Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

yukki
5. nov 2009

Dobrý deň, ženy. Tak som desať dní po injekcii Dipher., 3-5 deň boli tie vedľajšie účinky hrozné, teraz sa dá. Kedy Vás chytili najviac, tie hnusné vedľajšie účinky? po ktorej injekcii-alebo v ktorej časti tej 4-6 mesačnej liečby? Pospomínajte si, prosím, pomôžete mi tým! Vďaka!

janemari
autor
5. nov 2009

Ahojte prisla som som vas pozdravit.Co sa tyka toho clanku myslim,ue je na nom vela pravdy.Je to tlacenie na pilu.Inak mrcha este nic takze zajtra by tu mala byt ako na koni.

yukki u mna boli ucinky injekcie vzdy najsilnejsie pred dalsou injekciou asi tak tyzden.Ale ked sa nebudes sledovat ani ti to nepride ze nejake vedlajsie ucinky mas.

yukki
5. nov 2009

Ja sa nemám veľmi čas sledovať pri malej.
Ide o to, že keď niečo, tak si nemôžem vziať PNku, ani ľahnúť, ani za mňa nikto dieťa nepostráži...tak mám pochopiteľne obavy, či to bude ešte horšie ako doteraz. Keby mali hormóny na každého rovnaký účinok, ako je to pri nejakom Ibalgine, to by bolo fajn. 😉

janemari
autor
5. nov 2009

No bohuzial nemaju.A kedze som mala tie iste injekcie ako ty mozem poveda ze som si to uzila od navalov,nespavosti,nervozity a to som robila na trojsmennej prevadzke a aj ked nemam dieta starost o domacnost a zahradu mi dala zabrat.Aj ked som prisla domov po laparke som hned na druhy den varila a upratovala v ramci moznosti.My zeny sme silne tvori a dokazeme fungovat aj pri velmi velkej zatazi. 😉

prahaxx
5. nov 2009

musim sa pridat, ze najhorsie to bolo tyzden pred injekciou, vzdy som si planovala dovolenku, ze doma oddychnem, nikdy to nevyslo.. ale dalo sa vydrzat, len som obcas zurila, nech mi to uz pichnu ☹
takze uplne najhorsie to u mna bolo po poslednej inj.
my zeny sme silne, ale momentalne som dokazom toho, ze ked vsetko vybudovane zacne padat, nema to konca kraja.

yukki
5. nov 2009

Ok, vďaka! Ja by som v pohode vydržala...sama so sebou, keď aj v robote a so starostlivosťou o dom... 😒 len už takto, keď je nejaký psychicky aj fyzicky závislý tvorček vedľa mňa...., no, chúďatko, vysvetliť sa to proste ešte nedá. Takže čakám na ten týždeň pred.. 😖

miminap
5. nov 2009

ahojte babule. tak som dnes pichla rano prvu inekciu. trochu zabolelo, ale co je to proti nasim endobolestiam, no nie? tak stimulujem. doktor mi dnes volal (!), aj tajke sa deje vo svete 😉 ze ked pridem na krv druhy den menzesu tak mam zobrta aj manzela a urobia mu spermiogram. ak sm mu to chudatkov dnes oznamila, ked som ho bola vyzdvihnut z prace, lebo bol na sluzobke. prisiel nachladeny, tak som ho vykurirovala, napustla vanu s eukalptovou solou, medzitym navarila riadne silnu cesnacku a varene vino a este mu nachystam hrianky s cesnakovou pastou. bude mi tu voniat, hehe, ale nemozee si dovolit byt teraz chori, talze vona- nevona, musime sa liecit. 😀

vanesska
5. nov 2009

tak super mimina... gratulujem k prvej injekcii 😉
a co vlastne pichas? a ty mas kratky protokol?
a vy mate zly spg alebo preco ma ist muzik uz teraz na spg?
tak sa pekne kurirujte cesnak je uzasna vec... mnam mnam....! inak velmi mozem odporucit aj zazvor je to tiez bomba... nastruhat trochu zazvoru a vyvarit ako caj a potom vypit a zazvorik aj zjest...!

inak ja hlasim ze mrska prisla tak som rada lebo zaciname tym padom uz ozajstnu stimulku 😅
len teraz neviem ci mam toto uz pocitat za 1DC ked prisla mrska len teraz podvecer neviete poradit baby??
ale nie je to take spinenie je to slabsie krvacanie tak neviem...podla toho sa musim zariadit kedy ist do CAR...

miminap
5. nov 2009

vaness, picham diphereline a mam dlhy protokol. manzel nema zly spg. ale problem je ten, ze toto je uz nase druhe IVF a aby naaaaaaaaaaaaaaaahodou nieco nezlyhalo, tak sa chcu pripravit. si myslim.
zazvor nemam ☹ nevadi. manzel ma zajtra volno, tak dufam, ze sa dajako dolieci. 😖 aj ked uz planuje nejake vyazdy. boze tiez stale musi neco vybavovat..
a ty mas mrchu v pohode, ja by som mrchu hlasila s placom 😠 kvoli bolestiam. ale ak si dostala az teraz, tak pichni az rano, ked sa naozaj rozbehne, si myslim.

dahra
5. nov 2009

Ahojte,
Vanesska,
menzes sa rata od zajtra, ked si dostala podvecer.
Aj moj bol v heliose na tzv. trial wash - to sa robi pred OPU, ale neviem ci vzdy alebo len pri nas, kedze on ma zle spermose.
Miminap,
kto ti pichol? Sama? Gratulujem 🙂

Inak ja som si teraz musela slahnut tretiu davku menopuru, zvysili mi davky, lebo foliky nerastu ako maju. Pri nasom spg, tri asi nestacia 😒 Na kontrolu idem v nedelu. Takze zajtra v jednej injekcii bude namiesana trojnasobna davka.

miminap
5. nov 2009

dahra, no, nepichla som sama, lebo mi nik neukazal, ako sa to obsluhuje, tak som zavlala kamosku sestricku, nech mi aspon namiesa. rano uz by mi mal manzel pichnut, prisil zo sluzobky konecne. uz ho nikam nepusim az do noveho roku 😀
mas zatial tri foliky? no, aj to je lepsie ako nic vsak.
do vianoc ale mam dve // 😉

dahra
5. nov 2009

Yukki,
zaujimave, ze ta tak skoro chytili vedlajsie ucinky. Mna az po dvoch tyzdnoch. Vtedy som spinila. Asi po druhej injekcii som mala obdobie depiek trochu, neviem vsak povedat ci sa na tom podielali len hormony alebo aj okolnosti. Inak psychicky som to zvladala ok, ziadne nalady, nic. Stabilna. Mna skor boleli klby, navaly v noci mi nedali spat, a nenormalne sa mi zvysil tep. Som bola slaba. V pokoji som mala stale cca 90 uderov. Som citila ako mi biju tepny 🙂.

Inak, teraz vecer som dala namiesat manzelovi injekciu. Chcela som mu dat, nech si aj pichne - 😝 , ale odmietol. Ako lamal skleny vrch z vodicky, praskol mu vrchnak v ruke a porezal sa. Tak je zraneny teraz kvoli menopuru 🙄.

vanesska
5. nov 2009

mimina... no ja uz picham 7. den dipherline... ale myslela som ze odkedy dostnem MS tak od 4.DC by som mala zacat pichat uz aj puregon... a to uz bude stimulovat rat folikov tak preto... 😉

aha no my mame aspon doteraz sme mali 2x dobry spg takze snad nebude problem... krmim mm tekvicovymi semienkami je tam vela zinku... 😉

mrchu mam v pohode citim brusko ale asi si na vecer dam ibalgin a magnezium ...
bez ibacu by som asi trochu trpela taku hodku a potom by to pomaly ustupovalo... som rada ze aspon nemam az take krute bolesti pri MS... 😝

dahra... ja som to dostala tak okolo 5 poobede sa zacala objavovat... takze mam za 1 DC povazovat az zajtrajsok hej? aj wolfskinka mi to tak hovorila takze asi ano...
inak ty mas tteda dobre megadavky...... fiha... 😕 a ako to vyzera s tvojimi folikmi kolko sa ukazuje??

dahra
5. nov 2009

Miminap a Vaneska,
vy obe ficite na dlhom protokole. Ty si zacala dnes s diphereline, ona minuly piatok. Bude vam to podobne vychadzat.
Ano, mam tri velke a su tak este 2 drobne. Tie by mali dorast. Vraj im mam dohovorit. 🙂

dahra
5. nov 2009

Vanesska,
ani ja nemam bolesti pri mrche. Tak ako ti s menzesom poradila wolfskinka, to viem aj ja. To helios tak rata. A rata sa to od krvacania, nie od spinenia a hnedeho vytoku.

yukki
5. nov 2009

Dahra ja asi od druhého dňa po injekcii špiním alebo aj silno krvácam, s primeranými bolesťami, neviem zaostriť chvíľami pohľad, návaly mám-ale to je všetko v pohode, nálady sú horšie. ja som nikdy nemala nijaký taký PMS, alebo ani "depresiu" alebo nejaké také výkyvy...že by som sa neovládala...a teraz hej!! A to mi vadí, že niekto druhý ovplyvňuje moje vedomie 😠 , lebo malá je...no, povedzme veľmi náročná na moje sebaovládanie. Však uvidím, ako babenky píšu, ešte ten týždeň pred a teda aspoň týždeň po druhej injekcii...
Lebo už som bola pozrieť druhú babulku, chcela by som ju mať čo najskôr domka, ale ak sa nemám dokonale ovládať...a byť v stopercentnej kondícii, tak radšej počkám na ukončenie liečby, aj keď je mi to neuveriteľne ľúto. Blbo to vyšlo, takto na kopu všetko.

vanesska
5. nov 2009

dahra... no ja nemam spinenie je to uz krvacanie len este zatial slabsie...
skusim tam zajtra rano zavolat snad sa dovolam... a ak nie tak to budem ratat az od zajtra...

