Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

ivec16
13. mar 2013

@monika440 myslis napriklad vyrazky na krku- ako akne? ked som mala endometricku cystu, tak som mala casto vyhadzany krk, od operacie to uz nemam... Takze si myslim, ze ked sa mi znovu vyhadze, tak uz viem z coho... Mali ste to aj vy?

mirip
13. mar 2013

@ivec16 ja nie,nemyslím si že to súvisí s endocystami

mirip
13. mar 2013

@monika440 mávala som detto,. menzesv pohode ale mimo menzes hocikedy totálne menzesové krče

mirip
13. mar 2013

@erulka77 ja som mala vpohode menzes po liečbe a tiež som asi jediná tu v téme ktorá ho mala aj počas celej polročnej liečby Zoladexom

mirip
13. mar 2013

@monculka89 nie toto som nemala,ale kúpené z ebay.uk ovulačné testy 500ks no minula som "len" 150 a ostatné predala 😀 nám totiž po prvom baby dal dr zelenú hned po šestonedelí že ked chceme druhé prečo nie ked je teraz všetko ok a neskôr sa môžu zase problémy vrátiť.....no a mne blbol menzes tak že som mala aj 18dnový cyklus a hned na to další mesiac 45dnový tak som chcela vyskúšať či vôbec mám plodný cyklus a je možné otehotnieť a....bolo 😀 😀 😀 😀 😀

P.S. Kedbudeš potom potrebovať teho test tak ten doporučujem len z lekárne, lebo ja som skúsila práve pri tom 45dnovom cykle ked som si myslela že červená nechodí test z DM pepino a skoro ma dr...lo, že // ale potom prišiel menzes ked som to povedala Dr tak že aby som urobila ešte jeden po menzese ten bol chvala bohu vtedy už len s / .Hovorím chvalabohu lebo vtedy mi malé malo len 2,5mesiaca a byť opať tehotná tak veľmi rýchlo by ma zaskočilo a skôr vyľakalo ako potešilo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

monculka89
14. mar 2013

@mirip Ahoj, tak ovulacne testy su urcite dobra vec, ked to chce clovek dobre naplanovat. Ja mam vsak len 23, tak preto ten test plodnosti. Lekar hovori, ze hned po skonceni Zoladexu mam otehotniet, vzhladom na vek sa ale nechcem ponahlat, ani zabezpeka nie je a nie som blba. No ale ak ina moznost nebude, tak radsej teraz ako nikdy. Kedysi davno, ked som potrebovala tehotensky test, ked som si nebola ista, tak najlepsia je znacka baby test z lekarne 🙂)) Aj ty mas endometriozu? Ked pises, ze ti lekar odporucil skor, ako sa zase nieco pototo...

monculka89
14. mar 2013

@monika440 To je u nich normalne, ked nevedia co, tak to podla nich prehaname. Tebe bola diagnostikovana endometrioza?

martinkatinka
14. mar 2013

Ahojte kočky, takže ja sa pripravujem na laparoskopiu, mám cystu, 6 cm, takže to ideme vybrať a uvidíme, že vraj budem mať zas rok-dva pokoj. Onkomarkery som mala ale v norme, takže to nie je endo, ale obyčajná cysta... lenže dosť veľká a ja mám z nej bolesti, už to musím riešiť.

yukki
14. mar 2013

@martinkatinka drž sa! Ak je to obyčka, a ešte aj laparoskopicky...tak to len tak "od plotny" si odskočíš, odpášeš zásteru, ruky oprášiš....a za dva dni si doma nazad 😉

martinkatinka
14. mar 2013

@yukki tak obyčka, budem tam max. 4 dni, tak hádam to nejako prežijem...

yukki
14. mar 2013

@martinkatinka no tak jasné, že prežiješ...zober si dobrú knihu nejakú, nejaké fajnotky na mlsanie a oddýchni kus...ja som aj po endo šla domov do 4 dní druhýkrát už...

