Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

luko
8. okt 2009

Aj ja Miri🙂

liviaf14
8. okt 2009

katie, ja som takisto prestala čítať články o endo a myslieť na to, lebo by som sa bola zbláznila..... fakt je najlepšie prestať na to myslieť, všetko hodiť za hlavu a naladiť sa pozitívne. bábänko príde keď to najmenej očakávame, pekne prekvapí 🙂 evina je toho tiež jasným príkladom 🙂
ale neprestala som čítať príspevky báb s endo tu na koníkovi, tie, čo sú už teraz maminy alebo skoromaminy, hrozne mi to pomáhalo a dodávalo mi to silu, že raz to určite vyjde. 😎

katie233
8. okt 2009

Baby, viete mi poradiť. Dnes som mala akýsi hustý biely výtok 😝, ktorý nezapáchal. Bola to taká riadna kôpka na toal. papieri. A už asi druhý - tretí deň ma pobolievajú vaječníky a spodok chrbta. Myslíte, že to môže byť prechladnutie? Určite to nie je ten biely-hrudkovitý výtok ako pri neplodných, a ani priehľadný, ťahavý ako pri plodných. Takýto výtok si u seba nepamätám 😖

ika33
8. okt 2009

ahojte.

som rada, že píšete povzbudzujúce slová a aj, že sem tam sa tu nájde výplach žalúdka, lebo to treba. Mňa to tiež vždy nakopne a potom je dobre a bojuuuuuujeeeeeem 😉

Mirip držím palce a 10.10. je celkom pekný dátum k narodeniu 🙂, tak to povedz dropcovi 🙂

Katie, takýto výtok som mala už aj ja, ale bolo to počas liečby ale ako to prišlo tak to aj odišlo, takže vôbec neviem z čoho to bolo. Nepamätám si však či som bola v tom čase prechladnutá.

Tak baby bojujeme bojujeme 😝 😎

nastasia
8. okt 2009

ahojte,
dlho som sa neozvala, no nejako som si potrebovala oddychnut od konika, nechapem to niekedy som bola na nom zavisla.
nestiham precitat co mate nove 😒 ja velmi nic, uz snazilkujeme no zatial sa nepodarilo. lekar chce, aby mi skontrolovali ci mam priechodne vajcovody no ja uz akosi nemam na to energiu, mozno o rok ked sa nepodari sa nahovorit dam no momentalne chcem mat pokoj.
evina, ako sa citis? a ostatne ako sa mate?

nastasia
8. okt 2009

a ozaj priatela som prehovorila, aby bola svadba v septembri 🙂

evina0
8. okt 2009

presne tak sa mi to paci,pozitivne treba mysliet a zazraky sa deju aj ked som par mesiacov na ne neverila no uverila som 🙂 🙂
katie a podoba sa to na bielok? ak ano tak sa blizi ovulka 😉 a to ze ta bolia krize je dalsi znak. ja som taky cudny tiez postrehla prvy krat a podla baz.teploty som zistila ze to bola za par dni ovulka 😉

nastasia super -september je vela svadieb a len aby svadba nemusela byt skor koli rastucemu brusku 😵 😵 nikdy nevies .vela zien si vsetko vybavi a zrazu zisti ze su tehotne a teminy sa posuvaju skor.mam to v praci dost casto 😀. som velmi rada ze sa zivot dal do pohybu aj u Vas,
Ja sa mam fajn,nebyva mi zle len sem tam ma rano natiahne.vcera som mala zraci vecer inak mi doteraz nechutilo.a dalsie zmeny zatial nepostreham iba ze mam citlivy cuch a dakedy az moc 😀.a este ma sem tam boli vo vnutri take jemne pichanie ci steglenie..vraj to sa rozathuje maternica a drobcek rastie.
som zvedava na pondelok idem na dalsie sono a pevne verim ze v bublinke bude drobcek a ja na nom oci neham.ze vsetko bude Ok a keby bolo aj srdiecko tak mi padne kamen s mojho srdca a mozno sa neubranim dalsej slzicke ako ked som naposledy videla tu malu bublinku 😵 😵.hlavne aby bolo vsetko v poriadku.pevne tomu verim

