Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

dahra
18. nov 2009

Ika,
4 dni pri pravidelnom cykle by mi vrtali v hlave. No uz zostava len ako pises, posnazilkovat nabuduce. Ty si predtym brala aj HAK?
Evina nam uz usla s 13tt - ma tri mesiace naskok. Tulipanike a Livia pomaly budu uz v tretom trimestri.

Miminap,
ako sa dari? Ozvi sa, ked budes moct. Myslim na teba a Vanessku stale - nech sa vam to vydari.

katie233
18. nov 2009

Ahojte. Tak konečne som dnes v práci a mohla som vás dôjsť kuknúť.

Dahra strašne moc moc držím pršteky 😵.

Ja som na tom stále rovnako ☹. V nedeľu som mala dostať mršku, na moje veľké prekvapenie nedošla 😀. V utorok som robila testík, ale žiaľ len jedna čiaročka 😠. A dnes mrcha došla v plnej paráde. No čo už. Ideme ďalej 😵.

A od zajtra mám zase dovolenku. Takže v pondelok sa na vás teším 😵. Dúfam, že samé dobré správičky budem čítať 😵.

dahra
18. nov 2009

Jane, Ika, Lucy, Katie,
☹ tento mesiac sa nedarilo....

ika33
18. nov 2009

Veru nezadarilo, ale nevadí o to väčší darček to bude pod vianočný stromček, že kočky? 😀

dahra
18. nov 2009

Ika,
to je dobe, ze si taka pozitivna. Co bolesti? Prestali?
Ja uz zacinam citit take predmrchovske brucho. Uvidime....

lucy778
18. nov 2009

Ahojte,
konečne som sa sem dostala a konečne som aj dočítala, len škoda, že toľko smutného ste popísali 😢 ale človek si zrejme nevyberie, ako mu nejaká vyššia moc ovplyvní život 😒

Dahra, Vanesska - vy ste tak skoro narovnako, veľmi vám držím prsty, aby to vyšlo! Do 30. čakať je fakt dosť dlho, ale všetko tak uteká, že to bude raz-dva. Zase to naše "čakanie" 😉

Prahaxx - to je hrozné čo sa stalo tvojej sestre, normálne sa mi až spravila hrča v hrdle.....no tak jej prajem, aby sa rýchlo zotavila a otriasla z toho všetkého.

Ninocka - ty si druhá, pri ktorej mi ostala hrča v hrdle, ja viem, že každá zlá vec je na niečo dobrá, ale nech mi niekto vysvetlí na čo je dobré toto??? A tí lekári? To je des niekedy, kto každý sa hrdí titulom MUDr. Ja som až tu na MK dostala nádej, že sa dá otehotnieť aj s našou diagnózou. Síce ťažšie, ale dá sa. A vždy keď čítam, že pribudla ďalšia tehulka, tak ma to naplňa ohromnou radosťou a nádejou, že raz sa to podarí aj mne. Blahoželám ti k úspešnému žiadaniu o ruku 😉 a verím, že prípravz na ňu ťa natoľko zamestnajú, že sa ani nenazdáš a budeš opäť tehu. Veľmi ti držím prsty!

prahaxx
18. nov 2009

Lucy dakujem, sestra este stale lezi s bruskom v nemocnici, od pondelka rodi a lekari nevedia pomoct, keby to uz bolo predcasne, ale nemame sa na co tesit, je to len velka bolest az zufalstvo, len keby jej uz pomohli, ved sa bojime aj o nu, aby sa tiez jej nieco nestalo ☹

Dahra, aj ja mam uz vsetky priznaky mrchy a migrenu neskutocnu, nevladzem ani pohar caju udvihnut a jest ani tolko.. ale dnes si dve riaditelky prisli pre nerezove kose zo zachodu, z nasej zrusenej pobocky, tak sa veci riadne pohli dopredu ☹

aj nebudem tuto noc spat, zajtra je ten den, kedy sa zblaznim ☹

lucy778
18. nov 2009

Janemari - nevieš si predstaviť, koľko nad tebou premýšľam. Máš to fakt ťažké. Čakať na to, že sa svokrovci pominú, by asi nebolo dobré, pretože ako to už v takýchto prípadoch býva, určite budú žiť ešte dlho 😒 a to nikomu nič zlé neprajem. Je ťažké začínať nový život, ale ty si zaslúžiš viac. A nevytrpela si si už dosť? Možno fakt netreba tlačiť na pílu s tým babatkom, keď je taká situácia. A možno človek ktorý ti je súdený ťa ešte len stretne.Keď skutočne je niečo pravdy na frázach typu všetko zlé je na niečo dobré a že všetko sa vždy na dobré obráti, tak konečne by sa to mohlo zlepšiť aj u teba!

