Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
21. jún 2009

miminap tak super,hladala som tvoj prispevok v laparoskopii a nevedela som ako si dopadla.A teraz budes mat nejaku liecbu,alebo sa idete snazilkovat?

mirip aj ja tuzim po zazraku.A vlastne kazde dieta je zazrak.

mirip
21. jún 2009

veru tak každé dieťa, aj my sme teraz boli prekvapený a sme to ani nečakali, som myslela že bez sledovania cyklu doktorom a upravenia ovulky aby bola tak ako má a nie ani skor ani neskor, že bez pomoci ani neotehotniem

janemari
autor
21. jún 2009

No ja stale cakam na mrchu aj ked mam pocit ze tento tyzden bola ovulka a my sme sa snazilkovali.Je to taka neistota na com vlastne som ☹

mirip
21. jún 2009

viem o čom hovoíš, my sme tak na neisom a stále čakali či to vyjde alebo nie tri roky 😔

janemari
autor
21. jún 2009

no ved uvidim ako dopadneme.

dahra
21. jún 2009

Ahojte,
jeeeeeeeeej,Miminap,
to je skvele,ze si sa ukazala. Takze po laparke,hm. Plastika vajecnika? 😕 To som este ani nepocula. Nechavaju vas snazilkovat? Kde ta operovali? V Poprade?
Janemari,
snazilkujete o 106? 😉 Tak by som si zelala,aby tu uz niekto otehotnel...Verim,ze nam prinesies dobru spravu coskoro. 🙂

janemari
autor
21. jún 2009

dahra ako sa dari?Jej keby to uz bolo tak vam budem nosit virusiky.

dahra
22. jún 2009

Janemari,
no ved, drzim mocne palce.
Ja budem mat podla vsetkeho tento tyzden trochu lahsi. Ponavstevujem lekarov, poobjednavam sa. Chcem ist na hematologiu a imunologiu este. Manzel pojde este ynova na spg spolu s hormonalnymi profilmi a imunologiou. Takze ak nam este nieco najdu, bude lespie, ked sa skor preliecime, ako pojdeme na neiste IVF.

janemari
autor
22. jún 2009

Ahoj dahra,takze mas taky mensi lekarsky maraton.Tak nech vam vsetko dopadne dobre.

tulipanike
22. jún 2009

ahoj dievcata 🙂
vitam nove babulky

vsetkym nam prajem len same //

tulipanike
22. jún 2009

nie ste tu niktoooo? ☹

dahra
22. jún 2009

Ahoj, Tulipanike,
ja som tu, ale az teraz a o chvilocku zasa nebudem. Ako sa dari? Nejake novinky?

tulipanike
22. jún 2009

ahoj dahra 🙂
nove nic, v sobotu som oslavovala narodky, takze sme mali celu rodinnu seslost na chate, no a v nedelu som dospavala 😀

a ty ako ?

dahra
22. jún 2009

Ahoj, Tulipanike,
tak vsetko najlepsie 🙂. My sme boli u svokry v KE a za odbornikom na endo. Odporucal nam absolvovat este nejake vysetrenia predtym, ako pojdeme na IVF. Takze mame o "zabavu" v lete postarane.

tulipanike
22. jún 2009

ja idem zajtra ku gynosovi na kontrolu, zase mi meskaju kramy, dufam, ze do zajtra nedostanem, aby som k nemu aj mohla ist 😅

tulipanike
22. jún 2009

ufff, zase vstavat skoro rano, sa mi nechceeeeeeeeeeee 😀

luko
22. jún 2009

ahojte🙂)

to je divne...mna zas koli tomu, ze nemam este dite operovali a vylucili lpr-vraj pri normalnej operacii sa vie lepsie vyhrat s mojim vajecnikom, len tretinu mi z neho zobral a vraj bude uplne funkcny....no ti lekari, co jeden, ten iny nazor 😅

ja som bola dnes na vyber stichov a uz buduci stvrtok som objednana do ambulancie, a dr. vraj sa teda tesi na moje otazky k liecbe a tak a ze sa do toho pustime...asi naplanujeme presne co, kedy a tak.

