Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

ninica
21. okt 2013

@hallie
Ahoj Hallie, zastávam presne taký istý názor ako ty. Tiež mám pravdepodobne endometriózu, na laparke som ešte nebola, po mrche idem k doktorovi a pravdepodobne ma na ňu pošle. Začala som tento mesiac s gynexom. Keď dobriem fľaštičku, vrhnem sa na Estrozin. A ešte mám vyhliadnuté jednu bylinkárku z Moravy. Kamoške pomohla pri PCO a jej partnerovi s úplne zlým spermiogramom. po pol roku sa im podarilo otehotnieť. Tiež som začala behávať.

hallie
21. okt 2013

@ninica silno držím palce! ja netvrdím, že je to univerzálny liek, určite sú prípady, keď žena potrebuje pomoc lekárov a hormóny, ale stále si myslím, že je lepšie najprv vyskúšať zdravý rozum, prírodu a alternatívu a až potom ísť do chémie. tak mi to hovoril môj inštinkt, a tak sa mi to zatiaľ osvedčilo 🙂 tak dúfam, že čoskoro budeš písať, že čakáte bábätko! 🙂

jaja9891
22. okt 2013

Ahojte zienky,brala niektora z Vas injekcie Diphereline 9 mesiacov????

happy8051
22. okt 2013

caute baby. ja este nemam endometriozu potvrdenu, ale je mi jasne, ze ju mam. je ale otazne, aky druh. moj pribeh v skratke: otehotnela som dvakrat, vzdy na prvy pokus. po prvom porode som mala atoniu maternice, skoncilo to kyretom. potom som dostala mrchu po diedmych mesiacoch a ta skoncila tiez kyretom, kedze krvacanie trvalo viac ako mesiac a ked som vyhladala lekara, bolo uz velmi masivne, spolu s krvou odchadzala aj sliznica.
ked mala Natalia 11 mesiacov, planovane som znovu na prvy pokus otehotnela, tehu a porod bez problemov. stale dojcim, mrchu som dostala, ked mala Nela 13 mesiacov a je to cista katastrofa,
nekrvacam pravidelne, ale asi kazdy druhy mesiac. trva to 5-7 dni, ale velmi silne krvacanie. je to take, ze nemozem vyjst z domu, mam tampon a dve vlozky a aj tak chodim len menit stale....
bolesti nemem. boelsti v prvy den cyklu som mavala od prvej menstruacie az kym som neotehotnela. ako mam deti, neviem, co je bolestiva menstruacia.
to krvacanie ale rozhodne nie je ok. ori poslednej prehliadke sa nenasli cysty, ani nic neobvykle.
myslite, ze teda mam endometriozu, alebo sa mi len zmenila intenzita krvacania?
ako sa toto da riesit? nechcem prist o maternicu, aj ked tretie diet neplanujeme...

claudica
24. okt 2013

Ahojte, predpísali mi liek LIVIAN po odstránení vaječníkov... ☹ Na príbalovom letáku som čítala samé šialenosti, normálne mám strach to začať užívať. Veľmi by som bola rada, ak by ste mi napísali svoje skúsenosti s týmto liekom... Ďakujem pekne 😉

mirip
24. okt 2013

@happy8051 nemyslím si že to je endometrioza, poznám babu ktorá máva cyklus pravidlene ale 20dnový a menzes vždy 3dni ale 2dni z toho musela byť doman a PN lebo ju doslova zaliala krv, celé dva dni trávi na wecku...myslím si že u teba to je o nepravidelnej MS a totálne rozhádzanom hormonálnom cykluse............ale nie som gynekolog, podľamna by som riešila to s gynekologom, endometrioza je o niečom inom, tiež som mala endo a menzes bezbolesný ale krče a bolesti ako bývajú cez menzes som mávala mimo menzesu teda pred alebo po,endo je práve skúr o tých bolestiach v malej panve a krčoch

avlv
25. okt 2013

@mirip súhlasím

happy8051
25. okt 2013

@avlv
@mirip som rada, ze je moznost, ze je to len rozhadzany cyklus 🙂 pojdem buduci tyzden k lekarovi, nech ma prezrie a uvidime

meaningful
25. okt 2013

@slniecko510 ahoj, ak sa mozem spytat, ako dlho si brala ten decapeptyl na tu endometriozu? aky bol tvoj proces?