Niekedy si fakt myslím, že ja ani nemám problémy, keď vidím s čím sa tu niektoré baby musia pasovať.

No a zajtra idem konečne na kontrolu do nemocky kde ma operovali, môj doki mi už nasadil clostilbegyt, tak si to tam aspoň nechám odobriť. Lebo ten môj doki...... škoda hovoriť 😝
Mrcha mi skončila a konštatujem, že bola v poho, ani ibáč som nepotrebovala 🙂
Ale už sa moc rozpisujem, tak vám prajem všetkým pekný večer a držte sa

ika33
18. nov 2009

Dahra,
od asi 20tky som brala antikoncepciu (mercilon), tak do 22, potom som si dala 2 ročnú pauzu a potom som ju začala brať znova až do novembra 2007. Musela som ju však vysadiť, lebo som mala veľké migrény a veľmi ma boleli nohy. No a potom sa to všetko začalo. Pár dní špinenia, viac dní špinenia, špinenie a krvácanie, krvácanie - sem tam špinenie - bolesti, kopec liekov na úpravu menštruácie, laparky, liečba, ... To už ale poznáš/te.
Teraz ma mierne bolí brucho ale v pohode fungujem. Našťastie ten jeden ibáč vždy stačí. Ja ho potrebujem hľavne na začiatku, lebo sa mi mrcha nie a nie spustiť a v tedy to neskutočne bolí. Už keď sa spustí, tak sa to dá vydržať a ďalší ibáč netreba. Ak som doma, tak ani v tých najťažších chvílach si nedávam lieky a radšej si dám teplú sprchu a zababuším sa do tepla, ale keď mám byť v práci, tak sa to nedá, tam potrebujem fungovať na 100%.
Ako je to teraz s tebou?

Evina, už chodíš do práce? Alebo ani nebudeš? Ako dropček? A ty sa cítiš už lepšie?

Katie, Lucy, tak tento mesiac to znova skúsime OK? Možno sa nám to teraz podarí, keď pôjdeme do toho takto spolu. S Katie sme na tom uplne rovnako a ty Lucy kedy by si mala mať ovu?

Jane, tebe už je lepšie? Doma sa to už trocha ukľudnilo? Veľa na teba myslím. Drž sa.

Všetkým kočkám čo ste tu želám iba to najlepšie. Nech každej prídu už tie lepšie časy, aby sme si tu mohli písať samé pekné a dobré veci.

dahra
18. nov 2009

Ahojte,
Prahaxx,
tvojej sestre prajem, aby sa, co najrychlejsie uzdravila, aby jej lekari pomohli a mala vsetko zle za sebou. rany na dusi sa hoja tazsie a dlhsie...
Tebe sa teraz rozbieha menstruacia, ze mas take hrozne bolesti? Vela sil prajem a hlavne hlavu hore! Zatat zuby a vydrzat. Uz aby sa ti podarilo najst si aj lepsiu pracu.
Prajem pokojny vecer a hlavne si v noci oddychni - uvar si caj na spanie, uplne sa uvolni a pust z hlavy vsetko. Casto sa to neda, ale pokus sa, aby si telo a mysel oddychli.

Lucy,
takze ti nasadia pravdepodobne clostilbegyt. To je na upravu cyklu? Takze mrcha v poho, to je dobre.

Ika,
ja som neuzivala HAK nikdy. Nemala som ani ziadne problemy. Ani bolesti. Ale si dalsia po Lucy, co mas vcelku miernu mrsulu.

Tak vsetkym prijemny vecer, zajtra idem oducit dve hodky rano - potom budem zasa oddychovat. Drzkajte sa vsetky!

nastasia
18. nov 2009

ahojte,
tak ja mam stale ovulacne bolesti ☹ vcera som bola u dr. co ma operoval. na utz samozrejme nic nevidel, povedal, ze to moze byt recidivujuca endo alebo zrasty, ale styri mesiace po laparke sa mu to nezdalo. takze ak neotehotniem o take styri mesiace mam dojst a ked budu bolesti pretrvavat tak ma posle na lsk znovu.
inak folikul este nepraskol a potesil ma, ze bolesti budu este vacsie 😠 uz piaty den som na liekoch. myslite, ze keby som mala zapal vajecnikov, ze by to videl na sone? mne sa tie bolesti nejako nezdaju, lebo su fakt silne... 😕

dahra
18. nov 2009

Nastasia,
to ma mrzi, ze mas take bolesti. Aj Prahaxx stale trapia. Neviem ci zapal vajecnikov boli, ale myslim, ze by to fakt videl, alebo by si mala nejaky vytok. Skus si najst temu o tom. Ty beries lieky este aj pocas ovulacie? To je sila.