som studovala ten manzelov spg, no nic moc, tusim 30% v norme, ak som dobre vycitala? a dal mu Profertil a vraj potom a prist opat,a le povedal mu, ze sice ziaden zazrak, ale vraj na oplodnenie by to vsetko mohlo stacit. No uvidime

dahra
22. jún 2009

Dobry vecer kazdej, co tu je 🙂
Tulipanike,
to, ze ti meska mrska nemoze znamenat aj daco pozitivne 😉?
Luko,
to je pravda, ze sa lepsie "vyhra". Aj moju sestru operovali laparotomiou, zachranili jej oba vajecniky, hoci na jednom mala 10cm cystu a na druhom 5cm. Laparkou sa daju odstranovat mensie "veci". Mne laparku nechceli robit, lebo som mala velku cystu a vraveli, ze ju musia vystikat po kuskoch. Zdalo sa im to nebezpecne, lebo vraveli, ze v pripade, ze je to rakovina, je to lepsie odstranit vcelku.

luko
22. jún 2009

mne laparotomiu schvalil dr. spolu s primarom (profesorom), takze som im verila,
ono je to asi individualne a sami snad vedia, komu staci lpr a komu operacia...

dahra
22. jún 2009

Luko,
mas "rebrikovu" jazvu? Ked si mala stichy, tak je to take?

luko
22. jún 2009

ja som inak tiez cakala som urobi s mrskou ta op. ale moja sa dovalila o dva dni skor pre istotu

dahra
22. jún 2009

Luko,
ja som to mala o tri dni skor. Ale mne aj tak cyklus chodil na 26.den. Cim kratsi cyklus, tym viac krvacania a vacsia sanca na endo, toto len vymyslam, neviem ci sa to da s tym spojit 😎

luko
22. jún 2009

rebrikovu...fuha...no co ti ja viem🙂))) asik ano🙂)
moj cyklus byval 26 - 32 dni, prave posledny rok som bola spokojna, ze sa to upravilo na 27-28 dni,
ked som pila alchemilku tak vzdy 28 dnovy,
a do ani nevravim, ze som sa celky zivot chvalila, ze ja ked mam mrachu, ani neviem, ze ju mam (myslim, takmer ziadne bolesti a niekedy vobec som ani netusila, ked som si nevsimla vysoky datum, ze prichadza, cize najcastejsie absolutne bez bolesti

dahra
22. jún 2009

Luko,
to iste. Nasli mi cystu, ked som dosla ku novej gynoske na preventivku. Som jej prisla povedat, ze sa snazime rok a pol a nic. Tak ma nahodou pozrela.

luko
22. jún 2009

u mna presne to tiez zacalo cystou, aj ked nase snazenie bolo tak 4 mesiace aktivne.

janemari
autor
22. jún 2009

Zelam dobru noc vsetkym,docitala som vas am ozno zajtratu niekoho najdem,alebo nejaku dobru spravu ze je niektora tehu. 😉

monika0001
22. jún 2009

jane - si ešte tu? my to skype zasa zacina blbnut..

tulipanike
23. jún 2009

ahoj babulky 🙂
dahra, tak pozitivne tam zatial nie je nic ☹

dnes som bola u gynosa, tak mi dal vyvolavacku, a ze ak mi nedojde mrcha do 10-12 dni, amm prist....a ak pride, tak mam brat duphaston, predpisal mi 2 balenia

a rano bolo krasne slnecno, a teraz uz zas prsiiiiiiiiiiii

tulipanike
23. jún 2009

no a prezrel mi sonom vnutro, tak je to tam ok, vajkecniky su ok, ziadna cysta na obzore, ale ze na sone ani naznak menstruacie nevidel .... a to mi meska teraz piaty den

dahra
23. jún 2009

Ahoj, Tulipanike,
to ti zvykne tak meskat? Duphaston je naco? Viem, ze to uzivaju aj tie, co chodia na umele.