Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
26. sep 2009

Ahojte kocky.Som od rana taka ubehana,ze som si musela na chvilu sadnut a vypijem si kavicku samozrejme tu pri vas.Evina super ze uz su kolajnice jak svet velmi ti to zelam.No ja som od rana upratovala poschodie v dome,ale nie hocijako ale na kompletku a este ma caka spodok domu,periem druhu pracku a potom sa chystam varit na zajtra,lebo zajtra ideme na hostinu a potom uz mam nocne a tazky tyzden brr ked si na to spomeniem.Teplota sice stupla,ale nieje to take predpisove ako by malo byt,napriek tomu hlien je ukazkovy a urobila som si ovu test a su tam // aj ked ta druha este nieje ukazkova,ale je jasne viditelna.Takze ratam ze ovulka moze byt zajtra co je 14DC takze presne na chlp.Inak prve milovanie mrche bolo neprijemne lebo bolo vsetko citlive ale dalsie snazilkovanie uz bolo bez problemov.Takze dnes hor sa do snazilkovania.Juj ale som sa rozpisla. 😅

katie233
26. sep 2009

Držím palce Janemari 😉. Aj ja mám pauzu v upratovaní 😉

janemari
autor
26. sep 2009

Dakujem Katie a ty uz pomaly tiez budes cakat na ovulku,nie?Idem ja pokracovat v upratovani,lebo naozaj vsetko nestihnem 😀

lucy778
26. sep 2009

ahojte,
janemari - tzeraz mi to trošku dáva súvis, v tom období keď som pribrala som tiež brala calibrum baby plan, ktosi mi hovoril, že to spôsobuje kyselina listová, že vtedy je väčšia chuť na jedlo a tak. Veľmi som tomu neverila, ale vtedy som mala také návaly žravosti, keď som bola schopná zjesť všetko čo nezje mňa a v akomkoľvek množstve 😀 Teraz baby plan neberiem a už to nie je také strašné s tou žravosťou. Asi na tom fakt niečo bude.... 😒

susse - ak dostaneš prvý nával,tak ti bude hneď jasné čo ti je! Asi ťa nepoteším, ale dopredu nebudeš vedieť, že príde nával alebo depka alebo čokoľvek iné. Budeš musieť improvizovať, ale to zvládneš uvidíš 😉

katie233
26. sep 2009

janemari: tak ja mám k ovulke ešte ďaleko 😉. Dnes som ešte len 4 DC. Ale určite to rýchlo prejde. Už teraz sa strašne teším na snažilkovanie 😵. Len dúfam, že manžela nepošlú niekam na služobku 😒

katie233
26. sep 2009

susse: neviem, čo ti mám k tomu napísať. Píšeš, že máš vybrať len 2 injekcie v priebehu 6 mesiacov. Každá jedna z nás brala 1 injekciu raz za mesiac. Každý organizmus je iný, každý organizmus reaguje na niektoré podnety inak. Preto sa nedá striktne povedať, že budeš prežívať to či ono. A je lepšie nevediť, aspoň si to nevsugeruješ. Podľa mňa ťa nepostretnú nežiadúce účinky, ak, tak len v minimálnej miere, máš málo injekcií a ešte v hentakých rozostupoch. Držím palce 🙂.

dahra
26. sep 2009

Ahojte,
Susse,
taku liecbu, ako ty opisujes, nik z nas nemal. 2 injekcie za pol roka - ak ti to ma vyhodit menstruaciu, neviem ci to bude presne rovnaka davka, ako sme my brali. Ja som mala Lucrin Depot, 3.75mg a ten sa pichal kazdy mesiac. Napis viac, je to zaujimave, ze len dvakrat.
Mne po prvej injekcii prisli navaly cca po 2 tyzdnoch. To znamenalo, ze ma obliala horucava zvnutra - niekedy podobna horucave, co cloveka zaleje, ked sa strasne zlakne, alebo je nervozny. Prichadzali hlavne rano a vecer, po jedle a po vypiti kavy a niecoho tepleho. Od marca som nenosila svetre a este stale mi byva teplo a chodim v tricku. Pri namahe sa tiez objavovali.
Po prvej injekcii som ma od 10 dna asi trojdnove spinenie a uz nikdy sa nezopakovalo. Depky ma chytali asi mesiac - dva po zacati liecby, ale nebolo to take strasne. Nemohla som pit alkohol, z toho prichadzali navaly tiez a uplne inak ako predtym na mna posobil.
Po par mesiacoch ma boleli aj klby - hlavne v noci som citila, ako ma "sklbe" v klboch a rano mi trvalo dlhsie, kym som sa rozhybala. Mozno aj preto, ze som reumatik.
V noci som sa budila, trpela nespavostou a musela mat dokoran otvorene okno. Zvysil sa mi tep - v pokoji viac ako 90 uderov a citila som sa slaba a zadychana aj pri mensej namahe.
Strata libida - na sex ani nepomyslis, v posve suchost, bez lubrikantu sa mm ani dnu nedostal - bolelo to aj jeho, co to dralo. S lubrikantom sa dalo vydrzat, ale o nejakom poteseni ani tucha. To je ako sexovat, ked nemas naladu. Kludne si popri tom mozes pozriet dokumentarny film o teorii strun a este sa aj vela naucis. 😀 a vyuzijes cas. Ani pohladenia nic nespravili. Raz darmo - vypnute centra v mozgu neprenasaju ziadne vzruchy.
Staci? 😉