dahra
18. nov 2009

tu je nieco na temu zapal vajecnikov

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

miminap
18. nov 2009

ahojte. uf, skusim vas aspon docitat.
dahra, zatial ma trochu pobolieva brucho a vajecnik. uf.. 😝 a to zajtra este len treti krat picham gonal. zajtra uz idem aj na krv na predoperacne. som zvedava, ci budem platit, ako ste spúominali. a v piatok zasa do martina na utz a krv, ci uz rastu foliky. pani, ale ta cesta rano do martina, to fakt je o zivot. 😠 hotovi sme s manzelom.

janemari
autor
18. nov 2009

Ahojte.Dakujem ze na mna myslite.Mna stale pobolieva to podbrusko lezie mi to na nervy.Zacalo mi plodne obdobie a tecie somna ako z krhly.A co sa tyka ci uz je lepsie,doma sa nic zatial nedeje kazdy si robime svoje.Nerozpravali sme od nedele,odmietam nosit obrucku a zajtra s muzom zase ani nebudem,ide doobeda prec a ja idem do pobedky a taham do rana co ani on nevie.A rano ked pridem s prace on bude zase v dennej a pride az vecer.Takze sme sa videli dnes pobede a stretneme sa az pozajtra vecer.Mozno je to aj tak dobre,mam cas vychladnut a rozmysliet si co a ako dalej.Na novy zaciatok nemam sil ani prostriedkov.Mozno ak by sa vyskytol v mojom zivote niekto kto by ma dokazal urobit stastnou mozno.Zatial cakam co zivot donesie. 😅

prahaxx
19. nov 2009

jane, myslim na Teba, a na mojom priklade mozes jasne vidiet, ako sa zivot dokaze v priebehu 2 tyzdnov uplne zvrtnut .. U Teba to moze byl uz len a len k lepsiemu 😉
k boleniu bruska, ja som vzdycky obvinovala moje vajecniky, z toho, ze bolia, ale posledne 3 cykly som prila na to, ze to nie vajecniky, ale maternica.. dlho bola deformovana cystami, ktore na nu tlacili, samozrejme ze sa prisposovila prostrediu, je zle otocena a vplyvom polrocnej hormonalnej liecby sa uvolnilo vazivo okolo a mam ju az kdesi dole.. no a stale zle otocenu, tak tie tlaky, ktorymi sa snazi pracovat tak velmi bolia. Velmi mi minuly mesiac pomahala masaz bruska, a teraz mam podozrivo nebolestne obdobie. ale vratili sa mi navaly a nutkanie na blinkanie ☹ vcera uz aj manzel videl ciarku bod bruskom, a na prsia povie len jeeej, ale stale sa obvinujem, ze si vymyslam ☹ nech uz je pondelok a testujem ☹

prahaxx
19. nov 2009

drzim palce vsetkych, ktore sa snazia, aby vyslo a ktore prave trpia, aby rychlo preslo

monci78
19. nov 2009

ahojte dievčatá, pre povzbudenie, mam mesiac po laparke, 5mm ložisko endometriozi vypalené, a hľa som tehu. hore hlavy tá zákerná choroba sa raz unavý, všetkým len to naj...

janemari
autor
19. nov 2009

prahax ja som presne tak povedala ze to ma tak divne boli akoby to bola maternica 😉 ,lebo ked som mala zapal tak to bolelo inak.A toto ma boli uplne dole a v strede takze vajecniky to urcite nie su.Okrem toho aj ja mam maternicu naklonenu dozadu tzv.otocena maternica a aby toho nebolo malo mam v nej adenomyozu a ta moze byt pricinou bolesti.Maternica mozno chce rast ale ta pliaga jej to nedovoluje.A co sa tyka zmien v mojom zivote mas pravdu,u mna to ide vsetko rychlostou blesku,len najhorsie na tom je ze nikdy neviem kam to udrie 😒

ninockaskv
19. nov 2009

lucy, hej vsetko zle je na nieco dobre.. len za nic na svete neviem, na co.. 😨

babulky drzte sa.. nech sme skoro vsetky tehu

monci blahozelam.. mesiac po laparke som nemala ani len chut na sex.. a s mojimi nepriechodnymi vajickovodmi to tak skoro k uspesnemu tehu nedotiahneme.. 😔

drzim vsetkym cakatelkam palecky 😀

liviaf14
19. nov 2009

ahojte snažilky 🙂
monci - posielam ti veľké blahoželámmm to je supééér.... presne ako píšeš, raz za čas sa šťastie unaví a sadne aj na baby s endo 😀 takýchto prípadov je nás tu oveľa viac.