slniecko510
25. okt 2013

@meaningful Ahoj brala som to pol roka a zhruba po 3 mesiacoch po vybrati som dostala menzes a hned na to som otehotnela.

martinkatinka
26. okt 2013

@happy8051 keď to tak čítam, som na tom podobne....ale ja som mala problém aj s otehotnením... po pôrode atónia a zakázali mi druhé bábo, tak som mala mirenu, keď mi ju vybrali, tak menzes strašne silný... po 3 mesiacoch som predsa len otehotnela - potratila a odvtedy strašne silné krvácanie a cca každé 3 týždne... ale ja mám pocit, že na vine nie je endometrióza, ale skôr to krvácanie po pôrode...Mne chceli rovno maternicu brať, ale nakoniec to "zachránili". Teraz mi dal HAk Belara, uvidíme čo to spraví... stále je to o tom, že ešte maternicu nechať, kvôli druhému tehu, kvôli veku... ale tento nekonečný boj ma neskutočne vysiluje.

jaja9891
27. okt 2013

Ahojte zienky,tak po konzultacii s dr. v CAR,som sa rozhodla,ze si nedam pichnut tretiu injekciu na dalsie tri mesiace a moj polrocny umely prechod konci... myslite,ze som sa rozhodla spravne???moj dr. to chcel predlzit,ale v CAR mi vraveli,ze je to zbytocne trapenie a same negativa....

yukki
27. okt 2013

@jaja9891 správne.

martinkatinka
27. okt 2013

@jaja9891 správne, držím ti palce 🙂

meaningful
27. okt 2013

@slniecko510 dakujem, mne doki pichol v piatok prvu injekciu, s tym ze mam prist o 3tyz. na kontrolu a rozhodne sa ci da dalsiu alebo ideme do IVF dalsieho. Aj teba tak kontroloval?

slniecko510
27. okt 2013

@meaningful nie mne sa nic nekontrolovalo, ja som to proste vsetko vybrala

jaja9891
28. okt 2013

@yukki
@martinkatinka

Zienky pomoc,poradte .... volala som doktorovi,on je presvedceny,ze potrebujem 3 davku injekcii,dalsi umely prechod (spolu 9 mesiacov by to bolo) :( ze este to mam zjazvene a ze rovno potom mam ist na umele,ze to nema vyznam skusat normalne... ze sa to moze zhorsit este :( tak na co ma potom rezali??? som zufala,moja pozitivna nalada je fuc :( co mam robit?nikto mi nevie poradit a ja sa väcsinou zle rozhodnem :(

yukki
28. okt 2013

@jaja9891 aj o mne boli presvedčení, že potrebujem celú druhú liečbu-a nebol to vôbec dobrý ťah. Zatiaľ najviac proti endometrióze mi pomohla zmena stravy a zrejme aj ten natural progesteron cream, čo som brala......nie hormonálne liečby, to sa endo vždy do troch styroch mesiacov vrátila, ale aj s horším ochorením po druhej liečbe. Je to na tebe. O umelom oplodnení a ani skúšaní otehotnieť nič neviem poradiť....ale teda čo sa týka tej liečby, zváž sama, ako to znášaš, či ešte tri mesiace chceš....

jaja9891
28. okt 2013

@yukki dakujem... dufam,ze ma osvieti a rozhodnem sa spravne :( lebo uz fakt neviem...

pattiadam
28. okt 2013

Tak ja som mala endometriozu v roku 2005.Potvrdila sa laparosjopicky a hned mi nasadili polrocnu liecbu Injekciami do brucha Zoladex.po nich nasledovala 2 laparoskopia aby sa vedelo ako liecba zabrala este bolovtreba pridat 3 injekcie.Nakolko som mala najhorsi stupen.Po dobrati tychto 3 injekcii bola 3 laparosjopia.Uspesne zabratie liecby.Cysty vsetky vysusene. A nasledne som do polroka otehotnela.Pri druhom dietai som otehotnela do 2 mesiacov.Teraz mam 6 rocneho syna a 2,5 mesacnu dcerku.Zatial mam pokoj odvtedy.Ziadna endometrioza.Odvtedy som absolvovala konizaciu.Ale to je nieco ine. Tak len tolko.

