Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

ulicnica
6. mar 2010

a ešte mám jednu otázku, neviete náhodou, ak sa sleduje sonom ako dozrieva vajíčko, 1 až 2 dni po ovulácii je na sone niečo vidieť? Lebo ja som mala vo štvrtok folikul 14mm, tak dr. povedala, že v pondelok sa urobí kontrolné sono, pichne sa Pregnyl a v utorok by sa urobilo IUI...ibaže cez víkend som pravdepodobne podľa ovulačných testov odovulovala a keď som prišla v pondelok na sono, vraj tam dr nič nevidel...je na sone vidieť aj žlté teliesko a ako skoro po ovulácii, neviete niekto???

luko
6. mar 2010

tak toto vážne netuším 😅

ulicnica
6. mar 2010

dosť ma to naštvalo...bolo to moje prve IUI a nejak sa hneď pokašlalo 😠

luko
6. mar 2010

no to ti verím....ale možno to bolo znamenie že by to nevyšlo a nabudúce to vyjde...

renka1801
6. mar 2010

luko dakujem verim tomu že to vyšlo.
ulicnica v tomto ti neporadím. Ja som mala v stredu folikulov viac ale najvačšie 15 a 17, vo štvrtok večer som pichla pregnyl,a v sobotu rano som bola na IUI.

ulicnica
6. mar 2010

no teraz už len čakám, či sa nezadarilo prirodzene a ak nie, tak by som mala ísť na tú hormonálnu liečbu, preto som sa aj pýtala, že kedy sa mám objednať k dr. - veď čo keď to náhodou vyjde prirodzene

janemari
autor
6. mar 2010

ahojte idem vas docitat 😉

luko
6. mar 2010

ulicnica a ktory DC si terazi? liecbu by si aj tak zacala az na novy cyklus, dovtedy si mozes spravit test.

janemari
autor
6. mar 2010

ulicnica zlte teliesko sa tvori hned po prasknuti folikulu tak je mozne ze si odovulovala a na iui uz bolo naozaj neskoro 😅

ulicnica
6. mar 2010

no ano, na IUI bolo asi naozaj neskoro, len mňa skôr trápi, že či som vôbec odovulovala, keď tam nič nevidel...myslela som, že tam bude aspoň to žlté teliesko vidieť

momentálne som 25 deň cyklu a predpokladaná ovulácia mala byť asi na 18 deň cyklu, tak na testovanie je ešte skoro

luko
6. mar 2010

hm...to ano...to až taký 28DC najskor

janemari
autor
6. mar 2010

ulicnica pokial sa vytvori zlte teliesko tak ovulka by mala byt,pretoze zlte teliesko vyzivuje plod kym sa neuchyti v maternici.A na sone moze byt vidno max.gestacny vak ale aj to nie tak skoro.Preto sa sono robi okolo 5tt ked je nieco vidno. 🙂

ulicnica
6. mar 2010

no áno, to mi je jasné, že tehotenstvo tam nie je tak skoro vidieť...ale že či je vidieť to žlté teliesko pár dní po ovulácii...

janemari
autor
6. mar 2010

ano je ho vidno aspon mne teda ked robili foliulometriu tak hovoril ze vyzera ze ovulka bola lebo vidi zlte teliesko

ulicnica
6. mar 2010

no a mne hovoril, že nič nevidi, len že sliznica je pekná a hladal vajíčko a hladal a nakoniec povedal, že "ASI" ovulácia prebehla, keď som mala ten test pozitívny...ale o žltom teliesku ani chýru ani slychu...no asi mi ho tam dačo zhltlo 🙂 nejaká hnusoba 😠

janemari
autor
6. mar 2010

uff tak v tom ti ja uz neporadim.Ak ste sa snazilkovali tak je sanca ze budes tehula 🙂

ulicnica
6. mar 2010

no dúfam 🙂 , ale aj tak díky za rady

janemari
autor
6. mar 2010

kam chodis do centra?

ika33
7. mar 2010

Tulip, gratulujem. Aj môj nastávajúci sa narodil 25.02. a je to skvelý človek. Takže, Lenočku vítam na svete a prajem jej veľa krásne prežitých chvíľ. 😉 Ešte raz maminka gratulujem. 😎

Jani, držím palčeky a verím, že mrazáčik sa zakusne a nepustí. 😀

ulicnica
7. mar 2010

janemari: chodím do Iscare v Bratislave

miminap
7. mar 2010

ahojte dievcata. ako sa dari? ja vas stale citam, ale momentalne velmi nemam cim prispiet, tak vas nechcem demotivovat. iba som chcela povedat, ze drzim palceky vsetkym, ale speci posielam pozdravy luko, aby sa embryjka drzali a potpm uchytili. janemarie, chcem ta povzbudit pred prvym stretkom v iscare MT, su tam uzasni ludia, doc. Tomas je neuveritelny clovek, uvidis sama. a sestricky, koordinatorka a embryologicka.. je to iny svet. rozhodla si sa dobre. 😵
ja inak momentalne cakam na MS. prave som dobra ATK co mi dali po neuspesnom IVF na upokojenie vajecnika a uspanie endo, aby sa nezobudila, tak som zvedava, aka bude mrchava ta mrcha. 🙂

janemari
autor
7. mar 2010

miminap aj mna posledna vytrapila.Uz aby to bolo za mnou a ja tehula. 🙂

mirip
8. mar 2010

ahojte, tulip gratulujem 😉
renka a ulicnica je uplne jedno kedy počas cyklu sa injekcie pichajú a ja som dokonca počas celej polročnej várky mala aj mnezes a som tu a aj to bolo normálne, každá reaguje na injekcie inak, teda aspon tak mi to povedal Dr

tulipanike
8. mar 2010

ahojte dievcata 🙂

dakujeme za gratulacie 🙂

je to nadherny pocit drzat ju v naruci, pozerat na nu aka je krasna, alebo ked ju ma na rukach drahy, no proste super

luko
8. mar 2010

zlatá je...chrústik malinky 😵

tulipanike
8. mar 2010

ano, strasne malinka je, taka mala omrvinka 🙂 😵

katie233
8. mar 2010

tulip, lenka je zlatunká 😵.

už mám chaos v tom, koho kedy čo čaká, ale všetkým držíme pršteky a posielame TTTTTTTTTTTTTTTTT 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

evina0
8. mar 2010

tulipanka ty uz mas malu na svete?? a ja ta hladavam v marcovkach a ty si to stihla vo februari 😵
Lenocka je krasne babenko 😵 😵 verim ze coskoro si zvyknete a najdete spolocny rezim 🙂

jane drzkaj sa nech si coskoro tehulka 🙂

vsetky ostatne zdavime 🙂

luko
8. mar 2010

tulip...sak ona narastie ani sa nenazdaš 😉 😵 je krásna 😵

janemari
autor
8. mar 2010

tulip mala je naozaj krasna,takze v nasej teme mame dve baby Bianku a Lenku a zabudla som na Scarlet ta ma vlastne dvoch chlapcov 😀

evina dakujem 😔

Mna zase boli podbrusko a uz mi to lezie na nervy,dva herpesy na ustach to budem super vyzerat v Martine 😠