Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

mabumi
31. jan 2012

ahojte baby, kolke z vas boli na vysetreni bunkovej imunity v specialnych pracoviskach? zistili vam nieco?

martinkatinka
31. jan 2012

Ahojte...Tak ja mám onkomarkery v poriadku, takže podľa doktora mám endo neaktívnu... ale mne sa zdá, že po 9 mesiacoch cyklu je zase nazad, lebo mám dva týždne bolesti a fungujem na algifene... Ak to ale naozaj nie je endoška a cysta, ktorá má 2 cm, čo ma bolí, tak sú to buď zrasty po cisárskom alebo nervy...ešte čakám výsledky výterov a cytológie...
No a moj drobec už lieta ako šarkan, prahy zvláda na jednotku a najnovšie sa naučil zliezať nožičkami z postele... takže už sa nevrhá dole hlavou 😀 Je to riadny špekulant.....

natalia2609
31. jan 2012

Ahojte baby! chcela som sa spytat. v roku 2007 mi zistili endo, liecili ma inekciami diphereline, co som strasne zle znasala, navaly, citila som sa hrozne, asi to pozna vacsina z vas, a teaz 15.2. idem na laparku, lebo mam priznaky presne ako ked mi ju zistili predtym, a otazka znie: akym sposobom sa to teraz lieci, su viacere moznosti, alebo ma zase len odstavia od menzesu?co mam teraz ocakavat? planovali sme druhe babo, a kedze sa nedarilo, a mala som bolesti, tak ma dr odporucil na laparku, budem oct mat este deti?bojim sa, ako dlho vas liecili? mna prvy krat 4mesiace, mam strasny bordel v hlave z toho vsetkeho ☹ dakujem za kazdu odpoved!

capuletka
1. feb 2012

@natalia2609 no je to hrozne, ze sa to zase vratilo....ja naivne verim ze ta liecba pomoze....ako to tu tak citam, tak mnohym zenam sa to vratilo dost skoro...a tebe "az" po 5 rokoch, co povazujem za uspech 🙂 Netusim, aky je postup...ale predpoklada, ze opat ta ista liecba, inak to ani liecit nevedia...mozno by som v tvojom pripade len skusila apelovat na to, aby ti skusili iny preparat a nie diphereline,ked si ho zle znasala. Ja napodobne, leicbu mam na 6mesiacov ale diphereline som vydrzala len 3, teraz mam tabletky....Drzim palce, urcite sa aj druhe babatko podari 🙂 no mozes byt stastna a vdacna, ze uz jedno mas ;)

gotana
2. feb 2012

@capuletka Taaakze mne dnes potvrdili alergiu na mlieko a mam drzat prisnu dietu ☹ ani ziadna cokolada, kava s mliekom...

mirip
2. feb 2012

@natalia2609 okrem tých injekcií čo si písala sú ešte dvoje lucrin a zoladex možno iné injekcie budú ok alebo už boli aj baby čo mali len antokoncepciu presne nasadenú a brali ju nonstop a tak bol odstavený menzes tiež....teda možno iné lieky ako si brala ti pomožu alebo presnepre teba nasadená antikoncepcia....inak ako odstavením menzesu na čas sa to preliečiť nedá

mirip
2. feb 2012

@capuletka nemôžeš tak myslieť treba veriť....poznám baby ktoré mali cysty a kadečo popri endo a podla Dr šanca otehotnieť prirodzene žiadna a hned odporučil centrum a predsa sa podarilo prirodzene... 😉

capuletka
3. feb 2012

@mirip Ja verim ze raz budem mat baby, teda abolutne si nepripustam ze nie... a dufam, ze prirodzenou cestou...a ak nie, tak sa budem snazit vsetkymi moznymi sposobmi....akurat ma mrzelo, ze mi vsetci vraveli, ze by bolo teraz najvhodnejsie otehotniet hned po liecbe....co u mna teraz nehrozi, vdaka tomu, ze priatel nechce...

Ale musim vam dievcata povedat, ze sa citim lepsie, aj fyzicky aj psychicky 🙂 Aj som si uz povedala, ze nebudem tri mesiace kym to doberiem riesit ako sa moj drahy rozhodne..necham cas plynut a veci sa snad aj sami utrasu a stane sa tak ako sa stat ma.... ked nie, budem rada hlavne za to, ak mi ustupia tie bolesti. na to sa snazim sustredit.... a babo budem riesit ked bude vhodny cas (a mozno aj partner...) 😉

capuletka
3. feb 2012

@gotana juuuuj gotanka, a to sa ti ako prejavovalo? co ti bolo? ale aj tak, neboj, naucis sa nahradzovat inymi potravinami, hlavne je, ze uz nebudes papat to, co ti skodi....uvidis ako sa hned budes citit lepsie a FIT 🙂

