Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

yukki
28. apr 2013

@monika440 ja som to mala tak isto. Presne ako píšeš-tie bolesti pred vyprázdnením sú neuveriteľné, ukrutné.

monika440
28. apr 2013

@yukki koľko rokov sa už liečiš? na tejto nepodarenej chorobe je najhoršie to, že konečne človek nájde spôsob ako si nato zvyknúť, ako tak liečiť a prežiť a tá mrcha si nájde nový spôsob ako to zmeniť na nový začiatok trápenia

monika440
28. apr 2013

@rastikovaadka no, dalej asi to, že zas ziťovať spôsob ako tomu predchádzať, liečiť a naučiť sa s tým žiť a fungovať lebo tá mrcha si vždy nájde nový spôsob trápenia

monika440
28. apr 2013

@maata185 nemusíš mať vždy bolesti, tá potvora má mnoho podôb a ja mám v poslednej dobe pocit, že mať bolesti je tuším lepšie ako takýto tichý priebeh ked čakáš čo nové sa objaví

yukki
29. apr 2013

@monika440 tuším 4, ale medzitým mi našli aj rakovinu, takže sa liečim na tú a endo je už len ...nepríjemnosť popritom

monika440
29. apr 2013

@yukki tak to mi je ľúto ☹ ty naše fnukanie berieš s úsmevom, že môžeme byť vlastne radi čo? a môžem vedieť kde ti našli potvoru 😠

yukki
29. apr 2013

@monika440 lymf.systém. No nie, kým som mala endometriózu, tak nebolo väčšieho problému pre mňa, hlavne to, aký márny bol každý boj s ňou......zmenila som stravovanie, endobolesti trochu poľavili-do takej miery, že sa nejako dá...žiť s tým. O dieťa sa pochopiteľne už nepokúšam takže ide len o tie bolesti teraz-no a o tú druhú záležitosť, ktorá síce nie je bolestivá ale zase o to zákernejšia.

matulicka
29. apr 2013

@rks no pozriem sa ti na krabicku kolko toho je, ale uz som dobrala 2 balenia,no busenie mam stale ale nie vzdy, len raz za cas...aj som dostala ale tak to len take spinenie, doktor povedal ze je to u kazdej individualne, moze to prist raz a potom nedostanes pol roka :D ja len dufam ze to pomoze, mam to brat minim.na rok, a potom by som chcela uz byt tehula :D ak sa priateľ zlutuje 🙂))

radus_2011
30. apr 2013

@maata185 Jsem na tom podobně, též mám zvětšený pravý vaječník a CA 125 bylo v lednu přes 100. Po operaci před rokem a nálsedné hormonální léčbě, kterou jsem v září skončila se mi bolesti skoro nevrátili. Ale mám teď endo nejspíš ve střevě, protože při každé menstruaci krvácím i z konečníku. Ale jinak bolesti téměř žádné, zvlášť proti tomu, co jsem zažívala dřív a to jsem také měla CA 125 stále v normě a každý měsíc jsem měla pocit, že umřu.

ludkatt
1. máj 2013

@nelly3
v BB Rooseveltovej nemocnici....na oficialnej web stranke nemocnice si najdes kontakty...komunikuje s o sestrou, ktora da potrebne info a instrukcie 🙂

jaja9891
3. máj 2013

Ahojte,pripajam sa aj ja do diskusie,diagnostikovali mi endometriozu len nedavno a vsetko co sa dozvedam a citam je take strasne... neviem co dalej,ako dalej... co bude... :( poradi mi niekto, resp. kto ma skusenosti s injekciami dephereline,dnes som dostala prvu,ma ucinkovat tri mesiace a potom dalsia... ake su sance na otehotnenie pri endo???posielaju ma na IVF... vraj prirodzene by to bol zazrak... ale ved sme sa este nestihli ani pokusit :(

