Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
9. júl 2010

@jani2 dufam ze mas pravdu.Od obeda som nespinila a dufa,ze to vydrzi.

jani2
9. júl 2010

@janemari - takže už to prestalo?..tak to je super, lebo mne keď sa už pri neúspešných IVF rozbehlo špinenie a mrcha, tak už to nezastavilo ani balenie Utrogestanu! ...mohla som vkladať koľko chcela! 😒

oknosmas
9. júl 2010

@janemari super....tak sa len drz nadalej... 😉

janemari
autor
9. júl 2010

@jani neviem,zajtra je den ked ma dorazit mrcha tak sa uvidi.Ale zajtra prelezim cely den.

zuzana_18
10. júl 2010

@janemari no čo,dnes si sa dúfam zobudila s čistou intímkou!!!!Dnes žiadne vstávanie z postele!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Okrem toho,že sa poriadne napapáš a dáš aj malinkému živinky!Držíííííííííím palce!

oknosmas
10. júl 2010

nevadi, ked si teraz dam sme tam rano salku zeleneho caju?

marianna238
10. júl 2010

@mirip velmi pekne dakujem ked budem mat cas tak si prezriem aj vase stare blogy mozno sa dozviem viac takisto drzim palce aby vam to vsetko dobre dopadlo

janemari
autor
10. júl 2010

@zuzana_18 uz som ti odpovedala v druhej teme.Ale aby boli kocky v obraze spinim znova aj ked len slabo,ale spinim.Brucho mam ako pred vybuchom ako ked sa nemoze spustit mrcha.Takze je to umele udrziavanie aby sa nespustila mrcha.Som si ista citim to ze sa male neujalo.Tak je len otazka casu kedy sa mrcha spusti.

zuzana_18
10. júl 2010

@janemari prosím ťa,nestrácaj nádej!!Ja som mala brucho nafúknuté ,dokonca stále mám tak veľmi,že musím nosiť dlhé tričká,lebo mi je to až nepríjemné.A bolí ťa z uhniezďovania.Pokiaľ je to špinenie,je to super,horšie by bolo jasné krvácaniee.O špinení som čítala aj dnes na nete,vraj je úplne normálne dokonca až do 3.-5. mesica tehotnosi.
Takže ležkaj ďalej,nič nerob a anenamáhaj sa!!!Drž sa!

oknosmas
10. júl 2010

@janemari neboj,hlavne sa naozaj setri a ver,ze sa to podarilo!

lucy778
10. júl 2010

@janemari to ma mrzí to špinenie, ale netreba sa vzdávať. proste si ten test robila veľmi skoro 😝 tak si teraz naordinuj maximálny pokoj, lež koľko môžeš a vstaň až keď to bude nevyhnutné. ja som na začiatku tehu nemala žiadne ťažkosti, ani špinenie ale pamätám si, že som dosť polihovala. tak sa drž, aj ja ti veľmi, veľmi, veľmi držím prsty aby to bolo nakoniec všetko OK!

janemari
autor
10. júl 2010

Ja cely den polihujem a naozaj robim len nutne veci.Viac uz pre to urobi nemozem,len cakat.

zuzana_18
10. júl 2010

@janemari a špinenie aspoň ustálo?

janemari
autor
10. júl 2010

@zuzana_18 raz spinim raz nie,raz slabucko raz silnejsie.Aj bolest raz mam raz nemam.

dahra
10. júl 2010

@janemari - spinenie nic neznamena, niektore zeny to proste maju, aj ked su tehotne. Par prispevkov dozadu o tom pisala Prahaxx. Ona dokonca aj krvacala niekolko tyzdnov a mala v brusku vydrzala.

janemari
autor
10. júl 2010

@dahra snazim sa tomu verit,ale bojim sa ze ked tomu naozaj uverim tak pride koniec a potom sa z toho spametavat bude horsie. 😖

janemari
autor
10. júl 2010

Prave som sa vratila z wc a myslim ze uz tusite co chcem napisat.Zacala som krvacat.Takze je jasne ze IVF nevyslo.Zajtra prelezim cely den a v pondelok volam do centra ze dosla mrcha.

oknosmas
11. júl 2010

Mrzi ma to..ale este by mohla byt nadej,nie?

mirip
11. júl 2010

@janemari je mi to tak strašne lúto, tak som dúfama že ti to vyjde 😔

zuzana_18
11. júl 2010

@janemari to mi je veľmi ľúto,ale aj tak nádej opadne až pri výsledku krvi,tak ešte skús dúfať!!
Ak by náhodou nie,máš mrazáčika krásnu blastocystu,tak neukončíš PN a ide ďalší cyklus do toho?Už ked si sa na to dala..Pôjdeš zase do práce,tam sa rozbehne kolotoč a už sa pôjde ťažšie znova na PN a KET.
Ale to bola až tá najposlednejšia možnosť,krv musí byť pozitívna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

janemari
autor
11. júl 2010

zuzana_18 ked by vychadzal cas na KET tak maju v centre dovolenky a moja dokina ma uz tlaci s PN do prace.Takze tak ci tak sa bude musiet pn skoncit.Ked budem mat papier v rukach ze aj krv je negativna dam vam vediet.

zuzana_18
11. júl 2010

@janemari aj tak držíííííííím strašššne moc moc palce,aby to bolo len uhniezďovanie a krvička bude POZITÍVNA!

janemari
autor
11. júl 2010

@zuzana nebudem si stavat vzdusne zamky.Zajtra volam do centra a budem vediet co a ako.Ci ma zavolaju k nim,alebo ma este nechaju cakat.Jedine viem,ze ja uz nic neporiesim,mozem len cakat kedy padne definitivny verdikt od docenta.

miminap
11. júl 2010

janemarie, to ma mrzi, dufala som, ze to vyjde.ale viem presne, ako ti je. moja, tak sme na to ketko odsudene obe, docent vravel, ze mozem zacat od dalsieho cyklu hociktoreho s liekmi, len mu mam zavolat. ale az po ich dovolenke mam zacat, aby ma mohli sledovat. dohodli sme sa s mm, ze to nechame az po lete, lebo v auguste nas caka este nejake cestovanie take pracovno-dovolenkove. tak musime teraz otravovat Jani2, ze ako a co treba pri tych KEToch robit, aby to bolo uspesne 😉 Jani2, blahozelam, poctivo citam kazdy den, kedy uz napises, ze sa to ujalo, konecne som sa dockala. 🙂 blahozelam.

oknosmas
12. júl 2010

Janemari ako sa citis?

janemari
autor
12. júl 2010

@oknomas stale rovnako spinim a je to tmavohnede ako pred mrchou.Zajtra idem do centra aby sme to uzavreli.A myslim ze asi tusis ako to dopadlo. 😖

mirip
12. júl 2010

@janemari pokial to nie je čerstvá krv tak ešte je drobná nádej....dúfam že nezačne krv

janemari
autor
12. júl 2010

@mirip ale tehotensky test je negativny a nemoze utrogestan sfarbovat tu krv do hneda?A co je zvlastne nemam uz ani mrchovske bolesti ani prsia ma nebolia.

mirip
12. júl 2010

no to neviem utrogestan som nebrala ja som mala duphaston

prahaxx
12. júl 2010

ja som sice tiez mala duphaston a krv bola vacsinou hneda,chvilkami prechadzala do svetlej, doktor hovoril, ze svetla je nebezpecna, aj tak sme to ustali, ja som velka optimistka, este stale verim, ze to bude dobre !!