monika440
14. mar 2013

@monculka89 ano pred 13 rokmi a stale bojujem raz lepšie inokedy ako tak a boli aj hrozné dni

monika440
14. mar 2013

@mirip píšeš, že mávala už máš pokoj alebo........ ak ano ako sa ti to podarilo aj ja chcem

monika440
14. mar 2013

@dahra mne prišli na to čo mi je len náhodou ked mal môj lekár dovolenku a zastupoval ho kolega a ten ma dokopal aj k prvej operácii ktorá dopadla na dve veci

monika440
14. mar 2013

@ivec16 no posledné roky sa mi pleť zhoršila ale musím povedať, že tomuto som to nepripisovala lebo mi to nikto nepovedal ono ješ málo info o tejto chorobe a lekár nie vždy je zhovorčivý viac si niekedy pokecám s jeho sestričku od ktorej mám aj vložky z takým zeleným pásikom aniónmi a tie mi tiež super pomôžu

mirip
14. mar 2013

@monika440 neviem,polaparke a liečbe mám pokoj...dokedy to netuším, no laparka bola v 2007

monika440
14. mar 2013

tak ano ja mám po dvoch laparkach ale pokoj teda nemám teraz ma ani nijako neliečia zakial sa dajú prejavy znášať tak to netlačím na druhú laparku som išla že mi zoberú maternicu ale primár nedovolil tak mi zobrali myóm, povypalovali pár menších ložísk endomet... lebo veľké sa ževraj nedajú vypáliť, oddelili prirostenú maternicu od čreva pobabrali a skončili no našťastie pri tejto laparke som sa tak dobre cítila že ma na tretí den pustili domov no ani nie po roku bolo všetko späť a ešte horšie lebo sa mi ložiská začali objavovať z vonka na koži na nohe podľa lekára je to na 95% ono je to dosť bolestivé sama seba sa nemôžem dotknúť

monika440
14. mar 2013

a inak držím palce nech je to tak aj nadalej a tíško závidím ale v dobrom 🙂

ivec16
15. mar 2013

@mirip
@monika440 ja som citala clanok o tradicnej cinskej medicine a tam davali akne na krku k jednym z priznakom endometriozy, takze asi nieco na tom je... Ja som to tak mala a v tom clanku som sa uplne nasla... No musela by som ho asi dlho hladat, ak sa mi to podari niekedy, tak vam ho sem supnem... Dzim vsetkym babam palce

rks
15. mar 2013

@ivec16 Akne na krku?? Ten clanok by som si teda rada precitala. Uz mesiace sa neviem zbavit vyrazok na krku...

ivec16
15. mar 2013

@rks skusim to pohladat a hodim to sem, ja som mala vysypanu len jednu stranu krku, a bola to ta strana kde som mala endometricku cystu, cize ja verim ze to suviselo...

janka300
15. mar 2013

Lieči sa niektorá z vás na endo bez hormonálnej liečby? uvítam všetky rady, tipy. ja mam vyse roka hormonálnu liečbu, žial mi robí problémy, chcem to vysadiť. Poznáte niekto prípravok wobenzym?

gombicka
15. mar 2013

@janka300 ja sa neliecim nijako...ak sa do toho nerata IVF. NO na druhej strane sa mi ednometrioza za 2 roky rozsirila zo stupna 1.5 na 3.5 :( Wobenzyn som brala, no nepomohol....Poradila mi ho sestrka, ktora vsak nanho neda dopustit, veri, ze jej pomohol. Ale ona endo nema

wewulik
15. mar 2013

Ahojte babule je tu niektora z vas co ma 4 endo?a zadiahnute aj creva a hydronefrozu obliciek??

ivec16
15. mar 2013

@janka300 lieci bez hormonalnej liecby? to znamena ze nelieci nie? resp moze ked tak vyuzivat nejaku alternativnu liecbu, caje, bylinky, masaze, akupunktura, stravovanie a ine... ja som nedostala ziadnu liecbu po operacii, snazime sa otehotniet...

anike1
15. mar 2013

babenky...vedeli by ste mi odporucit odbornika na endo v Kosiciach? dakujem pekne

sisa1213
17. mar 2013

Kočeny prosím vás ak užíva niekto lieky visanne a má s tým skúsenosť,je možné že mám už dva týždne hnedý výtok? Neviem či to je v poriadku či nie... Díky moc...

nelly3
17. mar 2013

@wewulik
ja mam IV. stupen - ten najhorsi, ale momentalne to nejako neriesim, pokusam sa otehotniet IVF. zatial neuspesne.

monculka89
17. mar 2013

@monika440 Tak to je poriadne dlha doba, 13 rokov? Podarilo sa Ti otehotniet, v akom stadiu to mas? Neviem si predstavi ako sa da bojvat 13 rokov, urcite Ta stale nepichaju Zoladexom, aku liecbu absolvujes? Inak, velmi Ta obdivujem, ja bojujem pol roka, ale psychicky som uz uplne znicena. Bolesti, zavrate, tocenie hlavy...obdivujem Ta!

monculka89
17. mar 2013

@sisa1213 Nechcem Ta strasit, ale hnedy vytok patri medzi priznaky otehotnenia, odporucam test, ak planujes, tak gratulujem 🙂