calla25
5. máj 2013

@jaja9891 Ahoj, tak ja ťa povzbudím, všetko je v nás.............. Mne diagnostikovali 3stupeň endo,/oba vaječníky napadnuté čok. cystami, všade vzrasty na poslednú chvíľu som išla pod nože/, brala som 6 mesačnú liečbu decapeptyl depot skončila mi v 10mesiaci bola som na troch vyvolávačkach a stále nič nechcela mrška prísť už som bola smutná, lebo som mala isť v januári na kontrolnú operáciu ako mi dopadla liečba. Nakoniec, mi prišla až vo februári tak som už nechcela ísť mala som sezónu v práci a svadbu tak som si operáciu preložila na máj, 🙂 ale stal sa zázrak, už som v 6 týždni tehotenstva čakáme drobčeka 🙂 nemáme ešte nič vyhraté beriem duphaston 4*denne na udržanie plodu, ale veríme, že 29.12.2013 bude medzi nami maličký zázrak :.-) ....................................... držím palce určite to aj tebe vyjde 🙂

jaja9891
6. máj 2013

@calla25 jeeej,tak to je super,blahozelam,drzte sa 🙂 nech vsetko dobre dopadne... som rada,ak pocujem nieco pozitivne,mala som tiez cyst yna oboch vajecnikoch,plno zrastov,mali mi robit laparoskopiu a nakoniec sa rozhodli pre laparotomiu kvoli vaznosti... momentalne mi odporucaju 6 mesacnu liecbu diphereline injekciami,trojmesacnymi a som zvedava co bude dalej... tak dlho to trva,kym nabehne cyklus?och... no dufam,ze sa mi podari cim skor po liecbe otehotniet,nechcem hned bezat do centra asistovanej reprodukcie... a dufam,ze ta chororba sa tak skoro nevrati,alebo aspon,ze budem moct zit plnohodnotny zivot...

katie233
7. máj 2013

@jaja9891 ahoj. Ja som mala diphereline, ale mne davali injekciu kazdy mesiac. Vybrala som 4, potom kontrolna laparka. Po liecbe som dostala kramy o 3 mesiace. Nechala som to na prirodu, nebola som na vyvolavackach. Pol roka po druhej laparke som uz bola tehotna, priroodzenou cestou 🙂. Drzim palce

jaja9891
7. máj 2013

@katie233 dakujem za pozitivnu skusenost... tak ja by som mala dostat 2 injekcie,po 3 mesiacoch.... ale mam pocit,ze ten polrok pojde veeelmi pomaly a to az tak dlho trva ,kym nabehne cyklus?och... mne nehovorili nic o kontrolnej laparke,len ma rovno posielaju na IVF,ale nechcem,ved sme sa este ani nepokusili... nechapem preco by to nemohlo ist prirodzene... ved cysty s endo mi odstranili...asi kvoli zrastom :( dufam,ze sa dozijem ovulacie a nasledneho tehotenstva prirodzenou cestou.... som totalne nestastna z toho...

catherine275
7. máj 2013

Dievčatá mozem sa spýtať ci je tu niektorá z vás ktorej našli endometricku cystu počas tehotenstva? V januári som bola na laparke kde vybrali 3cysty (1 endo ostatne boli v pohode ) dva mesiace som brala hak a potom sme sa snažili a zostala som tehotna. Podla veľkosti vaku to vyzera na 6tt a menej. O týždeň idem na dalsi scan. Je tu niektorá ktorá mala podobný problem? Ako zatial sa tvária ze to je v pohode ale neviem... Čítala som ze pocas tehotenstva sa cysty objavili a aj zmizli ale neviem ci sa to týka aj týchto endometrickych cyst alebo len tých vodovych. Dakujem

katie233
7. máj 2013

@jaja9891 tak vsetko to je indi vindi. Jedna dostane skor, ina neskor 🙂. Treba mysliet pozitivne 😉. Pokial nebol iny problem, tak otehotnies coby dup 🙂. Vychutnavaj si obdobie bez kramov a potom snazilkovske obdobie 🙂. Juj, chyba mi to 🙂.