Vsetkym prajem pekny vecer.

jani2
26. sep 2009

Tak Dahra všetko super opísala, ale SUsse ako píšú ostatné dievčatá, nie je to nič katastrofálne. JA som naopak tie návaly horúčavy celkom uvítala, som zimomrivá, tak mi to bolo príjemné, ako keby som sa ponorila do horúceho kúpeľa 😅 . A neboj, navonok nie je nič vidieť a ten nával trvá len chviľku. Inak som už nič iné nepociťovala, žiadna nespavosť, či depresie...no jedine ešte tá nechuť na sex, skutočne som si v duchu vravela "už zasa" keĎ mm začal s prítulnosťami 😀 Niekedy som mu to vyhovorila, niekedy mi ho bolo ľúto (však on za to nemohol a je zdravý chlap 😅 ), tak som sa premohla.
Nuž a ja som mala tiež 1 injekciu na mesiac a vybrala som ich šesť kusov, takže bez mrchy som bola skoro 9 mesiacov...a dostávala som injekcie Zoladex depot (ak si to dobre pamätám).

dahra
27. sep 2009

Jani,
moje navaly prichadzali ako vlna, niekedy aj 5-6 za sebou v niekolkominutovych intervaloch. Takze, ked som o 6.30 ucila v aprili, ludia museli sediet kvoli mne v kabatoch a ja som pootvarala vsetky okna dokoran a ucila v tricku. Mozno bolo dnu max. 15 stupnov. Vsak klasicky aprilovo. Ja neznasam teplo. Vysvetlila som im, ze beriem injekcie s tazkymi vedlajsimi ucinkami, tak ma polutovali a bolo podla mna. Keby som mala mat zavrete okno, asi odpadnem.
Nik sa nic viac nepytal, ak sa aj chceli, tak som povedala, ze nechcem o tom hovorit.

miminap
27. sep 2009

ahojte dievcata. tak som prisla napisat, ze stale zijem 😀 ja viem, ze malo prispievam, ale v praci sa do fora nedostanem, iba na citanie a po veceroch nie som vycsinou doma. tak ja zhrniem, ako pokracujem. nacala som druhy a posledny plat antiky a hned potom by som mala zacat brat uz lieky na stimulovanie cyklu. ale zatial su prejavy antiky OTRASNE. mala som taku hnusnu mrchu, aku si nepamatam za posledny tristvrterok. bolesti, krce, horucky, hnacky, fuj! v zivote by som nepovedala, ze antikoncepcia tak ovúlyvni aj tieto veci. tak uvazujem,. ze tym padom asi podporuje endobolesti, lebo predtym som take bolesti uz davno nemala. strasne. no ale teraz cakam, ci este aj pri tomto druhom baleni budem spinit, lebo pri prvom som spinila cely mesiac. ak ano, tak sa obavam, ze lekar budem IVF posuvat, aby zistil, ci spinenie ustane, ked antikoncepciu vysadim. joj. 😖 no kazdopadne, potom by som mala pokracovat s IVF, tak dufam, ze to tentoraz vyjde.
inak, evina, uprimne blahozelam, taketo zazraky nas vsetky povzbudia.
ostatne baby.. bujujte, som tu tiez s vami, aj ked nemam tolko moznosti prispiet.
pekny dnik.

liviaf14
27. sep 2009

ahoj miminap, držím ti päste, nech ideš čo najskôr na IVF a nech sa to podarí 🙂
ja si takúto mrchu pamätám pred laparotomiou, mne to robilo, keď som antiku vysadila, pol roka som bola bez nej a potom laparotomia, lebo mi našli cystu. po operácii takéto mrchy našťastie ustali, aj som menej krvácala. tak sa drž, želám všetko dobréééé 🙂

janemari
autor
27. sep 2009

Ahojte kocky 🙂
miminap tak sa pekne drz.