nastasia
8. okt 2009

evi, ja by som sa veelmi potesila keby sme museli presunut na skorsi termin, ved uvidime 🙂
neboj sa urcite bude aj srdiecko coskoro a ani sa nenazdas a bude ti svietit 40 tt 🙂 velmi sa s tebou tesim a drzim ti palceky 🙂
katie, moze to byt aj z nachladnutai, aj ovulka a este ma napadaju kvasinky, ved uvidis ci ti to prejde

janemari
autor
8. okt 2009

Nedalo mi este prist k vam po praci nakuknut.Som rada ze ste sa nastartovali do dalsieho boja a slabe chvilky mavame kazdy,nie? 😉 Inak mirip aky paradox najprv sa malinkemu nechcelo do bruska teraz sa mu nechce zase von 😀 A pokial ide o ten hrudkovity hlien moze to byt kludne neplodny hlien ja som taky mavala a najcastejsie pri anovulacnom cykle ako minuly resp.tento mesiac a rovnako ma pobolievali krize.Takze sa nemusis bat.A keby to bola infekcia boli by aj ine sprievodne znaky bolest v podbrusku a tak.Skus si nasadit zensky cajik a uvidis ci sa to zmeni.

aby
9. okt 2009

heh táto endo by mala byť ako telenovela ale ja som tiež na jednej lodi držím prsty baby 😉

katie233
9. okt 2009

Baby díky 😉,

evi, ten hlien nebol priehľadný, ťahavý. Takže ovulka asi nie 😖. A na druhej strane nebol ani taký ten suchý, hrudkovitý ako pri neplodných. Ja neviem, ako by som vám to priblížila 😒. Janemari, mala som kŕče v podbrušku ☹. Ale neva, dnes už je lepšie. Hlien sa odvtedy neobjavil, kŕče tiež pominuli. Len ten chrbát neprestáva, a vaječníky bolia ako keby som mala na nich svalovú horúčku 😀. Ale bojujeme ďalej 😵

liviaf14
9. okt 2009

katie, ja som takýto výtok mávala hocikedy v cykle, nemávala som najskôr ovulku. a výtok býval taký keď som vysadila antiku, tiež som na to pozerala 😕 a keď mi začala ovulka po clostile, tak bol už ťahavý biely alebo ťahavý priehľadný. ale aj nachladnutie v tom môže byť, značí to na boľavé vaječníky a kríže, to tiež poznám. ťažko takto presne povedať.

dahra
9. okt 2009

Ahojte, babulky 🙂
ste ma poriadne sfukli, ale "tak mi treba." Je najvyssi cas nastavit sa na stadium "budem tehotna" a vypnut vsetky vnutorne hlasy nedovery, co sem-tam vyplavaju na povrch. Uz sa to blizi. Dnes som 9DC a ak pride aj teraz menzes na 26DC, ako mi zvykol cely zivot, tak mam veru uz len nieco viac ako dva tyzdne. 😕
Altea,
som sa taaaak prekvapila, ked si sa ozvala. Mas uplnu pravdu - vdaka za napomenutie, beriem si to k srdcu. Musim si aj pracu teraz nastavit tak, aby som nechodila vycerpana. Vtedy mam negat. postoje. Este dva tyzdne budu divoke, potom vsetko zredukujem. Sefka vie, ze ideme na IVF, budem ucit uz len par hodin denne, to zvladnem. S dospelakmi nie je ziaden stres. Keby som bola na ZS, uz teraz som doma 😀 😀. Ak sa budem citit zle, pojdem na PN. V centre mi povedali, ze na PN nemusim ist povinne pri stimulacii. Milujem svoju pracu a urcite mne viac pomoze, ked si zamestnam mysel niecim pozitivnym. Takze budeme riesit za chodu.
Filmushka,
to uz stvrtu 😕 😕 😕, ved nedavno si len zacala.
Miminap,
info o diphereline som ti hodila do IP.

