...

ria191
30. dec 2011

@wewulik prajem veľa šťastia a hlavne nech to dobre dopadne. Je to síce ťažší boj ale dá sa to všetko zvládnuť 🙂

angieska
30. dec 2011

@wewulik neboj sa, dobre to dopadne 🙂 ja som po klasickej preventívke bola do týždňa na operačke, tiež ma strašili, že mám zlé výsledky, pripravovali ma na všeličo, pol hodiny pred operáciou sa ma opýtali, či mi majú vybrať všetko hneď, keď zistia zlé výsledky, alebo ma majú zobudiť - samozrejme som sa zosypala a neodpovedala...mne endošku ani nespomínali... no a keď som sa zobudila, s úsmevom pri mne stál primár, že je to dobré, nezhubné, síce mi vzali vaječník jeden, lebo sa už nedal zachrániť, ale hororové scenáre sa nekonali, liečbu hormonálnu som prežila a teraz sme v štádiu pokusov o bábo 🙂 nespomínali mi, žeby mal byť problém, vraj druhý vaječník aj maternica sú v poriadku, takže ja verím, že sa drobec skoro podarí prirodzene... no a partner... v podstate sme vtedy ešte neboli ani rok spolu a bála som sa, že ma nechá a on sa len usmial, že sa nezaľúbil do vaječníka môjho, ale do mňa 🙂 no a do roka bola svadba 🙂

nikol18
30. dec 2011

@wewulik neboj, to zvladnes, cim skor to budes mat za sebou, tym lepsie a do svadby budes urcite v poriadku 🙂 tych 6 tyzdnov naozaj rataj, lebo po laparotomii ta dlho bude boliet to rezane miesto a bude sa ti tazsie chodit, ale den odo dna sa to bude zlepsovat 🙂 pamatam si, ake bolo pre mna utrpenie ist v autobuse, pri kazdom hrbolci som citila jazvu...ale ono sa to velmi rychlo lepsi, no tym, ze budes nejaky cas lezat, zoslabnes a preto treba ratat tu dlhsiu rekonvalescenciu (napr. teraz v auguste som bola len na punkcii cysty v nemocnici, no kedze zvazovali operaciu, lezala som tam 10 dni, za ten cas som uplne oslabla a tyzden som sa daval dokopy a pritom som aj chodila s drahym kazdy den na prechadzky do parku, takze naozaj treba ratat s trosku dlshou rekonvalescenciou 🙂 ) ja som po operacii bola hrdinka a kazdemu som hovorila, ze odkedy ma pusti, do tyzdna som v praci...samozrejme nebola sanca 😀
viem, ze si urcite vystrasena, no hlavne sa nedaj, niektori lekari ti oznamia, ze hrozi vam, ze vam vsetko vyberieme s pokojom anglicana, ako keby ti prave oznamili, ze ti idu vybrat slepak...no pokial ty s tym nesuhlasis, mozu sa aj na hlavu postavit...
co sa tyka toho, ako sa k tomu stavia partner....moj (teraz uz) manzel mi bol velkou oporou, mali sme trosku aj krizove obdobie, ale nie tak kvoli chorobe, ale kvoli tomu, ze ked som mala dalsie operacie a bola som niekolko tyzdnov v nemocnici, on si uzival tak trosku staromladenecky zivot a v celku sa mu to zapacilo 🙂 , nastastie rychlo pochopil, ze by mu bezo mna bolo prilis smutno a odvtedy sa mi stal este vacsou oporou, vdaka nemu a podpore mojej rodiny sme to vsetko zvladli a snad nam uz svita na lepsie casy 😉

yukki
30. dec 2011

@wewulik mne svojho času robili tri laparotomie od hrudnej kosti k pupku v priebehu 2 týždňov, po asi týždni som šla domov z nemocky a o ďalšie dva týždne som už šľapala po lese, na vrchy-Kapušanský hrad, robila som všetko normálne, po dvoch mesiacoch som už makala na pastve, dvíhala sedlá, nohy koňom.....neboj, vezmi si že rez bude ako na cisarák a mamka po cisaráku musí...vstať a starať sa o dieťa! nie že samaa o seba...ale verím, že to chceš už mať ZA sebou...drž sa, v nemocke o teba bude postarané, doma sa úplne zotavíš potom. 😉

martinkatinka
1. jan 2012

baby, mali ste niektorá ložišká na črevách alebo zlepené črevá?? Sposobovalo vám to bolesti a tráviace ťažkosti?? Ja sa akosi stále neviem dať dohromady po tom cisárskom a stále sa hádam s dokym o mirene...na jednej strane je dobré ju aj mať, ale keďže šanca znova otehotnieť je skutočne malá, a mirena nejak tú mrachu nezastavila, tak je zbytočné ju mať. A úprimne, pri tých boelstiach a mrche zas tak často nemávame styk, takže je zbytočné to mať 😖
V utorok idem s malým ležať do nemocky a v stredu ráno ho čaká CT, dúfam, že to bude dobre znášať, lebo to bude pod narkózou. A už aby boli výsledky!
INAK šťastný Nový rok!!!