inak az teraz som si precitala co si pisala o vasej nehode pri pichani menopuru... 😅 chudak ani pichnut si nakoniec nemohol... 😀
ja teraz musim byt dobra na mm lebo keby sme sa nahodou pohadali tak by mi nemal kto pichat injekcie a neviem ci by som to sama zvladla uz som si zvykla ze to robi on... 😅

dahra
5. nov 2009

Yukki,
pichli ti to v case menstruacie ci ako? Lebo mne to pichli ako sa ma - v treti den cyklu a to som normalne dokrvacala, len druhykrat to nedoslo uz. Mna nastastie nic nerozculovalo - deti niekedy vedia dat zabrat. Telo si po case zvykne na nove latky v nom, takze sa to bude dat zniest. Uvidis, mozno trosku pockaj a prejde to. U kazdeho je to trochu inak.

dahra
5. nov 2009

Vanesska,
ja som si tiez zvykla na seba - citim, co boli a co nie, tak regulujem 🙂
Zavolaj tam pre istotu urcite, oni asi tiez potrebuju vediet, ako si na tom. Kedy ides na prvy utz?

yukki
5. nov 2009

mne tiež v tretí...alebo keby sa bralo aj večerné špinenie tak 4. Však tak, vyčkávam...uvidím... 😒

mirip
5. nov 2009

ahojte, ako je nejaká nová tehulka? 😵
smutné že práve v tejto téme pribúdajú stále nové žienky radšej by som vás videla v inej téme 😕

dahra
5. nov 2009

Ahoj Mirip,
co nove u vas? Ako sa ma Bianca?
Tu zatial nic nove, ale vsetky usilovne na tom pracujeme. 😉

vanesska
5. nov 2009

dahra... no mne povedali aby som prisla na kontrolu zrejme na utz kontrolu na 2 az 4DC ze najlepsie vraj 4DC a potom zrejme hned zacnem pichat uz aj puregon... no a potom uz len pravidelne kontroly ako rastu foliky...
no zavolam tam rano a uvidim...

dahra
5. nov 2009

Yukki,
ak ti bude velmi zle, tak nejaky doktor mi vravel, ze si mozes dat predpisat malicke davky estrogenu. Neviem, ako to funguje, ale vraj sa to da urobit. Mne to vsak pride dost zvlastne, pichat cosi proti a potom druhe za.

mirip
5. nov 2009

celkom dobre sa nám striedajú dobré aj zlé hodiny, niekedy spíme niekedy nás bolí bruško a strašíme ozaj máme fotky aj v albume sme boli na výlete predvčerom naši boli páliť sviečky a my sme sa boli previezť autom, a čakali na nich v aute

dahra
5. nov 2009

Mirip,
ved mala uz bude mat pomaly mesiac, to letiii. Fotky priebezne kukam, ze co nove 🙂 Som citala, ze si mala zdravotne problemy po porode kvoli tomu, ze nekurili v nemocke. Uz je to lepsie? Co kojenie?

mirip
5. nov 2009

aj mlieko odchádza a tiež som mala dolu ako mi končí šitie nahnisaný pluzgierik a nevedla som sedieť našťastie dnes praskol a bol tam koniec šita nahnisaný teda ostala tam hrčka s ukončeného šitia a to hnisalo som sa bála že to nepraskne a budem musieť ísť na gyndu aby mi to dr. nareza, malá má ešte stále koliky občas ju tio ešte chytá, tie krče, takže máme "zaujímavé" a perné dni a tyk ako tets si nerobila?

dahra
5. nov 2009

Mirip,
uf - nahnisany pluzgierik - nastrihovanie ma desi 😒 Takze musis dokrmovat? Ja so sestrou sme vyrastli na sunari, lebo mamina hned po porode dostala zapaly.
Myslis ci som tŕobila tehu test? 😅 Zatial len picham - stimulujem. Este vela prekazok na ceste, ak vsetko vyjde, tak testovat mozem koncom novembra len.

mirip
5. nov 2009

neboj ani sa nenazdáš a budú // aj my sme neverili vlastným očiam ked sa stal zázrak a našli sme hned na prvý šup // a to sme predtým čakali tri a pol roka na //a druhýkrát sme ani snažiť nezačali a hned sme aj skončili 😀 😀 😀 😀 😀 a najlepšie na tom je že práve ten mesiac ani neviem kedy bola ovulka lebo som cez nu necítila ani vaječníky ani nič a ani sme poriadne ne............ v ten mesiac, ono aj motyka vystrelí občas a možno to bude na prvý šup aj u vás 😅

mirip
5. nov 2009

hej dokrmujem dali nám bebu hypoalergénnu 1ku tá sa dá kúpiť len v lekárni, ale Dr. sú svine, je jasné že podporujú dojčenie materským mliekom ale jednoducho ked matka nemá dosť mlieka tak pomožem jej nie? Ale oni nie, lebo tieto umelé mlieka stoja vela ale keby ich dali na recept tak stoja o polovicu menej no nedajú, nevadéí nech si trhnú nohou nenechám si bábo hladovať predsa