ninocka- držím všetky prsty, aby sa ti podarilo otehuľkovať znovu a šťastne donosiť a porodiť krásne zdravé bábänko,
posielam vám tehu vírusíky :
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

nastasia
19. nov 2009

ahojte,
tak s tymi vajecnikmi to mam uz lepsie, klop klop... urobil mi len sono vaginalnou sondou, ale dole sa vobec nekukol, ziadne vysetrenie zrkadlami nic 😲 mala som aj taky husty vytok, ale to si myslim, ze bol plodny hlien. povedal, ze som este mlada, ze tri mesiace su nic snazenia, ze ak do 4-5tich mesiacov neotehotniem tam mi urobi lsk a pozrie aj tie vajcovody ci su priechodne. stve ma, ze mi to nespravili uz v lete. aspon by sme vedeli ci sa normalne snazilkovat oplati. kedze som mala tie bolesti tak sme sa vobec nesnazili, lebo uz len pri pomysleni na sex mi bolo horsie. takze ak ma to nebude boliet skusime cez vikend,ale to je uz asi neskoro 😒

Luko, tu uz dlho nebola, neviete co je s nou? aj ona mala ist na IVF, nie?

janemari
autor
19. nov 2009

nastasie tak uz len cakat a snazilkovat sa.Drzim ti palceky aby si otehulkovala a nemusela ist na dalsiu lsk kedze viem ako si ju znasala.A aby si radsej v pohode dostudovala a mohla chystat vasu svadbu. 🙂

nastasia
19. nov 2009

Dakujem Jane 🙂 Aj ja ti zelam nech sa to medzi vami urovna a pridu uz len pekne chvilky 😉

janemari
autor
19. nov 2009

nastasia dakujem.Uverim ked sa to stane 😉 Ale radsej sa budem venovat sebe ako cakat na zazraky,nie? 😎

monci78
19. nov 2009

no chuť som nemala ani ja a ešte ktomu tie strašné bolesti, vraj ovulačné, tak si viete predstaviť ten sex, zaťať zuby a vydržať. To bolo strašné, vôbec som tomu nedávala nádej, a predsa mal doki pravdu, že to treba vydržať, teraz už len prežiť bez ťažkostí, bohužial ešte stale nie je vyhraté, no tak to už chodí... 😉

dahra
19. nov 2009

Ahojte,
Prahaxx,
strasne drzim palce, nech sa vsetko na dobre obrati.
Nastasia,
praveze, ked je clovek mlady by to malo ist hladko. Ved ten jeho vyrok sa vylucuje s realitou. Ked je vsetko ok, ma to ist hned - moja sesternica je priklad, to ani nesnazilkovali - dokonca si davali pozor a stalo sa. My tu zamerne planujeme, pocitame a figa borova. Aj ja si myslim, ze ti mali urobit kompletnu prehliadku vtedy,ale brali to ako tvoj rozmar - mam dojem, lebo ty si sa na laparku pytala, tak sa ani nesnazili. Endo lozisko odstranili, oprasili ruky a povedali, ze vsetko je ok. Taky pristup...
Ale mas plan, 4-5 mesiacov, snazte sa uvolnit a mat z toho radost - nie namahu. Urcite to vztahu neprospieva.
Luko som aj ja vcera ladala po temach, ale nikde nic, tak neviem ☹
Jane,
ticha domacnost ☹, uz aby sa to vyriesilo. To tahas 16-tku? Ojojoj, to tiez nepomaha k pocitu stastia. 😒 Tak hlavne nech ti to rychlo zbehne!
Monci,
gratulujem k tehu! Kolko ste sa snazili pred laparkou? Ty a Evina ste dokazom, ze najlepsie je otehotniet hned po operacii alebo hned po liecbe. Cim dalej sa to natahuje, tym to ide tazsie. Vtedy je telo najlepsie pripravene.
My sme sa tiez snazilkovali cca 12 dni po operacii - ja som ciste sado-maso - rozrezane brucho, jeden vajecnik sa uz v tom case valal na patologii a ja som muza donutila, ze ked doktor kazal hned - tak musi byt hned 🙂 Nebolo to o nic bolestivejsie ako sex s cystou 🙂