yukki
1. jan 2012

@martinkatinka ja, na hrubom čreve, spôsobuje to ukrutné bolesti pri vyprázdňovaní...a keď už bola cysta velikánska a asi kolo toho aj nejaké zápaly tak vtedy celodenne. Kým len pri vyprázdňovaní...tak sa to vydržať dá.

oknosmas
1. jan 2012

@pici ahoj ... casto myslim na teba...ako sa vam dari? ci sa nieco pohlo dalej... este dake prianie do noveho roka...nech ste hlavne zdravi a splni sa to, po com tak velmi tuzite 😉

pici
1. jan 2012

@oknosmas dakujem... ahoj draha.. mame sa fajn... cakame vysledky... a potom sa hadam pohneme dalej, zatial vsetko ukazuje ze sme zdravi ako rybicky... este genetika a je to :D a vy ako sa mate?

oknosmas
2. jan 2012

@pici no... cakame aj my... 5.1. ideme na genetiku do ba. a uvidime... co bude dalej.. popravde, nechce sa mi velmi do dalsieho kola... i ked viem, ze bez toho to asi uz nepojde...

ma77
2. jan 2012

@pici
@oknosmas Ahojte ake vyšetrenia ste si davali pred dalšim IVF? ja tiež rozmyšlam že si dam urobit mam len laparku a ET a Ket neuspešne 😢 tiež sa mi nechce ist dalej ale inak to nepojde 😠

oknosmas
2. jan 2012

@ma77 no, mne brali amh hormon...vysledky este neviem.. a ideme na tu genetiku.. a chcem si najst dobreho gynekologa a mozno sa znova pytat na laparku. myslim, ze sa mi tvoria folikularne cysty... ale neviem to teraz isto..to je len pocit.. a poriadne vysetrenie znova...ci je ta hnusoba prec, alebo sa vratila..

pici
2. jan 2012

@ma77 hematologia, genetika, endokrinolog, chlamydie mykoplazmy ureaplazmy, infektolog na toxocaru toxoplazmomu boreliozu mononukleozu

pici
2. jan 2012

@oknosmas my cakame na vysledky a koncom mesiaca by som mala dostat kramy tak pojdeme na ket

ma77
3. jan 2012

@pici Diky 😉 chlamydie mykoplazmy ureaplazmy mam tiež všetko negativne a to ostatne no tešim sa kym to vybeham nechcem sa hrnut do dalšieho ET kym to nevybeham zase sa bojim že to nevyjde ☹

pici
3. jan 2012

@ma77 prave preto som si to vybehala, lebo po troch transferoch sa nic nekonalo, tak som to nechcela nechat len tak

ma77
3. jan 2012

@pici No ved prave preto aj ja chcem nech sa zisti pričina prečo sa 2krat nepodarilo ☹ 😢 😢 😢

pici
3. jan 2012

@ma77 no ja som zatial podla vsetkeho v absolutnom poriadku :D

ma77
3. jan 2012

@pici Ale ved to je super 😉 aspon si o krôčik dalej a Ivf sa podari 😉 som zvedava jak dopadnem ja 😠

janemari
autor
3. jan 2012

@ma77
@pici
@oknosmas želám vám ,aby sa tento rok všetkým snažilkám zadarilo a čím skôr ste boli tehuľky a potom maminky. Takže všetkým snažilkám plodný rok 🙂

wewulik
4. jan 2012

ahojte baby tak stastny novy rok tak mne zacal ako inak po lekaroch tak konecna diagnoza je bud velmi rozsirena endometriza ktora presla az do mocoveho a sposobuje zlihavanie mojej oblicky alebo je mozne ze je to rakovina vajecnika vraj vsetko sa dozvieme po operacii mam tam vela zrastou ktore vsetko spojili dohromady. No a termin mam 23 januara idem na prijem a 24 by ma mali operovat bojiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim