Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

luko
21. júl 2009

dakujem, budeme sa snazit...ja som oddychnuta dost, vsak som uz 6-tyzden doma, ale moj workoholik konecne 12 dni nebude nic robit...neuveritelne 😀

janemari
autor
21. júl 2009

No luko dufaj ze sa neda zatiahnut do prace 😉 ale uprimne ti zavidim ja est aj na dovolenke budem riesit tuto moju blbu endo 😒

luko
21. júl 2009

a to sa da..to on urcite bude este telefonicky zariadovat, ale kedze to s jeho timovym planom vyzera celkom slubne, tak 99% by mal stihnut zariadit do odchodu, este vo stvrtok ide do prace a pritom v piatok nadranom o tretej uz mame byt na letisku 😖

ja mam s endo klud do augusta kym dostanem dalsiu mrchu

janemari
autor
21. júl 2009

luko tak to mas dobre ja vobec neviem kedy mi mrcha pride ☹

evina0
22. júl 2009

luko tvoj manzel si rychlo zvykne na oddych...oddych treba lebo to na cloveka dolahne a vypomsti sa mu praca ne tele a zdravi. mm je tiez vorkoholik bude pracuje a do prace.alebo cosi stale risjue a meni v dome a jeho denny spanok je asi tak 5 az 6 hod niekedy menej.zacina zaspavat vo vlaku do prace dakedy v aute ked ide s kolegom.normanle sa desim ked on soferuje ..zeniem ho skor do postele ale vzdy cosi ma a sko ako o 23.00 nezalahne a to stava o 4:30..proste des.no chlapi su chlpai a tazko im my zeny dohovorime vska??

janemari myslim na teba a daj vediet co doki povedal a dobre dovtedy zrelaxuj cez dovcu.kolko dni si uz od poslednej injekcie??????

katie maaca je prirodny liek dam link http://www.green-collection.eu/
je tam snad vsetko popisane.chcem sa po skonceni liecby vyhnut pataliam s ovulkou a dlhym cyklom.nechcem stratit dalsi cas .lebo skor nez zistili endom. tak som mala rozne problemy s cyklom a pisu tam ze fajn upravuje zenske ale aj muzske organy.takze som si objednala tu zelatinovu 200 g v prasku a skusim to dat do caju. 🙂 🙂
za skusku nic nedam.

filmushka
22. júl 2009

ahojte babulky, som si vas docitala.
jane, mi sa akurat chystame v tom case na dovcu, tak budem asi bez info ako si dopadla 😖 som velmi zvedava a drzim palce.
luko uzi si dovcu, a ten moj mm zase spi uz o 20.00 (je pravda, niekedy ked ma terminy, tak je do 3.00 hore...) pri TV a to pracuje ako drak v IT, kazdy je fakt iny 🙂

a este NIECO!!!!
dnes mi pichli 1.injekciu 🙄
tak drzte palce a tesim sa v teme tehuliek, viem, je to skoro, no vy, co koncite liecbu, ste tam co by dup, inac nejake tie virusy vam - nam, nechodia posielat 😉 musime ich sprdnut 😀

evina0
22. júl 2009

film fajn ze mas uz injekciu v sebe a drzim pesticky nech zbehne cas a napises ze budes koncit tak ako aj ja.uvidime co bude so mnou potom budem priebezne informovat.
a tie vyrusiky?? zabudli na nas tie nase tehulky..
katie verim ze s janemari budeme coskoro tehulky a budete nam nosit virusiky a potom sa k vam pridam aj ja do tretice a vsetky co koncia liecbu 😵

filmushka
22. júl 2009

a potom na nas zabudenete ako tehulky s endoskou ☹
no verim, ze nie 😵 😵 😵

no verim evina, ze to zbehne rychlo vsetko a budeme si pisat len ako nam rastu bruska 😀 a budeme mat uuuuplne ine starosti 😵

evina0
22. júl 2009

film jasne aj ja tomu verim a neboj sa ja na nas nezabudnem a budem poctivo davat vyrusiky. potom nastanu dnbi radosti budeme spolu kacariky vyberat.a kopec inych a plnit albumy babenkami 😵 😵 😵 😵 😵 a potom dame stretko aj ked sme daleko ale snad sa to zadariiii

katie233
22. júl 2009

Ahoj evi, tak fajne sa čítajú tieto optimistické riadky 🙂. Len aby to nebolo tak, že poslední budú prvými, a filmuska nás všetkých predbehne. So mnou to nevyzerá tak ružovo. Na sto percent to tiež budem vedieť budúcu stredu po laparke ☹. Ale dúfam, že do vianoc čosi poriešime 😀

janemari
autor
22. júl 2009

Ahojte holky 😉 Tak ja som zacala dovolenku a som velmi rada ze je pekne pocasie.Aj ja som zvedava co mi povie doky v BB ale viac menej som presvedcena ze skusime to IVF.A od injekcie som 79 dni

katie233
22. júl 2009

Ahoj Janemari

katie233
22. júl 2009

Konečne niekto 🙂. Asi už všetky dovolenkujú 😎

katie233
22. júl 2009

To už je 79 dní? Ty brďo 😨. Ako ten čas rýchlo letí. Ja som ešte len 6 deň bez účinku injekcie 😀

janemari
autor
22. júl 2009

Ahoj katie ano uz to budu pomaly 3 mesiace od poslednej injekcie.Ako sa dari?

katie233
22. júl 2009

V pohode, len mám plnú hlavu tej laparky. Už aby bolo takto o týždeň. A ty ako? Už ti prešli tie nevoľnosti?

janemari
autor
22. júl 2009

Nevolnosti aj hej ale priberam do brucha a ide ma porazit.Este mavam obcas navaly ale da sa.A cakam na mrchu.

katie233
22. júl 2009

A pýtala si sa svojej dokyni, či je normálne aby si ešte nedostala mrchu? Aj ja som pribrala. U mňa sa to na bruchu stratilo, lebo vždy som tam mala lavór, ale štve ma to na nohách. Mám tam riadne nerovnosti, a hrozne to vyzerá. Ale teraz to už nejdem riešiť. Potom keď mi bude dobre po operácii, tak začnem cvičiť. Teda musím zača, aj na ten môj nešťastný chrbát.

janemari
autor
22. júl 2009

Ja som pocas liecby nepribrala ale teraz po liecbe priberam.Dufam ze to nieje vratena endo.A mrcha pride podla dokiny v auguste alebo mozno aj v septembri.

miminap
22. júl 2009

ahojte baby. janemari, ja som pribrala po druhej liecbe tiez. dlho som sa toho nemohla zbavit. potom to naraz odislo, akoby samo. a teraz po 3. laparke mam vsetko take ochabnute, ale bojim sa, ci uz mozem cvicit, bola som operovana 26 maja a ne som si ista, ci uz mozem tie svaly namahat a vobec, skakat, behat a tak..

janemari
autor
22. júl 2009

mimi tri laparky to by som neprezila 😲

miminap
22. júl 2009

nuz. nemala som na vyber.. 😔

janemari
autor
22. júl 2009

Obdivujem ta.Aj ked v podstate laparka nieje nic strasne ale je to neprijemne.Zelam ti aby ti vsetko dobre dopadlo a coskoro mala byabetko.A budes mat este aj liecbu.

miminap
22. júl 2009

nebudem, jane. mala som dvakrat a druhy raz som to znasala horsie ako prvy. ani raz to nepomohlo. nebudem uz blbnut organizmus, co sa ma stat, to sa stane. Jane, ty ides teraz niekedy k dokimu na kontrolu. nemozes sa ho popytat, ze kolko polaparke sa da uz normalne cvicit, behat, skakat a tak?

janemari
autor
22. júl 2009

mala by som ist v utorok a pokial viem tak po troch tyzdnoch po laparke mozes zacat pomaly cvicit,ale tak zlahka.Tak rada cvicis?

nastasia
22. júl 2009

ahojte,
miminap ja som po laparke 2 tyzdne. a dr. povedal, ze take 3-4 tyzdne nemam sportovat.

janemari
autor
22. júl 2009

nastasia presne aj mne o tak povedali.ale ak sa po 3 tyzdnoch citis dobre mozes zacat tak zlahka.A myslim ze normalne cvicit mozes az po 2 mesiacoch.

nastasia
22. júl 2009

tak aspon na niecom sa ti lekari zhodnu 😉
baby, mna este stale boli pri cikani, ale uz nie pri pupku, ale len dole, kde som mala tie dalsie dierky, takze sa to v podstate zlepsilo, ale aj tak neviem ci je to ok. ale dahra, ty si tusim pisala, ze ta to tam tiez bolelo. kolko asi?

janemari
autor
22. júl 2009

nastasia mna nebolela ani jedna ranka ale nanu co somnou lezala bolela ta spodna na lavom boku.

dahra
23. júl 2009

Ahojte,
Nastasia,
mna to bolievalo pravidelne od jesene 2005. Viem to presne, lebo si pamatam, ze som pracovala na novom posobisku, bolo tam chladno a som si myslela, ze som prechladla. V moci som nemala ziaden zapal, ale bola som aj na krcnom, lebo sa mi robili vrediky na makkom podnebi spolu s tym. Najprv sa mi to vyhodilo a onedlho ma nutkalo na cikanie alebo palilo. Boli to take intervaly, co prisli mozno raz za dva tyzdne a trvali par dni. Tie vrediky mi po hodine vzdy zmizli, alebo som ich vyskrabla. Na krcnom mi nezistili nic, vraj vsetko v poriadku. Tak som bola stale na urologickom caji a vzdy ked som pocitila palenie som sui slahla sumivu urologicu. Som sa naucila aj bez vody, celu sumivu tabletku som zjedla napr. v buse, ked to na mna dolahlo. Sem-tam boli bolesti vacsie, som sa aj krcila, co to bolo neprijemne.
Naposledy som take mala niekedy zaciatkom marca, to som nebrala tuto liecbu. Posledne tyzdne je to vcelku dobre, vrediky sa robia z casu na cas a palenie nie je vobec intenzivne, no urologicky caj si robim tak ci tak.
Filmushka,
gratulujem k prvej injekcii. Aky ma nazov?

Momentalne som vacsinou mimo netu, takze vopred prajem pekne dni. Tym, co sme na injekciach prajem vela sil vydrzat tieto horucavy a nech sa nam dari bojovat s endo.