jaja9891
28. okt 2013

@pattiadam no mne druhu lparoskopi nerobili,len klasicke palpacne vysetrenie... a cysty ti operovali ci ako?mne ich vyrezali... a tak nasadili liecbu... uz som necakala to predlzenie liecby,takze neviem co robit,tiez mam ten tazsi stupen..a otehotnela si prirodzene?

anka141
30. okt 2013

Chcem sa spýtať poznáte niekto pána dr. Pintera pôsobí v Bratislave vo Vrakuni?A aké máte skúsenosti vopred ďakujem 🙂

avlv
31. okt 2013

Dievčatá dali ste si niektorá IUI aj napriek tomu že máte endometriózu? Ja mám len 1. stupňa ale aj tak mám pochybnosti či sa to vôbec oplatí či nevyhodím zbytočne peniaze.
Ďakujem za odpovede.

nelly3
31. okt 2013

@avlv
hmm, to je tazke lebo ak mas nepriechodne tak zbytocne ti budu robit IUI, neviem robili ti laparku a tam ti zistili, ze mas endometriozu?

avlv
31. okt 2013

@nelly3 Som po laparke vyše roka a vajíčkovody boli priechodné. V centre mi povedal že IUI v mojom prípade neodporúča ale dal mi 20-25 percentnú úspešnosť.Budeme brať asi darcu.

nelly3
31. okt 2013

@avlv
ale ked pises, ze boli preichodne tak tam je sanca aj prirodzene aj s IUI. a endometriozu mas 1 . stupen co je uplne ten najlahsi , nakolko poniektore tu mame IV. stupen - ten najhorsi, napr. aj ja 😠 tak sup do toho 😉

rks
1. nov 2013

http://www.millionwomanmarch2014.org/ Zaujimave podujatie. Nenajde sa niekto, kto by dopomohol Slovensku byt na zozname zucastnenych krajin?

martinkatinka
3. nov 2013

@avlv povzbudím ťa, ja mám IV. stupeň a otehotneli sme prirodzene 🙂

martinkatinka
3. nov 2013

@jaja9891 ja by som ďalšiu liečbu odmietla....mala som ich niekoľko a nevidím posun..ale je to na tebe, že ako sa cítiš, či zvládneš ďalšie hormóny... a to, že povedali, že prirodzene nepôjde... pokiaľ neskúsiš snažilkovať aspoň pol roka, nemôžeš vedieť.... ak sa dá dohodnúť s doktorom, chodiť na folikulometriu a podľa toho sa snažiť. Držím palce!

jaja9891
3. nov 2013

@martinkatinka .... no ja som ju aj odmietla,ale nedalo mi to pokoj,bola som sa este porozpravat s dr. a nechcela by som si vycitat,ze som mohla este vydrzat a vzdala som to,uz chcem pre to spravit maximum,toto je uz posledna,posledne tri mesiace a bude ako bude a snad liecba zaberie a tu endo udrzi co najdlhsie pod kontrolou,aspon kym nebudem mat babo... no dufam,ze to pojde prirodzene,tiez to mam velmi zle a odstranili len to,co sa dalo... a co ostalo,ktovie :( no chcela by som chodit na folikulometriu,lebo manzel chodi na tyzdnovky prec a je to tazko takto planovat a snazit sa... dr. mi vravela,ze sa mame snazit kazde dva dni,cca. od 9 dna cyklu,lebo nikto netusi aky cyklus mi teraz nabehne... no a muz nemoze byt teraz doma cele mesiace...staci,ze ja som doma... a ako dlho vam trvalo,kym sa zadarilo?mala si skontrolovanu aj priechodnost vajickovodov?ja nemam,ale aspon spermiogram mame dobry...