jaja9891
8. máj 2013

@katie233 ty tak pozitivne o tom hovoris 🙂 niektore dni sa citim tak vselijak,inokedy lepsie... zatial si to nejako nepripustam,ale vystrasili ma lekari,ked mi povedali,ze prirodzene by to bol zazrak,ale zas hovorila som s 5 lekarmi a 2 by dali aj sancu prirodzenej ceste, no ti ma neoperovali... tak dufam,ze uz sa nic nevyskytne a vsetko pojde ako ma 🙂 neviem o tom,ze by som mala iny problem,len tie endo cysty na vajecnikoch,ktore vyoperovali a tie zrasty....

monculka89
8. máj 2013

@yukki Ahoj, asi si pamatas moj posledny prispevok, ze som rozhodnuta ukoncit liecbu. Doktorka mi to jednoznacne zatrhla, vraj by tie 4 mesiace pred tym nemali vyznam, tak bojujem este posledne dva. Dala mi vsak homeopatika na navaly, takze sa citim trosku lepsie. Pamatam si, ze si spominala lieky, ktore Ti privolali rakovinu. Chcem sa opytat, ci to nahodou neboli Lady bone, je to estrogen, ale ked citam ten letak tak nepriaznive ucinky su vznik rakoviny prsnika, krcka maternice a vsetko ostatne. Mala si ich aj ty, poznas tie lieky, aky mas na to nazor? Dakujem

yukki
8. máj 2013

@monculka89 nie priamo privolali..prispeli k tomu, že sa mohla prejaviť...znížili imunitu. Diphereline a Lucrin.

adushap
12. máj 2013

@monculka89 Super, ja som tiez mala lucrin. Tiez sest mesiacov, tiez navaly atd atd. Inac baby, neexistuje nejaka skupina endometrioticiek? myslim tu ako vytvorena skupina na modrom konikovi. A drzim vsetkym endometriotickam palce! Tiez sa endometrioza stala mojou "zivotnou partnerkou"...

jaja9891
12. máj 2013

@yukki ahoj,ja som prave zacala uzivat Diphereline,ake mas prosim ta s nim skusenosti? jedna injekcia za tri mesiace....dakujem

yukki
12. máj 2013

@jaja9891 ja som mala raz mesačne....no mne nebolo vôbec dobre, ba priam mi bolo zúfalo-ale som si istá, že je to veľmi individuálne a kľudne to môžeš prežiť bez ujmy, s nejakými smiešnymi návalmi len...-blbé je, že sa akejkoľvek veľkej/malej žene s akýmkoľvek hormonálnym profilom rypne jednotná dávka.

jaja9891
12. máj 2013

@yukki tak presiel este len tyzden odkedy mi ju pichli.... zatial sa to da,necitim sa nejak zle,ale co bude dalej ktovie... vsetko sa udialo tak rychlo,ze ani neviem co sa deje... mam to brat pol roka,tak som zvedava...

yukki
12. máj 2013

no pol roka znamená už len jednu injekciu..ináč ja skoro prvé dva mesiace som mala len malé ťažkosti

jaja9891
17. máj 2013

@yukki ano uz len jedna 🙂 ale ten cas sa tak vlecie... liecba a choroba ma az tak netrapi ako to,ze nemam deticky.... :(

yukki
17. máj 2013

@jaja9891 no mňa momentálne viac "trápia" detičky.... 😝 , potvory!

jaja9891
17. máj 2013

@yukki ale to je pekne trapenie 🙂

monculka89
20. máj 2013

Tak dievčence, túto stredu mám posledný Zoladex, a uvidí sa či je nutná laparka, aj ked mam velke obavy, pretoze ma stale trapia bolesti, ak tychto 6 mesiacov nezabralo, tak opat od znovu, ale to uz nechcem, to by som uz nezvladla. Drzte palcoky nech je laparka na jednotku...ufff

kuika
20. máj 2013

Ahojte dievčence, som tu nová 🙂. Ja idem budúci týždeň na posledný Diphereline po 6 mesačnej kúre, liečia mi endometriózu po dvoch spontánnych potratoch, viete mi povedať, čo môžem teraz očakávať a po akej dobe by sa mohol cyklus obnoviť do tej miery, že sa s manželom opäť budeme môcť pustiť "do toho"? Aké máte skúsenosti s vedľajšími účinkami tejto liečby? Bolesti, opuchy, návaly?