Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

evina0
13. aug 2012

@misladelka ja som sa tiez nepotila tak ze som mala pot ale tie navaly tepla a hlavne do tvare.No zvladla som to.vybrala som 5 injekcii a 6 som odmietla ale radila som sa s lekarom a suhlasil s mojim rozhodnutim.lebo na nete som nasla zeny co vybrali len 3 injekcie ale ja som tu poslednu odmietla s vedlajsich ucinkov-mne pocas prvych 3 injekcii nebyvalo tak zle ale stupnovalo sa to preto som 6 uz odmietla hlavne nervozita sa stupnovala,navaly a nespavost,kazda zena to inak znasa a verim ze u teba to bude fajn.po liecbe som povedala ze nikdy v zivote uz liecbu nechcem ale casom som zmenila nazor a povedala som si ze keby sa nedarilo a chceli by sme druhe babo tak sa nato opat dam 😉 ale netrebalo nic a teraz som uz v 16tt
mne o tom mozovom spg. poradil lekar a manzel bol sice proti ako asi kazdy muz aj sme sa povadili ale nakoniec siel ved ja som podstupila liecbu ,operaciu tak jemu by bolo zatazko ist na obycajne vysetrenie-potom pochopil a ked treba tak siel.na muzov treba ist pomalinky a u nas zabralo to ze lekar natom trval.prajem rychly priebeh liecy a verim ze kratko po nej mi napises ze si tehulka 🙂

evina0
13. aug 2012

Zienky zbezne som vas precitala a vidim ze tu pisete jedna ze liecbu nemala po laparke druha ano-ja som sa tiez stretla s nazormi ze vraj liecba je uz zastarala metoda,zvlastne co lekar to iny nazor ci odbornik.moji 2 lekari na liecbe trvali tak som im verila..ja som pred prvym tehu mala liecbu ale poznam zeny co ju nemali a otehotneli takze je tazko povedat co je dobre a co nie,ale prvorade je ze sam clovek musi verit ze sa vylieci lebo psychika vela spravi a nehadzat tzv flintu do zita a skusit co lekar nariadi-len najst toho spravneho lekara.ja som chodila do Martina do fakultnej nemocnice a tam co lekar to nazor ze liecba musi byt , v inom meste ze naco liecba..
hlavne hlavu hore ja mam tiez endometriozu a opat som tehotna, a tentokrat som nic nepodstupila len som brala po prvom porode po case Hak 6 mes bez prestavky a ked som ju vysadila na 2 cyklus snazenia som otehotnela a tiez som si vypocula ze mozno nebudem mat deti alebo ze to pojde len cez umele oplodnenie ale ja som o tom nechcela ani pocut a verila som ze budem raz mamickou.treba bojovat a nedat sa tej doslova pliage endometrioze,je tu jedna tema kde sa stretavaju mamicky s endometriozou a mozem Vam povedat ze je ich tam vela co su uz dvojnasobne maminky 😉

agicka
14. aug 2012

ahojte žienky,aj ja mám endometriozu snažime sa o babo ale bohužial neúspešne
. V septembri idem na operáciu do levíc. Neviete povedat ako je tam?

gabita123
15. aug 2012

ahojte je tu niekto ? chcela by som poradit ohladom endometriózy

custy
16. aug 2012

@gabita123 ahojky, ja sem nakuknem každý deň, ale neviem či Ti dokážem poradiť, lebo sama mám diagnostikovanú endometriozu 4.stupňa iba teraz od 17.7.2012 takže.........

nelly3
16. aug 2012

@gabita123
pytaj sa 😉

vera82
22. aug 2012

Mám endometriózu, zistená pred rokom a pol, po laparoskopickej op. najprv sa lekári domnievali že ide o dermoid 😢 Nešiel von celý vaječník ale len časť. Po operácii asi mesiac a pol sa mi podarilo otehotnieť, chcem Vás týmto povzbudiť 🙂 Dnes máme krásneho 4. mesačného synčeka. Viem aké to je veľmi ťažké, prešla som tým. Držím Vám palce žienky, nevzdávajte sa, treba bojovať, stojí to zato. :D

mirip
25. aug 2012

@gabita123 pýtaj sa

martinka354
2. sep 2012

Ahojte babenky,ja mám tiež endometriozu,zistili mi ju minulý rok v juni,bola som na laparke,potom pol ročná liečba lucrecinom,samozrejme hormony,vyvolalo mi to umelý prechod,potom som čakala tri mesiace na menzes,a teraz som mala tri mesiace na otehotnenie,žial bez uspechu,takže ma čaká druhá laparka,tiež mám veľký strach čo bude dalej,dufam že sa nehneváte že som sa medzi vás takto vtrela,rada by som si s vami o tom popisala,a navzájom sa podporili dakujem

keterin1
7. sep 2012

aj ja mam endometriozu a som uz aj po prvom IUI no bolo nesuspesne takze momentalne som opat na liekoch a buduci tyzden druhy pokus...