liviaf14
9. okt 2009

dahra - konečne niečo pozitívne od teba 🙂 držím ti palce, tfuj tfuj tfuj 😀

dahra
9. okt 2009

Livia,
joj, to znamena ze vacsinou zniem tak negativne? 😒

filmushka
9. okt 2009

Dahra,
myslim, ze kazda z nas ma z casu na cas take divoke myslienky ako ty, a kolkokrat som sem nechcela a prestala chodit, lebo mi to bralo optimizmus, no uz som si "zvykla" a vidim, ze sa vsetko da, ked sa chce, viditelnym prikladom su tehulky nasa Tuli, a eniva a livia a tehule s endo v teme...

poprosime virusiky pre snazilky po liecbe, nejako nas zanedbavaju, teda vas, co chytete virusy 😵

ste pripravene na tab? 😉

mirip
9. okt 2009

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

filmushka
9. okt 2009

si zlata mirip, takze 10.10 je fakt fajn datum 😵 ci? 😉

mirip
9. okt 2009

no je pekný dátum ale ja mám termín až 12teho a nevypadá to ani na toho 12teho ale na 13teho a vyvolávačku zatial

filmushka
9. okt 2009

mirip, silno drzime palce, aby vsetko dobre dopadlo a babo a ty aby ste hlavne boli v poriadku!

mirip
9. okt 2009

dík, ved práve v to dúfam aj ja, že ked aj by mal mať niekto problém potom tak nech som to radšej ja a nie malé, len si dáva načas asi sa má dnu fajn 😀

filmushka
9. okt 2009

komu lepsie ako bábu v brusku? 😉

evina0
9. okt 2009

mirip aj ja drzim palceky a myslim na teba.hned ako sa bude dat napis aspon kratku spravicku co a ako. uz coskoro bude smat svoj uzlicek stastia v naruci 😵 😵 a rychle zotavenie tebe aj babenku 😉 😉

liviaf14
9. okt 2009

dahra, trošku hej 😉 ale ja to poznám, je to etapa, ktorou si prešla každá z nás. jednoducho prídeš na to, že sa netreba stále stresovať a depkovať, lebo to k ničomu nevedie. ale hlavne, že si na to prišla a teraz už len hlavu hore a usmej sa, podarí sa to určite. ja som tiež dlho neverila a pozri 🙂 a evina tiež 🙂

evina- držím päste na pondelok na sono, krásna malinká fazuľka tam bude 🙂

katie233
9. okt 2009

Ahojte dievčatá 🙂. A čo vy všetky o dušu snažilkujete? My máme už tretí deň oddych, kvôli mojim vaječníkom 😖. Pri sexe to bolelo, nič sme si neužili, len moje aukanie a jojkanie 🤐. Veď bolo toho dosť, muselo to vyjsť 😔. a keď nie, tak budúci mesiac určite 😅. Prajem pekný víkend. A možno sem ešte zavítam 😕, len teraz by som viedla monológ 🤐

janemari
autor
9. okt 2009

Tak som vas docitala,pekne ste sa rozpisali.Ja zatial kvoli tehulkovaniu nestresujem,bola som som si vyzdvihnut v lekarni tu macu v kapsulkach a boli take mile ze mi objednali dve balenia.Takze som aspon na dva cykly zasobena.Ja skor stresujem kvoli praci resp.kvoli peniazom,lebo plat mi nejako klesa a vobec si neviem predstavit ako nasetrit nielen na dom,ale na poriadnu vybavu pre babo ak nahodou a to uz vobec nie chodit do centra a platit tam.Ale zatial kaslem na to a budeme sa len pekne snazilkovat. 🙂

miminap
9. okt 2009

ahojte dievcence. tak som prisla len pozdravit. pekny vikend 😉

janemari
autor
10. okt 2009

Ahojte 🙂 Hlasim ze dosla mrcha cislo 2 a zatial v pohode.

liviaf14
10. okt 2009

ahojte, posúvam na 1. stranu, aj ja prajem pekný víkend všetkým a poprášim vírusmi :
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

janemari
autor
10. okt 2009

liviaf dakujeme za virusiky.Urcite sa posnazim ich tento cyklus vyuzit. 🙂