Babi ja sa idem z blaznit,mojim hormonom zacalo tak sibat ze mi je az z toho na mrtvicu.Som precitlivena,priberam aj napriek tomu ze uz cca 3 den som cisto na zelenine a ovoci + 2x snazilkovanie a vcera son vyriadila na komplet cely dom,varila,prala a postavila som sa aj na steper.A tie sproste kila nie a nie dole.Ako by sa ulozila do pamate ta cislica 71kg a dost nepohne ju ani hore ani dole ani o gram.Okrem toho je mi zo vsetkeho do placu a co je vrchol vsetkeho ked som uvidela pred par dnami mojho byvaleho mi poriadne hormony udreli do hlavy a nechybalo vela aby som sa s nim neskontaktovala.A pritom doma je pohoda,klud a manzel mi pomaha ako vie.Dokonca je mi aj jedno ze mozno zajtra povedia firma konci od prveho ste na urade prace.Pomooooooooooooooooooooooooooc to co mam druhu pubertu? 😅

evina0
27. sep 2009

jane hormony sa zblaznili ale klud s casu na cas sa to stalo aj mne..
vikendik bol fajn .oddych vyborni ale zajtra volam sestricke nech ma do kelu uz lekar vezmeeee som sice kludna ale chcem byt este kludnejsia..zatial sa citim ako tak fajn len som casto unavena ale pohoda 😵 😵

ika33
28. sep 2009

Ahojte kočky.

Janemari, tak vidím, že hormóny pracujú aj s tebou. Ja som tiež vyupratala ... ale ja mávam skôr depky a som hrozne nervózna a tak potom radšej niečo robím (žehlím ...) 😅 Dnes je zatial dobre.

katie233
28. sep 2009

čaute baby, vidím, že sme všetky cez víkend makali 😉.

tulipanike
28. sep 2009

ahooooojte 🙂

evina, ako sa citis? 🙂

ako sa mate vsetky? co noveho?

evina0
28. sep 2009

tulip citim sa celkom fajn ale dnes som mala na male od tyckovania 😝 no zvladla som to len ma strasne dlho natahovalo.
konecne som sa lekarovi dovolala takze stvrtok mam na 8.00 dojst strasaaane sa tesime uz nech konecne vidim tu moju bublinku a ze je v poriadku.v praci nic moc nejako to nezvdladam je toho na mna privela a dnes ma cely den caka pranie..ach jo -.snad ma doktor oslobodi aspon na nejaky cas od tejto makacky a stresov a mojeje divnej sefky.dnes som 20 DPO.
inak ked si denne poobede polezim ci zdriemnem tak som clkom v pohode len v praci sa spat neda a do 18.00 ked mi padne je pre mna dlho 😝 😝
tulin a co ty ako sa citis??? ty si kedy sla prvy krat k lekarovi?? nebyvalo ti zle??

tulipanike
28. sep 2009

evi, mala by si sa co najviac setrit, aby si bola ok 🙂 mas dost namahavu pracu, aby si sa natahovala s tazkymi vecami
ja sa mam fajn, ziadne nevolnosti u mna neboli, snad ani nebudu, malinke rastie ako z vody, minule bolo natocene dole hlavkou, taky maly sibal 🙂
na poradnu idem az 16.10., tak si este pockam, kym ho zas uvidim

tulipanike
28. sep 2009

no ja som k nemu sla najprv ked mi viac ako 16 dni meskala manstruacia, dal mi vyvolavacku, ta nepomohla, tak o dalsie 2 tyzdne som tam bola zas, ze nezabrala, a to uz aj on videl na sone, ze som tehu

evina0
28. sep 2009

tupli tak ty si asi test neskusala vsak? ja som mala vyvolavacku minule po liecbe aby sa telo netrapilo s cakanim na mrsku a neviem si ani predstavit ze teraz este len cakam na mrchu ..ak by mi chcel dat teraz vyvolavacku odmietnem ..nechcem ju aj ked vraj babenku nemoze uskodit .ja som si ista tehu.aj priznaky mam tak myslim ze neni o com uz len nech je v maternici ten maly drobcek .nemozem byt nervozna a do stvrtku vydrzim. som cakala taku dobu doteraz tak vydrzim aj teraz 🙂 🙂
musim vas nechat idem prat aj ked sa mi moc nechce no musim som sama v praci a roboty hruza ale idem teraz az pomaly vsetko spravim v klude 😉