martinka354
9. sep 2012

@keterin1 ahoj a mala si aj nejakú liečbu endometriozi?ja som mala hormonálnu,dosť zle som to znášala...ale musela som to vydržať,teraz sa snažíme otehotnieť,zatial neuspešne,takže ma čaká druhá laparoskopia,potom uvidíme čo bude dalej....

ludi123
9. sep 2012

ahojte baby, som tu po nejakej dobe, nakoniec som musela ist na laparku, endometriozu mi potvrdili.. zial lekar mi povedal, ze sanca na prirodzene otehotnenie je velmi mala.. mozem skusit brat visanne aspon rok alebo ak nechcem stracat cas, tak umele oplodnenie.. priznam sa, ze ani do jednej z tychto moznosti sa mi nechce.. mam 30 rokov, dietatko chceme, takze vobec neviem, co mam robit .. ☹

gombicka
9. sep 2012

@martinka354 a kedy si mala prvu laparku?

martinka354
10. sep 2012

@gombicka ahoj,prvú laparku som mala minulý rok v júni,aj to ma dr poslala len na operáciu cysty,mala som 5,5 krvavú,a vtedy mi zistili aj endo,potom od júla pol ročná liečba injekciami,menzes som potom dostala v marci toho roku,to som mala ísť už na druhú laparku,no ale sme sa s dr dohodli že sa pokúsime otehotnieť,no žial neuspešne,takže teraz sa chystám k dr a druhá laparka,ak sa možem opýtať ty si ako na tom?ja som z toho už nešťastná 😢

gombicka
10. sep 2012

@martinka354 no ja som na tom hrozne...ja zijem v UK, pred 2 rokmi mi robili laparku, kde zistili,ze mam endo, ale neviem preco to nikto uz dalej neriesil..poslali ma sice na IVF no tam sa mojou endo nezaoberali. Prve IVF nevyslo.
Pred dvoma rokmi mozno fakt netrebalo nic riesit, lebo cysty som nemala, iba loziska, no mavam bolesti, najma pri ovulacii a skoro kazde rano ked idem na malu..bolesti sa stupnuju...a zaroven sa bojim, ze ani druhe IVF nevyjde, tak som sa rozhodla riesit endo laparoskopicky. No v mojom pripade je to beh na dlhe trate, kedze neviem, kam sa obratit...a hlavne co robit.

martinka354
11. sep 2012

@gombicka Ahoj,a to ty nenasadili ani žiadnu liečbu?mne pri prvej laparoskopii vypálili ložiská a potom mi nasadila dr tu pol ročnú liečbu injekciami,to som bola v umelom prechode,koly tomu že aby sa maternica stiahla,no a teraz mám ísť kôly tomu aby sa do mna pozreli či liečba zabrala či tam nie sú dalšie ložiská,ja mám zas pri menzese prvé dva dni bolesti,treba to riešiť,skús sa popýtať na liečbu,laparkou ti zničia ložiská,ale asi treba aj nejakú liečbu,lebo tie ložiská sa vedia obnovovať znova a znova,to ja som ani netušila že endo je taká pliaga a že vobec niečo také existuje,ach jaj,je to ťažké,a inak ak sa smiem opýtať kolko máš rokov a odkiaľ si?ja mám 33 a som zo žiliny,držím ti moc palce

miminapl
12. sep 2012

S diagnózou endometrióza som porodila 3 zdravé deti, tak chcem povzbudiť všetky snažilky aby sa nevzdávali! všetko sa dá 🙂 len netreba čakať a odkladať tehotenstvo, poslúchla som doktora a som rada, že to takto dopadlo...Držte sa baby 🙂

wewulik
12. sep 2012

Ahojte babulky chcem vam v prvom rade podakovat ze ste tu vela to pomaha tym co sa nemaju s kym o tom porozpravat a predsa len sa lepsie rozprava s niekym kto to uy yayil ste tu nejaka ako ja?mala som endometriozu 4 stupna....zrastenu maternicu s vajecnikmy, mocovou rurou a aj s crevamy na laparku bolo neskoro tak ma operovali rezom a po mesiaci znova koli zuzenemu mocovodu z tych zrastou znova rezom.Potom som bola pol roka na dekapeptile teraz som uz 3 mesiace po liecbe a kramy stale nikde ale uz mi je 4 den zle nie tak ako pred operacio ale obcas dost.....budem rada ak mi poradite alebo len tqk popisat o tom....kedy ste po liecbe dostali kramy a aky mali priebeh?