natalia2609
3. feb 2012

Dievcata, ja si uz presne nepametam, ako to bolo naposledy ked mi robili laparku, ale chcela som sa spytat tych, ktorym to robili naposledy, ako dlho ste marodili po laparke, a nieje aj moznost, ze by som endometriozu vyliecila tehotenstvom? 😉 ci najskor musia do mna napchat ten bordel, a az potom laparka na skontrolovanie a az potom tehotenstvo?mna porazi, ak mi odstavia ten menzes, ja som pocas brania dipherelinu pribrala 15kg, to chcem radsej pribrat tehoenstvom 😀 no neviem, a ako dlho ste boli v nemocnici?mozem mat pocas lsk akryl nechty? no vela otazok, dufam, ze to vsetko dobre dopadne, a aj vam vsetkym drzim palce, aby ste sa rychlo vyliecili 🙂

prahaxx
3. feb 2012

@natalia2609 ahoj, treba sa poradit s dokym 🙂 endosku tehotenstvo nevylieci, len potlaci prejavi, kedze by sa mal stratit menzes, spinenie, PMS, a tehotenstvom mas iny pomer hormonov.. ja som bola po laparke v 6mesacnej liecbe a doki mi hovoril, ze sa mam setrit a marodit cely cas.. tak asi po posudeni doktorom.. laparka na skontrolovanie ???? naco???? podla mna je to dalsi zasah do organizmu, z prvej laparky mam strasne bolave zrasty, takze dalsiu sondu do mna len tak nedostanu ☹ v nemocnici som bola 3 dni po operacnom dni - presne tolko zaplati poistovna, a kedze mali plny stav, tak ma vypratali, to som potom uz aj chcela, aj ked som sa necitila dobre, nebudem im zavadzat.. nechty neviem, mne hovorili nie, lebo 1000 veci sa moze stat a zoskrabanim nechtiku pocas operacie kontroluju stav narkozy ci co ..
zelame si aby sme boli zdrave a ak nie, tak nech tehotenstvo endosku vylieci, zatial treba vydrzat a verit na zazraky

capuletka
3. feb 2012

@natalia2609
1. v nemocnici som bola dokopy 3 dni, s tym ze v ten treti ma uz pustali.
2. nemarodovala som vobec, ale myslim, ze som si par dni vzala dofcu, lebo som sa citila este taka slaba
3. pri operacii ich urcite mat nemozes....ja som tak mala raz problem :D im to nevysvetlis, oni ta chcu odlicenu so svojimi odlakovanymi nechtami 🙂
4.aj ja som brala Diphereline, ale v tomto mozem asi povedat, ze som stastna, lebo ja som naopak dost schudla....taaakze, moznoze tento raz to bude aj tvoj pripad, telo aj metabolizmus sa mohli zmenit :D
5.co sa toho tehotenstva tyka, je to podla mna na tom, co odporuci lekar...mozno by si si mohla nechat cas na snazilkovanie ...a ked sa do stanoveneho terminu nezadari, tak zacni liecbu a potom budete mat lepsie podmienky na to, aby sa podarilo 🙂

maarja
3. feb 2012

ahojte, VISANNE beriem treti mesiac, moj doki je spokojny, ze sliznica je nizka,menzes mam slaby a nemam velke bolesti,takze liek zabera a dozvedela som sa konecne, ze mam endo 1.stupna, kedze mavam loziska len v malej panve...cysta na lavom vajecniku sa mi o pol centimetra zmensila, teraz ma cca 4x5 cm...no predpisal mi dalsie balenie, ze po 4 mesiacoch, ked to doberiem a dostanem prvy menzes, potom mam dojst na kontrolu...operacii sa nevyhnem, to bude uz v poradi stvrta a zoberu mi cely lavy vajecnik, to uz nebude LSK, budu ma asi rezat, ze? pravy je zatial ok, dufam ze pomocou tohto lieku aj taky ostane, potom vsetkom teda skusime druhe babo 🙂

mabumi
6. feb 2012

@natalia2609 ahoj, ak sa ti podari otehotniet pred liecbou, tak len dobre pre teba 😉 . ta PN - podla toho, ake vykony ti budu robit. ja som obidva razy bola PN 6 tyzdnov, ale dost sa mi "hrabali" v bruchu, odstranovali mnozstvo zrastov atd....