tulipanike
28. sep 2009

robila som pre istotu aj test, a ten bol do par sekund // ale riadne, nielen ze slaba ciarka
o kolkej vo stvrtok ides? som napata, co ti povie, strasne ti drzim palce 😵 😵 😵

evina0
28. sep 2009

tulip na 8.00 hned potom dpojdem povedat spravicky 🙂 🙂 verim ze budu len a len dobre 😉

janemari
autor
28. sep 2009

Ahojte babulky.Tak ja este stale netusim vysledok rokovania ci nasa firma padla alebo ide dalej 😕 a zajtra ma caka navsteva u lekara a som strasne nervozna a zvedava aky verdikt vyriekne.Mam pocit ze ovulka bola vcera 😎 a my sme sa snazilkovali o dusu.Takze ak naozaj bola a vsetko je v poriadku mohlo by to vyjst.Ved zajtra mi doky povie ci bola,alebo nebola ovulka a ci vobec babo mozem mat. 😅

dahra
28. sep 2009

Ahojte,
vidim, ze tento tyzdenje rozhodujuci pre viacere z nas.
Evina sa dozvie, ako sa ma mala fazulka.
Janemari bude konzultovat s lekarom o vysledku liecby.
Ja sa dozviem, kedy idem na IVF.
Drzme si navzajom palce.
Ozaj, Luko,
co nove? Uz ste boli alebo len idete tento piatok do centra?

lucy778
28. sep 2009

Ahojte,
ako tak čítam, tak vám baby držím prsty, aby ste sa tento týždeň dozvedeli len pozitívne veci!
U mňa stále žiadna zmena, čakám a čakám 😀

ika33
28. sep 2009

Kočky, želám vám iba dobré správy, budem na vás myslieť. Potom napíšte ako ste dopadli. Dobrú noc.

miminap
28. sep 2009

ahojte babule. drzim prsty vsetkym.
dahra, lukol , do ktoreho centra pojdete na ivf? mozno s stretneme, nie, ak pojdeme stimulovat v rovnakom case.
ja sa tesim, prestala som spinit z antikoncepcie, tak robim skoro salta od radosti. hehe. ale lezie na mna daka chripka, ci co, tak dufam, ze buduci tyzden budeme moct ist na krv s mm, ze nebudem chora, lebo pred IVF treba absolvovat este testy krvne na kadeco. aspon mojom CAR to vyzaduju. u vas ako?

dahra
29. sep 2009

Ahojte,
Miminap - ja chodim do Heliosu v Martine, Luko je v BA asi v Gyn-fiv...
To je dobre, ze sa ti to upravilo. Beries anti ako sucast predpripravy na stimulaciu? Takze ides na IVF tiez teraz na jesen?
Lucy,
ja tiez este cakam, este nic nedoslo, ale brucho ma uz pobolieva od polky septembra. Kazdy den hovorim svojmu telu, nech este pocka. Cim neskor pride mrcha, tym dlhsi cas prejde od antibiotickej liecby mojho mm a mozeme ist na IVF. Teda ja si to tak myslim.

Inak, manzel schytal daky virus, nadcha, hrdlo, ma zvysenu horucku a stresujem zasa, ze mu vystupi a bude musiet znova brat lieky. To uz asi tak lahko nerozdycham. Hlavne, aby som to ja nechytila. Zatial je doma a lezi, este sa poriadne nevystrabil z operacie, uz zasa lezi....

evina0
29. sep 2009

dahra tak ak spravne chapem idete na IVF s manzelovimi spermoskami? lebo si spominala IUI s darcovskymi ..
Mas pravdu tento tyzden je pre vela zien dolezity a ja sa uz tesim na stvrtok co mi lekar povie.som taial kludna ale isto stvrtok rano budem mat hrcku a serdce v krku 😀 hned potom dojdem a napisem Vam.
Dahra Jane drzim palceky nech mame pozitivne spravy..

dahra
29. sep 2009

Evina 🙂
ty si si uz tehu nahodila a mas 6tt - to je tak podarene.
Ano, s manzelovymi - mali sme ist na IVF v januari, ale volali mi, ze sa uvolnilo miesto. Chcem teda nieco skusit cim skor. Ak by sme na IVF teraz nesli, tak idem na IUI s darcovskymi. Manzel lezi momentalne a tak mam dojem, ze zajtra na konzultaciu do Heliosu pojdem sama, ak sa mu nezlepsi stav.