mabumi
12. sep 2012

@wewulik ahoj, aj ja mam 4. stupen a zrastene vajecniky, vajcovody.... dnes som prisla z nemocnice po hysteroskopii a mam uz zhrubute steny maternice a hypoplaziu... bojujem s tym uz 4 roky, mam za sebou 3 operacie, 2 IVF a z nich 5 vkladov... no liecbu som doteraz nemala, zacinam teraz s visanne. takze tak, je to dlhy a tazky boj, no stale dufam 😖 😉

martinka354
12. sep 2012

@wewulik ahoj,ja som mala tak isto pol ročnú liečbu lucrecinom,poslednú injekciu som vybrala 5 decembra minulého roku,a menzes mi prišiel až v marci,aj to som najskôr dostala injekciu na vyvolanie,to nepomohlo,tak som brala lieky,a až potom mi prišiel menzes,ale u každého je to individuálne,čo som tu zatiaľ čítala,tak babenky písali že im mn prišla tak po troch až štyroch mesiacoch od liečby,ja mám krámy celkom ok,len mi niekedy meškavajú,predtým som mala pekne 28 dnový cyklus,teraz mávam aj o dva tri dni neskôr,prvé dva dni mám bolesti ako aj pred tým,teraz ma čaká druhá laparka,tak uvidíme čo dalej,hlavne veľa síl,musíme len bojovať,držím ti palce

wewulik
12. sep 2012

Dakujem hej hej treba vela vela sil niekedy uz mam pocit ze neviem kde tu silu mam zobrat jedine co mi pomaha je myslienka na toho dropca ktory snad bude....teraz sme v stadiu cakania co bude a to je asi horsie ako vediet co bude.....baby treba verit je vela pripadou kedy sa to podarilo a ja dufam ze budem jeden z nich a dodam vieru dalsim <3

wewulik
12. sep 2012

Babule a pribrali ste niektora po ych liecbach?ja asi 10 kil som zufala.....

wewulik
12. sep 2012

@mabumi drz sa moja dufam treba verit....ako sa citis?kde si lezala?

martinka354
12. sep 2012

@wewulik my sme teraz mali tri mesiace na otehotnenie,zatiaľ bezúspešne,no verím a dúfam že sa nám to podarí,ja sa tiež veľmi bojím a nemám veľa síl,no treba dúfať,vy ste skúšali snažilkovať?my takisto nevieme čo bude,uvídime po laparke,ale taký mám strach že až,musíme sa navzájom podporovať a dodávať si silu,aj ked je to ťažké...

martinka354
12. sep 2012

@wewulik ja som tiež pribrala 8 kíl,ale to sa dalo čakať,ved je to samí hormon,a ešte potom po liekoch na vyvolanie menzesu,takže tiež okolo 10,len dúfam že to aspon pomohlo...

wewulik
12. sep 2012

@martinka354 hej hej snazime sa dali nam cas do marca potom by sme mali ist na umele....len kym nedostanem tie prve kramy snazenie je asi zbytocne....

wewulik
12. sep 2012

@martinka354 a odkedy mas menzes isli aj nejake kila dole?

martinka354
12. sep 2012

@wewulik tak to ti neviem povedať,ale ja ked som po tej liečbe nedostala,v januári som išla na kontrolu,a po tej vyvolávačke ked mi neprišla mrcha,tak mi dr brala krv na hcg,som ostala vyburana,lebo vtedy sme ešte nesnažilkovali,to som si myslela že nemôžeme,a ono sa asi mohlo,no fakt neviem...moc ti držím palce a všetkým babenkám...

martinka354
12. sep 2012

@wewulik ale ja mám pocit že to ani nechce ísť dole,nejaké tri alebo štyri išli dole,ale ked sa blíži mrcha tak je to hrozné,no to asi každá,to ked pôjdem ležať tak tam pojdu dole kilá,minulý rok ked som bola na laparke,som ležala štyri dni a štyri išli dole,ale je to jedno hlavne aby sa nám to podarilo a poraziť tu pliagu,a dočkať sa vytúženého bábätka...

wewulik
12. sep 2012

@martinka354 asi tak trochu sa necitim dobre s tymi kilami ale uz mi to je fuk no my sa preistotu smazime stale@-}--