evina0
19. nov 2009

ahojte 🙂 mala som co robit nech vas docitam
dahra hej uteka mi to a som rada ze prvy trimester mame za sebou 😵 a tesim sa na 25.11 kedy idem na poradnu a verim ze tentokrat mi doktor ukaze aj drobca .ved v tehu knizke je pisane kedy zruba sa ma robit ultrazvuk a musi lekar poznacit pohyby,velkost a vsetko ostatne a minule mi to nerobil. 😠
stale som an PN a ak sa bude dat, chcem ho poprosit ostat doma do konca decembra lebo tie bolesti hlavy ma pekne trapia.kedze som doma tak sa vyvalim a pohoda bud to prejde za chvilku alebo sa to zmierni ci prejde za par dni ale ked budem cely den v praci na nohach a uplne sama a chytim takuto migrenu tak pohroma.nebude mi mat kto pomost ci povedat chod si lahnut ako doma. a dnes som po dlllhej dobe vracala- nesadol mi dzus tak to slo aj s ranajkami a hned mi je lepsie 😉 len dufam ze to nema na svedomi ta hlava, dnes ma zase pobolieva.
a stve ma krcna chrbtica mam malo pohybu (kedze nemam ani tie vychadzky) tak sa blokuje 😠
inak sa mi brusko zacina gulatit..mam aj foto v albume. 😉
dahra drzim palceky nech drobcek len a len rastie.
aj vsetkym ostatnim nech ste tiez coskoro tehulky az nebudem v teme tehu s endometriozou sama ked liviaf porodi 😉

jani2
19. nov 2009

fíha, ja vás nestíham čítať! 🙂 ..ja som taká nejaká lenivá, prečítam si vás a nechce sa mi odpovedať 😉 Tak to idem napraviť.
Dahra - no, nezdržala som sa pochechtávania, keď som čítala o tvojom sado-maso 😀
Vanesska - sú to super správy, tomu vaječniku s cystou som moc neverila a predsa príjemne prekvapil...takže zajtra OPU, strašne to dievčatá letí, veĎ len toť ste všetky tri začínali stimulovať a Dahra už má miminko v brušku a ty aj miminap ju budete následovať....
Prahaxx - tak poklesnutú maternicu mám aj ja, dr. mi vravel, že je tak dole ako keby som za sebou mala 3 pôrody a to mi vravel ešte pred tehu...bála som sa že kvôli tomu môžem predčasne porodiť (aj som porodila, ale kvôli niečomu inému 😒 ), ale dr. ma utešil, že to nie je prekážka...a mám jednu bývalu spolužiačku, tá mala maternicu tak nizko, že jej dr. už chcel robiť plastiku, ale kedže chcela ešte bábo, tak to musel nechať tak..no a v lete spolužiačka porodila v termíne.
Jane - tie bolesti úplne dole a v strede som mávala aj ja, podľa mňa tam niekde budeš mať ložisko endošky 😒 ...preto to tam bolí...keď mate teraz krízu s mm, daj si na chvíľu HAK, mne sa pri nej veľmi uľavilo a skús sa dr. opýtať na Cerazzete, je to bez estrogénov, zvyčajne sa dáva ženám ktoré koja ale moja dr. vravela, že pri nej mám ostať aj keď už nekojím, vraj je šetrná pri endoške...a má pravdu, je síce pravda, že už pomaly 3 mesiac nemám MS, len také špinenie, ale to je tým, že jednoducho nenarastie sliznica maternice a nemá čo odísť a tým pádom nerastie ani sliznica všelikade po bruchu.

monci78
19. nov 2009

Dahra dakujem, mi sme sa snažili skoro dva roky, a a nebyť tých ovulačných bolestí, tak na laparku ani neidem. Ale ja som ich mala také silné, že som si myslela, že to budu zrasty jak svina, a nakoniec len to malé ložisko, ktoré sa našlo náhodou podla mna, nebyť tych bolestí, neni laparka. A po laparke znova bolesti jak svina, ja som uz bola zufalá, že sa mi vytvorilo nové ložisko, a to znova ovulacia. A tento tyžden som zistila, že som tehu. K dokimu idem až v pondelok, slubil mi že ak pridem tehu, tak sa budeme bozkávať 😅 , ak po menzese tak plakať. ☹ No ženy ale otázočka, mám dosť veľke bolesti v podbrušku ako pred mrchou, ale vystreľuje to až do ľavej strany, viem že je to normálne lebo rastie maternica, no aj tak sa už človek bojí a fakt sa viac sleduje. Ďakujem za odpoveď...