@maarja preco ti idu brat cely vajecnik? aj mne ho mali, pripravovali ma na to. nakoniec som isla na operaciu inde a vajecnik mi zostal. skus sa aj ty este poradit aj inde. ak on nemusis prist, tak si ho radsej zachran. niekde to vyberu aj ked je aj ina moznost, konzervativnejsia.
a ak by ti aj vyberali cely vajecnik, da sa to laparoskopicky 😉

maarja
6. feb 2012

@mabumi ja som taka, ze co mi on povie, tak vtedy prikyvujem a co chcem, neopytam sa a az doma zacnem nad tym rozmyslat 😒 ...mas pravdu, skusim este zan lobovat 😉 ...vidis a ja som nikdy ani neuvazovala, ze by som sa dala inde operovat ako u nas, v NR, zatial som bola s operaciami aj s liecbou endo spokojna, dufam, ze sa to nezmeni 🙂

milagros14
6. feb 2012

ahojte chcem sa opytat skusala niektora s vas na endo aj akupunkturu poradila mi to znama neviem ci to neako pomoze ale ako sa hovori topiaci sa aj slamky chyta a nechcem ist zasa pod narkozu 3krat stacilo.

yukki
6. feb 2012

@milagros14 ty ináč tej akupunktúre by som bola aj ja náchylná veriť....nikdy som nepočula o nej v súvislosti s endometriózou, ale prečo nie? 😉 Skús!

milagros14
6. feb 2012

@yukki skusim ale isto to je nadlhsiu dobu

capuletka
7. feb 2012

Dievčatá mm na vás takú otázočku... Kamoška, čo si tiež lieči endošku, mi vravela, že je DR. potešil, lebo bola na ultrazvuku a najväčšie ložisko kt malo cez 30mm už má len cca 20mm... Mne to hneď akosi začalo vŕtať v hlave...ako je možné, že nám tie ložiská mohli vidieť LEN laparoskopicky a zrazu sa to dá zmerať aj takto cez sono?

😨

yukki
7. feb 2012

@capuletka no ta aj mne povie furt cez sono že koľko asi merajú cysty...šak on tam klikne pár krížikov na monitor a vyhodí mu veľkosť útvaru...

capuletka
7. feb 2012

@yukki Ano ale to su cysty... ja som mala na mysli endometriozne loziska...ved tie nam sonom nevedeli zistit, preto sme museli ist na laparku....ako to, ze teraz uz su sonom vidiet? je to akesi divne..

yukki
7. feb 2012

@capuletka nuž ta keď má voľačo veľkosť 3 cm v priemere, tak už to môže byť vidieť aj na sone...

gotana
7. feb 2012

Baby to cakanie po liecbe na mrchu je nekonecne... Dlho ste cakali?

yukki
7. feb 2012

@gotana prvý krát 99 dní od poslednej injekcie, druhý krát okolo 66 dní

gotana
7. feb 2012

@yukki no tak to snad nie... Mne povedali, ze ked nepride do konca februara, mam prist na vyvolavacku.

janemari
autor
7. feb 2012

@gotana ja som mala poslednú injekciu 7 mája a mrcha mi došla až 14 septembra,neriešila som to,ale už som bola pripravená,že ak do konca septembra nepríde tak pôjdem na vyvolávačku. Ale netreba nič siliť,predsa telo dostalo zabrať liečbou tlmilo sa tak nech sa radšej pomaly preberie k životu a nie násilím.Ved si zober,žeby si zjedla tabletky na spanie a ked krásne spíš by ťa násilím budili,liali do teba kávu a energetické nápoje. Radšej počkaj aspoô 3 mesiace a potom ked nepríde chod na vyvolávačku,ale samozrejme aj snažilkuj ak chceš bábo je možné že mrcha 9 mesiacov nedorazí 🙂

capuletka
7. feb 2012

@yukki No asi mas pravdu 🙂 mne to len akosi vrtalo v hlave, lebo aj dotycnej to riesili cez laparku... Yukki a ako sa mas ty? Co mas nove? Citis sa lepsie?

@gotana Ja by som bola najradsej keby mrchu nemam vobec, vobec sa na nu netesim...len ked ju zial svinuchu potrebujeme k reprodukcii :D

Inak baby, viacere tu uz davnejsie pisali, ze ta liecba vyvolavala v nich nechut na sex a aj "sucho"... U mna nie...dokonca som zacala mat aj taky biely vytok... Odkedy uzivam tie tabletky namiesto injekcii, tak ma ja sem tam picha vo vajecnikoch...

yukki
8. feb 2012

@capuletka ja sa cítim fajn...a dúfam že to tak ostane ešte dlhé dlhé roky! 😉

capuletka
8. feb 2012

@yukki To ma tešííííí...všetko sa vyriešilo? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Jupíííííí

yukki
8. feb 2012

@capuletka no takto, endometriózu mám, ale bolesti sú znesiteľné-tak asi zadriemala?, rakovina sa len tak nevyrieši, napokon ten typ je podľa konzervatívnej medicíny nevyliečiteľný, ale som si naplánovalá takú cca 30-50 ročnú remisiu 😀 😝 , začínam na tom pracovať 😉 ... som v kondícii, rúbem nosím drevo, starám sa o deti a dom a koňa a psy atd... chodíme lyžovať korčuľovať-a takto to dúfam vydrží ešte strááááááááášne dlho (teda v lete môžme to lyžovanie vynechať...nahradiť) 😝